Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone 13 έρχονται στην Ελλάδα στις 15 Οκτωβρίου από €869 έως €1999


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραγγελια day one περιμενω πως και πως 13 pro max 128αρι εγω το λεω ειμαι φανατικος iphoneνακιας καθε χρονο το αλλαζω για το καινουργιο βεβαια χανω αλλα εν γνωση μου το ξερω εμεις οι iphoneνακιδες ειμαστε σαν τους πρεζακιδες😁😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν και λέω συνέχεια να μην πέφτω στο τρυπακι να σχολιάζω τέτοια ποστς

Έχω realme των 300€ και το πήρα αφού πούλησα iphone 11 των 720€ απλά επειδή δεν βρήκα τον λόγο αγοράς για την χρήση που κάνω.

Επειδή είμαστε όμως τεχνολογικό φόρουμ , ο σχολιασμός ότι παίρνεις με 150€ κινητό να κάνεις την δουλειά σου έπρεπε να υπάρχει σε όλα τα ποστ για όλες τις μάρκες αλλά για κάποιον λόγο τον βλέπεις μόνο σε ποστ της Apple.

Αν εξαιρέσουμε το παραπάνω πάρτε το iphone 13 των 900€ και βάλτε σύγκριση σύμφωνα με τεχνολογικά κριτήρια ( hardware) τι υπάρχει στο αντίπαλο στρατόπεδο και σε τι τιμή είναι.

Τότε να σχολιάσουμε την διαφορά τιμής αλλιώς 10+ σελίδες δεν έχουν κανένα νόημα εκτός από το γνωστό flamewar

Υ.Γ. Δεν ξέρω με τι πρέπει να συγκριθεί, δεν με απασχολεί κιόλας αλλά έχουμε ξεχάσει πλέον τι να σχολιάζουμε εδώ μέσα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, Babis_allos είπε

Ναι ειδικα σε benchmarks τα flagships των υπολοιπων που ακομα ανταγωνιζονται τα iphone του 2018 ριχνουν φαπες στο αιφον σε ολα τα επιπεδα και φυσικα στη μιση τιμη (Δηλαδη στα 500-700 ευρω που ειναι η μιση τιμη των entry iphone 13/13 pro). 

Να δω πότε θα καταλαβουν καποιοι οτι τα νουμερα στα benchmark δεν ειναι μετρο συγκρισης real life χρησης!

Επεξ/σία από dnikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξερω τι ζορι τραβατε μερικοι.

Παντως αν αγοραζετε στην ζωη σας μονο οτι σας ειναι απαραιτητο τοτε εχετε χασει ηδη πολλα απο την ζωη σας.

Η χαρα βρισκεται σε πραγματα που μας κανουνε να αισθανομαστε ομορφα.

Ο ενας εχει κολλημα με τα παζλ, ο αλλος με τον μοντελισμο, ενας τριτος φτιαχνει καραβια μεσα σε μπουκαλια...

και παρα πολλοι αγοραζουνε iphone.

Οταν ερθουνε και μας ζητησουνε δανεικα για να το παρουνε ή να τους γεμισουμε το ψυγειο γιατι δεν εχουνε αλλα λεφτα για αυτον τον μηνα επειδη πηρανε iphone τοτε να τους την ψιλο-πουμε.

Μεχρι τοτε, iPhone. Εγω γουσταρω αυτο το θαλασσι...

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, dnikos είπε

Να δω πότε θα καταλαβουν καποιοι οτι τα νουμερα στα benchmark δεν ειναι μετρο συγκρισης real life χρησης!

ακριβώς... και πότε θα καταλάβουν τον όρο throttling και αν τρέξεις το ίδιο benchmark 2-3 φορές στην σειρά που αρχίζει και πυρώνει το εργαλείο τι νούμερα θα βγάλει. 

Εδώ όμως παίζουν το ίδιο και τα του αντίπαλου στρατόπεδου ανδροιδ. Και τα ανδροιδ κάνουνε throttling... αν μιλάμε για ξεκάθαρα νούμερα και real life χρήση αυτή τη στιγμή ο βασιλεύς των βασιλέων είναι το Rog Phone 5 αφού όσες φορές και να τρέξεις benchmark ακόμη και δίχως το ανεμιστηράκι βάζει σε όλους τα γυαλιά... με ανεμιστηράκι δεν το πιάνει τίποτε.. 

Η πραγματική χρήση απέχει μακράν και στο θέμα αυτονομίας και στο θέμα εμπειρία χρήσης μακροχρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, CaratNaturelle said:

Δεν ξερω τι ζορι τραβατε μερικοι.

Παντως αν αγοραζετε στην ζωη σας μονο οτι σας ειναι απαραιτητο τοτε εχετε χασει ηδη πολλα απο την ζωη σας.

Η χαρα βρισκεται σε πραγματα που μας κανουνε να αισθανομαστε ομορφα.

Ο ενας εχει κολλημα με τα παζλ, ο αλλος με τον μοντελισμο, ενας τριτος φτιαχνει καραβια μεσα σε μπουκαλια...

και παρα πολλοι αγοραζουνε iphone.

Οταν ερθουνε και μας ζητησουνε δανεικα για να το παρουνε ή να τους γεμισουμε το ψυγειο γιατι δεν εχουνε αλλα λεφτα για αυτον τον μηνα επειδη πηρανε iphone τοτε να τους την ψιλο-πουμε.

