Προς το περιεχόμενο

iPhone 13 pro max κωτσοβολος


Νικήτας Ράικος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια χθες πηγα απο το καταστημα. Ο υπαλληλος μου ειπε οτι εχουν προσεξει πως καθε παραγγελια θελει πανω κατω 40-45 μερες για να κλεισει. Ενας συναδελφος του, μου τον εδειξε κιολας, εκανε παραγγελια στις 8/10 κ του ηρθες χθες. Παντως λεει ερχονται κομματια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει προπαραγγελία 128GB Sierra Blue Pro Max απο 15/10 σε Πλαίσιο και isystem. Μάλιστα μετά απο προτροπή ενός υπαλλήλου με έπεισε να βάλω μια παραγγελία και για την 512GB γιατί έχει ελάχιστη κίνηση και θα παραλάβω άμεσα (2 εβδομα΄δες πριν). Δεν έλαβα ποτέ ενημέρωση και κάθε φορά που κάλεσα άκουσα απάντηση κονσέρβα. Διαβάζοντας τα φορουμς είδα οτι πολλοί τσιμπούσαν κινητά απο Κωτσόβολο είτε on site είτε μέσω του site που τα ανεβάζουν διαθέσιμα στο σαιτ. Τελικά ισχύει εαν είστε γρήγοροι θα πάρετε συσκευή. Έκανα μια αναζήτηση τις προάλλες και είδα το κινητό στα 512 διαθέσιμο κ έκανα άμεσα την παραγγελία και την Δευτέρα-Τρίτη θα το έχω. Προτείνω να κάνετε το ίδιο και θα δείτε διάφορες συσκευές να είναι διαθέσιμες είτε για παραλαβή απο κατάστημα (συνήθως επαρχία και mall Αθήνας) είτε για παραγγελία απο εκεί που είναι είτε απο τις αποθήκες τους. 

Κάντε bookmark το link εδώ και σίγουρα θα βρείτε συσκευές, δεν υπάρχει κάποια συνοχή και λογικά προέρχονται απο ακυρώσεις: https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/filters/m/Apple/f/f54001/iPhone-13-Pro-Max
256gb.PNG.ae9a6405509e9e477ab95d77e1f23a28.PNG

Γενικά επικρατεί ένα μπάχαλο και είναι κάπως άδικο αυτό για όσους έχουν προπαραγγείλει αλλά εφόσον υπάρχουν διαθέσιμα με αυτό τον τρόπο είπα να το ποστάρω γιατί ούτως ή άλλως δεν μένουν για πολύ online. Πριν παραγγείλετε/πληρώσετε την ώρα που είστε στο τηλέφωνο ζητήστε να σας εξακριβώσουν οτι όντως υπάρχει στην αποθήκη/κατάστημα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ακριβώς είναι. Κι εγώ μετά από προτροπή ενός άλλου συμφορουμιτη μπήκα τις προάλλες τυχαία και όντως είχε 1 χρώμα διαθέσιμο στην έκδοση που ήθελα, το οποίο μετά από κάνα τέταρτο που μπήκα είχε εξαντληθεί.

Απλά δεν είναι δουλειά κι αυτό να μπαίνεις και να κάνεις ριφρες κάθε τρεις και λίγο για να αγοράσεις κινητό.

