Προς το περιεχόμενο

CHAOS αοριστολογιών με το «ελληνικό υπεραυτοκίνητο των 3.000 ίππων»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, Stoliver said:

Προς τα παρών έχει δείξει κάποιες δουλειές και τώρα πάει να δείξει αυτοκίνητο εξολοκλήρου δικό του.

Και εγώ έφτιαχνα κάτι χάρτινα αεροπλανάκια μικρός. 

Νομίζω είμαι πλέον έτοιμος να φτιάξω μαχητικά αεροσκάφη! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

42 λεπτά πριν, AMLS είπε

Τέλος το οτι αδυνατείς να δεις το εξωφθαλμο της υπόθεσης θα με προβλημάτιζε αν ήμουν στην θέση σου γιατί η πραγματική ζωή δεν συγχωρεί λογικές τύπου άσε να δούμε πρώτα αν πετάει ο γάιδαρος και μετά κρίνουμε. 

Δεν έχω να χάσω και τίποτα. Είναι πολύ απλό. 

Μόλις τώρα, NickTG είπε

Και εγώ έφτιαχνα κάτι χάρτινα αεροπλανάκια μικρός. 

Νομίζω είμαι πλέον έτοιμος να φτιάξω μαχητικά αεροσκάφη! 

Μην ξεχνάς ότι υπάρχει ήδη ελληνικό Super Car, Korres P4. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Stoliver είπε

Δεν έχω να χάσω και τίποτα. Είναι πολύ απλό. 

Προφανώς αν έχεις λυμένα τα προβλήματά σου, κάθεσαι και περνάς την ώρα σου σε αέναες συζητήσεις ιντερνετικά για να γεμίσει κάπως η ζωή.

Για τους υπόλοιπους όμως, ηθικά μας ενοχλεί να χρησιμοποιούνται οι ελληνικές κορώνες και ελληνικές μέθοδοι λαμογιές και ψέμματα για να τσεπώνονται επιδοτήσεις και να φτιάχνονται κονέ με την εκάστοτε κυβέρνηση. Γιατί πολλοί εδώ μέσα με κριτικη σκέψη επαγγέλονται μια ειδικότητα, εξειδίκευση, έχουν ξεσκίσει το κ@λο τους στη μελέτη και το διάβασμα και επειδή δεν κάνουν εθνικιστική προπαγάνδα ή γενικότερα προπαγάνδα για τους "λίγους εκλεκτούς γαλαζοαίματους", αδυνατούν να δουν μια άσπρη μέρα.

επομένως όταν βγαίνει ο Χ, Ψ Πανόπουλος και μιλάει ξεκάθαρα για Ανθέλληνες και οτι εγώ θα σηκώσω τη σημαία της ελληνικής αυτοκινητοβιομηχανίας-ελληνικής εξυπνάδας εφευρετικότητας ΔΙΧΩΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ τόσα χρόνια,

ΝΑΙ ΜΑΣ ΑΝΑΒΕΙ τα λαμπάκια που ένας ακόμα Σώρρας wannabe "εξάγει πολιτιζμό"

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχτειτε οσοι ακομα πιστευετε τον απατεωνα παιδια. Οταν καποιος αρχιζει τα μεγαλα λογια κατακρινει εταιριες οπως Bugatti Koenigsegg και το ριχνει στον πατριωτισμο οτι εμεις ειμαστε και κανεις αλλος οτι 9 Ελληνες κανουν για 900 ξενοι να ξερετε οτι ειναι απατεωνας. Θυμαστε τον Σωρρα? Μεγαλα λογια και απο πισω ουτε ηξερε τι χρωστουσε και τον κυνηγουσαν ολοι. Εφαγε οτι εφαγα και τελος. Τα ιδια ειναι και αυτος.