Μεχρι τοτε, iPhone. Εγω γουσταρω αυτο το θαλασσι...

Δεν ξέρω τι ειναι πιο δύσκολο, να φτιάξεις το καράβι ή να το βάλεις στο μπουκάλι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dnikos είπε

Να δω πότε θα καταλαβουν καποιοι οτι τα νουμερα στα benchmark δεν ειναι μετρο συγκρισης real life χρησης!

Τα benchmarks τα θετω ως απαντηση σε καποιον που ειπε οτι υπαρχουν κινητα στην μιση τιμη των iphone που τους δινουν σφαλιαρες απο καθε αποψη.

Σε καποια χρηση θα κανουν κι αυτα τη διαφορα τους  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gamer73 είπε

Sorry για ποιο λόγο να αλλάξω το iPhone χ και να πάρω το κινητό τον 2000 ?

Δεν χρειάζεται να πάρεις των 2000. Το κανονικό iphone 13 900€ εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, gamer73 είπε

Sorry για ποιο λόγο να αλλάξω το iPhone χ και να πάρω το κινητό τον 2000 ?

sorry αλλα σου ειπε καποιος να αλλαξεις το x?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Babis_allos είπε

Ναι ειδικα σε benchmarks τα flagships των υπολοιπων που ακομα ανταγωνιζονται τα iphone του 2018 ριχνουν φαπες στο αιφον σε ολα τα επιπεδα και φυσικα στη μιση τιμη (Δηλαδη στα 500-700 ευρω που ειναι η μιση τιμη των entry iphone 13/13 pro). 

Xiaomi M11 ultra για αρχη...χαιρετισματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, gamer73 είπε

Sorry για ποιο λόγο να αλλάξω το iPhone χ και να πάρω το κινητό τον 2000 ?

Στο ζητησε ή στο επεβαλλε καποιος αυτο , ή απλα το ρωτας ετσι για τον χαβαλε?

17 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

Δεν ξέρω τι ειναι πιο δύσκολο, να φτιάξεις το καράβι ή να το βάλεις στο μπουκάλι :P

😅

karabi.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μιλήσω λίγο για Apple και iPhone. Είναι μια αρκετά ποιοτική εταιρεία. Τα προϊόντα της έχουν μια διαλειτουργικότητα αξιοθαύμαστη. Έχει κάνει σοβαρά λάθη στο παρελθόν που έχουν πλήξει το κύρος της. Κινητά που λυγίζουν, και διάφορα άλλα επεισόδια. Την θεωρώ όμως παρόλ'αυτά ποιοτική. Στο υλικό βασίζεται σε τρίτους που ακολουθούν τις ντιρεκτίβες της. Και καμιά φορά την πατάει. Έχει όμως δημιουργήσει ένα οικοσύστημα με συνοχή και διαλειτουργικότητα και συνέχεια αξιοζήλευτο! Όλοι οι χρήστες Android θα ήθελαν τις πολυετείς ενημερώσεις του iOS ή του MacOs! Καθώς και τον απροβλημάτιστο τρόπο που οι διάφορες εφαρμογές συνεργάζονται μεταξύ τους στα λειτουργικά της. Όμως αν δούμε τα hardware χαρακτηριστικά υπάρχουν αρκετές Android συσκευές που υπερέχουν ή είναι στο ίδιο επίπεδο με το μήλο. Δεν υπάρχει μια εταιρεία εκεί έξω που τα έχει όλα! Πρέπει να έχουν επίγνωση οι καταναλωτές αυτού του γεγονότος! Αν θέλουν κορυφαία χαρακτηριστικά δεν θα επιλέξουν Apple! Αν θέλουν μια "ομοιόμορφη εμπειρία χρήσης" με αρκετά καλά hardware χαρακτηριστικά, τότε θα στραφούν σε αυτήν! Συνεπώς,οι χρήστες Android έχουν δίκιο όταν λένε ότι υπάρχουν καλύτερα κινητά από το iPhone! Όμως και οι χρήστες iPhone έχουν δίκιο όταν λένε ότι απολαμβάνουν την χρήση του διότι έχει τέτοια στοιχεία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και πανακριβα, αν μπορουσα να μεταφερω ευκολα οποιοδηποτε αρχειο απο iphone σε υπολογιστη και φλασακι usb και αντιστροφα, επαιρνε καρτα μνημης, και μπορουσα να τρεξω torrent client, μαλλον θα επαιρνα iphone για κυριο τηλεφωνο. Θα επαιρνα το πιο φτηνο iphone και θα το κρατουσα τουλαχιστον 5 χρονια. Σαν κοστος θα μου εβγαινε πανω κατω το ιδιο με τωρα που αγοραζω android των 250 ευρω περιπου καθε 2 χρονια που η μπαταρια ειναι αχρηστη. Δυστυχως ομως, οσο δεν πληρουν τα παραπανω, ακομη και δωρο να μου το εδιναν θα το ειχα σα δευτερη συσκευη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένουμε με ανυπομονησία τα άρθρα στα ειδησεογραφικα site που να λένε ότι ξεπούλησαν οι συσκευές, παρά την κρίση/ακρίβεια/ανεργία και τα σχόλια των γραφικών από κάτω,  που θα λένε "κινητό 1500€ και χτυπάνε αναπάντητες γιατί δεν έχουν κάρτα".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...