Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone 13 έρχονται στην Ελλάδα στις 15 Οκτωβρίου από €869 έως €1999


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Theon1k είπε

Είχα βάλει στο μάτι το ipad mini αλλά με τιμή που ξεκινάει από τα 600 μάλλον θα το προσπεράσω δυστυχώς.. 🙄

Πραγματικά η τιμολόγηση της σειράς των ipad πολύ παράξενη κατά την γνώμη μου με τα ipad/ipad air/ipad mini/ipad pro να δίνουν διαφορετικά πράγματα σε σχετικά κοντινές τιμές (ipad air/ipad mini) συν ένα αρκετά χαμηλότερα και ένα πολύ ακριβο (ipad/ipad pro). 

To ipad pro πραγματικά απευθύνεται μάλλον περισσότερο σε όσους δεν την παλεύουν με το lag του pencil στα υπόλοιπα λόγω 60hz και σε όσους ίσως το θέλουν πραγματικά ως αντικατάσταση laptop. Τα ipad air/ipad mini δεν ειμαι σιγουρος σε ποιους απευθυνονται οταν το ipad είναι 380 ευρώ. Μάλλον σε όσους δεν ψήνονται να πάρουν προϊόν του 2021 με επεξεργαστή δύο χρόνια πίσω, αλλά πραγματικά ο Α13 είναι υπερ-αρκετός εκτός αν κάποιος θέλει πολύ heavy work για ipad o οποίος ουτως η άλλως πάει σε pro...

Επεξ/σία από Babis_allos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, NickTG είπε

Καταπληκτικό άρθρο! :lol: :lol:

Καταπληκτικός αναγνώστης! 

Όταν μάθεις να διαβάζεις όλη την παράγραφο και την συζήτηση, και από αυτό που παρέθεσες τι γράφω στο τέλος τα ξαναλέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, john_dr είπε

ΟΚ, κάποιοι θα τα σκάσουν τα λεφτά αυτά και δικαίωμά τους.

Ερώτηση. Πόσο άνετα νιώθετε με 1500-2000 ευρώ στο χέρι ή στην τσέπη; Κάποιος που τα βγάζει αυτά σε μια βδομάδα, ίσως και να μην αγχώνεται, αλλά εγώ θα με έπιανε το άγχος μην μου το κλέψουν ή μην μου πέσει κάτω.

Ακριβα ρουχα δεν φορας? Αν πας κάθε μέρα σε γραφείο με dress code με ενα παπουτσι 200 παντελόνι σακακι η πουκάμισο αλλα τοσα, μπουφάν ζωνες γραβάτες κλπα πιανεις ανετα 1000αρικο. Φοβασαινμη σου κλεψουν τα ρούχα ομως? Ε δε νομίζω 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, kata_tixi είπε

αντιστοιχα παντως υπαρχει και κοσμος που δεν μπορει να αφησει το android. επισης σιγουρα το ο κοσμος ηλιθιος δεν ειναι αλλα το iphone δεν το αγοραζει επειδη ειναι το καλυτερο. το αγοράζει επειδη ειναι apple (Ασχετα που εμενα η αποψη μ είναι οταν παντα ειναι στα 2-3 κινητα). ξερω φιλους και φιλες με iphone που το έχουν απλα για να παιρνουν τηλ και αντε να βγαλουν καμια φωτο και πρακτικά το 90% των δυνατοτήτων και των χρημάτων που έδωσαν πάει τζαμπα . δεν νομιζω λοιπον οτι το πηραν επειδη ειναι καλυτερο σε σχεση με τα αλλα. επισης η apple εχει μακραν την καλυτερη διαφημιση και πλασάρισμα των προιοντων της οποτε ναι παιζουν πολλα ρολο στο γιατι καποιος αγοραζει ή οχι iphone.

