Προς το περιεχόμενο

Πατέντα της Huawei φέρνει κυρτή οθόνη και από τις 2 πλαϊνές πλευρές του τηλεφώνου


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, Pitsfitili said:

Τα λόγια είναι περιττά η Huawei μετά το Ban από τα Google services έχει δεχθεί το μεγαλύτερο πλήγμα που θα μπορούσε να δεχθεί σαν εταιρεία. Πολλοί έλεγαν δεν χαμπαριαζει η ΜΑΜΑ Huawei και κάτι τέτοια χαζά. Όποιος παρακολουθεί την αγορά κ είναι χομπίστας των κινητών θα έχει καταλάβει ότι τα Huawei από το mate 30 pro κ μετά ούτε πωλούνται εύκολα (όπως άλλες συσκευές)αλλά ούτε κ αγοράζονται εύκολα λόγο μη εμπορικότητας ,λόγο έλλειψης των Google services κ όχι μόνο. Η έλλειψη των Google services έχει μετατρέψει τα κινητά της Huawei απο smartphone σε σκέτο phone με καλή κάμερα. Πλέον ακόμα και με harmony os δεν έρχονται ειδοποιήσεις σχεδόν σε καμία εφαρμογή των social media, στα mails κλπ κλπ. Πάλι καλά δλδ που έρχονται κ οι εισερχόμενες κλήσεις κ λειτουργεί τουλάχιστον σαν κινητό τηλέφωνο . Ωστόσο συνεχίζει να κλέβει την παράσταση με την εμφάνιση στην κινητή τηλεφωνία. Το p50 pro είναι ένα από τα ποιο όμορφα τηλέφωνα που έχω δει αν κ πίστευα ότι τίποτα δεν μπορεί να με εκπλήξει πλέον τελικά ήρθε η έκπληξη. Ωστόσο δεν θα το πάρω ποτέ διότι smartphone χωρίς ειδοποιήσεις μου είναι άχρηστο μιας και μπορώ να παραβλέψω την έλλειψη Google services.

Απορώ πραγματικά με τους reviewers ξένους αλλά κ Έλληνες πόσο μπορεί να μεροληπτουν για τα λεφτά κ να αποκρύπτουν από τα reviews τους ότι οι συσκευές της Huawei υποφέρουν πλέον από την έλλειψη ειδοποιήσεων κ πως κάθε φορά που θες να δεις κάτι στο Facebook δεν σου έρχεται ειδοποίηση αλλά πρέπει εσύ να ανοίγεις την εφαρμογή για να τσεκαρεις το οτιδήποτε.

Δεν είναι όμως μόνο το Facebook είναι όλες οι εφαρμογές των social media αλλά και των mails.

Αλήθεια το insomnia σαν τεχνολογικό σάιτ έχει γράψει ποτέ κάποιο αντίστοιχο άρθρο για την Huawei?

Δεν ξέρω για το Facebook καθώς ποτέ δεν βάζω την αχρείαστη εφαρμογή τους αλλά στα υπόλοιπα μια χαρά έρχονται ειδοποιήσεις στο P40 Pro που έχω. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

43 λεπτά πριν, dk1210 είπε

Απορία: εχω ένα huawei Nova 5T του 2019 μοντελο και Notifications παιρνω, και playstore εχει...και εχω κατεβασει αρκετα applications...  Τι ακριβως δεν εχει to huawei?

μαλλον δν παρακολουθεις την συζητηση! Ειπα απο τοτε π εφυγαν τα google servises

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Pitsfitili είπε

μαλλον δν παρακολουθεις την συζητηση! Ειπα απο τοτε π εφυγαν τα google servises

τι εννοεις. Το κινητό αγοράστηκε το 2021... κανει κανονικα updates... κατεβαζω οτι θελω.  εχει ειδοποιήσεις.

Επεξ/σία από dk1210
  • Like 1
  • Confused 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dk1210 είπε

τι εννοεις. Το κινητό αγοράστηκε το 2021... κανει κανονικα updates... κατεβαζω οτι θελω.  εχει ειδοποιήσεις.

Ξανά λέω μιλάω για τις συσκευές που δεν έχουν playstore

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Pitsfitili είπε

Ξανά λέω μιλάω για τις συσκευές που δεν έχουν playstore

αρα λοιπον η Huawei εχει συσκευες που εχουνε Playstore, και δεν ισχυουνε ολα οσα εγραψες πιο πανω για ολες τισ συσκευες της Huawei. ΟΚ. Σε ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

Επεξ/σία από dk1210
  • Like 2
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dk1210 είπε

αρα λοιπον η Huawei εχει συσκευες που εχουνε Playstore, και δεν ισχυουνε ολα οσα εγραψες πιο πανω για ολες τισ συσκευες της Huawei. ΟΚ. Σε ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

