Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ή ετοιμοπαράδατο (που πρέπει να έχουν τελειώσει) ή μεταχειρισμένο θα έπαιρνα. Δεν υπήρχε περίπτωση να περιμένω τόσο για απλά συμβατικά αυτοκίνητα.

Για καμιά Ferrari ήξερα ότι περίμεναν τόσο πιο παλιά! :D

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, ProponitisTouKanape said:

Πότε σου είχαν πει παράδοση;

Αν ρωτάς εμένα Νοέμβρη  μαξ, η παράδοση.

Αλλά λόγω facelift , αποφασίστηκε όλοι να πάρουν αυτό και όχι το παλιό με αποτέλεσμα να παμε για παράδοση Φλεβάρη(μάλλον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και ήμουν έτοιμος να σου γράψω αν έχεις κάνα νεότερο, μιας και θεωρητικά εσύ θα παραχθεις -θεωρητικα- νωρίτερα από εμένα.

Φεβρουάριο με είχαν ενημερώσει για παραγωγή οπότε προς Μάρτιο το είχα στο νου.

Τώρα με την νέα παράλλαξη, κατά καλοκαίρι μας βλέπω.

Edit: Βάλανε και το facelift στον Configurator

 

 

Επεξ/σία από majnun
Εδιτ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, majnun said:

Και ήμουν έτοιμος να σου γράψω αν έχεις κάνα νεότερο, μιας και θεωρητικά εσύ θα παραχθεις -θεωρητικα- νωρίτερα από εμένα.

Φεβρουάριο με είχαν ενημερώσει για παραγωγή οπότε προς Μάρτιο το είχα στο νου.

Τώρα με την νέα παράλλαξη, κατά καλοκαίρι μας βλέπω.

Edit: Βάλανε και το facelift στον Configurator

 

 

Κάπου εκει λογικά Φλεβάρη με Μαρτη και οι 2 μας.. Αμα κλείσουμε χρόνο αστα να πανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/1/2022 στις 6:00 ΜΜ, Ola150 είπε

Σήμερα μίλησα με την αντιπροσωπεία για το Puma (Diesel) που παρήγγειλα. Μου είπε πως ανεπίσημα ίσως αρχίσουν παραγωγή τον Φεβρουάριο αλλά λέει τίποτα δεν είναι σίγουρο. Ρώτησα για το γαμώτο πόσο πάει το καινούριο Focus σε diesel και μου είπε 28Κ. Καλά θα πάει αυτό:)

Δεν παρακολουθούσα τις τιμές των αυτοκινήτων το τελευταίο διάστημα και μόλις είδα το σχόλιο σου για 28Κ το diesel  θεωρήσα ότι κάτι ειναι λάθος. Μετά διάβασα τον τιμοκατάλογο της Ford και έπαθα σοκ... Τιμή εκκίνησης 25Κ ;;; Πάμε καλά; Νομίζω πλέον το έχουν τερματίσει... Δηλαδή μια Merc, ΒΜW, πόσο ξεκινάει;

Επεξ/σία από BTL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BTL είπε

Δεν παρακολουθούσα τις τιμές των αυτοκινήτων το τελευταίο διάστημα και μόλις είδα το σχόλιο σου για 28Κ το diesel  θεωρήσα ότι κάτι ειναι λάθος. Μετά διάβασα τον τιμοκατάλογο της Ford και έπαθα σοκ... Τιμή εκκίνησης 25Κ ;;; Πάμε καλά; Νομίζω πλέον το έχουν τερματίσει... Δηλαδή μια Merc, ΒΜW, πόσο ξεκινάει;

Πλακα πλακα, με 22κ τσιμπας και μια Α class ή μια 116 στις βασικές τους, και εδώ που τα λέμε γιατί όχι. Έχουν παει που έχουν πάει οι τιμές στο θεό, ας πάρεις σήμα τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BTL είπε

Δεν παρακολουθούσα τις τιμές των αυτοκινήτων το τελευταίο διάστημα και μόλις είδα το σχόλιο σου για 28Κ το diesel  θεωρήσα ότι κάτι ειναι λάθος. Μετά διάβασα τον τιμοκατάλογο της Ford και έπαθα σοκ... Τιμή εκκίνησης 25Κ ;;; Πάμε καλά; Νομίζω πλέον το έχουν τερματίσει... Δηλαδή μια Merc, ΒΜW, πόσο ξεκινάει;

Δυστυχώς δεν είναι και μακάρι οι τιμές να έπεφταν αλλά νομίζω πως ήρθαν για να μείνουν. Αντίστοιχα όλες οι εταιρείες έχουν αυξήσει τα αυτοκίνητα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, BTL είπε

Δεν παρακολουθούσα τις τιμές των αυτοκινήτων το τελευταίο διάστημα και μόλις είδα το σχόλιο σου για 28Κ το diesel  θεωρήσα ότι κάτι ειναι λάθος. Μετά διάβασα τον τιμοκατάλογο της Ford και έπαθα σοκ... Τιμή εκκίνησης 25Κ ;;; Πάμε καλά; Νομίζω πλέον το έχουν τερματίσει... Δηλαδή μια Merc, ΒΜW, πόσο ξεκινάει;

Τόσο ξεκινάει αλλα είναι καρότσα με 4 ρόδες και σήμα BMW,Mercedes.Δίνεις δηλαδή 24-25Κ το 2022 για να πάρεις αμάξι με εξοπλισμό του 2000. όπως τη βρίσκει κανείς!

