Προς το περιεχόμενο

CHAOS αοριστολογιών με το «ελληνικό υπεραυτοκίνητο των 3.000 ίππων»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ προτείνω να δώσουμε μια ευκαιρία. Οπως λέει θα το παρουσιασει η κυβέρνηση το 2022. 

Προσωπικά θεωρώ οτι έχει κάποια μηχανήματα και το επιχειρηματικό σχέδιο που θέλει να υιοθετήσει ειναι να κάνει κατασκευές βασει 3d σχεδίων. Για αυτό έχει ανοιχτεί σε διάφορους τομείς. Απλά πιστευω οτι και με ενα γήινο αυτοκίνητο, όμορφο, με εναν κινητήρα δυνατό, ωραία υλικά, κατασκευασμένο με 3d τεχνικες θα είχε πετυχει την προώθηση που χρειάζεται. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Stoliver είπε

Ελλάδα. Από Αμερική πήρε το μηχάνημα πάντως, όπως είπε στο βίντεο. 

Ε αυτό. Ας έβγαινε να κάνει διευκρίνηση για το υποτιθέμενο μηχάνημα (αλήθεια, αυτό δεν εμπίμπτει στο πλήρως Ελληνικό εξοπλισμό;).

Δηλαδή αν βγω έξω εγώ και με ρωτήσει ο άλλος "τί θερμοκρασία δείχνει το κινητό σου;" τί θα του πω; 100oF?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Stoliver είπε

Δεν είπε βαθμούς Κελσίου. 🤦‍♂️

Αν γυρίσει και μας πει φαρενάιτ, είναι τουλάχιστον παπατζής level 5. Όποιος έχει ασχοληθεί με επιστήμη και μηχανική, ξέρει πως δύο είναι οι επιλογές. 
1. Είτε πας με SI oπότε μιλάμε για Κέλβιν. 

2. Είτε το πας με την πιο χρησιμοποιημένη και αναγνωρισμένη μονάδα. Βαθμούς κελσίου. 

Βρες βιβλιογραφία και πες μου που αναφέρεται θερμοκρασία σε φαρενάιτ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω μόνο για ένα από τα παπατζιλίκια

όταν λέει ότι θα είναι ελληνικό το καθετί που θα έχει πάνω λχ οθόνες
χρειάζεται να περιμένουμε να δείξει ο χρόνος;
Γιατί το 2022 έφτασε και εργοστάσιο δε βλέπω...

Επεξ/σία από nemom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Aztec είπε

Εγώ προτείνω να δώσουμε μια ευκαιρία. Οπως λέει θα το παρουσιασει η κυβέρνηση το 2022. 

Προσωπικά θεωρώ οτι έχει κάποια μηχανήματα και το επιχειρηματικό σχέδιο που θέλει να υιοθετήσει ειναι να κάνει κατασκευές βασει 3d σχεδίων. Για αυτό έχει ανοιχτεί σε διάφορους τομείς. Απλά πιστευω οτι και με ενα γήινο αυτοκίνητο, όμορφο, με εναν κινητήρα δυνατό, ωραία υλικά, κατασκευασμένο με 3d τεχνικες θα είχε πετυχει την προώθηση που χρειάζεται. 

 

Το μόνο που φαίνεται να έχει είναι υποθηκευμένο σπίτι και κεφάλαιο 50Κ. Τώρα τι παίρνεις με αυτά τα 50Κ απο μηχανήματα, θες να σου πω; Μόνο για τις πλακέτες, ένα επαγγελματικό μηχάνημα θέλει κάπου στα 25-30K. Στο λέω επειδή δουλεύω σε τέτοιο. 