Τα χρηματα που δίνεις για τα apple δεν πάνε τσαμπα ποτέ γιατί πάντα θα φαίνεται το μήλο ακόμα και αν κάνεις μόνο κλήσεις και chat στα social. Δεν πληρώνεις τις δυνατότητες τόσο αλλά κυρίως το brand. Είναι το ίδιο με τις μάρκες ρούχων. Άρα το παράλογο δεν είναι να δώσεις 1κ για να πάρεις iphone. Το παράλογο είναι να δώσεις 800 ευρώ για xiaomi..

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Herald είπε

Ακριβα ρουχα δεν φορας? Αν πας κάθε μέρα σε γραφείο με dress code με ενα παπουτσι 200 παντελόνι σακακι η πουκάμισο αλλα τοσα, μπουφάν ζωνες γραβάτες κλπα πιανεις ανετα 1000αρικο. Φοβασαινμη σου κλεψουν τα ρούχα ομως? Ε δε νομίζω 

Τι να λέμε;  εδώ κυκλοφορείς όλη μέρα μέσα στην πόλη με αυτοκίνητο των 10.000€ και δεν ξέρεις πότε θα πεταχτεί κάποιος από το στενό η από το φανάρι να στο διαλύσει, και το κινητό των 1000€ που το έχεις μονίμως πάνω σου και μπορείς να το προσέχεις θα σε αγχωσει; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Tronis20 είπε

Τα χρηματα που δίνεις για τα apple δεν πάνε τσαμπα ποτέ γιατί πάντα θα φαίνεται το μήλο ακόμα και αν κάνεις μόνο κλήσεις και chat στα social. Δεν πληρώνεις τις δυνατότητες τόσο αλλά κυρίως το brand. Είναι το ίδιο με τις μάρκες ρούχων. Άρα το παράλογο δεν είναι να δώσεις 1κ για να πάρεις iphone. Το παράλογο είναι να δώσεις 800 ευρώ για xiaomi..

ναι οκ. χαζη λογικη ειναι και αυτη! αν κανεις μονο κλησεις και chat και δινεις πανω απο 200 ευρω ε εισαι βλακας.( δεν μιλαω για εσενα εννοω οποιος το κανει) προφανως και στο iphone πληρωνεις δυνατοτητες οπως το οικοσύστημα και την πολυετή υποστήριξη κτλ κτλ. σιγουρα το brand εχει δυναμικη αλλα οχι τετοια ωστε να εχεις αυτες τις τιμες.   

59 λεπτά πριν, gamer73 είπε

Καλά τι πρόβλημα έχεις τι είπα εγώ ότι θέλω λέω 

δεν εχω προβλημα φιλε μ. εσυ ηρθες μας ειπες Sorry για ποιο λόγο να αλλάξω το iPhone χ και να πάρω το κινητό των 2000 ?και σε ρωτησα ποιος σου ειπε να αλλαξεις και ξεκινησες να λες ασυνάρτητα.  

Επεξ/σία από kata_tixi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, koutsis είπε

Τι να λέμε;  εδώ κυκλοφορείς όλη μέρα μέσα στην πόλη με αυτοκίνητο των 10.000€ και δεν ξέρεις πότε θα πεταχτεί κάποιος από το στενό η από το φανάρι να στο διαλύσει, και το κινητό των 1000€ που το έχεις μονίμως πάνω σου και μπορείς να το προσέχεις θα σε αγχωσει; 

Κυκλοφορω με ηλεκτρικο ποδήλατο των 4k. Αστο, το να φοβάμαι μη μου κλεψουν το κινητο ειναι αστειο οταν καθε μερα το παιζω στα ζαρια με το ποδηλατο 😎

Ευτυχως βρηκα χωρο που το παρκάρω πλεον με ασφάλεια. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, LLLEFTERIS said:

Το θεμα ειναι πως το 90% που θα αγορασουν ενα ακριβο τηλεφωνο οτι και να ειναι αυτο δεν θα τα αξιοποιησουν πληρως.

