Προς το περιεχόμενο

CHAOS αοριστολογιών με το «ελληνικό υπεραυτοκίνητο των 3.000 ίππων»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναφορά σε κείμενο

Δεν διαθέτει πίνακα οργάνων, αλλά ένα διαδραστικό περιβάλλον, με τον οδηγό να βλέπει όλες τις ενδείξεις στο παρμπρίζ και να επιλέγει ότι θέλει μέσω gestures (κινήσεις των χεριών), αφού δεν υπάρχουν κουμπιά. Επίσης ο οδηγός μπορεί να οδηγεί φορώντας γυαλιά εικονικής πραγματικότητας.

Έτσι εξηγούνται όλα. Μόνο με γυαλιά εικονικής πραγματικότητας θα το βλέπουμε.

Γι' αυτό αντί για φωτογραφίες, μας φλόμωσε στα γραφικά.

Game θα φτιάξει ο τύπος, όχι αυτοκίνητο. Και είχα αρχίσει να βαριέμαι το GTA.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, Macosj είπε

Τα λέγαμε εδώ και 2 χρόνια που έχει αυτή η ιστορία. Όπου βλέπεις υπερπατριωτισμο είναι απάτη, είναι γνωστό ότι ο πατριωτισμός είναι το τελευταίο καταφύγιο του απατεώνα. Μπράβο στο Insomnia που δεν την πάτησε όπως όλα τα υπόλοιπα sites

Δηλαδη για να καταλαβω .... το Insomnia ηταν να αγορασει το αυτοκινητο??  και ευτηχως δηλαδη δεν την πατησε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βρει  την Χαμενη Ατλαντιδα , Απλα θέλω Χορηγούς κατι εκατομυριακια για την αποκαλυψω ... Η καμια επιδοτηση απο το Κρατος , Για την Ελλαδα ρε γ@μοτο .

 

720_569743_f411ad2b78-9bc9ac4ef90b2e4b.jpg.718cae29bf7ddbf579a28e529cbad73a.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Λογικα με κάνεις πλάκα γιατί δεν βγαίνει το όνομα. Έχει γράψει cahos. 

Οχι ρε φιλος ΔΕΝ εχει γραψει cahos,ειναι ακριβως οτι σου λενε οι απο πανω.Το οτι ειναι γραμμενο καπως και σε κανει να νομιζεις οτι ειναι λαθος,ναι συμβαινει.Ουτε εμενα μου αρεσει προσωπικα ετσι οπως το εχει γραψει αλλα αυτο ειναι προσωπικη αποψη.Κατα τα αλλα ειναι σωστα γραμμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί σας ενδιαφέρει που κάποιος κοροϊδεύει αφελείς να μαζεύει λεφτά από τα κορόιδα. Τα κορόιδα υπάρχουν για να τους εκμεταλλεύονται αυτοί που είναι πιο έξυπνοι. Ότι και να κάνετε αυτοί θα είναι συνεχώς θύματα γιατί έτσι λειτουργεί η κοινωνία. Ακόμα και εμείς αγοράζουμε μπουρούχες κινητά και gadgets γιατί έχουμε φάει τη μάντολα της πληρωμένης διαφήμισης. Από αυτήν την πληρωμένη διαφήμιση κινείται όλος ο κόσμος.

Επεξ/σία από pavlitakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ο καθένας λέει το μακρύ και το κοντό του σε posts, sites e.t.c, αρχικά να πω ότι είναι θετικό κάποιος να ασχολείται παρά να σχολιάζει. Ας καθίσει ο καθένας σε έναν υπολογιστή και ας σχεδιάσει ένα εξάρτημα, όχι αυτοκίνητο.

Τώρα, ως μηχανολόγος μηχανικός που εργάστηκα στην Αγγλία στην αεροναυπηγική, όταν είδα το βίντεο πριν ένα χρόνο με την συνέντευξή του, μπήκα σε πολλές σκέψεις. Όποιος ξέρει από σχεδίαση και τη δει, θα καταλάβει από το πρώτο λεπτό.

Εγώ θέλω να το δω σε λειτουργία, γιατί όσο βλέπω στατικές εικόνες δεν μου αρέσει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια με μια εταιρια με εδρα το Μενιδι ποσο σοβαρα να το δει κανεις; Με τι μπατζετ να έφτιαξε ολοκληρο εργοστασιο για τετοια παραγωγη; Ποιο θυμα απο την Αραβία αραγε θα τα σκασει εδω;; Παρεπιπτωντος εχω φτιαξει πρόγραμμα στην εταιρια του σε ενα απλο αμαξι ντιζελ το οποιο εχω και βιντεο φυσικα. Αποτελεσμα κουραφεξαλα.. ουτε σαν χωρος ουτε σαν εμπειρια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, SMF είπε

Ας καθίσει ο καθένας σε έναν υπολογιστή και ας σχεδιάσει ένα εξάρτημα, όχι αυτοκίνητο.

Αφού γνωρίζεις από αυτά σχεδιασμός ενός εξαρτήματος δεν είναι να φτιάξεις μία εικόνα στον υπολογιστή, αλλά να παράξεις στην πράξη το εξάρτημα ή το αυτοκίνητο.

