Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone 13 έρχονται στην Ελλάδα στις 15 Οκτωβρίου από €869 έως €1999


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Η ευκολία είναι υποκειμενική. Εμένα δε με βολεύει. Εσένα σε βολεύει. Το αισθητικό κομμάτι ομοίως.

Ταυτότητα λεφτά κτλ στο πορτοφόλι. Προσωπικά κουβαλάω κινητό, πορτοφόλι, κλειδιά. Μια χαρά χωράνε στις τσέπες.

Είμαι λογιστής με δικό μου γραφείο, που είναι και ιδιωτικό ΚΕΠ. 

οκ αγαπητε δεκτον...αφου σου αρεσει να κυκλοφορεις με φουσκωμενες τσεπες ειναι δικαιωμα σου!

Καλη συνεχεια

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, koutsis είπε

Ελπίζω να κάνεις πλάκα έτσι; Το οτι δεν σου αρέσει η εμφάνιση του 8 δεν συμβαίνει ότι δεν πάει σφαίρα!

Πάρε λοιπόν σήμερα ένα iphone 8 και ένα samsung s8 που βγήκαν την ίδια χρονιά και πες μου τι εμπειρία θα έχεις με το καθένα. Επίσης το 8 θα πάρει φέτος ios15 και θα παίρνει update μέχρι το ios17! Το s8 έχει σταματήσει στο android 10 πριν 2 χρόνια!

Επίσης εγώ μιλάω έχοντας δοκιμάσει. Ο αδερφός μου έχει iphone 7 και δεν κολλάει πουθενά και η γυναίκα μου με το Samsung s9 έχει αρκετά κολλήματα!

Δεν ειναι θεμα εμφανισης, ειναι θεμα λειτουργικοτητας. Οταν το μισό κινητο ειναι wasted space γιατι εχει 35% της επιφανειας του σε... Bezels, ε χανει σε λειτουργικότητα. Όταν έχει ips κακης αναλυσης σε σχεση με amoled με κορυφαιο ppi, ε χανει. Οταν εχει lada αντι για ldac... 

Προφανώς δεν φανταζομαι οτι θα σερνεται το iphone 8, όπως και δεν σερνεται το s9 που εχω δοκιμασει. Εδω δεν σερνεται το note 3,το να λες σερνεται το s8 ειναι απλα κατι ανυποστατο που δεν μπορει να διασταυρωθει. Σαν να σου λεω και εγω εχω δοκιμασει iphone 12 και σερνεται. Ε δεν γινεται έτσι δουλεια.

Σου προσφερει ξεκαθαρα ανωτερη εμπειρια το s9, ειτε θες να δεις ταινια η video στο youtube λογω πολυ καλυτερης οθόνης, ειτε θες να ακουσεις μουσικη λόγω ldac, ειτε θες να κανεις browsing η και κατι πιο productive (excel /pdf) λόγω ppi και μεγέθους οθονης. Χωρις να εχει bezels που θυμιζουν κινητο της δεκαετιας του 90

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν ειναι θεμα εμφανισης, ειναι θεμα λειτουργικοτητας. Οταν το μισό κινητο ειναι wasted space γιατι εχει 35% της επιφανειας του σε... Bezels, ε χανει σε λειτουργικότητα. Όταν έχει ips κακης αναλυσης σε σχεση με amoled με κορυφαιο ppi, ε χανει. Οταν εχει lada αντι για ldac... 

Προφανώς δεν φανταζομαι οτι θα σερνεται το iphone 8, όπως και δεν σερνεται το s9 που εχω δοκιμασει. Εδω δεν σερνεται το note 3,το να λες σερνεται το s8 ειναι απλα κατι ανυποστατο που δεν μπορει να διασταυρωθει. Σαν να σου λεω και εγω εχω δοκιμασει iphone 12 και σερνεται. Ε δεν γινεται έτσι δουλεια. 

Φίλε μου η γυναίκα μου έχει samsung s9 κι το δουλεύω καθημερινά και σου λέω έχει πολλά κολλήματα! Εσύ έχεις δουλέψει iphone ποτέ να δεις τη διαφορά με τα παλιά android που λες;; 🤔

Τέλος πάντων. Ξεφύγαμε από το θέμα τελείως...