Θα έπρεπε να τηρούν τις σειρές προτεραιοτητας και να τελειώνει η ιστορία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η δική μου εμπειρία σχετικά με το iphone 13 pro max.Έκανα παραγγελία από πλαίσιο χωρίς προκαταβολή στις 27/10 το 256 gold.Στην αρχή είπαν ότι θα κάνει πάνω-κάτω 20 μέρες,ναι καλά..Στα τηλεφωνήματα τα μασούσαν συνεχώς,αυτό ήταν που με ενόχλησε.Ας έλεγαν δν ξέρουμε εξ αρχής,οχι σε 20 μέρες θα το έχεις.Με τα πολλά στις 19/11 κ ενώ έκανα τσεκ συνεχώς σε πλαίσιο κ σε κωτσόβολο,πετυχαίνω ένα διαθέσιμο για αποστολή sb 512 απο τον κωτσόβολο.Εγω Θεσ/νίκη αυτό Αθήνα.Πάω στο κατάστημα του κωτσόβολου,μου το δεσμεύουν μπροστά μου(εννοώ ότι εβλεπα ακριβώς τι έκανε στο pc),πληρώνω κ μου το έστειλαν 25/11.Η ειρωνεία,με το που πληρώνω τον κωτσόβολο με παίρνουν τηλ από το πλαίσιο να μου πουν οτι το 128 gold είναι έτοιμο χαχα!!Πιο 128?Εγώ το 256 είχα παραγγείλει.Και όμως,υπήρχε κ ενα τελευταίο κομμάτι 256,από ότι είπε.Αναγκαστικά ακύρωσα το πλαίσιο κ πήρα το sb με μεγαλύτερη χωρητικότητα.Τι έχω καταλάβει σχετικά με τις παραγγελίες,το πλαίσιο τα πάει καλύτερα από τον κωτσόβολο.Κανονικά το κινητό που πήρα θα έπρεπε να ήταν διαθέσιμο για κάποιον που περίμενε κ όχι για εμένα που δν ήμουν καν στην λίστα τους!Τουλάχιστον ελπίζω το κινητό που δν πήρα από το πλαίσιο να πήγε στην επόμενη παραγγελία.Γενικά υπάρχει θέμα με το pro max.Αμερική σε πολλά καταστήματα υπάρχει το 13 pro,το 13 pro max μέσα Δεκεμβρίου θα είναι διαθέσιμο,από ότι μου είπε μία γνωστή μου τουλάχιστον.

Στις 20/11/2021 στις 6:27 ΜΜ, bioentre είπε

 

τα απλά μοντέλα στην Apple Ευρώπη με παραγγελία σήμερα τα παραλαμβάνεις 24 του μήνα.

Τα μοντέλα Pro και Pro Max τα παραλαμβάνεις 7-14 Δεκεμβρίου.

Αυτά αν παραγγείλεις από Apple Ευρώπη, γιατί οι resellers σε κάθε χώρα έχουν τα δικά τους αποθέματα.

Στην Ελλάδα αφού κυκλοφόρησαν πρώτα ένα μήνα σε όλη την Ευρώπη πριν από το Σεπτέμβριο, θυμήθηκε και τα έφερε για display μόνο το istorm στα μέσα Οκτώβρη χωρίς να έχει φέρει κάποιο ουσιαστικό απόθεμα ως τώρα... η αντιπροσωπεία εδώ είναι ανύπαρκτη.

Συγκεκριμένα στην Νορβηγία το pro max,αν όχι έτοιμοπαράδοτο(εξαρτάται το χρώμα κ η χωρητικότητα,όμως τα περισσότερα είναι διαθέσιμα)σε 10 μέρες το έχεις.Βέβαια δεν ξέρω αν αυτό ισχύει εαν το πάρεις/παραγγείλεις από την Apple ή από κάποιο άλλο κατάστημα.Ο κολλητός μου μένει Νορβηγία,μου είχε πει ότι όλα τα χρώματα σε όλες τις χωρητικότητες είναι διαθέσιμα.Αυτό μου το είχε πει μέσα Οκτωβρίου,δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι από τότε ως τώρα.

Επεξ/σία από semi-kat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.λοιπον Μίλησα πριν από λίγο με κωτσοβολο Και μου είπαν τα εξής. Αρχικά να πω ότι έχω και εγώ παραγγελία 13 pro max 128gb graphite. Από τις 12/11. Να σας ενημερώσω λοιπόν ότι ο καθένας θα παραλάβει με την προτεραιότητα του και αυτό δεν αλλάζει. Επίσης δεν ξέρουν ποτέ θα έχουν διαθεσιμότητα και τέλος δεν βγαίνουν συσκευές διαθέσιμες στο σάιτ από ακυρώσεις,αυτά που βγαίνουν διαθέσιμα είναι εκθεσιακα μοντελα που έχουν στα καταστήματα και τα βάζουν να τα πουλήσουν και όποιος τα πάρει. Οπότε μόνο υπομονή τίποτα άλλο. Μην παίρνετε άδικα τηλέφωνα δεν ξέρει κανείς τίποτα ούτε ο διευθυντής του καταστήματος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σίγουρα έτσι όπως τα είπαν είναι αχαχαχα

