Προς το περιεχόμενο

CHAOS αοριστολογιών με το «ελληνικό υπεραυτοκίνητο των 3.000 ίππων»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Stoliver είπε

Υπάρχει αξιόπιστη πηγή; 

Ρε φίλε εσυ θα μας τρελάνεις. Δεν ξέρω τι επαγγέλλεσαι αλλά θα έπρεπε να είσαι στο δικαστικό σώμα. Θα άδειαζαν οι φυλακές λόγω αμφιβολιών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Ρε μαν ο κόσμος το 'χει βούκινο και εμείς κρυφό καμάρι στην Ελλάδα... Τα έχουν αναφέρει οι συμφορουμίτες κάθε 10 σελίδες, δεν έχει νόημα να τα ξαναλέμε. 

Εμένα μου έμαθαν στο πανεπιστήμιο να πιστεύω μόνο αξιόπιστες πηγές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, zx1234r είπε

Αύριο στις 21:00 θα τον φιλοξενήσει η ERT1 για συνέντευξη........πάω να αγοράσω ποπ κορν να έχω.

εδειξε και ολόκληρο το αμάξι σε στόρυ  😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Stoliver είπε

Εννοώ ότι γίνεται να φτιαχτεί αμάξι, ένα παράδειγμα ήταν του Κορρέ. Ο κινητήρας δεν ήταν δικός του αλλά το θεωρούμε ελληνικό αμάξι. 

Όσο για τους απατεώνες, το θέμα είναι να μπορούμε να τους ξεχωρίζουμε και να μην τους θεωρούμε όλους απατεώνες. Σε αυτή την περίπτωση κάνουμε υπομονή να το δούμε στο δρόμο. Μέχρι τότε, δεν ξέρουμε αν δουλεύει. 

Υπάρχει αξιόπιστη πηγή; 

Οπα κατσε, κι εγω αν είχα λεφτα ενα αμάξωμα το έφτιαχνα, και πραγματικα θα θελα (κι ας πιανει 0km\h)
Απο το αμάξωμα στο το να φτιάξει κάποιος αμάξι που όχι μόνο τσουλάει, αλλα θα εχει επιδώσεις και καλή οδηγηκή συμπεριφορά, αξιοπιστία κτλ, ειναι μακρύς ο δρόμος...

Η Mulsanne  ξέρεις γιατί έχει chicanes? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Shadow Explorer είπε

Οπα κατσε, κι εγω αν είχα λεφτα ενα αμάξωμα το έφτιαχνα, και πραγματικα θα θελα (κι ας πιανει 0km\h)
Απο το αμάξωμα στο το να φτιάξει κάποιος αμάξι που όχι μόνο τσουλάει, αλλα θα εχει επιδώσεις και καλή οδηγηκή συμπεριφορά, αξιοπιστία κτλ, ειναι μακρύς ο δρόμος...

Η Mulsanne  ξέρεις γιατί έχει chicanes? 

Μόνο που του Κορρέ μια χαρά πηγαίνει στο δρόμο. https://www.youtube.com/watch?v=yIApK8BB2nY

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stoliver είπε

Εμένα μου έμαθαν στο πανεπιστήμιο να πιστεύω μόνο αξιόπιστες πηγές. 

ο κ. Πανοπουλος που προφανως πιστευεις οτι μπορει να φτιαξει super car,  ειναι ο ιδιος αξιοπιστη πηγη? 

Γιατι μονο αυτος το λεει οτι μπορει , ουτε εχει φτιαξει αλλο αμαξι ,ουτε εχει δειξει οτι εχει την απαραιτητη τεχνογνωσια ,budget, εγκαταστασεις ,προσωπικο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, simos1974 είπε

ο κ. Πανοπουλος που προφανως πιστευεις οτι μπορει να φτιαξει super car,  ειναι ο ιδιος αξιοπιστη πηγη? 

Γιατι μονο αυτος το λεει οτι μπορει , ουτε εχει φτιαξει αλλο αμαξι ,ουτε εχει δειξει οτι εχει την απαραιτητη τεχνογνωσια ,budget, εγκαταστασεις ,προσωπικο κλπ.

Όχι, για αυτό δεν βγάζω βιαστικά συμπεράσματα.
Όμως ξέρω ότι έχει δείξει κάτι στο παρελθόν και επίσης ξέρω ότι υπάρχει ήδη ελληνικό αυτοκίνητο supercar, αλλουνού Έλληνα, το Κορρες Ρ4. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Stoliver είπε

Όχι, για αυτό δεν βγάζω βιαστικά συμπεράσματα.
Όμως ξέρω ότι έχει δείξει κάτι στο παρελθόν και επίσης ξέρω ότι υπάρχει ήδη ελληνικό αυτοκίνητο supercar, αλλουνού Έλληνα, το Κορρες Ρ4. 

Κάτσε ρε φίλε μου, τις αξιόπιστες πηγές γιατί τις πιστεύεις ανάλογα με το τι σε συμφέρει?

Από όλο το project τι αξιόπιστο έχεις δει ώστε να παρακάμπτει αυτό που σου λέει η λογική και η γνώση?

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Κάτσε ρε φίλε μου, τις αξιοποιήσετε πηγές γιατί τις πιστεύεις ανάλογα με το τι σε συμφέρει?

Από όλο το project τι αξιόπιστο εχεις δει?

Το πιο αξιοπιστο στην προσπαθεια του Σανοπουλου ειναι η προσπαθεια καποιου αλλου οπως ο Κορρες κατα τον φιλο. Επειδη καταφερε ο κορρες να υλοποιησει ενα project εντελως διαφορετικων απαιτησεων ο Σανοπουλος ξαφνικα μπορει να φτιαξει ολα τα μερη ενος πληρως λειτουργικου αυτοκινητου τετοιων επιδοσεων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stoliver είπε

Εμένα μου έμαθαν στο πανεπιστήμιο να πιστεύω μόνο αξιόπιστες πηγές. 


