Προς το περιεχόμενο

Αύξηση της χρέωσης fixed απο NRG


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 737
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, fix1987 είπε

Μπορείς να μου πεις που το στηρίζεις αυτό; Όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι. 

150€ είναι τελικά το όριο

https://m.naftemporiki.gr/story/1696118

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

150€ είναι τελικά το όριο

Έτσι μπράβο.

το ίδιο λέω και εγώ. Αν θέλουν λοιπόν τα 40€ ας μου τα στείλουν με δικηγόρο. Στο καλό. 
 

Επισης, νομίζω ότι εάν έχεις χρέος πάνω από 150€ ακόμα και να πας να αλλάξεις πάροχο δεν σε αφήνει π ΔΕΔΔΗΕ αν δεν εξοφλήσεις. 
 

η δίκη μας περίπτωση είναι πολύ διαφορετική. 
εγω θα εξοφλήσω τα πάντα εκτός από αυτό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

150€ είναι τελικά το όριο

https://m.naftemporiki.gr/story/1696118

Ω ρε γαμώτο, δε το ξερα και πήγα και εγώ και τους εξόφλησα ο μλκας :P :P

Αν το είχα πάρει πρέφα πιο νωρίς δε θα πλήρωνα την ρήτρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Ω ρε γαμώτο, δε το ξερα και πήγα και εγώ και τους εξόφλησα ο μλκας :P :P

Αν το είχα πάρει πρέφα πιο νωρίς δε θα πλήρωνα την ρήτρα 

είχα μείνει σε απόφαση του 2016 που δε σε άφηνε να αλλάξεις χωρίς εξόφληση και τώρα το ξαναέψαξα, :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

είχα μείνει σε απόφαση του 2016 που δε σε άφηνε να αλλάξεις χωρίς εξόφληση και τώρα το ξαναέψαξα, :(

Σιγά μη σου βάλουμε και χέρι ρε συ...

Εξάλλου και εγώ είμαι της άποψης, εφόσον δόξα τω Θεώ μπορώ κιόλας, να μη χρωστάω πουθενά, απλά τα έχω πάρει πολύ άσχημα και εγώ με την συγκεκριμένη εταιρεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.. Γίνονται αποκοπες κάτω από 150 ευρώ... Δεν ισχύει αυτό το ποσο...Αν το ζητήσουν από τον Δεδδηε... Πολλοί παροχοι το ζητούν αυτό.. Και μάλιστα αν έχει φυγει πελατης και έχει αφήσει ανεξοφλητο λογαριασμό σε προηγουμενο παροχο και έχει παει σε άλλον παροχο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AristidisZ είπε

Σιγά μη σου βάλουμε και χέρι ρε συ...

α να χαθείς σάτυρε 🤣

1 λεπτό πριν, AristidisZ είπε

Εξάλλου και εγώ είμαι της άποψης, εφόσον δόξα τω Θεώ μπορώ κιόλας, να μη χρωστάω πουθενά, απλά τα έχω πάρει πολύ άσχημα και εγώ με την συγκεκριμένη εταιρεία...

όπως όλοι ,φυσιολογικό είναι ,υπόψιν είμαι απο τους τυχερούς που ούτε ρήτρα είχα και έμεινε 4€ το fixed γιαυτό είμαι και χαλαρός

Με τη Ζενίθ που είχα θέμα όντως είχα συγχυστεί ,αλλά κατάλαβα δεν είχε νόημα και λύθηκαν τα θέματα μετά απο 2 μήνες

Είδα στο άλλο θέμα οτι στο smart πρόσθεσαν στους όρους

Αναφορά σε κείμενο

"Γ. ΛΟΙΠΟΙ ΟΡΟΙ – ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Ι. Ανάκληση Προωθητικής Ενέργειας – Τροποποίηση Όρων - Ευθύνη 
1. Η nrg δικαιούται να ανακαλέσει την Προωθητική Ενέργεια ή να επεκτείνει αυτή ή να τροποποιήσει τους Όρους (συμπεριλαμβανομένης και της διάρκειας της, των δώρων, κοκ), οποτεδήποτε αυτή κρίνει σκόπιμο ή αναγκαίο, απαλλασσόμενη από οποιαδήποτε ευθύνη.
2. Σε περίπτωση τροποποίησής των Όρων, οι συμμετέχοντες θα ενημερώνονται άμεσα με συναλλακτικά πρόσφορο τρόπο, ενδεικτικώς με ανάρτηση του τροποποιημένου κειμένου στην ιστοσελίδα της nrg"

😂 , επαγγελματισμός ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/8/2021 στις 2:05 ΜΜ, fix1987 είπε

Έχεις κάποια πηγή σε αυτό που λες; Εγώ δεν το έχω βρει πουθενά. 

