Προς το περιεχόμενο

EON TV, η νέα συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα, μετεξέλιξη της Nova ξεκινά από 10€ το μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, bongojam είπε

To ίδιο έπαθα κι εγώ όταν το προσπάθησα με Chromecast with Google TV. Μου έλεγε ότι έχω υπερβεί τον όριο συσκευών χωρίς να ισχύει. Άρα μάλλον είχαν δίκιο αυτοί που έλεγαν τον Οκτώβριο ότι μεγάλη οθόνη παίζει μόνο αν έχεις ΕΟΝ Extra.

Μα έχω ενεργοποιήσει το Eon extra!

"Απολαύστε την υπηρεσία σε δύο φορητές συσκευές ταυτόχρονα", λέει.

Δηλαδή, η τηλεόραση θεωρείται φορητή συσκευή;

Εγώ τώρα έχω συνδεδεμένο το smartphone και το λάπτοπ.

Απ' ο,τι κατάλαβα, δεν σε αφήνει καθόλου να προσθέσεις τρίτη συσκευή.

Τραγική Nova.

Επεξ/σία από Alexcxvtr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Kαλησπέρα.εβαλα και εγω eon tv,αλλα ψιλοαπογοητευτηκα.Βλέπω δεν ειναι οπως παλια το Novacinema που ειχαν τις τελευταιες ταινιες που κυκλοφορουσαν.Τωρα βλέπω ελάχιστες καινούργιες,και πολλές παλιές τελευταίες.Επισης τα Looney tunes στο cartoon network δεν υπάρχουν,Εννοω τα κλασσικα τα παλιά.Τωρα υπάρχουν κατι καινουργια διαφορετικα σκιτσογραφημενα.Επίσης δεν φαινεται να βλέπω 5.1 ηχο πουθενα.Δεν ξερω αν λειτουργει η φταει κάτι στις ρυθμισεις που δεν εχω βρει.Παντως σαν αποκωδικοποιητης ειναι πολύ καλος ,και γρήγορος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηραν τηλεφωνο την αδελφη μου που εχει Nova3play Full με δορυφορικό πιατο και της ειπαν επειδή εχει ληξει το συμβολαιο να μπει στο EON
Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση; Καταργείτε το πιατο;

ΥΓ: Της ειπαν οτι αν δεν μπει στο ΕΟΝ θα κοπει η συνδεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο εον έχει κανονικά wifi απλα εργοστασιακά είναι κλειδωμένο Πρώτη ενεργοποίηση με καλώδιο και μετά καλούμε 13731 και μας το ανοιγουν και παίζει κανονικά με wifi Απλα καλό είναι να το βάζομε με wifi σε ρουτερ που έχουν 5GHZ μπάντα wifi.

Επεξ/σία από nickpsal1984
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα κατεβασα το ΕΟΝ tv στην Samsung τηλεοραση η οποια ειναι μεσα στη λιστα με τις συμβατες συσκευες που ζηταει η Nova Eon tv και μου βγαζει ενα κωδικο παω στο λογαριασμου μου και πατω να ξεκινησει το Eon στην tv αλλα μου βγαζει η τηλεοραση το εξης μηνυμα

"Μηνυμα σφαλματος Εχεις υπερβει τον αριθμο των συσκευων"

να ενημερωσω οτι ΔΕΝ εχω δωσει πουθενα τον λογαριασμο μου και ουτε εχω πουθενα αλλου τον λογαριασμο.

πως ειναι δυνατον να εχω υπερβει τον αριθμο?

Απο την ΕΟΝ ακρη δεν βρισκω. μεσα στον λογαριασμο μου δειχνει οτι οι συσκευες ειναι 0 μηδεν οποτε τι συμβαινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/5/2022 στις 9:27 ΜΜ, scientlaz είπε

Σημερα κατεβασα το ΕΟΝ tv στην Samsung τηλεοραση η οποια ειναι μεσα στη λιστα με τις συμβατες συσκευες που ζηταει η Nova Eon tv και μου βγαζει ενα κωδικο παω στο λογαριασμου μου και πατω να ξεκινησει το Eon στην tv αλλα μου βγαζει η τηλεοραση το εξης μηνυμα

"Μηνυμα σφαλματος Εχεις υπερβει τον αριθμο των συσκευων"

να ενημερωσω οτι ΔΕΝ εχω δωσει πουθενα τον λογαριασμο μου και ουτε εχω πουθενα αλλου τον λογαριασμο.

πως ειναι δυνατον να εχω υπερβει τον αριθμο?

Απο την ΕΟΝ ακρη δεν βρισκω. μεσα στον λογαριασμο μου δειχνει οτι οι συσκευες ειναι 0 μηδεν οποτε τι συμβαινει?

Δεν τους έχεις πάρει τηλέφωνο να τους το επισημάνεις?

Νομιζω η υπηρεσία η συγκεκριμένη ειναι πολύ "φρέσκια" και έχει αρκετά προβλήματα τώρα στην αρχή της. Και γω θέλω να βάλω επίσης για να την έχω σε δύο σπίτια (το ένα στο δικό μου με το box και το άλλο στο πατρικό μου μου με την smart tv η οποία υποτίθεται πως είναι συμβατή)

Αλλά διστάζω γιατι ακούω πάρα πολλά προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, xionomiaou είπε

Δεν τους έχεις πάρει τηλέφωνο να τους το επισημάνεις?