4CCED075-CCA9-4221-8CBF-E33123C90332.png

Ήρθε μέχρι την πόρτα του σπιτιού μου και δεν την παρέλαβα  ακύρωσα και την άλλη που είχα κάνει από 7/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vagelisdim είπε

 και τέλος δεν βγαίνουν συσκευές διαθέσιμες στο σάιτ από ακυρώσεις,αυτά που βγαίνουν διαθέσιμα είναι εκθεσιακα μοντελα που έχουν στα καταστήματα και τα βάζουν να τα πουλήσουν και όποιος τα πάρει. 

Αυτό είναι εντελώς άκυρο να ξέρεις.

Εγώ έχω παραγγείλει (χωρίς πληρωμή) ένα pro 128GB graphite από Media Markt στις 8/10, αφού κατάλαβα οτι με κορϊδεύουν άρχισα να κοιτάω στα site και τσίμπησα από Κωτσόβολο στις 11/11 ένα pro 256GB sierra blue, την ίδια μέρα που το βρήκα διαθέσιμο σε κατάστημα κοντά μου (πήγα και παρέλαβα). Σε καμία περίπτωση δεν ήταν εκθεσιακό, ανοιχτό ή όποια άλλη καινούρια παπάτζα έχουν βρει σαν δικαιολογία.

Από το Media Markt καμία ενημέρωση ακόμη 😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mike2222 είπε

Ναι σίγουρα έτσι όπως τα είπαν είναι αχαχαχα

4CCED075-CCA9-4221-8CBF-E33123C90332.png

Ήρθε μέχρι την πόρτα του σπιτιού μου και δεν την παρέλαβα  ακύρωσα και την άλλη που είχα κάνει από 7/10

Κατά τα αλλα είμαστε σε σειρά... Άχρηστοι, τελευταία φορά απ' αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα απο καταστημα στη θεσσαλονικη και μου ειπε το παιδι πως κρατανε αυστηρη σειρα προτεραιοτητας, ηθελα να γελασω πολυ, μου εδειξε στον υπολογιστη οτι δεν υπαρχει αποθεμα πουθενα σε κανενα μαγαζι ουτε στην κεντρικη αποθηκη τους, και μου ειπε πως θεσσαλονικη εχουν 25 παραγγελιες και εχουν παραδοθει οι 2 μεχρι στιγμης, και απλα περιμενουμε. Επισης μου ειπε πως τους ειχαν ενημερωσει απο την isquare οτι θα παραλαβουν 16/11 και τελικα αυτη η παραλαβη δεν εγινε ακομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, paulchro είπε

Ολόκληρη Θεσσαλονίκη 25 παραγγελίες? 

για το καταστημα πυλαιας μονο συγκεκριμενα. ξεχασα να το αναφερω, με συγχωρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ξεφτυλιστει το θέμα. Κατά τα άλλα συνεχίσουν και δέχονται παραγγελίες ενώ δεν έχουν εξυπηρετήσει παραγγελίες 2 μηνών ακόμα. Θα έπρεπε να είναι παράνομο αυτό. Από τη στιγμή που δεν ξέρεις πότε θα παραλάβεις και έχει τραβήξει τόσο πολύ αυτό παίρνεις τηλέφωνα τους πελάτες ενημερώνεις ζητάς συγνώμη για τη καθυστέρηση και ρωτάς αν θέλουν να ακυρώσουν την παραγγελία τους η να περιμένουν. Αυτό είναι το σωστό. Εδώ βούτηξαν τα λεφτά και κάνουν τις πάπιες και η μόνη απάντηση που έχουν είναι το Δεν Ξέρω. Τώρα το ποιος φταίει από πίσω είναι άλλο θέμα και δεν αφορά τον πελάτη. Ο πελάτης έχει με τον έμπορο το πάρε δώσε όχι με τον προμηθευτή. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...