Προς το περιεχόμενο

Steam Deck - Το νέο φορητό PC gaming system της Valve


chek2fire
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από vaggos88,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρες,

οπως προειπα ACS εγγυηση,το καταστημα τους ειναι διπλα ακριβως απ το γραφειο μου.

Το πρωι κοιταω tracking και βλεπω οτι ηρθε στο καταστημα του Πειραια και χρεωθηκε σε κουριερ (πραγμα που σημαινει οτι μπορω να παω να το παραλαβω μιας και ποτε δε το χει ο κουριερ :P).

Πηγα μες τη καλη χαρα,κ μου λεει η κοπελα δεν εχει ερθει απο δω,πλεον δεν ερχονται απ το καταστημα αλλα φευγουν απ την αποθηκη κατευθειαν με κουριερ...Οποτε λογικα δε θα το χω σημερα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε με το καλό να τα λάβετε σήμερα :D
προετοιμάστε steam user name/password για login και το wifi, θα έχει πολύ update!

Σε μένα η ACS ήταν οκ στην παράδοση, γενικά λαμβάνω προς το τέλος της μέρας αν και είμαι κοντά σε αρκετά κούριερ και δεν έχω καταλάβει πως βγάζουν τις διαδρομές...τελικά μου ήρθε νωρίς!

και κάτι ακόμα, έχετε και το κινητό/φωτογραφική μηχανή κοντά και βγάλτε video το unboxing, όχι για το youtube αλλά για τυχών (μακρυά από εμάς) προβλήματα. Είχα δει στο reddit φωτογραφίες από παράδοση της GLS και ήμουν ολίγων χ3σμ3ν0ς στο δικό μου!

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα emudeck και emulationstation. Δοκιμαδα god of war, gran turismo 4 και alex kidd. Μονο το turismo σε καποια licenses που ειναι ολη η πιστα παει καπως αργά. 

Cemu εβαλα botw, mario kart 8, donkey, και το αλλο το mario. Ολα παιζουν ανετα. 

Στο cemu στην experimental εκδοση, μπορεις να κανεις convert τα games σε ένα αρχειο .wua και να γλυτωσεις χωρο. Είναι σημαντικο να πατε στα settings του cemu, να βαλετε το game path στο emulation/roms/wiiu/roms. Μετά βαζετε εκει τα games σας, τα βλέπει και κανετε install  updates και dlc. Τελος, τα κανετε convert και εχετε ενα αρχειο για καθε game να το διαβαζει και το steam rom manager. 

  • Like 7
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ πρέπει κάποια στιγμή να σετάρω το deck μου με όλα τα καλούδια - τους υπόλοιπους launcher, και όλα τα αγαπημένα roms αλλά ακόμα δεν βρίσκω χρόνο. Ισως καλοκαιράκι να το κάνω για να έχω κυριολεκτικά τα πάντα από gaming στα χέρια μου.

Τελείωσα crysis remastered locked 40 και τώρα ψάχνομαι τι να ξεκινήσω.....

choices choices.......🙄

Edit:

Και τελικά ο κύβος ερρίφθη.... Shadow of the tomb raider..... απλά πανέμορφο στο deck με medium preset σε 40 fps. Εχει κάποιες πτώσεις στα 35 αλλά παίζεται τέλεια. Ρούφηξα 2 ωρίτσες για πλάκα......

Επεξ/σία από gust
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης για το botw για native gyro υπαρχει αυτο https://github.com/kmicki/SteamDeckGyroDSU

Δε μου δουλευει οταν ξεκινω το παιχνιδι απο το steam (απο το λινκ που εκανε το steam rom manager)

Οταν το ξεκινω απο το emulationstation δουλευει κανονικα

https://www.youtube.com/watch?v=rx5EbIrn_eg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα  άμα κάποιος ενδιαφέρεται  να το πουλήσεις η το περιμενει  επειδει δεν μπορώ να περιμένω το Οκτώβριο ας επικοινωνήσει....ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρέθηκε 

8 ώρες πριν, ezy7 είπε

Καλησπέρα  άμα κάποιος ενδιαφέρεται  να το πουλήσεις η το περιμενει  επειδει δεν μπορώ να περιμένω το Οκτώβριο ας επικοινωνήσει....ευχαριστώ 

Βρέθηκε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, ezy7 είπε

Καλησπέρα  άμα κάποιος ενδιαφέρεται  να το πουλήσεις η το περιμενει  επειδει δεν μπορώ να περιμένω το Οκτώβριο ας επικοινωνήσει....ευχαριστώ 

Και θα το πληρώσεις ωραιότατα χρυσάφι από κανέναν Scalper!!  Προτιμότερο να περιμένεις παρά να πληρώσεις 200 καί 300 πάνω από την τιμή του, και αυτά είναι τα λιγότερα πού είπα!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρή διαφορά που έδωσα όταν έρθει η παραγγελία  μου θα δοθεί όπως το πήρα..χαλάλι για 80 ευρώ παραπάνω από το να περιμένω τα Χριστούγεννα 

 

Θα πρότεινα όσοι μπορούν ένα καφέ απόγευμα κάποια  στιγμη ανταλλάξουμε απόψεις και κόλπα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...