Όταν πήρα το focus τέλος 2020 στα ίδια λέφτα έβρισκα και BMW αλλά ήθελα άλλα 7κ για να έχω τον εξοπλισμό του focus.Σε Mercedes δεν μπήκα καν στο κόπο να δώ πόσο πάνε τα extra.

Επεξ/σία από tasoskont
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tasoskont είπε

Τόσο ξεκινάει αλλα είναι καρότσα με 4 ρόδες και σήμα BMW,Mercedes.Δίνεις δηλαδή 24-25Κ το 2022 για να πάρεις αμάξι με εξοπλισμό του 2000. όπως τη βρίσκει κανείς!

Όταν πήρα το focus τέλος 2020 στα ίδια λέφτα έβρισκα και BMW αλλά ήθελα άλλα 7κ για να έχω τον εξοπλισμό του focus.Σε Mercedes δεν μπήκαν καν στο κόπο να δώ πόσο πάνε τα extra.

Η αλήθεια είναι πως ψιλό μετάνιωσα που επέλεξα το Puma από το Focus αλλά τώρα είναι λίγο αργά με τις ανατιμήσεις. 
Μπήκα να δω την A Class και όντως τόσο ξεκινάει αλλά όταν πας να βάλεις έξτρα τα χιλιάρικα φεύγουν για πλάκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ola150 είπε

Η αλήθεια είναι πως ψιλό μετάνιωσα που επέλεξα το Puma από το Focus αλλά τώρα είναι λίγο αργά με τις ανατιμήσεις. 
Μπήκα να δω την A Class και όντως τόσο ξεκινάει αλλά όταν πας να βάλεις έξτρα τα χιλιάρικα φεύγουν για πλάκα. 

Το θέμα είναι ότι είναι αξιοπρεπέστατη από άποψη εξοπλισμού η βασική της A class. Αντε δεν έχει full led. Τέλος πάντων ο καθένας όπως θέλει ξοδεύει τα λεφτά του, άλλα άμα είναι με 1 χιλιάρικο παραπάνω σε σχέση με τις βασικές των opel/peugeot  να παίρνω τη βασική της A class, ε θα τα δώσω να την πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ola150 είπε

Η αλήθεια είναι πως ψιλό μετάνιωσα που επέλεξα το Puma από το Focus αλλά τώρα είναι λίγο αργά με τις ανατιμήσεις. 
Μπήκα να δω την A Class και όντως τόσο ξεκινάει αλλά όταν πας να βάλεις έξτρα τα χιλιάρικα φεύγουν για πλάκα. 

Γιατί το μετάνιωσες  ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, tsofras είπε

Γιατί το μετάνιωσες  ?

Γιατί οπτικά μου άρεσε περισσότερο το νέο Focus (αν και το γεγονός ότι έβγαλαν τα κουμπιά του κλιματισμού και τα έβαλαν στην οθόνη είναι σπαστικό) και είναι πιο ευρύχωρο εσωτερικά. Αλλά +5-6 χιλιάρικα (+5 αν πάρω diesel, +6 αν είναι και αυτόματο) δεν δίνω για το Focus. Ο @paylidisνομίζω πήρε Q2 σε αυτά τα λεφτά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ola150 είπε

Γιατί οπτικά μου άρεσε περισσότερο το νέο Focus (αν και το γεγονός ότι έβγαλαν τα κουμπιά του κλιματισμού και τα έβαλαν στην οθόνη είναι σπαστικό) και είναι πιο ευρύχωρο εσωτερικά. Αλλά +5-6 χιλιάρικα (+5 αν πάρω diesel, +6 αν είναι και αυτόματο) δεν δίνω για το Focus. Ο @paylidisνομίζω πήρε Q2 σε αυτά τα λεφτά; 

Q3 έχει ο Γιώργος (paylidis) , συμφωνώ ότι ανεβαίνει πολύ για focus , μία χαρά το Puma δεν έχει γεράσει όπως το focus θα έχεις και καλύτερη αξία μεταπώλησης , οπότε μην το μετανιώνεις , αφού σου αρέσει έκανες πολύ καλή επιλογή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ola150 είπε

Η αλήθεια είναι πως ψιλό μετάνιωσα που επέλεξα το Puma από το Focus αλλά τώρα είναι λίγο αργά με τις ανατιμήσεις. 
Μπήκα να δω την A Class και όντως τόσο ξεκινάει αλλά όταν πας να βάλεις έξτρα τα χιλιάρικα φεύγουν για πλάκα. 

Ανάλογα σε τι φάση είσαι , αν δεν έχεις παιδιά και δεν  σε πολυνοιάζουν οι πίσω επιβάτες τότε μια χαρά είναι το puma ειδικά αν το συγκρίνεις με αντίστοιχα suv άλλων εταιρειών.Για μένα το puma χάνει μόνο σε χώρους σε πίσω επιβάτες κατα τα άλλα ομορφιά επιδόσεις κτλπ είναι πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...