Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone 13 έρχονται στην Ελλάδα στις 15 Οκτωβρίου από €869 έως €1999


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, KAPAKOSTAS είπε

Κατοχος iphone 4s ελεγα και γω θα παω σε android γτ μας δουλευουν στην apple με τα update μπλα μπλα μπλα. samsung galaxy ταξεως 450 ευρω μετα oneplus kai xiaomi σε αυτα τα λεφτα πλεον ξαναγυρισα σε apple me to se και ειλικρινα δεν ξαναπαω σε αλλη μαρκα, περα απο την φωτογραφια και τα χρωματα τα οποια ειλικρινα αν δεν εισαι επαγγελματιας ειτε εχει 12mp ειτε 99 δεν το νοιαζει το 90% των χρηστων. ουτε κολληματα ουτε επανεκινησεις ουτε ιοι ουτε τπα. δεν θα εδινα πανω απο 500 ευρω παντως σε καμμια μαρκα .

Σου εφτασε η μπαταρια να γραψεις αυτην την παραγραφο με το iphone se?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, gamer73 είπε

Αυτό δεν θέλουν οι εταιρίες να θησαυρίζουν εις βάρος μας ενώ κάνουμε την δουλειά μας και με τα τηλέφωνα που έχουμε ήδη 

βρε ασε τι θελουν οι εταιριες. εσενα σου ειπε κανεις gamer73 αλλαξε το x γιατι βγηκε το 13?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, xenofonlive είπε

Κοίτα τα iphone είναι μπροστά σε CPU και GPU 1-2 χρόνια μπροστά! Πού έχουν καλύτερα χαρακτηριστικά τα ανδόιντ? Μόνο για τον ρυθμό ανανέωσης 120 που δεν είχαν έως σήμερα τα iphone συμφωνώ σε αυτό.Για πές μας να μάθουμε τα υπόλοιπα?

Για παράδειγμα στην κάμερα. Το Xiaomi Mi 11 Ultra έχει αισθητήρα κύριας κάμερας ελάχιστα μικρότερο της ίντσας. Ότι αλγόριθμους και αν εφαρμόσει η Apple δεν μπορεί να τον ξεπεράσει. Ναι, έχει τον κορυφαίο επεξεργαστή η Apple, αλλά δεν υπερέχει καθολικά. Δεν βάζει και φορτιστή που είναι απαράδεκτο. Θα μπορούσα να γράψω και άλλα, όμως είναι ποιοτικά τα iPhone και δεν θέλω να φανεί ότι παίρνω το μέρος της μιας ή της άλλης πλευράς γιατί δεν με ενδιαφέρει και δεν θα έφτανα ποτέ 1000+ ευρώ για ένα τηλέφωνο. Προσωπικά προτιμώ τις αυτόνομες συσκευές για συγκεκριμένες δουλειές. Για ήχο έχω ενισχυτή και ηχεία δαπέδου, για φωτογραφία ξεχωριστές φωτογραφικές μηχανές και γενικά πιστεύω ότι αν δίνεις πολλά λεφτά για μια συσκευή που τα κάνει όλα κάπου θα συμβιβαστείς και δεν αξίζει. Γνώμη μου.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kata_tixi είπε

βρε ασε τι θελουν οι εταιριες. εσενα σου ειπε κανεις gamer73 αλλαξε το x γιατι βγηκε το 13?

Εσυ αν θες άλλαξε το εγώ όχι αν χαλάσει μόνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, gamer73 είπε

Εσυ αν θες άλλαξε το εγώ όχι αν χαλάσει μόνο 

με δουλευεις ετσι; δεν σου ειπε κανεις να αλλαξεις το κινητο σου απο την στιγμη που σε καλύπτει. ουτε εγω σου ειπα να το αλλαξεις. σε ρωτησα αν σου ειπε καποιος οτι πρεπει να το αλλαξεις. μονος σου ηρθες και ρωτησες Sorry για ποιο λόγο να αλλάξω το iPhone χ και να πάρω το κινητό των 2000 ? οι εταιριες καθε χρονο βγαζουν ενα μοντελα. καποιες βγαζουν και πιο συχνα. δεν συνεπάγεται αυτο οτι επειδη αυτες εβγαλαν νεο μοντελο εσυ πρεπει να πας να το αγορασεις. αν εσυ καταλαβαινεις οτι πρεπει να πας να το αγορασεις ή οτι το βγαζουν για να αλλάξεις εσυ κινητο καθε χρονο μαλλον κατι δεν παει καλα.  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα τα iphone είναι πανάκριβα, όμορφα οπτικά, από καλά υλικά (μη μου πειτε για το 5C) και αντέχουν στο χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, cgioris είπε

2000 ευρώ για κινητό, ανεξαρτήτως μαρκας και με πιάνει εγκεφαλικό. 4+ μισθοί. Μόνο το άγχος μη σου σπάει, μην το κλέψουν αρκεί. Μπορείς να το ασφαλίσεις βέβαια και να πληρώσεις ακόμα περισσότερα. Αλλά ξέχασα, για κάποιους είναι εργαλείο δουλειάς: Αλλά για πόσους; 

Θεωρεις οτι τα iphone ή το οποιοδηποτε flagship κινητο με μαλιστα το μεγαλυτερο δυνατο spec απευθυνεται σε ατομα με 500€ και κατω μισθο; Ή οτι το spec στο οποιο πληρωνεις +700€ Εξτρα για ακριβως το ιδιο κινητο με 1TB αντι για 128GB απευθυνεται σε οσους εχουν μισθο των 500€;

Ή μηπως ενας υπολογιστης στο υψηλπτερο δυνατο configuration απευθυνεται σε ατομα για τους οποιους ειναι 25-50+ μισθοι;

Ή μηπως ενα απ τα καλυτερα αμαξια της αγορας με ΟΛΑ τα εξτρας στο μεγαλυτερο δυνατο configuration?