Όχι δεν έχουν playstore έχει ban από την Αμερική για να βάλεις playstore ορελεουβα κάνεις ολόκληρη διαδικασία και σε κάθε μοντέλο να κάνεις διαφορετικά την διαδικασία και αν δεν πιάσει ξανά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κ μετά να από τη αρχή. Είναι κρίμα να να μην έχεις ιδέα για τα βασικά κ να εκφέρεις γνώμη γίνεσαι και ρόμπα χωρίς λόγο

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Pitsfitili said:

Ξανά λέω μιλάω για τις συσκευές που δεν έχουν playstore

Όπως είπα ήδη πιο πάνω, σε P40 Pro που προφανώς δεν έχει playstore, όλες οι ειδοποιήσεις εκτός του Facebook που ποτέ δεν έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή τους έρχονται κανονικά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NickTG είπε

Όπως είπα ήδη πιο πάνω, σε P40 Pro που προφανώς δεν έχει playstore, όλες οι ειδοποιήσεις εκτός του Facebook που ποτέ δεν έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή τους έρχονται κανονικά. 

Ποιες είναι οι υπόλοιπες ειδοποιήσεις? Ότι κουδουνίζει το τηλέφωνο?? Ούτε mail notifications έρχονται ούτε από το Twitter ούτε από το μεσετσερ

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, Pitsfitili said:

Ποιες είναι οι υπόλοιπες ειδοποιήσεις? Ότι κουδουνίζει το τηλέφωνο?? Ούτε mail notifications έρχονται ούτε από το Twitter ούτε από το μεσετσερ

Ναι, γιατί προφανώς αν δεν έχει την εφαρμογή του Facebook η μόνη άλλη ειδοποίηση που μένει είναι να χτυπάει το τηλέφωνο. 

Mails χτυπάνε κανονικά, από 4 διαφορετικά για την ακρίβεια το ένα εκ των οποίων είναι Gmail. 

Από Instagram και Viber πάλι χτυπάνε όλα. Διάφορες άλλες ειδοποιήσεις από εφαρμογές και προφανώς από το ημερολόγιο έρχονται κανονικά. Από το Messenger το ίδιο. 

Επεξ/σία από NickTG
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, NickTG είπε

Ναι, γιατί προφανώς αν δεν έχει την εφαρμογή του Facebook η μόνη άλλη ειδοποίηση που μένει είναι να χτυπάει το τηλέφωνο. 

Mails χτυπάνε κανονικά, από 4 διαφορετικά για την ακρίβεια το ένα εκ των οποίων είναι Gmail. 

Από Instagram και Viber πάλι χτυπάνε όλα. Διάφορες άλλες ειδοποιήσεις από εφαρμογές και προφανώς από το ημερολόγιο έρχονται κανονικά. Από το Messenger το ίδιο. 

Θέλω να μου το δείξεις από κοντά αυτό. 4 φορές π40, προ είχα δεν χτυπούσε τίποτα

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Pitsfitili said:

Θέλω να μου το δείξεις από κοντά αυτό. 4 φορές π40, προ είχα δεν χτυπούσε τίποτα

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να μην έχεις δώσει τις απαραίτητες άδειες στις εφαρμογές. 

Κατά τα άλλα δεν έχω και τόσο άγχος να πείσω κάποιον. Μου αρκεί που δουλεύουν όπως θέλω. Όποιος πιστεύει πως δεν γίνεται ας αγοράσει κάτι άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NickTG είπε

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να μην έχεις δώσει τις απαραίτητες άδειες στις εφαρμογές. 

Κατά τα άλλα δεν έχω και τόσο άγχος να πείσω κάποιον. Μου αρκεί που δουλεύουν όπως θέλω. Όποιος πιστεύει πως δεν γίνεται ας αγοράσει κάτι άλλο. 

Αδερφούλη χωρίς να θέλω να φανώ ειρωνικός κ δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι αλλά όταν. Έπαιρνα χιαομι κινεζικο κ έδινα άδειες στις εφαρμογές για τις ειδοποιήσεις οι περισσότεροι δεν έπαιρναν γιατί δεν είχε μπάντα για Η+ στο ίντερνετ. Προφανώς κ είδα δώσει άδειες ..

  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε p40 pro μια χαρά έρχονται οι ειδοποιήσεις. Instagram, fb, messenger, viber, email κανονικά. Μόνο από το Twitter δεν μου έρχονται αλλά δεν το έχω ψάξει κιολας. Οπότε κάτι δεν έκανες καλά. 

Επεξ/σία από tsochas
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsochas είπε

Σε p40 pro μια χαρά έρχονται οι ειδοποιήσεις. Instagram, fb, messenger, viber, email κανονικά. Μόνο από το Twitter δεν μου έρχονται αλλά δεν το έχω ψάξει κιολας. Οπότε κάτι δεν έκανες καλά. 

Μάλλον εγώ και πόσοι άλλοι προφανώς μιας κ οι περισσότεροι το πουλάνε για αυτούς τους λόγους. Ειδάλλως στα ,440 που το πουλάνε θα ήταν ότι καλύτερο... ωστόσο δεν .

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...