Στους περισσοτερους αν παρεις το κινητο τους και δεις που εχουν καταναλωσει την περισσοτερη μπαταρια θα ειναι στο facebook

Τωρα αν πρεπει να εχεις σουπερ ντουπερ κινητο για να κανεις πρωτος like στο γκομενακι που θα ανεβασει φωτο τοτε παω πασο.

Και γιατί είναι θέμα αυτό? 

Τι απασχολεί εσένα και τον καθένα τι θα κάνει ο άλλος με το κινητό του? 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Το θεμα ειναι πως το 90% που θα αγορασουν ενα ακριβο τηλεφωνο οτι και να ειναι αυτο δεν θα τα αξιοποιησουν πληρως.

Στους περισσοτερους αν παρεις το κινητο τους και δεις που εχουν καταναλωσει την περισσοτερη μπαταρια θα ειναι στο facebook

Τωρα αν πρεπει να εχεις σουπερ ντουπερ κινητο για να κανεις πρωτος like στο γκομενακι που θα ανεβασει φωτο τοτε παω πασο.

Αυτά πες τα στους κατόχους του 6, 6s & 7 που τα σκάσανε και τα χρυσοπλήρωσαν για τους τότε σχολιαστές και ακόμα τα χαίρονται… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε αν θέλω κινητό day one και επίσιμη εγγύηση θα ήμουν χαζός αν έδινα 1300 - 400 για iphone προ μαξ που στην πορεία κρατάει την αξία του και έξυπνος αν έδινα 1300 για το xiaomi mi 11 ultra που σε κάτι μήνες πέφτει η τιμή του και ύστερα από 2 χρόνια αφού έχει βγάλει πόσα μοντέλα να ψάχνω να το δώσω κάνα 300ρι  400ρι. Μέχρι και το iphone XR δεν βρίσκεις τόσο αν πας τώρα στις αγγελίες να ψάξεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν διάβασα όλες τι απαντήσεις, αλλά μέχρι την 4η σελίδα που έφτασα, πολλοί λένε ότι ο κόσμος "δεν χρησιμοποιεί στο φουλ τις δυνατότητες" και το έχει για μόστρα.

Τι λέτε ρε μάγκες; δηλαδή πρέπει ο άλλος να είναι επαγγελματίας φωτογράφος ή να κάνει κάτι συγκεκριμένο με το κινητό του; Δεν μετράει ότι στα 5-6 χρόνια να παίρνεις ακόμα αναβαθμίσεις και νέα features; Δεν μετράνε οι πιο ποιοτικές και προσεγμένες εφαρμογές; Δεν μετράει που όλα τα social media apps είναι πολύ καλύτερα στο iOS; Δεν μετράει που σου ανοίγει την πρόσβαση στο υπόλοιπο οικοσύστημα για να έχεις τα πιο χρηστικά ακουστικά (που μέχρι και αυτά παίρνουν νέα features κάθε χρόνο), το καλύτερο smartwatch ή αν έχεις mac την πολύ καλή διασύνδεση; Δεν μετράει που δεν είναι tracked το κάθε "tap" που κάνεις στην οθόνη;

Δηλαδή αν δεν κάνεις κάτι ενεργητικά στο κινητό σου δεν το χρησιμοποιείς; Όλα αυτά που σου προσφέρει παθητικά απλά επειδή είναι iPhone δεν μετράνε;

Ρε συ κοίτα κάτι πράγματα... Να το πουλήσω να πάρω Xiaomi δηλαδή;

ΥΓ: και κάνοντας scroll προς τα πάνω αφού ανέβασα αυτό το σχόλιο, βλέπω ακόμα γι αυτό μιλάτε.. καμία ελπίδα!

Επεξ/σία από KostasKri
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, AtiX είπε

Αυτά πες τα στους κατόχους του 6, 6s & 7 που τα σκάσανε και τα χρυσοπλήρωσαν για τους τότε σχολιαστές και ακόμα τα χαίρονται… 

Ενω ολοι οι υπολοιποι στους 6 μηνες το πετανε στα σκουπιδια.