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, koutsis είπε

Φίλε μου η γυναίκα μου έχει samsung s9 κι το δουλεύω καθημερινά και σου λέω έχει πολλά κολλήματα! Εσύ έχεις δουλέψει iphone ποτέ να δεις τη διαφορά με τα παλιά android που λες;; 🤔 

Ρε μαν το s9 εχει snap 845. Το να λες σερνεται σημαίνει ότι ολες οι συσκευες με οτιδήποτε λιγοτερο απο 845 σερνονται επισης. Ε δεν στεκει αυτο. Εχω αυτη τη στιγμη κινητο με τον 710, πολυ πολυ χειροτερο απο τον 845 του s9, και είναι σφαιρα. Δηλαδη για να καταλαβω, σε τι κολλάει καθημερινα? 

Το iphone 7s πιάνει? Ο χρηστης του s9 εκανε ενα διάλειμμα απο την samsung και πηγε σε i7s Δεν αντεξε και γύρισε σε s9. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Herald είπε

Ρε μαν το s9 εχει snap 845. Το να λες σερνεται σημαίνει ότι ολες οι συσκευες με οτιδήποτε λιγοτερο απο 845 σερνονται επισης. Ε δεν στεκει αυτο. Εχω αυτη τη στιγμη κινητο με τον 710, πολυ πολυ χειροτερο απο τον 845 του s9, και είναι σφαιρα. Δηλαδη για να καταλαβω, σε τι κολλάει καθημερινα? 

Το iphone 7s πιάνει? Ο χρηστης του s9 εκανε ενα διάλειμμα απο την samsung και πηγε σε i7s Δεν αντεξε και γύρισε σε s9. 

Δεν υπάρχει καν iphone 7s. Όπως είπα, μάλλον δεν έχεις καμιά επαφή με iphone και απλά μπαίνεις και γράφεις ανακρίβειες.  Δούλεψε ένα iphone και θα δεις διαφορά από το παλιό android που έχεις!

Επειδή δεν άρεσε το 7 στο φίλο σου δεν σημαίνει ότι δεν πήγαινε σφαίρα. Μπορεί να μην του άρεσε το ios η οτιδήποτε άλλο. Σου είπε τι δεν του άρεσε και πήγε σε samsung?

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Ρε μαν το s9 εχει snap 845. Το να λες σερνεται σημαίνει ότι ολες οι συσκευες με οτιδήποτε λιγοτερο απο 845 σερνονται επισης. Ε δεν στεκει αυτο. Εχω αυτη τη στιγμη κινητο με τον 710, πολυ πολυ χειροτερο απο τον 845 του s9, και είναι σφαιρα. Δηλαδη για να καταλαβω, σε τι κολλάει καθημερινα? 

Το iphone 7s πιάνει? Ο χρηστης του s9 εκανε ενα διάλειμμα απο την samsung και πηγε σε i7s Δεν αντεξε και γύρισε σε s9. 

Πιθανότητα να σέρνεται ένα Android κινητό λόγω έλλειψη υποστηρίξης σε ένημερωσεις δεν υπάρχει?επειδή φοραει τον 845?

Δεν περιμένω να απαντήσεις σοβαρά αλλά έτσι για να γελάσουμε….

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, atheatos είπε

Πιθανότητα να σέρνεται ένα Android κινητό λόγω έλλειψη υποστηρίξης σε ένημερωσεις δεν υπάρχει?επειδή φοραει τον 845?

Δεν περιμένω να απαντήσεις σοβαρά αλλά έτσι για να γελάσουμε….

Εννοειται, αμα δεν παρει ενημερώσεις σερνεται. Τρεχει την παλια εκδοση, αυτην που ειχε οταν βγηκε απτο κουτί. Αρα, απτο κουτι σερνονται τα android, δεν χρειαζεται να παλιωσουν 😂

6 λεπτά πριν, koutsis είπε

Δεν υπάρχει καν iphone 7s. Όπως είπα, μάλλον δεν έχεις καμιά επαφή με iphone και απλά μπαίνεις να γράφεις ανακρίβειες.  

