Προς το περιεχόμενο

Γάμος, σύμφωνο, τίποτα;


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω σχεση 7 χρονια. Κοντευω τα 30. Είμαι σε μια περιεργη φαση. Έχω δουλειά, η κοπέλα μου έχει δουλεια. Ειμαστε γενικα στην καλυτερη μας φαση. Εκεινη μενει με γονεις, εγω με τον αδερφο μου. Κοιμαται σπιτι μου (εγω στο δικο της οχι κρινζαρω σορυ). Δεν ξερω πως να το συνεχισω. Τι να της κανω προταση γαμου; Κοιμομαστε μαζι, σχεδον συζουμε. Τι να της πω; οτι οντως την θελω; Δεδομενα δεν ειναι ολα αυτα; Δεν το εχω συζητησει μαζι της πως φανταζεται το γαμο, αλλα ειμαστε νομιζω αρκετα ιδιας νοοτροπιας, δεν μας νοιαζει. Για θρησκευτικο δε το συζηταω, πολιτικο ναι, συμφωνο ναι αλλα και γιατι χρειαζονται ολα αυτα; Αντε το συμφωνο αν πεθανω να παρει την περιουσια μου ξερω γω.Επισης δεν θελω να διωξω τον αδερφο μου απο το σπιτι, δεν θα μπορει να συντηρηθει ακομα μονος του. Αλλα και τι να κανω; Τεσπα ισως ακουγονται χαζα ολα αυτα, απλα τριγυρνανε στο μυαλο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Επειδη διαβαζω αναφορές για τον αδερφό σου συνέχεια,πόσο ετών είναι;

Δεν το λες και φυσιολογικό αν είναι ενήλικας να μην μπορεί να συντηρηθεί μονος του.To σπιτι είναι δικο σου/σας?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ELTASSOS1 είπε

Γιατι θελεις να κανεις κατι;...σε πιεζει κανεις;...αφου ειστε καλα ετσι μην το πειραζεις...

σωστή η σκέψη σου. ελεγα οτι καπου πρεπει να καταληξει ολο αυτο; δεν ξερω. μαρεσει πολυ οπως ειμαι τωρα και την αγαπαω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Επειδη διαβαζω αναφορές για τον αδερφό σου συνέχεια,πόσο ετών είναι;

Δεν το λες και φυσιολογικό αν είναι ενήλικας να μην μπορεί να συντηρηθεί μονος του.To σπιτι είναι δικο σου/σας?

με 600 ευρω μισθο ποσο παθολογικο το βρισκεις να μην μπορει να ζησει μονος του στην Αθήνα; Δικο μου ειναι το σπιτι. 25 ειναι, αλλα κατι οτι ειμαι υπερπροστατευτικος, κατι ενα θεμα υγειας που εχει τον εχω παντα εγνοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Michelanjelo είπε

με 600 ευρω μισθο ποσο παθολογικο το βρισκεις να μην μπορει να ζησει μονος του στην Αθήνα; Δικο μου ειναι το σπιτι. 25 ειναι, αλλα κατι οτι ειμαι υπερπροστατευτικος, κατι ενα θεμα υγειας που εχει τον εχω παντα εγνοια.

Πρόσεξε με την υπερπροστατευτικότητα γιατί θα τον κάψεις Πρέπει να απογαλακτιστεί.Και το ζευγάρι πρέπει να είναι μονο του

Τεσπα τα λεω  ως κάποιος που είναι απο εξω,οσα ξερετε εσείς δεν τα ξέρει κανείς.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Πρόσεξε με την υπερπροστατευτικότητα γιατί θα τον κάψεις Πρέπει να απογαλακτιστεί.Και το ζευγάρι πρέπει να είναι μονο του

Τεσπα τα λεω  ως κάποιος που είναι απο εξω,οσα ξερετε εσείς δεν τα ξέρει κανείς.

Καταλαβαινω πως το λες. Αν σου ελεγα το θεμα του φανταζομαι θα καταλαβαινες και εσυ. Η κοπελα μου το ξερει.

Δεν ειναι κατι που φαινεται, ειναι μια χαρα αν τον δεις, ομορφο παιδι, λειτουργικο, θετικος ανθρωπος. Απλα εχω το νου μου (σε περιπτωση που σκεφτεσαι ναρκωτικα ετσι οπως το λεω, καμια σχεση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Πρόσεξε με την υπερπροστατευτικότητα γιατί θα τον κάψεις Πρέπει να απογαλακτιστεί.Και το ζευγάρι πρέπει να είναι μονο του

Δηλαδη αν ειναι ανεργος ή εχει καμια ημιαπασχοληση να σουταριστει στον δρομο;

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να κάνετε σύμφωνο ή γάμο εκτός αν θέλετε να κάνετε παιδιά, ή να λειτουργήσει αυτό σαν επισημοποίηση της σχέσης στον οικογενειακό κύκλο.

Αν θέλετε να κάνετε ένα βήμα παραπέρα πάτε σε λέσχη swingers μένετε μαζί και παίρνετε σκύλο/γάτα ώστε να δείτε πως θα είναι η φάση μέχρι να πεθάνετε μιας και αποφασίσατε πως θέλετε να είστε για πάντα μαζί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...