Προς το περιεχόμενο

Rapid test εργαζομένων


nickol-us

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 minutes ago, pdionisis said:

1 ή 2 φορες την εβδομάδα θα φευγεις από τη δουλεια να πας να κάνεις το τεστ. Εννοειται ότι δε θα το κάνεις τον προσωπικο σου χρονο

Good luck with that. 

Δε διαφωνώ στη θεωρία αλλά στη πράξη δε νομίζω κάποιος εργοδότης να το δεχτεί.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, pdionisis είπε

1 ή 2 φορες την εβδομάδα θα φευγεις από τη δουλεια να πας να κάνεις το τεστ. Εννοειται ότι δε θα το κάνεις τον προσωπικο σου χρονο

πως θα φευγεις απο την δουλεια απο την στιγμη που στην δουλεια δεν θα μπορεις να πας αφου πηγες ως εκει χωρις rapid ; θεωρητικα εφοσον δεν εχεις rapid πρεπει ο εργοδοτης να σε διωξει και να σε βαλει σε αναστολη εργασιας 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει το 10ευρω από Δευτέρα μόνο. Οπότε αν πιάνει κάποιος πρωί απλά τον ήπιε πρέπει να πάει Σάββατο με 20€. Στη δουλειά δεν μπαίνεις χωρίς rapid. Εγώ δουλεύω απόγευμα προλαβαίνω πχ ή αν κάποιος πιάνει 9 παίζει να προλάβει στις 7-8 πριν φύγει. Η ξεφτίλα είναι ότι κάναμε την πρώτη δόση να μην πληρώσουμε και τελικά μέχρι την δεύτερη πάλι τα σκάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φυσιολογικά και λογικά θα υπάρξει κάποια πρόβλεψη ή ανοχή την Δευτέρα. Έτσι είχε γίνει και με τα σελφ αν θυμάμαι. Ίσχυε ο νόμος αλλά δεν είχαμε ακόμη στα χέρια μας τα τέστ. Το θέμα είναι να το ακούσουμε και επίσημα...

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Φυσιολογικά και λογικά θα υπάρξει κάποια πρόβλεψη ή ανοχή την Δευτέρα. Έτσι είχε γίνει και με τα σελφ αν θυμάμαι. Ίσχυε ο νόμος αλλά δεν είχαμε ακόμη στα χέρια μας τα τέστ. Το θέμα είναι να το ακούσουμε και επίσημα...

Σε μας δεν υπάρχει ανοχή μας έβγαλαν και ανακοίνωση. Θα βάλουν και επιπλέον άνθρωπο να τα τσεκάρει στην είσοδο της εταιρείας. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, onelonelystar είπε

και ακόμα μια απορία, ποιός το δηλώνει ότι το έχουμε κάνει? εμείς ή το εργαστήριο?

Σύμφωνα με όσα έχουν πει εμείς.

Φαντάζομαι θα γίνεται η ίδια δήλωση που ίσχυε με τα σελφ απλά αντί για σελφ θα επιλέγεις ραπιντ.

Έχουν πολλά να ξεκαθαρίσουν ακόμα. Δύσκολο να τηρηθούν τα πάντα τη Δευτέρα. Κρίμα που κάποιοι ακούσια κάνουν ότι θέλουν...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Αν έχεις κάνει την 1η δόση εμβολίου θεωρείσαι ανεμβολίαστος και δεν μπορείς να πας να κάνεις rapid test δωρεάν σε δημόσιες υποδομές και άρα πρέπει να σκάσεις το 10αρικο σε ιδιωτικό; Επίσης μου φαίνεται πολύ ακραίο το γεγονός ότι ανακοινώθηκε 24/8 ότι θα ισχύουν τα τάδε μέτρα από 13/9 ενώ θα έπρεπε να δίνουν ένα χρονικό περιθώριο (πχ για κάποιον που θέλει να κάνεις εμβόλιο με 2 δόσεις και έχει 21 μέρες + 14 μέρες σύνολικά 35) και να εφαρμοστεί από 1/10 για παράδειγμα;

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dimichios είπε

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Αν έχεις κάνει την 1η δόση εμβολίου θεωρείσαι ανεμβολίαστος και δεν μπορείς να πας να κάνεις rapid test δωρεάν σε δημόσιες υποδομές και άρα πρέπει να σκάσεις το 10αρικο σε ιδιωτικό; Επίσης μου φαίνεται πολύ ακραίο το γεγονός ότι ανακοινώθηκε 24/8 ότι θα ισχύουν τα τάδε μέτρα από 13/9 ενώ θα έπρεπε να δίνουν ένα χρονικό περιθώριο (πχ για κάποιον που θέλει να κάνεις εμβόλιο με 2 δόσεις και έχει 21 μέρες + 14 μέρες σύνολικά 35) και να εφαρμοστεί από 1/10 για παράδειγμα;

μα ούτως ή άλλως δεν μπορείς να πας να κάνεις δωρεάν rapid test σε δημόσια δομή για να πας την Δευτέρα στην δουλειά σου . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GaGaS_Thess είπε

μα ούτως ή άλλως δεν μπορείς να πας να κάνεις δωρεάν rapid test σε δημόσια δομή για να πας την Δευτέρα στην δουλειά σου . 

Τι εννοείς; Δεν επιτρέπεται μέχρι και αύριο να πάει οποιοσδήποτε σε δημόσια υποδομή και να κάνει δωρέαν rapid test ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

μα ούτως ή άλλως δεν μπορείς να πας να κάνεις δωρεάν rapid test σε δημόσια δομή για να πας την Δευτέρα στην δουλειά σου . 

Μεχρι κυριακη σαφως και επιτρεπεται, τι σε κανει να πιστευεις το αντιθετο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dimichios είπε

Τι εννοείς; Δεν επιτρέπεται μέχρι και αύριο να πάει οποιοσδήποτε σε δημόσια υποδομή και να κάνει δωρέαν rapid test ;

ααα ναι μπορεις . Απο Δευτερα αν πας σε δημοσια δομη για rapid test για την εργασια σου δεν μπορεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το άλλο θέμα σε περίπτωση που έχεις κάνει την 1η δόση δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σε αφήνουν να κάνεις ΔΩΡΕΑΝ rapid test και να πρέπει να το πληρώσεις από την τσέπη σου.. Δεν καταλαβαίνω τη διάκριση ανεμβολίαστος / εμβολιασμένος σε αυτό το θέμα... Αφού θα το κάνω το γαμίδι γιατί μου δυσκολέυεις και άλλο τη ζωή;

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...