Ή μηπως μια βιλλαρα με πισινα στη Γλυφαδα μπροστα στη θαλασσα;

Newsflash, τιποτα απ αυτα σε μετριεται σε μισθους των 500€. Πιο πολλη εντυπωση μου κανει οτι καποιος θεωρει οκ μισθο τα 500€ (ή αντιπροσωπευτικο οχι μονο της χωρας του αλλα και του κοσμου) και οτι θεωρει οτι τα highest end τεχνολογικα προιοντα με τα μεγαλυτερα δυνατα τους spec μετριουνται στους μισθους του παρα οτι η καθε Απλ τα κοστολογει εκει πανω. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εγώ μαζεύω τα λεφτά μου για ένα χρόνο ή  όσο  χρειαστεί και τα δώσω για ένα iPhone γιατί έτσι μου αρέσει, γιατί πρέπει να δικαιολογηθώ στον οποιοδήποτε που πήρα αυτό το κινητό;

Κουμάντο στην τσέπη του κάνει ο καθένας για το οτιδήποτε.

ΥΓ. Διακοπές πηγαίνεις και στην Θάσο, διακοπές πηγαίνεις και στους Παξούς αλλά εκεί δεν βλέπω να κράζει κάποιος που δίνει 700€ στο ένα μέρος 1500€ στο άλλο μέρος!

Ακόμα και κάποιος να το πάρει για την λεζάντα και για το ψώνιο του δεν έχει το δικαίωμα κανείς να τον κράζει! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, skritikos είπε

Αυτό λένε οι περισσότεροι που αγοράζουν κάτι τόσο ακριβό και αχρείαστο για να δικαιολογήσουν την αγορά τους. Τα χρήματα να τα πάρω τα έχω, αλλά έχω και το μυαλό να δω πως μας κοροϊδεύουν κανονικά! You are more than welcome to spend 2000 euros on a phone.

Δεν νομίζω ότι εχεις καταλαβει ότι πολλοι ειναι αυτοι που θα πληρωσουν 1st class σε πτηση $5000 απο τα $1500 που εχει η business, αυτο που δεν καταλαβενετε ειναι ότι υπαρχει πολυ χρημα εκεί εξω, μα πολυ χρημα!!!! ευτυχώς η apple εχει λύσεις για ολα τα πορτοφολια!!!!!

18 ώρες πριν, fragma είπε

Θυμάμαι παλιά που ήμουν άσχετος, νομιζα οτι αν το κινητό δεν είναι iphone των 1000 τουλαχιστον ευρώ θα είναι για πέταμα, δεν θα μπορείς ουτε κλήση να κάνεις, και τα έσκαγα χοντρά καθε χρόνο να πάρω το τελευταίο μηλαρακι.  Ευτυχως ανακαλυψα αυτο το σαιτ, εμαθα 2 πραγματακια απο τεχνολογια, και αυτη την στιγμή χρησιμοποιω κινητο των 300 ευρώ και οχι μονο δεν μου λείπει ΤΙΠΟΤΑ απο αυτα που ειχα με τα μηλα, αλλά βρήκα πολλές αλλες ευκολιες που στερούμουν χωρις να το ξερω. 

Καλως τα τρολ και ας αργησαν!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, roginsky12 είπε

ποιο αιφον βρε τωρα? για να στειλεις αρχειο σε αλλο κινητο πρεπει να κανει αιτηση στους Κεννεντυ να πουμε...

2007 called, they want you back

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kata_tixi είπε

με δουλευεις ετσι; δεν σου ειπε κανεις να αλλαξεις το κινητο σου απο την στιγμη που σε καλύπτει. ουτε εγω σου ειπα να το αλλαξεις. σε ρωτησα αν σου ειπε καποιος οτι πρεπει να το αλλαξεις. μονος σου ηρθες και ρωτησες Sorry για ποιο λόγο να αλλάξω το iPhone χ και να πάρω το κινητό των 2000 ? οι εταιριες καθε χρονο βγαζουν ενα μοντελα. καποιες βγαζουν και πιο συχνα. δεν συνεπάγεται αυτο οτι επειδη αυτες εβγαλαν νεο μοντελο εσυ πρεπει να πας να το αγορασεις. αν εσυ καταλαβαινεις οτι πρεπει να πας να το αγορασεις ή οτι το βγαζουν για να αλλάξεις εσυ κινητο καθε χρονο μαλλον κατι δεν παει καλα.  

Καλά τι πρόβλημα έχεις τι είπα εγώ ότι θέλω λέω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gamer73 είπε

Καλά τι πρόβλημα έχεις τι είπα εγώ ότι θέλω λέω 

Γενικά το πρώτο post σου ήταν χωρίς κανένα νόημα. Για αυτό όλη η συζήτηση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, δε συγκινήθηκα ιδιαίτερα με το φρεσκάρισμα, αλλά μιας και έχει έρθει η ώρα για την αλλαγή από το 3+ ετών iPhone XR μου, ας είναι. Καλωσήρθες iPhone 13 [Pro] 128 GiB λοιπόν (σε λίγο καιρό, χαχα)!

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, manwlis77 είπε

Δε βρεθήκατε ρε παιδιά την γκρίνια για τις τιμές ? Κάθε χρόνο σε κάθε μοντέλο σε κάθε εταιρεία!!! 

Μεγάλε έγραψες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...