Μόλις τώρα, nemom είπε

χρειάζεται να περιμένουμε να δείξει ο χρόνος;

Η σωστή ερώτηση είναι: Χρειάζεται να αφήσουμε μήνυμα για τα τρισέγγονά μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ikorolis είπε

πίστεψε με

ακόμα και αν έκανε αυτά που λέω

δεν θα ήσασταν μαζί του

πάλι θα κατακρίνατε την δουλειά του

 

Όπως αυτός μπορεί να μας σύρει στα δικαστήρια (γελάει ο κόσμος) έτσι και εμείς μπορούμε να το μηνύσουμε για ένα σωρό πράγματα με αυτά που κάνει.

Και για αρχή ότι αποκαλεί γενικώς και αορίστως ανθρώπους που του κάνουν ερωτήσεις και κριτική ανθέλληνες, εγώ προσωπικά και όπως πολλοί πιστεύω, θίχτηκαν άρα μια χαρά αν θέλουμε τον τρέχουμε στα δικαστήρια. Ακόμη αν δεν αποδείξει αυτά που λέει εσύ θα πεις ναι δεν ίσχυε τίποτα, πάμε παιδιά να του κάνουμε μήνυση για εξαπάτηση; 

Σιγά μην κλείσουμε το στόμα μας μπροστά σε αυτά που βλέπουμε και ακούμε, να αφήσουμε τον κάθε τύπο να εκμεταλλεύεται την χώρα μας και να την ξεφτιλίζει, όπως κρίνουμε τους πολιτικούς (και έχουμε αυτό το δικαίωμα) έτσι κρίνουμε και τον κάθε έναν που τάζει, υπόσχεται και εν τέλη κοροϊδεύει αποδεδειγμένα τον κόσμο.

Οι αποδείξεις ότι δεν έχει κατασκευάσει τίποτα παρά ένα κέλυφος, ότι παίρνει έτοιμα renders όπως την δήθεν μηχανή αεροσκάφους για 50 δολάρια και την παρουσιάζει δική του, ότι κάνει photoshop (και κακό) το αμάξι που δήθεν τρέχει σε δρόμους. Όλες οι αποδείξεις υπάρχουν στο φόρουμ εδώ μέσα και είναι ξεκάθαρες.

Αν θεωρεί ότι αυτά που λέγονται είναι ψέματα ας βγει να κάνει μια συνέντευξη τύπου, να παρουσιάσει το αμάξι και να απαντήσει σε ερωτήσεις ειδικών όχι μέσω fb και instagram και να κλείσει στόματα (λέμε τώρα).

Η κριτική που του ασκούμε είναι σωστή, εμείς δεν είπαμε ότι είμαστε διάνοιες που φτιάχνουν αμάξια και τουρμπίνες και μηχανές για τον στρατό, αυτός τα επιδεικνύει οπότε αυτός πρέπει να μας αποδείξει ότι όντως τα κάνει αυτά. Προς το παρόν επαναλαμβάνω δεν έχει αποδείξει τίποτα από αυτά που λέει.

 

  • Like 9
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Η σωστή ερώτηση είναι: Χρειάζεται να αφήσουμε μήνυμα για τα τρισέγγονά μας;

Μα ναι

ο χρόνος πιέζει και όσο να θέλω να πιστέψω ότι το Χάος θα είναι πλέον έτοιμο το 2022
από την άλλη δε λέει ποιού γαλαξιακού έτους το 2022...

ΥΓ: Θέλω να δείξει και το άλλο που έχει υποσχεθεί με το gestures support εσωτερικό.
Για να μη λένε οι διάφοροι ότι δεν προσμενουμε...

Επεξ/σία από nemom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, teodoreh είπε

Ε αυτό. Ας έβγαινε να κάνει διευκρίνηση για το υποτιθέμενο μηχάνημα (αλήθεια, αυτό δεν εμπίμπτει στο πλήρως Ελληνικό εξοπλισμό;).

Δηλαδή αν βγω έξω εγώ και με ρωτήσει ο άλλος "τί θερμοκρασία δείχνει το κινητό σου;" τί θα του πω; 100oF?