Σχεδιασμός αυτοκινήτου δεν σημαίνει μερικές γραμμές σε ένα χαρτί αλλά το αυτοκίνητο να κινείται σύμφωνα με τις προδιαγραφές του σχεδιαστή. Μπούρδες σχεδιάζει ο τύπος.

Επεξ/σία από pavlitakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SMF είπε

Εγώ θέλω να το δω σε λειτουργία, γιατί όσο βλέπω στατικές εικόνες δεν μου αρέσει.

Εμένα με γαργαλάει το χέρι να στείλω το όλο project στον Frank Stephenson και να βγει να το κάνει κριτική στο κανάλι του στο Youtube. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, giwfys είπε

Δηλαδη εχει το ρεκορ του ταχυτερου ντραγκστερ εβο σε αποσταση καποιων μετρων μεχρι να σπασει??

Αυτο ειναι το τρομερο ρεκορ?

Ειχε πολυ πλακα στην συνεντευξη του σαριμπαλιδη που ελεγε κατι φεραρι και κατι λαμποργκινι δεν ειναι υπεραυτοκινητα. Εμεις θα φτιαξουμε το πραγματικο υπεραυτοκινητο. Χαχαχαχα

Αυτό που λέει πως υπάρχει αν υπάρχει, όμως θα είναι είναι ένα επίπεδο πάνω από Φεράρι όπως και πολλά άλλα hypercars δε λέει κάτι. Ούτε το ότι δεν είναι έτοιμο λέει κάτι είναι σύνηθες , το θέμα είναι αν όντως ειμαι έτοιμο στα χαρτιά και αν έχουν γίνει οι επι μέρους δοκιμές. Αν υπάρχουν οι εγκαταστάσεις κτλ. 
παντως παγκόσμια ρεκόρ δε γίνονται έτσι για πλάκα 

24 λεπτά πριν, lazlos είπε

Δηλαδη για να καταλαβω .... το Insomnia ηταν να αγορασει το αυτοκινητο??  και ευτηχως δηλαδη δεν την πατησε!!

Έχεις εσυ πολλά παγκόσμια ρεκόρ σε τομείς όπως αυτός που έχει ο Πανόπουλος; Πιστεύεις ότι είναι κάτι εύκολο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, pavlitakis είπε

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί σας ενδιαφέρει που κάποιος κοροϊδεύει αφελείς να μαζεύει λεφτά από τα κορόιδα. Τα κορόιδα υπάρχουν για να τους εκμεταλλεύονται αυτοί που είναι πιο έξυπνοι. Ότι και να κάνετε αυτοί θα είναι συνεχώς θύματα γιατί έτσι λειτουργεί η κοινωνία. Ακόμα και εμείς αγοράζουμε μπουρούχες κινητά και gadgets γιατί έχουμε φάει τη μαντόλα της πληρωμένης διαφήμισης. Από αυτήν την πληρωμένη διαφήμιση κινείται όλος ο κόσμος.

Οπως τα λες ειναι , η κοινωνια αποτελειται απο τους λυκους και τα προβατα , καποιος ομως πρεπει να τα προστατεψει τα ερημα τα προβατακια για να μη τα φαει ο κακος ο λυκος .Ετσι και το ινσομνια ενημερωνει τους αδυναμους να προσεχουν για να μη τη πατησουν απο τους καιροσκοπους - οπορτουνιστες , μεχρι και τους απατεωνες ολκης . Αντιστοιχη ενημερωση εχει υπαρξει και για τον αλλο μεγαλο Ελληνα  ερευνητη - εφευρετη , τον μουστακια τον ηλεκτρονικο μεσης εκπαιδευσεως ,που με τα "ψεμματα" ελυσε το ενεργειακο και τα 350 μιλιβατ με αλχημειες τα κανει 700 ΒΑΤ . Ετσι και δω τλχ μεσω φοτοσοπ ο κινητηρας εσωτερικης καυσης αγγιξε την τελειοτητα και το μαξ της ισχυος των 3Κ ιππων απο μια μικρη ομαδα των 9 ατομων . Καπως ετσι και η μικρη ερευνητικη ομαδα ΠΖ θα τερματισει την εποχη του ανθρακα.

Επεξ/σία από nepomuk
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ότι είναι κλεμμένο το background εμένα δεν μου λέει κάτι.. Πολύ λογικό να θέλεις έναν τέτοιο χώρο για φωτογράφιση οπότε εν μέρη δεκτή αυτή η πατάτα τους. Το ότι κάτι υπάρχει τουλάχιστον σαν καλούπι δεν μπορούμε να το αρνηθούμε (βλ. σποιλ.) Πολύ τραβηγμένο να είναι όλα αυτά φούμαρα όπως ήδη προεξόφλησαν οι παραπάνω συνομιλητές. Ο χρόνος θα δείξει... 

Spoiler

1894896273__Viber_2021-11-02_19-36-35-757.jpg.9a7a922336baa9e9f2f73945dfa566bc.jpg

Spoiler

1214186153__Viber_2021-11-02_19-36-36-566.jpg.7624335ec2c0228e5684c23fd6df2fda.jpg

 

Επεξ/σία από XristosQts
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...