Καλησπέρα... Φυσικά.. Το ζητουν οι παροχοι... Λόγω της θέσης μου... Από τις αποκοπες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς λόγω της θέσης σου; 
 

απο την ΡΑΕ κατά λέξη αναφέρεται:

«Ο παλαιός Προμηθευτής, σε περίπτωση μη τήρησης από τον Πελάτη των όρων του διακανονισμού των ληξιπρόθεσμων οφειλών, κατ’ εξαίρεση διατηρεί για έξι (6) μήνες από την ολοκλήρωση της διαδικασίας αλλαγής Προμηθευτή, το δικαίωμα να υποβάλλει στον αρμόδιο Διαχειριστή εντολή απενεργοποίησης της παροχής, ακόμη και εάν έχει συναφθεί σύμβαση προμήθειας με νέο Προμηθευτή, υπό την προϋπόθεση ότι οι ληξιπρόθεσμες οφειλές του Πελάτη αντιστοιχούν σε τουλάχιστον έξι (6) μηνιαίους λογαριασμούς κατανάλωσης.»

Αν μπορούμε προκειμένου να γνωρίζει ο κόσμος να είμαστε λίγο πιο συγκεκριμένοι…..

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/8/2021 στις 12:28 ΜΜ, fix1987 είπε

Έτσι μπράβο.

το ίδιο λέω και εγώ. Αν θέλουν λοιπόν τα 40€ ας μου τα στείλουν με δικηγόρο. Στο καλό. 
 

Επισης, νομίζω ότι εάν έχεις χρέος πάνω από 150€ ακόμα και να πας να αλλάξεις πάροχο δεν σε αφήνει π ΔΕΔΔΗΕ αν δεν εξοφλήσεις. 
 

η δίκη μας περίπτωση είναι πολύ διαφορετική. 
εγω θα εξοφλήσω τα πάντα εκτός από αυτό. 

 

 

Ακριβώς το ίδιο θα κάνω και εγώ, ήδη κινούμε για αλλαγή παρόχου, λογικά σε Protergia.

Ότι στείλουν να πληρώσω για το σπάσιμο του συμβολαίου, ας με πάνε στα δικαστήρια. Το ρεύμα και όλα θα τα εξοφλήσω κανονικά.

Αλλιώς επισφάλεια και διαγραφή από τα βιβλία τους σε 5 χρόνια και πέρνουν τηλέφωνο για 50€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, είμαστε πελάτες Nrg μόνο στο ρεύμα εδώ και καμιά τριετία και μέχρι τώρα είμαι ικανοποιήμενος.

Έχουμε ενεργοποιήσει το fixed εδώ και κανένα 8μηνο, αν θυμάμαι καλά, και μέχρι τώρα μας το χρεώνουν 4€/ μήνα. Από όσο κατάλαβα, πλέον αποφασίζουν αυτοί μόνοι τους να το αυξήσουν μέχρι εκεί που τους συμφέρει. Φυσικά αν μας το πάνε και εμάς στα  9,90€, θα τους κουνήσουμε το μαντήλι του αποχαιρετισμού...

Συνεχίστε τον αγώνα όσοι έχετε αδικηθεί, γιατί αλλιώς δεν θα σταματήσουν... Μη μασάτε παίδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Trikala_city είπε

Καλησπέρα σε όλους, είμαστε πελάτες Nrg μόνο στο ρεύμα εδώ και καμιά τριετία και μέχρι τώρα είμαι ικανοποιήμενος.

Έχουμε ενεργοποιήσει το fixed εδώ και κανένα 8μηνο, αν θυμάμαι καλά, και μέχρι τώρα μας το χρεώνουν 4€/ μήνα. Από όσο κατάλαβα, πλέον αποφασίζουν αυτοί μόνοι τους να το αυξήσουν μέχρι εκεί που τους συμφέρει. Φυσικά αν μας το πάνε και εμάς στα  9,90€, θα τους κουνήσουμε το μαντήλι του αποχαιρετισμού...

Συνεχίστε τον αγώνα όσοι έχετε αδικηθεί, γιατί αλλιώς δεν θα σταματήσουν... Μη μασάτε παίδες.

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους μου είπαν ότι σε αυτούς που το έχουν στη τιμή των 4€ δεν θα το αυξήσουν αρκεί να μην το απενεργοποιήσεις και το ενεργοποιήσεις ξανά. Με λίγα λόγια κλειδώνεις την τιμή με την ενεργοποίηση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...