Τι να σου πω, στην αεροπορία πάντως σε μίλια μετράνε και σε πόδια... ενώ στην υπόλοιπη χώρα σε μέτρα... Σε αυτη τη περίπτωση με το μηχάνημα, είναι θέμα συνήθειας;
Δεν νομίζω και τα μηχανήματα να είναι φτιαγμένα στην Ελλάδα, ούτε νομίζω έχει και σημασία αυτό. Να φτιάχνεται στην Ελλάδα θέλει ο τύπος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Το μόνο που φαίνεται να έχει είναι υποθηκευμένο σπίτι και κεφάλαιο 50Κ. Τώρα τι παίρνεις με αυτά τα 50Κ απο μηχανήματα, θες να σου πω; Μόνο για τις πλακέτες, ένα επαγγελματικό μηχάνημα θέλει κάπου στα 25-30K. Στο λέω επειδή δουλεύω σε τέτοιο. 

κοιτα, στο βιντεο του 2020 δείχνει το dmp cryotemper το οποιο όντως ειναι -300F

DMP CryoSystems | Thermal Processing Magazine

για το autoclave δεν ξέρω γιατι δεν μπορώ να το συγκρίνω οπτικά με κάτι

Επεξ/σία από Aztec
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Aztec είπε

κοιτα, στο βιντεο του 2020 δείχνει το dmp cryotemper το οποιο όντως ειναι -300F

DMP CryoSystems | Thermal Processing Magazine

για το autoclave δεν ξέρω γιατι δεν μπορώ να το συγκρίνω οπτικά με κάτι

Να'σαι καλά... ακόμα και να το τρίβεις στη μούρη τους πάλι κάτι θα βρουν να πουν... Γιατί τέτοια άρνηση... θα σας πούμε και μπράβο αν όντως βγει απάτη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηρθες να το αναζοπυρωσεις τρολλακι γιατι ειχε πεσει καπως τις τελευταιες μερες, και λογικα επεσε, τι αλλη τρελα να προκυψει απο τον ανθρωπο. τα εχουμε δει ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

2. Δεν θα φτιάξει ποτέ αυτό που λέει, διότι είναι αδύνατο να κατασκευαστεί. 

Και εσύ πως το ξέρεις; Καθαρά η γνώμη σου είναι. Δικαίωμα σου, αλλά σε αυτή την περίπτωση δεν έχει μεγάλη αξία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Stoliver είπε

Να'σαι καλά... ακόμα και να το τρίβεις στη μούρη τους πάλι κάτι θα βρουν να πουν... Γιατί τέτοια άρνηση... θα σας πούμε και μπράβο αν όντως βγει απάτη; 

Όταν ο συγκεκριμένος με eXtreme Tuners έχει μια προϊστορία παπάτζας 20 χρόνων, προφανώς και θα τον κράζουμε μέχρι να αποδείξει το αντίθετο μπροστά από κριτές με ελεγχόμενα τεστ. 

Το αν έχει ένα μηχάνημα (το οποίο μπορεί να το έχει και από πριν που ασχολούνταν με τα EVO), δεν μου λέει κάτι. 

Το ότι διαβάζει -300 λέει -300 (μπάμιες; όπως έλεγε και ο φυσικός μου στο λύκειο) είναι για εμένα άλλη μια απόδειξη, ότι δεν έχει ιδέα τι κάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Stoliver είπε

Άμα κατασκευάζονται στην Ελλάδα, είναι ελληνικά. Τα μηχανήματα και υλικά μπορεί να είναι από όλο τον πλανήτη. 

Αμ εδώ το χάνεις. Δεν έχω χρόνο να το δω τώρα, θα το ψάξω αργότερα και θα κάνω update, αλλά αν δεν απατώμαι ο τύπος έχει αναφέρει ότι και τα μηχανήματα που θα χρησιμοποιήσουν είναι δικιάς τους κατασκευής. 

Επεξ/σία από kostas_anes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...