Νομιζω η υπηρεσία η συγκεκριμένη ειναι πολύ "φρέσκια" και έχει αρκετά προβλήματα τώρα στην αρχή της. Και γω θέλω να βάλω επίσης για να την έχω σε δύο σπίτια (το ένα στο δικό μου με το box και το άλλο στο πατρικό μου μου με την smart tv η οποία υποτίθεται πως είναι συμβατή)

Αλλά διστάζω γιατι ακούω πάρα πολλά προβλήματα.

Τους καλεσα αλλα ακρη δεν εβγαλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν καταλαβαίνω καλά, το ΕΟΝ+ δεν περιλαμβάνει θέαση σε 2η TV μέσω του app?

 Χρειάζεται και το πακέτο extra που το χρεώνουν 3Ε?

Μόνο box και κινητό/ταμπλετ περιλαμβάνει το ΕΟΝ+?

Δεν το διευκρινίζουν...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω,

το ΕΟΝ smart box από όσο μου είπαν δεν μπορεί να παίξει σε άλλη γραμμή εκτός από wind.

Η εφαρμογή ή η θέαση σε pc/tablet/κινητο, απαιτεί πάλι γραμμή wind ή μπορεί να παίξει σε οποιοδήποτε πάροχο?

Επεξ/σία από nickzick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/6/2022 στις 2:18 ΜΜ, nickzick είπε

Να ρωτήσω,

το ΕΟΝ smart box από όσο μου είπαν δεν μπορεί να παίξει σε άλλη γραμμή εκτός από wind.

Η εφαρμογή ή η θέαση σε pc/tablet/κινητο, απαιτεί πάλι γραμμή wind ή μπορεί να παίξει σε οποιοδήποτε πάροχο?

Το EON smart box και οι υπόλοιπες θεάσεις λειτουργούν σε όποιον παροχο και αν είσαι και στο λέω με 100% σιγουριά 

Επεξ/σία από xristosd19
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/11/2021 στις 11:36 ΠΜ, X4Tz1S είπε

Εμένα το μόνο που με ενόχλησε όσο το δοκίμασα είναι ότι δεν είναι "ξεκλείδωτο" το WiFi, ίσως επειδή το router που δίνουν δεν είναι καλό στο θέμα WiFi για να μην τους πρήζουν ότι δεν παίζει καθόλου με WiFi. Έλα μου όμως εγώ χρησιμοποιήσω access point και παίρνω από εκεί WiFi με 5GHz και πιάνω την 100άρα, επίσης δεν έχω πουθενά καλώδια με αποτέλεσμα να χρησιμοποιήσω ένα παλιό PLC και να έρχεται στο EON 10+ αντί για 90+ που παίρνουν οι συσκευές που έχουν 5GHz WiFi. Έστειλα ένα email μπας και το "ανοίξουν" αλλά δεν ελπίζω και πολύ δυστυχώς.

Υπάρχει βίντεο που ξεκλειδώνει το wifi sto ytube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να βλεπω στην LG τηλεοραση που έχω και ταυτοχρονα στο MI BOX S ? η πρεπει να πληρωνω + 3 € τον μήνα?

Μου κανει προσφορα η wind στα 17 €/μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα σας 

Κάτοχος κι εγώ πλέον του ΕΟΝ+ μιας και μου έκαναν προσφορά στα 17 ευρώ το μήνα με 3 πάγια δώρο(σταθερό στη Wind).

Το Tv Box που μου έστειλαν είναι το  SDSTB01..όλα καλά μέχρι στιγμής αλλά με έχει τρελάνει στις αποσυνδέσεις...μαύρη οθόνη για 2-3 δευτερόλεπτα και επανέρχεται..

Αν αγοράσω ένα HDMI 2.1 λέτε να βοηθήσει; Η συσκευή πάντως δεν το υποστηρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ποιοτητα εικονας σε σας παιδες πως παει ???  Νεος συνδρομητης μιας βδομαδας σε ΕΟΝ παραλληλα εχω και δορυφορικα cosmote TV ..αλλα η ποιοτητα εικονας στον ΕΟΝ με συνδεση cosmοτε 200 αρα και ETHERNET ειναι το λιγοτερο αισχρη ...Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει ...Οταν εβλεπα  wimbledon live tennis δεν φαινοταν τοσο μεγαλη η διαφορα οσο μου φανηκε σημερα που καθησα να δω ενα αγωνα ποδοσφαιρου live Γερμανικου B κατηγοριας ... Η Εικονα ηταν επιπεδου youtube ...χαμηλη αναλυση και εικονα που σπαει ...Επειδη εγινα συνδρομητης βασικα για την premier League μαλλον θα αλλαξω την συνδρομη σε δορυφορικη καθ οτι τετοιο χάλι στην εικονα δεν το περιμενα ...Να φταιει αραγε το ιντερνετ μου ή το ρουτερ που δεν ειναι της wind ??? Δεν το νομιζω γιατι η γραμμη μου παει σφαιρα ..αλλα προσπαθω να βρω αν οντως η ποιοτητα απο την ΕΟΝ συσκευη ειναι τοσο κακη ??? η συμβαινει μονο σε μενα ???  Ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...