Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone 13 έρχονται στην Ελλάδα στις 15 Οκτωβρίου από €869 έως €1999


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, nepomuk είπε

Για τις αυστηρα προσωπικες μου αναγκες  ΝΑΙ . Δηλ για 2 ατομα  ,  αυτοματο  για ευκολια  των πρεσβυτερων και της συζυγου  (μαθημενη εξω και οχι στη ζουγκλα του λεκανοπεδιου)  , 5κ χλμ το χρονο , υπεραστικα κυριως  ελεω σκουτερ

κτλπ . Δεν υπαρχει χωρος σταθμευσης , αμαρτια  τα 30κ  εντελως  στο δρομο  ,βαλε και το κακο το ματι για μαρκα κυρους, κτλπ  κτλπ  ..  Καποια απο αυτα  ισχυουν και για τα κινητα και τα  ειδη τεχνολογιας  εν πολλοις  , πχ  Macos , ακριβα  ακουστικα , ηχεια , πανακριβη Oled  tv κοκ   ενω η "δουλεια" γινεται θαυμασια και με κλασμα του κοστους των χαιεντατων  ....

Στην πορεια ομως καη αν η Α.Ι δειξει τα δοντια της και ενεργει εις οφελος(πασης  φυσεως)  του  κατοχου της , βλεπε πχ αυτονομα οχηματα  η και πανεξυπνα τηλεφωνα  .. που καλουν σε βοηθεια αυτοματως αν ο κυριος τους ασθενησει αιφνιδιως κοκ , τοτε  ισως  να αξιζει η αγορα  των υψηλου προφιλ συσκευων ακομα και απο τα χαμηλα βαλαντια ...

Ναι, για τις προσωπικές σου ανάγκες 30κ+ αμάξι μπορεί να μην αξίζουν. Και καλά κάνουν. Αυτό δεν σημαίνει ότι όποιος δεν έχει τις προσωπικές ΣΟΥ ανάγκες σημαίνει ότι η διαφορά απ' τις δικές του προσωπικές ανάγκες και τις δικές σου κατηγοριοποιούνται στο "πρεστιζ". 

Το αμάξι που θα διαλέξω των 30κ όταν το συγκρίνω με το i20 θα είναι αντικειμενικά καλύτερο από πάρα πολλές απόψεις (που εσένα καλώς ή κακώς δεν σε νοιάζουν). Αλλά ποιός είσαι εσύ να μου πείς ότι εγώ που το επέλεξα το έκανα γιατί δεν κοίταξα καν το i20 και ουσιαστικά το κάνω για πρεστιζ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, NotAliki177 είπε

Χριστέ μου 2000 ευρώ για ένα smartphone. πριν λίγο καιρό (λίγες βδομάδες δλδ) το λέγαμε για αστείο...

ΥΓ: Σχόλιο "ναι αλλά πληρώνεις ποιότητα και υλικού και λογισμικού" σε 3 2 1...

Όχι κύριοι. δεν θέλω να καραφλιάσω κι άλλο. 2000 ευρώ για κινητό είναι χαζό πράγμα και καμία χρήση δεν το δικαιολογεί.

Ηρεμήστε λίγο εκεί στην Google(Pixel), Samsung και Apple με τις τιμές.

Θα συμφωνήσω μαζί σου και εγώ το θεωρώ χαζό πράγμα να επενδύσω 2000€ σε ένα κινητό αλλά όποιος τα έχει και του περισσεύουν δεν τον νοιάζει, αντίστοιχα δεν είναι χαζό που η Ferrari και η Lamborghini κοστίζουν 300.000+ €? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο αλλος δινει 2.000 ευρω για κινητο ...κι οταν το ζητας να παρεις τηλεφωνο σου λεει "φιλαρακι μου τελειωσε η καρτα'...αυτος ειναι ο Νεοελληνας

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, roginsky12 είπε

ο αλλος δινει 2.000 ευρω για κινητο ...κι οταν το ζητας να παρεις τηλεφωνο σου λεει "φιλαρακι μου τελειωσε η καρτα'...αυτος ειναι ο Νεοελληνας

Μήπως σου ζητάει και κανένα ευρώ γιατί πεινάει…?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, roginsky12 είπε

ο αλλος δινει 2.000 ευρω για κινητο ...κι οταν το ζητας να παρεις τηλεφωνο σου λεει "φιλαρακι μου τελειωσε η καρτα'...αυτος ειναι ο Νεοελληνας

Οκ οταν τον δεις αυτον που εχει παρει το iphone 13 pro max 1TB κ δν εχει καρτα πες μας κι εμας. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Babis_allos είπε

Ναι, για τις προσωπικές σου ανάγκες 30κ+ αμάξι μπορεί να μην αξίζουν. Και καλά κάνουν. Αυτό δεν σημαίνει ότι όποιος δεν έχει τις προσωπικές ΣΟΥ ανάγκες σημαίνει ότι η διαφορά απ' τις δικές του προσωπικές ανάγκες και τις δικές σου κατηγοριοποιούνται στο "πρεστιζ". 