Επειδή δεν άρεσε το 7 στο φίλο σου δεν σημαίνει ότι δεν πήγαινε σφαίρα. Μπορεί να μην του άρεσε το ios η οτιδήποτε άλλο. Σου είπε τι δεν του άρεσε και πήγε σε samsung?

Φιλη είναι οχι φιλος 😎

Δεν ειπα οτι δεν πηγαινε σφαιρα, απλα εκανε την μεταβαση android σε ios και ξανα σε android και δεν ειδε την διαφορα που λες που τα android λαγκαρουν και σερονται. Γιαυτο το ανεφερα. 

Κατα τα αλλα το αλλαξε απλα γιατι δεν της άρεσε καθολου το ios. Φανταζομαι θεμα συνηθειας, αν είχε τοσα χρονια ios το ιδιο θα ελεγε για το android. Βασικα δεν ηθελε καν iphone, δωρο ήτανε. 

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

οκ αγαπητε δεκτον...αφου σου αρεσει να κυκλοφορεις με φουσκωμενες τσεπες ειναι δικαωμα σου!

Καλη συνεχεια

Όπως το δει κανεις. Σε άλλον η τσάντα μοιάζει θηλυπρεπές αξεσουάρ. 

Παρόλα αυτά η συζήτηση ξεκίνησε απο το ότι δεν αγοράζεις πράγματα που δεν αντέχει η τσέπη σου. Αυτές οι αγορες προκαλούν στρες, γιατί δε μπορείς να το αντικαταστάσεις. Έγραψα ότι ένας φίλος μου είπε ότι όταν είχε το iphone στην τσέπη και έπεφτε, αν άκουγε το "κρακ", προσευχόταν ήταν το πόδι του. Δηλαδή το iphone του προκαλούσε στρες.

Φυσικά δε φταίει η Apple, φταίνε οι άνθρωποι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το thread έχει γίνει.... my iPhone is longer than your Android.

Όπως είπα και χθες, είστε παραπάνω από ευπρόσδεκτοι να χαλάτε 1200-2000 ευρώ για κάτι τόσο μικρής πραγματικής αξίας. Αφήστε με εμάς τους ποταπούς "δευτεράντζες" (quote από χθεσινό post) να παίρνουμε Android των 300 με καλύτερο hardware και άπειρη δυνατότητα customization, να το κρατάμε πάλι 4-5 χρόνια και τα ρέστα να τα επενδύουμε και να τα πολλαπλασιάζουμε.

Απολαύστε τα 32 χρόνια αναβαθμίσεων που σας δίνει Ο Θεός (....η Apple ήθελα να γράψω).

 

 

 

Επεξ/σία από skritikos
quoting
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Εννοειται, αμα δεν παρει ενημερώσεις σερνεται. Τρεχει την παλια εκδοση, αυτην που ειχε οταν βγηκε απτο κουτί. Αρα, απτο κουτι σερνονται τα android, δεν χρειαζεται να παλιωσουν 😂

Ναι βγαίνουν τέλεια και δεν υπάρχουν αλλαγές σε ότι έχει σχέση με το internet όποτε δεν χρειάζονται ενημέρωση ποτέ. Γελάσαμε και σήμερα.

Ρωτα τον mr. note 3 πόσες ρομ του πέρασε για να είναι update . Έπρεπε να το αφήσει χωρίς αναβάθμιση γιατί τρέχει καλύτερα μαμά….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Όπως το δει κανεις. Σε άλλον η τσάντα μοιάζει θηλυπρεπές αξεσουάρ. 

 

Ισως πριν απο παρα  πολλα χρονια αυτο να ισχυε....πλεον οχι τα τελευταια! 

Αυτος ο αλλος που αναφερεις πρεπει τωρα να κατεβηκε απο το βουνο...ανεπιτρεπτο και μονο που το εγραψες!

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, skritikos είπε

Το thread έχει γίνει.... my iPhone is longer than your Android.