 

Υπαρχει το θεμα με τη δημοσιογραφια που ειναι ντροπη τους που δεν το ψαχνουν εστω λιγο και απλα το παιζουν χαζοι λογικα λογο συμφεροντων. Ευτυχως υπαρχει ακομα κοσμος που δεν πιανεται κοροιδο απο απατεωνες και ανοιγει τα ματια στους αλλους. Ξυπνηστε οσοι πιστευετε τετοια νουμερα. Η οσοι ειστε υπερ flat earth η οσοι ειστε αντιεβολιαστες και καταληγετε στα νοσοκομεια. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greekfragma είπε

Για τους υπόλοιπους όμως, ηθικά μας ενοχλεί να χρησιμοποιούνται οι ελληνικές κορώνες και ελληνικές μέθοδοι λαμογιές και ψέμματα για να τσεπώνονται επιδοτήσεις και να φτιάχνονται κονέ με την εκάστοτε κυβέρνηση.

Νομίζω το έχει πει ότι δεν έχει πάρει φράγκο από αυτό. Οπότε; 
Γενικά όλα αυτά έχουν ένα ρίσκο. Δεν είναι κάτι που το φτιάχνεις ξέροντας ήδη από πριν πως να το φτιάξεις. 

Άμα υπήρχαν μυαλά σαν μερικών εδώ, καλή ώρα, δεν θα είχαμε τέτοια εξέλιξη σε όλους τους τεχνολογικούς τομείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/11/2021 στις 2:26 ΜΜ, GoMaR είπε

 

Οσες φορες μπλεκω με αρχιτεκτονικα , η μηχανολογικα και ειναι σπασμενη η γεωμετρια, σε shaders οπως γυαλια κλπ φαινονται τα λαθη.
Για αυτο πολλες φορες οταν σου στελνουν αρχεια απο autocad / rhino για παρουσιαση στο 3ds max καταληγεις να τα ξαναφτιαχνεις. Πχ καποιους τοιχους με καμπυλη η καποιους τοιχους με ανοιγματα που δεν ειναι welded.
Τωρα το ποιος ευθυνεται για αυτο δε το ξερω. Εννοω να ειναι θεμα χρηστη η προγραμματος.

 

90% εχει να κανει με το εξπορτ του προγράμματος και το φορματ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Stoliver είπε

Δεν έχω να χάσω και τίποτα. Είναι πολύ απλό.

Δηλαδή μου λες πως η κρίση σου λειτουργεί κατ’ επιλογή και μόνο όταν έχεις να χάσεις κάτι είναι σε λειτουργία; 
Επισης ήθελα να σε ρωτήσω κάτι. ‘Έπειτα από ότι επελεξες να διαβασεις σε αυτήν την συζήτηση και εφοσων έχει αποδείξει την δουλειά του όπως λες θα του πήγαινες το αυτοκίνητο σου να στο βελτίωσει και να του δώσεις τα ωραία σου λεφτά; just asking 

 

Συνεχίζοντας την ροη του νήματος να προσθέσω και εγώ ότι έκανα ένα απλό ερώτημα στον μάχιμο δημοσιογράφο κάτω από ένα βίντεο. Συνοπτικά η ερώτηση ήταν εφοσων δηλώνει ότι είναι δημοσιογράφος που ψάχνει τα θέματα και δεν του τα φέρνουν στο γραφειο γιατί στο - πριν την διόρθωση - άρθρο του έγραφε ξεκάθαρα πως στις «φωτό» βλέπουμε τις νέες εγκαταστάσεις της Sp το πως κατάφερε να κάνει τέτοιο ατόπημα. Πάντα παραθέτοντας και το link από το web archives. Και δεν ξέρω αλλά μάλλον Ινδοί χάκερ έσβησαν τον μήνυμα πριν προλάβει η προσωποποίηση της αμεροληψίας και του σκληρού ρεπορτάζ να απαντήσει. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Stoliver είπε

Άμα υπήρχαν μυαλά σαν μερικών εδώ, καλή ώρα, δεν θα είχαμε τέτοια εξέλιξη σε όλους τους τεχνολογικούς τομείς. 

Μακάρι να υπήρχαν περισσότερα μυαλά σαν και των εδώ μέσα γιατί κάτι κλέφτες, ψεύτες και πολιτικοί δεν θα τολμούσαν να αρθρώσουν λέξη πόσο μάλλον να βάλουν το χέρι στις στέπες των υπολοίπων… δεν σε πειράζει να πιαστείς για άλλη μια φορά κότσος???