Το αμάξι που θα διαλέξω των 30κ όταν το συγκρίνω με το i20 θα είναι αντικειμενικά καλύτερο από πάρα πολλές απόψεις (που εσένα καλώς ή κακώς δεν σε νοιάζουν). Αλλά ποιός είσαι εσύ να μου πείς ότι εγώ που το επέλεξα το έκανα γιατί δεν κοίταξα καν το i20 και ουσιαστικά το κάνω για πρεστιζ...

Περα απο τη λυπητερη , καποιες μαρκες θεωρουνται  κυρους - γοητρου - υπεροχης . Στα καθ ημας  , Mercedes και ΒΜW για τον πολυ κοσμο . Απο κει και περα για πολυμελεις οικογενειες , για κινηση σε κατσικοδρομους κτλπ τα 30Κ οριακα επαρκουν. Προκειμενου για τηλεφωνα με 3 κατοσταρικα απο χερι απο εδω μεσα αγοραστηκε αρχες αυγουστου  Κινεζιά Mi 10 ,του κουτιου , αγρατζουνιστο κτλπ που υπερκαλυπτει τις αναγκες επικοινωνιας , audio - video , ταχυτατου GPS κτλπ. Κοιτωντας ομως πιο μπροστα και με φατσα την Α.Ι , σε λιγα χρονια θα πρεπει να τα σκαμε χοντρα αν θελουμε την ευφυια να λειτουργει για την παρτη μας. Τοτε το iphone  18  θα ζηταει 3Κ και πιθανοτατα θα του τα δωσω , για να τα παρω πισω σε ευθετο χρονο. Το ιδιο και για ενα πραγματικα αυτονομο ηλεκτρικο  κατ 5 . Πριν ληξει η δεκαετια ολα αυτα  ... οποτε κανουμε το κουμαντο μας  απο τωρα.

Επεξ/σία από nepomuk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ γιατί έχετε όλοι κολλήσει στα 2000€, λες και όλοι θα τρέξουν να πάρουν το iPhone 13 Pro Max 1TB.

Αν περιμένεις λίγους μήνες να πέσει η τιμή του iPhone 13 128GB στα 800€, βρίσκεις και έναν γνωστό να το πάρει στην εταιρεία του και σου βγαίνει 650€.

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, roginsky12 είπε

ο αλλος δινει 2.000 ευρω για κινητο ...κι οταν το ζητας να παρεις τηλεφωνο σου λεει "φιλαρακι μου τελειωσε η καρτα'...αυτος ειναι ο Νεοελληνας

Σου έχουν τύχει πολλά τέτοια περιστατικά; Η γυρνάς εσυ στο δρόμο και ζητάς απο αγνώστους να πάρεις τηλέφωνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Mi_ka είπε

όποιος έχει τα γένια έχει και τα χτένια, όποιος δε φτάνει εκεί ψωνίζει ποιοτική δευτεράτζα Ανδροειδούς μέχρι 3-4 κατοστάρικα μαξ και μαζεύει για προαγωγή αργότερα

ασε μας ρε μεγαλε, μαζευτηκατε ολοι οι νεοπλουτοι εδω μεσα .

Ναι υπαρχουν android συσκευες στη μιση τιμη που ριχνους σφαλιαρες στο αιφον σε ολα τα επιπεδα

...ειδικα στην καμερα τρως φαπες

1 λεπτό πριν, Georgram είπε

Σου έχουν τύχει πολλά τέτοια περιστατικά; Η γυρνάς εσυ στο δρόμο και ζητάς απο αγνώστους να πάρεις τηλέφωνα;

οταν θα καταλαβεις το πνευμα του ποστ...ξαναγραψε

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, roginsky12 είπε

 

Ναι υπαρχουν android συσκευες στη μιση τιμη που ριχνους σφαλιαρες στο αιφον σε ολα τα επιπεδα

...ειδικα στην καμερα τρως φαπε

Ναι ειδικα σε benchmarks τα flagships των υπολοιπων που ακομα ανταγωνιζονται τα iphone του 2018 ριχνουν φαπες στο αιφον σε ολα τα επιπεδα και φυσικα στη μιση τιμη (Δηλαδη στα 500-700 ευρω που ειναι η μιση τιμη των entry iphone 13/13 pro). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν όλοι ξέρουμε ότι Μ3 και Ferrari δεν θα πάρουμε ποτέ. Η μαγκιά της Apple είναι ότι κουτσά στραβά ακόμα και ο μισθωτός των 500 ευρώ αν το βάλει στόχο μπορεί να τα μαζέψει και να πάρει το καλύτερο κινητό που κυκλοφορεί έχοντας ακριβώς το ίδιο με τον ποιό πλούσιο άνθρωπο. Είναι δηλαδή ενας εφικτός στόχος να βρεθείς στιγμιαία στην κορυφή της τεχνολογίας. Δεν συμφωνώ βέβαια με αυτό αλλά είναι άξιο θαυμασμού το τι έχει πετύχει το μάρκετινγκ της Apple στη ανθρώπινη ψυχολογία. ΔΕΝ πρόκειται να δεις ποτέ άτομο με βασικό μισθό σε forum με σούπερ car να σχολιάζει τις αγορές των άλλων γιατί απλά γνωρίζει ότι είναι για αλλά πορτοφόλια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...