Όπως είπα και χθες, είστε παραπάνω από ευπρόσδεκτοι να χαλάτε 1200-2000 ευρώ για κάτι τόσο μικρής πραγματικής αξίας. Αφήστε με εμάς τους ποταπούς δευτεράντζες να παίρνουμε Android των 300 με καλύτερο hardware και άπειρη δυνατότητα customization, να το κρατάμε πάλι 4-5 χρόνια και τα ρέστα να τα επενδύουμε και να τα πολλαπλασιάζουμε.

Απολαύστε τα 32 χρόνια αναβαθμίσεων που σας δίνει Ο Θεός (....η Apple ήθελα να γράψω).

 

 

 

Μείνε με λοιπόν με το Android των 300€ αφού το γουστάρεις και κανείς τη δουλειά σου! Γιατί μπήκες σε θέμα iphone να κραξεις αυτούς που γουστάρουν κάτι διαφορετικό; 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, skritikos είπε

Το thread έχει γίνει.... my iPhone is longer than your Android.

Όπως είπα και χθες, είστε παραπάνω από ευπρόσδεκτοι να χαλάτε 1200-2000 ευρώ για κάτι τόσο μικρής πραγματικής αξίας. Αφήστε με εμάς τους ποταπούς δευτεράντζες να παίρνουμε Android των 300 με καλύτερο hardware και άπειρη δυνατότητα customization, να το κρατάμε πάλι 4-5 χρόνια και τα ρέστα να τα επενδύουμε και να τα πολλαπλασιάζουμε.

Απολαύστε τα 32 χρόνια αναβαθμίσεων που σας δίνει Ο Θεός (....η Apple ήθελα να γράψω).

Το thread αυτο οπως και ολα τα προηγουμενα τα τελευταια χρόνια έχουν καταντήσει σε κάποια ατομα σαν και εσενα καλη ωρα να ερχονται να λενε

΄΄πεταμενα λεφτα τα iphone,αγοράστε μέχρι 250-300ευρω κινητα να εισαστε καλα΄΄.

Με λίγα λόγια,οι περισσότεροι που σχολιαζουν σε αυτα τα θεματα ειναι Android κατοχοι φθηνοτερων συσκευων που μπαινουν απλα για να πετάξουν σποντες και ειρωνιες προς τους κατόχους αυτών των συσκευων.

  • Like 2
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, koutsis είπε

Ο φίλος σου βγάζει 10.000€ το μήνα και έχει ακόμα  το note 2 του 2012 και κάνει  και άνετα όλες τις δουλειές του!🤣 μήπως η χρήση που του κάνει είναι να το έχει για αριθμομηχανή στο γραφείο του; 

Ναι γιατί του καλύπτει τις ανάγκες του. Που είναι voice & video calls, Youtube και μουσική hosted locally στο κινητό.

Μάντεψε, έχει laptop για όλα τα σοβαρά υπόλοιπα! Όπως σχεδόν όλοι οι επαγγελματίες που βγάζουν χρήματα από τα εργαλεία τους και δεν τα έχουν για την καφετέρια και τα forum.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, skritikos είπε

Το thread έχει γίνει.... my iPhone is longer than your Android.

Όπως είπα και χθες, είστε παραπάνω από ευπρόσδεκτοι να χαλάτε 1200-2000 ευρώ για κάτι τόσο μικρής πραγματικής αξίας. Αφήστε με εμάς τους ποταπούς δευτεράντζες να παίρνουμε Android των 300 με καλύτερο hardware και άπειρη δυνατότητα customization, να το κρατάμε πάλι 4-5 χρόνια και τα ρέστα να τα επενδύουμε και να τα πολλαπλασιάζουμε.

Απολαύστε τα 32 χρόνια αναβαθμίσεων που σας δίνει Ο Θεός (....η Apple ήθελα να γράψω).

 

 

 

Δεν ξέρω ποσό σχετικός είσαι με το τι γίνεται στο insomnia με την παρουσίαση του iPhone κάθε χρόνο.

Παντως κάθε χρόνο πέφτει πολύ γέλιο από τα off topic που δημιουργούν όσοι τους ενοχλεί η Apple.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...