Προς το περιεχόμενο

EON TV, η νέα συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα, μετεξέλιξη της Nova ξεκινά από 10€ το μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυριοι τα φωτα σας παρακαλω.εχω κωδικο eon tv στο κινητο κατεβαζω την εφαρμογη στην τηλεοραση κ μου λεει να βαλω καπου εναν κωδικο επιβεβαιωσης.ψαχνω τοσες ωρες δν βρισκω τιποτα!!τι πρεπει να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 9/8/2022 στις 8:11 ΜΜ, pkout είπε

απλα προς ενημερωση:

ημουν με δορυφορικο πακετο  και το αλλαξα σε eon fiber 100 (34€) κρατωντας τον αποκωδικοποιητη του δορυφορου (δηλαδη δεν μου δωσαν το eon tv box και βλεπω μεσω δορυφορου )  αγορασα και  ενα mi box για την κρεββατοκαμαρα και εκανα ενεργοποιηση μεγαλης οθονης και βλεπω κανονικα  + 1 φορητη συσκευη δηλαδη συνολο 3 συσκευες.

 

Κι εγώ μόλις έκανα αναβάθμιση σαν και σένα, θα μπορώ να βλέπω σε τρεις συσκευές, δορυφορικό δέκτη, tv box και κινητό χωρίς έξτρα χρέωση ;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και που θα βλέπεις σε tv box, δεν λέει κάτι.

1) Η ποιότητα είναι χάλια, σε σύγκριση με το δορυφορικό, ειδικά στο ns4, που συνήθως έχει το μπάσκετ.

2) Τα πράγματα βελτιώνονται κάπως, αν συνδέσεις το box ενσύρματα και το βάλεις στο highest quality 7 mbps. Και πάλι όμως, θα διαπιστώσεις ότι το δορυφορικό δείχνει καλύτερα.

Αυτά...

Επεξ/σία από nanas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/3/2023 στις 4:22 ΜΜ, aypnia είπε

Κοίτα, η EON TV δίνει 2 συσκευές μεγάλης οθόνης. 1 συσκευή μεγάλης οθόνης, μέσω σύνδεσης EON Smart Box και 1 συσκευή μεγάλης οθόνης, μέσω εφαρμογής Smart TV ή συσκευών streaming.

Αν συνδέσεις τη 2η συσκευή πχ σε smart tv άλλου σπιτιού που θα έχει άλλη IP από την IP που παίρνει το smart box δεν έχω ακούσει να μη δουλεύει. Μπορεί και να μη δουλεύει, μη σε πάρω στο λαιμό μου. Τώρα αν μπορούν να στο μπλοκάρουν αν δουλεύει ανά πάσα στιγμή τσεκάροντας τις IP; Ναι μπορούν.

 

Δηλαδή εάν έχεις σύνδεση μέσω δορυφόρου με τον κλασικό παλιό αποκωδικοποιητή μπορείς να ζητήσεις και το eon smart box για 2η μεγάλη οθόνη και έχεις και τη δυνατότητα να συνδέσεις και 3η μεγάλη οθόνη μέσω εφαρμογής ή συσκευής streaming?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παρεις το δορυφορικο εον θαχεις μια θεαση απο τον δορυφορικο δεκτη αλλη μια απο την εφαρμογη σε σμαρτ τβ (η απο τβ στικ η απο android box) και αλλη μια απο tablet ηκινητο η laptopdesktop

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όποιος είχε δορυφορικό περιεχόμενο στη Nova και το γύρισε σε boxάκι μπορεί να μου πει πως είναι ποιότητα; Έχω 100άρα γραμμή και θέλω να δω αν αξίζει το box σε σχέση με τον παλιό αποκωδικοποιητή από άποψη ευχρηστίας,ποιότητας υπηρεσίας, κολλημάτων κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Όποιος είχε δορυφορικό περιεχόμενο στη Nova και το γύρισε σε boxάκι μπορεί να μου πει πως είναι ποιότητα; Έχω 100άρα γραμμή και θέλω να δω αν αξίζει το box σε σχέση με τον παλιό αποκωδικοποιητή από άποψη ευχρηστίας,ποιότητας υπηρεσίας, κολλημάτων κλπ.

εγώ με boxaki not good-not bad . με 100αρα γραμμή δεν κάνει κολλήματα, 30-40sec delay από την κανονική ροή που σου δίνει ο δορυφόρος, full hd θα τολμήσω να πω η ποιότητα αν όχι πλησιάζει κάπως. αυτά σε γενικές γραμμές. αλλά ΘΕΛΕΙ σίγουρα δουλειά 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι.

