Προς το περιεχόμενο

CHAOS αοριστολογιών με το «ελληνικό υπεραυτοκίνητο των 3.000 ίππων»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεγαλη κουβεντα μου εχει τυχει αμαξωμα με πανω απο 5χιλιαδες κομματια..
Τουλάχιστον καταλαβαίνεις τι λεω.

Υπαρχει ενα κόλπο, αν ο αλλος το εξάγει σωστα απο το cad, και μπορέσει να κρατήσεις τα user normals, δε θα φαίνεται κανενα σφάλμα στην τοπολογία, ουτε σπασίματα, ουτε pinches. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

59 minutes ago, ikorolis said:

πίστεψε με

ακόμα και αν έκανε αυτά που λέω

δεν θα ήσασταν μαζί του

πάλι θα κατακρίνατε την δουλειά του

 

Ότι να ναι. 

Πρακτικά απλά μπήκες στο θέμα να κατηγορήσεις ότι όλοι είναι εναντίον ανεξάρτητα του τι δείχνει και παρουσιάζει γιατί "Ελλάδα" και "Ελληνες". 

Μήπως είναι κάτι που πρέπει να λύσεις με τον εαυτό σου αντί να κατηγορείς τον κόσμο? 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Εγώ ως άσχετος που είμαι (troll για κάποιους άλλους) γνωρίζω ότι για να πεις ότι κάτι είναι 100% ελληνικό

θα πρέπει η παραγωγή των υλικών να γίνει στην ελλάδα

θα πρέπει η κατασκευή του να γίνει στην ελλάδα

με το απλό/φτωχό μυαλό μου γνωρίζω ότι πάρα πολλά πράγματα που χρειάζονται για την παραγωγή/κατασκευή/συναρμολόγηση ενός αυτοκινήτου δεν υπάρχουν απλά στην ελλάδα.

εκτός αν μπορεί κάποιος μέσω 3D εκτυπωτή να προβεί στην παραγωγή/κατασκευή πραγμάτων (αυτό δεν είναι του αντικειμένου μου για να το γνωρίζω) με σχέδια δικά του κτλ...

με ποιους εισαι δεν εχω καταλαβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ikorolis είπε

Εγώ ως άσχετος που είμαι (troll για κάποιους άλλους) γνωρίζω ότι για να πεις ότι κάτι είναι 100% ελληνικό

θα πρέπει η παραγωγή των υλικών να γίνει στην ελλάδα

θα πρέπει η κατασκευή του να γίνει στην ελλάδα

με το απλό/φτωχό μυαλό μου γνωρίζω ότι πάρα πολλά πράγματα που χρειάζονται για την παραγωγή/κατασκευή/συναρμολόγηση ενός αυτοκινήτου δεν υπάρχουν απλά στην ελλάδα.

εκτός αν μπορεί κάποιος μέσω 3D εκτυπωτή να προβεί στην παραγωγή/κατασκευή πραγμάτων (αυτό δεν είναι του αντικειμένου μου για να το γνωρίζω) με σχέδια δικά του κτλ...

Καλα παραγωγή υλικων και ολων τον εξαρτημάτων δε παιζει, υπαρχουν εκτυπωτές που τυπώνουν μεταλλο, και σε πλαστικό μπορεις να στοκαρεις για να φτιαξεις καλούπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Shadow Explorer είπε

Μεγαλη κουβεντα μου εχει τυχει αμαξωμα με πανω απο 5χιλιαδες κομματια..
Τουλάχιστον καταλαβαίνεις τι λεω.

Υπαρχει ενα κόλπο, αν ο αλλος το εξάγει σωστα απο το cad, και μπορέσει να κρατήσεις τα user normals, δε θα φαίνεται κανενα σφάλμα στην τοπολογία, ουτε σπασίματα, ουτε pinches

 

 


Σε παρακαλω πες το στους interior designers / αρχιτεκτονες!! :P
Oταν μας ζητανε βοηθεια του στυλ δεν φαινεται καλα η μαυριζει ο τοιχος σε ενα μερος του, ρωταω η γεωμετρια που ειναι φτιαγμενη ; το 99,9% η απαντηση ειναι autocad/ rhino.

Για αυτο και δεν ασχολουμαι με αυτα πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αναλογα το προγραμμα... μια φορα μου είχε τυχει ενα σχετικα πολυ καθαρο cad και εντυπωσιάστικα, μερικα ειναι σκουπιδια, ολα απ την αρχή.

σα να μη το ποσταρα πριν μια ωρα ξερω γω...

 

3 λεπτά πριν, GoMaR είπε


Σε παρακαλω πες το στους interior designers / αρχιτεκτονες!! :P
Oταν μας ζητανε βοηθεια του στυλ δεν φαινεται καλα η μαυριζει ο τοιχος σε ενα μερος του, ρωταω η γεωμετρια που ειναι φτιαγμενη ; το 99,9% η απαντηση ειναι autocad/ rhino.

Για αυτο και δεν ασχολουμαι με αυτα πλεον.

μπριζολοσφυρίδα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκατσα και διάβασα όλο το thread και πραγματικά κάπως ηρέμησα βλέποντας ότι υπάρχει κριτική σκέψη στηριγμένη σε επιχειρήματα. Τόσες μέρες διαβάζοντας σχόλια στα σοσιαλ είχα αρχίσει να πιστεύω πως η πρακτική της λοβοτομής είχε άνθιση το τελευταίο διαστήμα. Αυτό που με θλίβει πραγματικά όμως είναι ότι δημιουργούμε τρομερά κακό προηγούμενο προς τα έξω όταν παράγουμε απατεώνες με τέτοια συνέπεια και συχνότητα. Και όλοι αυτοί οι απόγονοι του Λεωναϊντας που αγαπάνε το μηχανοκίνητο αν θέλαν σε πραγματικό επίπεδο να νοιωσουν μια υπερηφάνεια θα κοίταζαν σε ανθρώπους όπως ο Νικολας Τομπάζης και όχι σε παπατζιδες διαγαλαξιακου βεληνεκούς. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, zx1234r είπε

Αύριο στις 21:00 θα τον φιλοξενήσει η ERT1 για συνέντευξη........πάω να αγοράσω ποπ κορν να έχω.

Σήμερα είναι. Θα πάρω αγκαλιά μια ελληνική σημαία και τα το δω και εγώ 

spacer.png

Επεξ/σία από AMLS
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλα! Πισω στο θέμα, εχουμε αρχίσει όντως και γινόμαστε ρομπα....
Κι αυτο οπως ανεφερε ο φιλος ΑLMS ειναι σημαντικό ακόμα και για αυτο που κάνω εγω....

Το PR του, ειναι καταστρεπτικό και σίγουρα θα πάρει στο λαιμό του κι άλλους...



 

Untitled-1.png

7 λεπτά πριν, VFR είπε

Kαι του χρόνου μ'ένα χάος στο γκαράζ ! 😁

Πλακα πλακα πουλάω το χαος και φτιάχνω γκαράζ απο ιαπωνικά GT, αυτες ειναι ευχές, think big!

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Να τα χιλιάσεις!!!!

Ευχαριστώ πολύ φιλε! (αυτές κι αν είναι ταχύτητες!, τι 500km\h cahos κι αηδίες?)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...