Προς το περιεχόμενο

EON TV, η νέα συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα, μετεξέλιξη της Nova ξεκινά από 10€ το μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, privateer είπε

ξερουμε αν μπορεις να δεις ταυτοχρονα σε 2 συσκευες τον ιδιο αγωνα που μεταδιδει καποιο αθλητικο καναλι του eon+?

μπορεις ελεύθερα, δεν έχει τους περιορισμούς της COSMOTE 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γειά σας παιδιά. Έχω στο σπίτι της μάνας μου nova με δορυφορική σύνδεση. Και στο δικό μου σπίτι έχω μια 65 samsung qled με tizen. Η εον. Εφαρμογή ήταν ήδη εγκατεστημένη από πριν. Συνδέθηκα μεσω portal για μεγάλη οθόνη, βλέπω τα μενού αλλά δεν παίζει τίποτα.... Κάποια στιγμή έβαλα ταινία και μετά από 3-4 λεπτά άρχισε να παίζει. Όμως στα κανάλια δεν παίζει με τίποτα όσο και μα το αφήσω μήπως φορτώσει. Είναι με καλώδιο ethernet και 100 γραμμή.... Οποία βοήθεια δεκτή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2022 στις 9:05 ΠΜ, dsk είπε

Γειά σας παιδιά. Έχω στο σπίτι της μάνας μου nova με δορυφορική σύνδεση. Και στο δικό μου σπίτι έχω μια 65 samsung qled με tizen. Η εον. Εφαρμογή ήταν ήδη εγκατεστημένη από πριν. Συνδέθηκα μεσω portal για μεγάλη οθόνη, βλέπω τα μενού αλλά δεν παίζει τίποτα.... Κάποια στιγμή έβαλα ταινία και μετά από 3-4 λεπτά άρχισε να παίζει. Όμως στα κανάλια δεν παίζει με τίποτα όσο και μα το αφήσω μήπως φορτώσει. Είναι με καλώδιο ethernet και 100 γραμμή.... Οποία βοήθεια δεκτή 

αν εχεις παλιο συμβολαιο δεν παιζει

μονο αν εχεις δορυφορικο εον συμβολαιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/11/2022 στις 6:30 ΜΜ, george_ins είπε

Παιδιά, ποια έκδοση της εφαρμογής έχετε στο EON Box?

Εμένα έχει την 4.31.150.20, μπορώ να κάνω Update στην τελευταία;

Αυτή είναι η τελευταία έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τους λόγους για τους οποίους αξίζει περισσότερο το EON από το Vodafone TV; (δεν βρήκα συγκριτικό τόπικ, γι' αυτό ρωτάω εδώ). Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω και οτε τιβι και τα 2 μαζι κλασεις ανωτερα απο καθε φλιξοβλακεια εστω και με ποιοτητα μονο 1080p raw video χωρις επεξεργασια σα να εισαι στο σινεμα.-

Επεξ/σία από maxx71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/11/2022 στις 11:49 ΠΜ, Rebirth είπε

Καλημέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τους λόγους για τους οποίους αξίζει περισσότερο το EON από το Vodafone TV; (δεν βρήκα συγκριτικό τόπικ, γι' αυτό ρωτάω εδώ). Ευχαριστώ

Για μένα ο κυριότερος λόγος είναι ότι ακόμη η Vodafone tv δεν υποστηρίζει browsers. Έτσι μου αποκλείουν τη πρόσβαση σε ορισμένες συσκευές μου όπως το laptop μου χωρίς κανένα λόγο πέρα από το ξερό τους το κεφάλι. Το κουτί τους είναι ένα κλειστό πράγμα χωρίς εφαρμογές, στη cosmote και την eon σου δίνουν android box και έχεις πρόσβαση σε τόσα android apps. Για μένα ο κύριος λόγος που θα φύγω από τη vodafone tv δεν είναι το περιεχόμενό αλλά το πόσο κλειστή και δύσχρηστη είναι σαν πλατφόρμα.

Στα του περιεχομένου, η vodafone tv μόλις έβαλε την ερτ, είναι άχρηστο αν θες να δεις τα ελληνικά κανάλια με δυνατότητες replay, έχει μόνο την ερτ και το mega, επίσης χάνει περιεχόμενο και κανάλια ενώ η eon προσθέτει. Σε λίγους μήνες που λήγει το συμβόλαιο για vodafone fiber και tv που έχω σίγουρα θα πάω προς eon ακόμη κι αν χάσω το αγαπημένο μου hbo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aypnia είπε

Για μένα ο κυριότερος λόγος είναι ότι ακόμη η Vodafone tv δεν υποστηρίζει browsers. Έτσι μου αποκλείουν τη πρόσβαση σε ορισμένες συσκευές μου όπως το laptop μου χωρίς κανένα λόγο πέρα από το ξερό τους το κεφάλι. Το κουτί τους είναι ένα κλειστό πράγμα χωρίς εφαρμογές, στη cosmote και την eon σου δίνουν android box και έχεις πρόσβαση σε τόσα android apps. Για μένα ο κύριος λόγος που θα φύγω από τη vodafone tv δεν είναι το περιεχόμενό αλλά το πόσο κλειστή και δύσχρηστη είναι σαν πλατφόρμα.

Στα του περιεχομένου, η vodafone tv μόλις έβαλε την ερτ, είναι άχρηστο αν θες να δεις τα ελληνικά κανάλια με δυνατότητες replay, έχει μόνο την ερτ και το mega, επίσης χάνει περιεχόμενο και κανάλια ενώ η eon προσθέτει. Σε λίγους μήνες που λήγει το συμβόλαιο για vodafone fiber και tv που έχω σίγουρα θα πάω προς eon ακόμη κι αν χάσω το αγαπημένο μου hbo.

Στο replay και η eon δεν σε αφήνει για τα πάντα, συγκεκριμένα για ξένες ταινίες πολύ συχνά δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω λόγω πνευματικών δικαιωμάτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, logistoulis είπε

Στο replay και η eon δεν σε αφήνει για τα πάντα, συγκεκριμένα για ξένες ταινίες πολύ συχνά δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω λόγω πνευματικών δικαιωμάτων

Ναι, το γνωρίζω αυτό γιατί έχω και cosmote tv και ξέρω ότι αρκετό ξένο περιεχόμενο των ελληνικών καναλιών δεν το έχουν στο replay. Αλλά άλλο το να μην τα έχει όλα σε replay κι άλλο να μην έχει καθόλου replay στα 5 από τα 6 μεγάλα ιδιωτικά και ακόμη και για να τα δεις live να θέλεις κεραία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα , είμαι συνδρομητής nova  δορυφορικό . έχω το  chromecast και φυσικά όταν  προσπαθώ να συνδέσω το eon μου λέει ότι έχω υπερβεί τον αριθμό των φορητών συσκευών . υπάρχει κάποια πατέντα εφαρμογή έτσι ώστε να μην το βλέπει σαν μεγάλη οθόνη άλλα σαν φορητή συσκευή ? όπως γίνεται με το mi box μέσω sideload launcher .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, σκέφτομαι να ενεργοποίησω το EON Extra για να βλέπω από το λάπτοπ κανάν αγώνα όταν είμαι εκτός σπιτιού αλλά στους όρους αναφέρει το εξής: Η χρήση της υπηρεσίας θα πρέπει να γίνεται αποκλειστικά από το Συνδρομητή ή από μέλη της οικογενείας του, με τα οποία συγκατοικεί στην ίδια οικία.  

Θα υπάρξει κανά πρόβλημα αν τύχει και μπει κανάς φίλος μου ;

 

 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...