Έχω full pack και χρησιμοποιώ το app EON TV για να βλέπω σε κινητό, τάμπλετ και το έχω συνδέσει και με browser στο laptop μου. Από αυτά που διαβάζω στο site

Spoiler
Καταχωρημένες συσκευές

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την υπηρεσία EON σε έως πέντε συσκευές:

  • 1 συσκευή μεγάλης οθόνης, μέσω σύνδεσης EON Smart Box
  • 1 συσκευή μεγάλης οθόνης, μέσω εφαρμογής Smart TV ή συσκευών streaming
  • 3 φορητές συσκευές (PC / Mac/ Tablet / Smartphone), με δυνατότητα θέασης σε μία εξ’ αυτών

μπορώ να χρησιμοποιήσω τους κωδικούς και για χρήση σε tv box (όχι το box της nova) χωρίς πρόβλημα αφού αυτό θα λογίζεται "μεγάλη" οθόνη. Αυτό δεν θα μου επηρεάσει την προβολή μέσω του δορυφόρου φαντάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/2/2023 στις 5:34 ΜΜ, kefalianos77 είπε

Παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας. Αγορασα την samsung s95b tv και η εφαρμογη Eon tv ενω ειναι προεγκατεστημένη δεν παιζει. Ενω εχω συνδεθει και βλεπω κανονικα το μενου, επιλεγω καναλι και υστερα δειχνει μαυρη οθόνη. Δοκιμασα επανεγκατασταση, επαναφορά τηλεορασης αλλα τπτ. Στη nova με γειώνουν. Καμια βοηθεια? 

Καλησπέρα είχα το ίδιο πρόβλημα και το έλυσα βάζοντας χειροκίνητα τον DNS της Nova 193.92.150.1 στις ρυθμίσεις δικτύου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Συγχαρητήρια στην Eon και το app της!Προσπαθώ να μπ[ω τόση ώρα που παίζει  final four ο Ολυμπιακός και με πετάει συνέχεια.Σκ@τ@ στα μουτρα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ένα πακέτο Nova Sports Pack δορυφορικό, όπου μου βγαίνει κάτι λιγότερο από 30€ το μήνα μαζί με την έξτρα συσκευή που έχω αγοράσει. Το πακέτο αυτό λήγει τον Αύγουστο. Ξέρει κανείς αν οι τιμές παραμένουν ίδιες ή αν αυξάνονται όταν λήγει το συμβόλαιο; Πέρασα μια βόλτα από Nova κατάστημα και μου είπαν πως μένει η ίδια αλλά μου φαίνεται λίγο περίεργο..

Επίσης για όσους γνωρίζουν, αν το κόψω μπορώ να βάλω το EON+ που βγαίνει στα 25€ το μήνα, να έχω το boxaki που δίνουν και να βλέπω, και να αγοράσω το ΕΟΝ extra με +3€ το μήνα και να προστεθεί ας πούμε και δεύτερη συσκευή μια smart tv και να βλέπεις ταυτόχρονα;

Επεξ/σία από yazidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, yazidis είπε

Έχω ένα πακέτο Nova Sports Pack δορυφορικό, όπου μου βγαίνει κάτι λιγότερο από 30€ το μήνα μαζί με την έξτρα συσκευή που έχω αγοράσει. Το πακέτο αυτό λήγει τον Αύγουστο. Ξέρει κανείς αν οι τιμές παραμένουν ίδιες ή αν αυξάνονται όταν λήγει το συμβόλαιο; Πέρασα μια βόλτα από Nova κατάστημα και μου είπαν πως μένει η ίδια αλλά μου φαίνεται λίγο περίεργο..

Επίσης για όσους γνωρίζουν, αν το κόψω μπορώ να βάλω το EON+ που βγαίνει στα 25€ το μήνα, να έχω το boxaki που δίνουν και να βλέπω, και να αγοράσω το ΕΟΝ extra με +3€ το μήνα και να προστεθεί ας πούμε και δεύτερη συσκευή μια smart tv και να βλέπεις ταυτόχρονα;

μπορεις να αλλαξεις σε εον και να βλεπεις στο μποξακι και

σε σμαρτ τβ χωρις να δινεις τα 3 ευ.

βεβαια  και στο δορυφορικο ισχυει το ιδιο πλεον(δορυφ.+σμαρτ τβ) αλλα βεβαια αν σκεφτεσαι το 5ευρω ειναι δικια σου αποφαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...