Στο πανεπιστημιο δεν σας εμαθαν και την λογικη ;
Γιατι θελω να μου πεις με το χερι στην καρδια αν οοοοοοοοοοοοοολα αυτα που βλεπεις σου φαινονται λογικα.
Μη με ρωτησεις ποια, γιατι 55+ σελιδες παρακολουθεις το θεμα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GoMaR είπε


Στο πανεπιστημιο δεν σας εμαθαν και την λογικη ;
Γιατι θελω να μου πεις με το χερι στην καρδια αν οοοοοοοοοοοοοολα αυτα που βλεπεις σου φαινονται λογικα.
Μη με ρωτησεις ποια, γιατι 55+ σελιδες παρακολουθεις το θεμα.
 

Σε κάτι που δεν είμαι του χώρου και επίσης έχοντας λίγα δεδομένα, δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα.
Δεν είναι τόσο κακό να λες ότι δεν ξέρεις. Για αυτό κάνω υπομονή να το δω. Μέχρι τότε, δεν βγάζω κανέναν απατεώνα. Δεν ξέρω αν ο τύπος βγήκε ζητώντας λεφτά, αλλά ακόμα και αυτό δεν είναι κακό, έτσι είναι ο καπιταλισμός, μπορεί να σου βγει μπορεί και όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενδιαφέρουσες εξελίξεις!

Κατ΄αρχάς, ξαφνικά όλα γίνονται πιο γήινα. Ο Σαρημπαλίδης αναφέρει πάνω-κάτω πως και 300-350χλμ/ω να πιάσει καλά θα είναι, ο Πανόπουλος παρουσιάζει ένα αυτοκίνητο πόλης που δεν έχει καμία από τις υπερβολές σε επιδόσεις ή διαστάσεις σε σχέση με τα άλλα. Αντιθέτως δείχνει τεράστιο για διθέσιο. Προς τί η στροφή στον ρεαλισμό;

Δεύτερο παράδοξο: Ένας άνθρωπος παρουσιάζεται ως αρχηγός μιας μικρής ομάδας που θα φτιάξει ένα εξωπραγματικό hypercar και μετά από λίγο, βγαίνει ως επίδοξος κατασκευαστής κανονικής γραμμής παραγωγής που θα βγάζει το αυτοκίνητο πόλης.

Το ότι έχει αναφερθεί περισσότερες της μίας φορές η εμπλοκή κυβερνητικών στελεχών που έχουν επισκεφτεί το.. εργοστάσιο ή τέλος πάντων ότι είναι θα πρέπει να βάζει ψύλλους στα αυτιά όσον αφορά την συνέντευξη στην ΕΡΤ. Εκεί υπάρχουν δύο περιπτώσεις:

1. Να τον πιάσει από τον λαιμό ο δημοσιογράφος και να τον κάνει λίμπα με έρευνα και στοιχεία.
2. Να αρχίσουν να αλληλοσυγχαίρονται και στην χειρότερη ο δημοσιογράφος να έχει ελαφριές αμφιβολίες και να ευχηθεί καλή τύχη.

Για να φτάσεις όμως να μιλάς εκεί, φοβάμαι πως ισχύει το δεύτερο. Εγώ προσωπικά επιτέλους ήρθα σε επικοινωνία με τον δημοσιογράφο που είχε προβάλλει αρχικά το Chaos και που το άρθρο του αναδημοσιεύτηκε αυτούσιο παντού. Αν θα κάνει κάτι ή όχι δεν ξέρω, απλά με ευχαρίστησε. Έστειλα mail σε RedBull ΚΑΙ BBC. Απάντηση δεν πήρα από αυτούς. Αν θέλετε στείλτε και εσείς, μπας και ξυπνήσουν στα εξωτερικά και αρχίσουν να ψάχνουν...

Επεξ/σία από teodoreh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Stoliver είπε

Σε κάτι που δεν είμαι του χώρου και επίσης έχοντας λίγα δεδομένα, δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα.
Δεν είναι τόσο κακό να λες ότι δεν ξέρεις. Για αυτό κάνω υπομονή να το δω. Μέχρι τότε, δεν βγάζω κανέναν απατεώνα. Δεν ξέρω αν ο τύπος βγήκε ζητώντας λεφτά, αλλά ακόμα και αυτό δεν είναι κακό, έτσι είναι ο καπιταλισμός, μπορεί να σου βγει μπορεί και όχι. 


Δε μιλαμε αν θα τον πεις απατεωνα η οχι.  Η ερωτηση ειναι αν σου φαινονται λογικες οι κινησεις του. Μια μια θες να την αναλυσεις ; ολες μαζι ; Δε ξερω. 
Αλλα η ερωτηση που σου εκανα δεν εχει σχεση με την απαντηση που μου εδωσες.
Ουτε σου ειπα αν συμφωνεις που καποιοι τον λενε απατεωνα (διαφωνω γενικα με τετοιες εκφρασεις αλλα οκ) 
Δε μπορεις να κρινεις αν ειναι ΛΟΓΙΚΗ μια κινηση ; η εστω σωστη ;
Για κριση μιλαμε οχι για συμπερασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Stoliver said:

Εννοώ ότι γίνεται να φτιαχτεί αμάξι, ένα παράδειγμα ήταν του Κορρέ.

Άρα πρακτικά μπορώ να φτιάξω και εγώ ένα. Πως δεν το σκεφτήκαμε έτσι!? 

Το δικό μου έχει 0-100 σε 1.27 δευτερόλεπτα και τελική 632.57km/h.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...