Αλλο εχω γραψει εγω αλλο καταλαβες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Babis_allos είπε

Οκ οταν τον δεις αυτον που εχει παρει το iphone 13 pro max 1TB κ δν εχει καρτα πες μας κι εμας. 

Άστους ζουν τον μύθο τους .. 

 Έτσι τους έρχεται ποιο εύπεπτο..

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Δεν διάβασα όλες τι απαντήσεις, αλλά μέχρι την 4η σελίδα που έφτασα, πολλοί λένε ότι ο κόσμος "δεν χρησιμοποιεί στο φουλ τις δυνατότητες" και το έχει για μόστρα.

Τι λέτε ρε μάγκες; δηλαδή πρέπει ο άλλος να είναι επαγγελματίας φωτογράφος ή να κάνει κάτι συγκεκριμένο με το κινητό του; Δεν μετράει ότι στα 5-6 χρόνια να παίρνεις ακόμα αναβαθμίσεις και νέα features; Δεν μετράνε οι πιο ποιοτικές και προσεγμένες εφαρμογές; Δεν μετράει που όλα τα social media apps είναι πολύ καλύτερα στο iOS; Δεν μετράει που σου ανοίγει την πρόσβαση στο υπόλοιπο οικοσύστημα για να έχεις τα πιο χρηστικά ακουστικά (που μέχρι και αυτά παίρνουν νέα features κάθε χρόνο), το καλύτερο smartwatch ή αν έχεις mac την πολύ καλή διασύνδεση; Δεν μετράει που δεν είναι tracked το κάθε "tap" που κάνεις στην οθόνη;

Δηλαδή αν δεν κάνεις κάτι ενεργητικά στο κινητό σου δεν το χρησιμοποιείς; Όλα αυτά που σου προσφέρει παθητικά απλά επειδή είναι iPhone δεν μετράνε;

Ρε συ κοίτα κάτι πράγματα... Να το πουλήσω να πάρω Xiaomi δηλαδή;

ΥΓ: και κάνοντας scroll προς τα πάνω αφού ανέβασα αυτό το σχόλιο, βλέπω ακόμα γι αυτό μιλάτε.. καμία ελπίδα!

Όταν ένα πόστ έχει κάτι που δεν ισχύει τότε με κάνει να αναρωτιέμαι αν τα υπόλοιπα που γράφει επίσης δεν ισχύουν

Λές λοιπόν ότι έχει τα πιο χρηστικά ακουστικά. Πράγμα πέρα για πέρα λάθος. Τα iphones δεν υποστηρίζουν ldac, κάτι που κάνει android των 13€. Μέγα φάουλ για όποιον θέλει ποιοτικό ασύρματο ήχο. Αντικειμενικά δηλαδή, το iphone είναι χειρότερο στο θέμα ήχου από το φτηνότερο android της αγοράς.

Να φανταστώ και τα υπόλοιπα που έγραψες ισχύουν όσο ισχύει και το κομμάτι των ακουστικών? :P 

17 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Οπότε αν θέλω κινητό day one και επίσιμη εγγύηση θα ήμουν χαζός αν έδινα 1300 - 400 για iphone προ μαξ που στην πορεία κρατάει την αξία του και έξυπνος αν έδινα 1300 για το xiaomi mi 11 ultra που σε κάτι μήνες πέφτει η τιμή του και ύστερα από 2 χρόνια αφού έχει βγάλει πόσα μοντέλα να ψάχνω να το δώσω κάνα 300ρι  400ρι. Μέχρι και το iphone XR δεν βρίσκεις τόσο αν πας τώρα στις αγγελίες να ψάξεις. 

Αν είσαι άπλας δεν ασχολείσαι με πωλήσεις μεταχειρισμένων κλπα. Το βάζεις στο ράφι για σουβενίρ

Επεξ/σία από Herald
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...