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Stoliver είπε

Άμα υπήρχαν μυαλά σαν μερικών εδώ, καλή ώρα, δεν θα είχαμε τέτοια εξέλιξη σε όλους τους τεχνολογικούς τομείς. 

Μπορείς σε παρακαλώ να μου κανείς define το “τέτοια εξέλιξη”? 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, Stoliver said:

Μην ξεχνάς ότι υπάρχει ήδη ελληνικό Super Car, Korres P4.

Και? 

Τι σχέση έχει αυτό το project με αυτό του θέματος? 

Ή ο δημιουργός εκείνου με αυτόν του θέματος? 

11 minutes ago, Stoliver said:

Άμα υπήρχαν μυαλά σαν μερικών εδώ, καλή ώρα, δεν θα είχαμε τέτοια εξέλιξη σε όλους τους τεχνολογικούς τομείς. 

Και άμα υπήρχαν σαν κάποιων άλλων θα έκαναν ακόμα μεγαλύτερο πάρτυ οι απατεώνες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μακάρι να υπήρχαν περισσότερα μυαλά σαν και των εδώ μέσα γιατί κάτι κλέφτες, ψεύτες και πολιτικοί δεν θα τολμούσαν να αρθρώσουν λέξη πόσο μάλλον να βάλουν το χέρι στις στέπες των υπολοίπων… δεν σε πειράζει να πιαστείς για άλλη μια φορά κότσος???

Αυτό λέω, επειδή είναι κάποιοι απατεώνες δεν σημαίνει ότι είναι όλοι.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Το οτι το αμαξι πισω εχει αλλες ζαντες απο το render δε το ειδε κανενας ;

Σσσσσ, απλώς δεν πρόλαβε να τελειώσει το μηχάνημα!

Μόλις τώρα, Stoliver είπε

Αυτό λέω, επειδή είναι κάποιοι απατεώνες δεν σημαίνει ότι είναι όλοι.
 

Ναι, αλλά είναι λίγο κρίμα να υπάρχουν αμφιβολίες για τους σεσημασμένους απατεώνες :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NickTG είπε

Και? 

Τι σχέση έχει αυτό το project με αυτό του θέματος? 

Ή ο δημιουργός εκείνου με αυτόν του θέματος? 

Και άμα υπήρχαν σαν κάποιων άλλων θα έκαναν ακόμα μεγαλύτερο πάρτυ οι απατεώνες. 

Εννοώ ότι γίνεται να φτιαχτεί αμάξι, ένα παράδειγμα ήταν του Κορρέ. Ο κινητήρας δεν ήταν δικός του αλλά το θεωρούμε ελληνικό αμάξι. 

Όσο για τους απατεώνες, το θέμα είναι να μπορούμε να τους ξεχωρίζουμε και να μην τους θεωρούμε όλους απατεώνες. Σε αυτή την περίπτωση κάνουμε υπομονή να το δούμε στο δρόμο. Μέχρι τότε, δεν ξέρουμε αν δουλεύει. 

3 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Ναι, αλλά είναι λίγο κρίμα να υπάρχουν αμφιβολίες για τους σεσημασμένους απατεώνες :) 

Υπάρχει αξιόπιστη πηγή; 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Stoliver είπε

Υπάρχει αξιόπιστη πηγή; 

Ρε μαν ο κόσμος το 'χει βούκινο και εμείς κρυφό καμάρι στην Ελλάδα... Τα έχουν αναφέρει οι συμφορουμίτες κάθε 10 σελίδες, δεν έχει νόημα να τα ξαναλέμε. 

Edit: Και μην μου πεις ότι όλοι που τον κράζουν στα έξω fora, μπορεί απλώς να έχουν θέμα μαζί του, γιατί τότε μιλάμε για συνωμοσιολογία επιπέδου Κούφιας Γης τουλάχιστον... 

Όπως μέχρι προσφάτως μου έλεγε και ο δάσκαλος οδήγησης: "Κωστάκη, άμα μπεις σε έναν δρόμο και όλοι σε μουτζώνουν, μάλλον πας ανάποδα και δεν φταίει η φάτσα σου..."  

Επεξ/σία από kostas_anes
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...