Προς το περιεχόμενο

Αύξηση της χρέωσης fixed απο NRG


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, vassilis211973 είπε

Το οτι η αποφααη του ΣτΚ θα ειναι θετικη και θα αποζημιωθει ο κοσμος κανονικα απο που το συμπεραινουμε;διοτι αυτες οι καθυστερησεις δεν ειναι καλο σημαδι

πουθενά δε το συμπεραίνουμε και είναι νήμα ενημέρωσης (edit: για το συγκεκριμένο θέμα)  και όχι γενικότερης συζήτησης  :)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 737
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 17/7/2021 στις 2:13 ΜΜ, panosmgr είπε

22/6 απέστειλα τη δικη μου καταγγελία στον ΣτΚ (με κοινοποιηση στην nrg).... ακόμα τίποτα.

8/7 e-mail στην Nrg για την ενεργοποιηση της ρητρας αναπροσαρμογης...... ακόμα καμία απάντηση.

Εγω απο 22/6 και ακομα περιμενω καποια απαντηση/ειδοποιηση απο ΣτΚ 🤨

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικώς... ελαβα κι εγω την κοινοποιηση του ΣτΚ προς την NRG!

(έχει ημερομηνία σύνταξης 20/7 και μου ηρθε ταχυδρομικως...σήμερα 10/8)

Η 10ήμερη προσθεσμια  που θέτει στην NRG λαμβανεται υποψιν ή.... είναι εντελώς ενδεικτική?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, panosmgr είπε

Η 10ήμερη προσθεσμια  που θέτει στην NRG λαμβανεται υποψιν ή.... είναι εντελώς ενδεικτική?

μάλλον ενδεικτική ,αφού ξαναέστειλα προς ΣτΚ  αναφέροντας οτι πέρασε η προθεσμία ,αλλά δεν απάντησαν

18 λεπτά πριν, panosmgr είπε

έχει ημερομηνία σύνταξης 20/7 και μου ηρθε ταχυδρομικως...σήμερα 10/8

δεν σου έστειλαν email ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν σου έστειλαν email ??

Οχι, μου ηρθε φακελλος στο σπιτι με ταχυδρομειο (ενω εγω εκανα την καταγγελεια και απεστειλλα τα παντα ηλεκτρονικα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Apostolis276 είπε

Λέτε να έχει σχέση η καθυστέρηση των απαντήσεων του ΣτΚ με αυτό; 

https://www.imerisia.gr/epiheiriseis/energeia/20587_rae-telos-pagio-stoys-logariasmoys-reymatos-kai-oi-ritres-apohorisis

Τα έχω δει , θα γίνει διαβούλευση , αλλά ο ΣτΚ έπρεπε ήδη να αποφασίσει άσχετα με το που θα καταλήξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Apostolis276 είπε

Λέτε να έχει σχέση η καθυστέρηση των απαντήσεων του ΣτΚ με αυτό; 

https://www.imerisia.gr/epiheiriseis/energeia/20587_rae-telos-pagio-stoys-logariasmoys-reymatos-kai-oi-ritres-apohorisis

Καλησπέρα.. Δεν θα το δεχτεί κανένας παροχος.. Ουτε αυτά που λέει η ΡΑΕ.. 

https://energypress.gr/news/antidroyn-oi-promitheytes-stis-protaseis-tis-rae-gia-ta-timologia-lianikis-reymatos-ti

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έναντι 18/05/2021-17/08/2021, απλά μου φαίνεται παράξενο, καθώς από την ενεργοποίηση του συμβολαίου στα μέσα Απριλίου υποτίθεται δεν υπήρχαν χρεώσεις ΟΤΣ και ομοίως από τη στιγμή πριν τη λήξη του 4μήνου (αρχές Ιουλίου) όπου και ενεργοποίησα το πρόγραμμα fixed.

 

Μου φαίνεται πως χρέωσαν ΟΤΣ από το διάστημα 18/05 ως τον Ιούλιο όπου και ενεργοποίησα το fixed.

 

Επεξ/σία από wendor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, wendor είπε

Έναντι 18/05/2021-17/08/2021

ok, τότε σου χρέωσαν ρήτρα μέχρι την ενεργοποίηση του fixed , φυσιολογικό είναι

το αν τήρησαν το τετράμηνο ή την τιμή συμβολαίου του fixed είναι το ζήτημα που μας καίει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/7/2021 στις 4:04 ΜΜ, korakios είπε

αγγελία, 24/6 διόρθωση καταγγελίας (είχαν κάνει λάθος)

πέρασε η προθεσμία απάντησης της NRG (10 εργάσιμες)

Καλημέρα σε όλους.

Έλαβα χθες μία προσφορά από την nrg για το πρόγραμμα smart nrg (46 % έκπτωση) με ενεργοποίηση του fixed και μου έστειλαν μέσω email τους όρους του συμβολαίου. Διαβάζοντάς τους, δεν διαπίστωσα κάποιο σημείο στο οποίο να αφήνονται περιθώρια για αναπροσαρμογή της χρέωσης των 9,90 € το μήνα που υπάρχει προκειμένου να μην ενεργοποιείται η ρήτρα αναπροσαρμογής. Το πρόβλημα που έχει προκύψει, αφορά μονομερή αναπροσαρμογή εκ μέρους της εταιρείας της τιμής του fixed ή των συντελεστών της ρήτρας αναπροσαρμογής και του 4μήνου που υποτίθεται ότι τέτοια ρήτρα δε θα εφαρμοζόταν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nkat77 είπε

Το πρόβλημα που έχει προκύψει, αφορά 1. μονομερή αναπροσαρμογή εκ μέρους της εταιρείας της τιμής του fixed ή 2. των συντελεστών της ρήτρας αναπροσαρμογής και 3. του 4μήνου που υποτίθεται ότι τέτοια ρήτρα δε θα εφαρμοζόταν ;

και τα 3 ,καλό είναι να διαβάσεις το νήμα και να ποστάρουμε για τυχών ενημέρωση απο ΣτΚ για όσους έχουν κάνει καταγγελία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...