Προς το περιεχόμενο

Steam Deck - Το νέο φορητό PC gaming system της Valve


chek2fire
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από vaggos88,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, valandis είπε

Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε συγχρόνως 2 microsd ή μια και στικακι;  

Θα μπορούσα δηλαδή να βάλω ένα στικακι στο dock station και να διαβάζει συγχρονος τα παιχνίδια από το στικακι και την microsd που του έχω βάλει; 

Ναι αμε, υπαρχουν και aftermarket docs που εχουνε μεσα nvme.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για πείτε για κανά καλό dock. Δεν με ενδιαφέρει τόσο στο να συνδέεται στην τηλεόραση αλλά απλά για να φορτίζει εύκολα. Βλέπω το official έχει κοντά στα 80 ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/7/2023 στις 2:20 ΠΜ, chek2fire είπε

για πείτε για κανά καλό dock. Δεν με ενδιαφέρει τόσο στο να συνδέεται στην τηλεόραση αλλά απλά για να φορτίζει εύκολα. Βλέπω το official έχει κοντά στα 80 ευρώ. 

ivoler - τα κανει ολα και συμφερει 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0B7Q9LJZ5/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1

5F5Jvg1.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stcp είπε

Για πειτε, παρηγγειλα Παρασκευη, Τριτη 4/7 εφυγε με GLS. Υπαρχει περιπτωση να το εχω μεχρι τις 15 του μηνα που φευγω διακοπες???🤔

Ισως και νωρίτερα. Εμένα εφυγε 24/3 και παρέλαβα 30/3

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, vaggos88 είπε

Ισως και νωρίτερα. Εμένα εφυγε 24/3 και παρέλαβα 30/3

Για να δουμε...γιατι βλεπω κανει βολτα απο χωρα σε χωρα. Και κατι αλλο εσεις που ξερετε: υπαρχει περιπτωση οταν ερθει να κατεβασω 2-3 verified παιχνιδια και απλα να παιξω στο ταξιδι ή θα μου σπασει τα νευρα με ρυθμισεις, updates κλπ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατεβάζεις και παίζεις. Με αυτό το σκεπτικό φτιάχτηκε και το υποστηρίζει εξαιρετικά. Κι εγώ πριν το πάρω, έψαχνα οδηγούς εδώ, οδηγούς εκεί, οδηγούς παρακεί, τι να ρυθμίσω, τι να κανω, λες και θα έπαιρνα κανένα διαστημοπλοιο πια. Ήρθε, πάτησα το κουμπί ν' ανοίξει και τέλος. Δεν έχω ασχοληθεί με τίποτα άλλο. Ούτε καν καινούρια κάρτα sd δεν του έχω βάλει ακόμα. Μια παλιά 64ρα σκέψου έβαλα μέσα και αυτό ήταν. Μην σε πιάνει πανικός. Οκ, εάν θέλεις να το ψειρίσεις, προφανώς και μπορείς όσο θέλεις. Αλλά μόνο κατ ' επιλογή του χρήστη,  δεν θα σου απαιτηθεί.. 

Επεξ/σία από Bigi444444
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, stcp είπε

Για να δουμε...γιατι βλεπω κανει βολτα απο χωρα σε χωρα. Και κατι αλλο εσεις που ξερετε: υπαρχει περιπτωση οταν ερθει να κατεβασω 2-3 verified παιχνιδια και απλα να παιξω στο ταξιδι ή θα μου σπασει τα νευρα με ρυθμισεις, updates κλπ? 

Οταν φτασει Βουλγαρία την επόμενη θα ειναι στα χερια σου. Install n' play ειναι η φαση στα verified. Υπάρχουν διάφορα plugins που είναι πολυ χρήσιμα. Και καλο ειναι να ριξεις μια ματια. 

https://www.reddit.com/r/SteamDeckTricks/

14 λεπτά πριν, Dangor είπε

Σε περίπτωση που δεν υπάρχει ίντερνετ μπορείς να παίξεις τουλάχιστον τα μη online παιχνίδια;

Αν δεν απαιτούν να είναι online φυσικά μπορείς.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει..... Να τρελαθώ!!!!

Είδα το Docking Station στα 80€ και λέω... Ρε δεν το παίρνω που είναι σε έκπτωση και άστο να κάθεται.

Βάζω τα στοιχεία της κάρτας μου στο app  της Steam για κινητά και το παραγγελνω. Έλα που μου βγάζει μήνυμα ότι η συναλλαγή δεν προχώρησε και να την ξανά κάνω, ενώ συγχρόνως μου έστειλε η Εθνική Τράπεζα μήνυμα πως έστειλα στην Steam 79,20€.

Στελνω email στην Steam και μου λένε να επικοωνησω με την Τράπεζα μου. Παίρνω τηλέφωνο την Εθνική μου δίνουν και Authentication Code πως πραγματοποιήθηκε κανονικά η συναλλαγή. Στέλνω καινούργιο email στην Steam το κωδικό συναλλαγής αλλά και screen shot από την οθόνη του υπολογιστή μου που φαίνεται πως στην ΕΤΕ έγινα κανονικά η αποστολή των χρημάτων και από το πρωί καμία απάντηση.

Τι μπορώ να κάνω  ????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, valandis είπε

Εντάξει..... Να τρελαθώ!!!!

Είδα το Docking Station στα 80€ και λέω... Ρε δεν το παίρνω που είναι σε έκπτωση και άστο να κάθεται.

Βάζω τα στοιχεία της κάρτας μου στο app  της Steam για κινητά και το παραγγελνω. Έλα που μου βγάζει μήνυμα ότι η συναλλαγή δεν προχώρησε και να την ξανά κάνω, ενώ συγχρόνως μου έστειλε η Εθνική Τράπεζα μήνυμα πως έστειλα στην Steam 79,20€.

Στελνω email στην Steam και μου λένε να επικοωνησω με την Τράπεζα μου. Παίρνω τηλέφωνο την Εθνική μου δίνουν και Authentication Code πως πραγματοποιήθηκε κανονικά η συναλλαγή. Στέλνω καινούργιο email στην Steam το κωδικό συναλλαγής αλλά και screen shot από την οθόνη του υπολογιστή μου που φαίνεται πως στην ΕΤΕ έγινα κανονικά η αποστολή των χρημάτων και από το πρωί καμία απάντηση.

Τι μπορώ να κάνω  ????????

Μη τα βάφεις μαύρα, σίγουρα δεν θέλουν να σου φανε τα λεφτά σου και σίγουρα δεν θα τα χάσεις. Πριν λιγο πιάσανε δουλειά αυτοί στο Σιατλ, λογικά μέχρι τα ξημερώματα θα εχει λυθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/7/2023 στις 11:24 ΠΜ, SoFGR είπε

ivoler - τα κανει ολα και συμφερει 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0B7Q9LJZ5/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Στο amazon.de https://www.amazon.de/-/en/ivoler-Aluminium-Ethernet-Connection-Designed/dp/B0B7Q9LJZ5/ref=sr_1_fkmr2_1?crid=3RGJ75Z5475KO&keywords=ivoler+6-in-1+Aluminum+Steam+Deck&qid=1688789644&sprefix=ivoler+6-in-1+aluminum+steam+deck%2Caps%2C254&sr=8-1-fkmr2 βγαίνει πιο φτηνό, λιγότερα μεταφορικά και πιο γρήγορη ημερομηνία παράδοσης. Το τσιμπάμε απο .de ή απο .co.uk?

Eπίσης έχει δοκιμάσει κανείς σας να παίξει με πληκτρολόγιο ποντίκι στο s deck?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, valandis είπε

Εντάξει..... Να τρελαθώ!!!!

Είδα το Docking Station στα 80€ και λέω... Ρε δεν το παίρνω που είναι σε έκπτωση και άστο να κάθεται.

Βάζω τα στοιχεία της κάρτας μου στο app  της Steam για κινητά και το παραγγελνω. Έλα που μου βγάζει μήνυμα ότι η συναλλαγή δεν προχώρησε και να την ξανά κάνω, ενώ συγχρόνως μου έστειλε η Εθνική Τράπεζα μήνυμα πως έστειλα στην Steam 79,20€.

Στελνω email στην Steam και μου λένε να επικοωνησω με την Τράπεζα μου. Παίρνω τηλέφωνο την Εθνική μου δίνουν και Authentication Code πως πραγματοποιήθηκε κανονικά η συναλλαγή. Στέλνω καινούργιο email στην Steam το κωδικό συναλλαγής αλλά και screen shot από την οθόνη του υπολογιστή μου που φαίνεται πως στην ΕΤΕ έγινα κανονικά η αποστολή των χρημάτων και από το πρωί καμία απάντηση.

Τι μπορώ να κάνω  ????????

Κατι παρομοιο εγινε κ με εμενα την περασμενη εβδομαδα που παρηγγειλα το steam deck. Ενω εβαλα καρτα, φανηκε να προχωραει κανονικα, στο τελος μου πεταει ενα error message και η αγορα φαινοταν οτι δεν εγινε. Κοιταζω στην καρτα και τα χρηματα ειχαν δεσμευτει κανονικα. Ευτυχως μετα απο λιγες ωρες αποδεσμευτηκαν και εκανα ξανα τη διαδικασια με επιτυχια.

Btw, σημερα ειναι Ελλαδα! Φαινεται στην ACS Θεσσαλονικη. Δευτερα θα το εχω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...