Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Ola150 είπε

Γιατί οπτικά μου άρεσε περισσότερο το νέο Focus (αν και το γεγονός ότι έβγαλαν τα κουμπιά του κλιματισμού και τα έβαλαν στην οθόνη είναι σπαστικό) και είναι πιο ευρύχωρο εσωτερικά. Αλλά +5-6 χιλιάρικα (+5 αν πάρω diesel, +6 αν είναι και αυτόματο) δεν δίνω για το Focus. Ο @paylidisνομίζω πήρε Q2 σε αυτά τα λεφτά; 

Q3 έχω πάρει εγώ αλλά στα 30 περίπου (πλέον αγγίζει τα 35 το δικό μου με το configuration που έχει). Σαφώς με 28Κ βέβαια παίρνεις πολύ καλύτερα αυτοκίνητα από το φοκους, παίρνεις πχ 118 φορτωμένη ή το Q2 που ανεφερες κ εσυ 

Edit το τσέκαρα τώρα… 35600 έφτασε στο configurator… Όταν το πηρα ήταν στα 33.5 στο config…

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

34 λεπτά πριν, paylidis είπε

Q3 έχω πάρει εγώ αλλά στα 30 περίπου (πλέον αγγίζει τα 35 το δικό μου με το configuration που έχει). Σαφώς με 28Κ βέβαια παίρνεις πολύ καλύτερα αυτοκίνητα από το φοκους, παίρνεις πχ 118 φορτωμένη ή το Q2 που ανεφερες κ εσυ 

Edit το τσέκαρα τώρα… 35600 έφτασε στο configurator… Όταν το πηρα ήταν στα 33.5 στο config…

28600 αρχίζει  η 118 σε βασική έκδοση και  χωρίς μεταλλικό χρώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, tasoskont είπε

28600 αρχίζει  η 118 σε βασική έκδοση και  χωρίς μεταλλικό χρώμα.

από αντιπροσωπεία η τιμή ή το Ίντερνετ;

έπαιζε προσφορά τέλος του '21 με καλό πακέτο εξοπλισμού στα 28Κ για την 118, όπως έπαιζε και για την 116 στα 22 περίπου με αξιοπρεπή εξοπλισμό (με ελλείψεις βέβαια στο ποσό αυτό)

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/1/2022 στις 11:24 ΜΜ, Ola150 είπε

Δυστυχώς δεν είναι και μακάρι οι τιμές να έπεφταν αλλά νομίζω πως ήρθαν για να μείνουν. Αντίστοιχα όλες οι εταιρείες έχουν αυξήσει τα αυτοκίνητα τους.

Ελπίζω σε 1 χρόνο να προσαρμοστούν σε πιο λογικά επίπεδα οταν επιλυθεί το θέμα με τις ελλείψεις των πρώτων υλών. Αγόρασα το 16' το Focus Diesel καινούριο 19Κ σε μεσαία έκδοση (6αρι κιβώτιο, 110HP ) και ότι εξοπλισμό και να έχει το καινούριο δεν μπορεί να κοστολογείται απο 28Κ.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, paylidis είπε

από αντιπροσωπεία η τιμή ή το Ίντερνετ;

έπαιζε προσφορά τέλος του '21 με καλό πακέτο εξοπλισμού στα 28Κ για την 118, όπως έπαιζε και για την 116 στα 22 περίπου με αξιοπρεπή εξοπλισμό (με ελλείψεις βέβαια στο ποσό αυτό)

όχι αντιπροσωπεία απο το configurator στο site της BMW έριξα μια ματιά.Αλλα στα 22 για την 116 είναι όντως πολυ καλή τιμή, έβαζες και άλλα 3κ και έπαιρνες καλό πακετάκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tasoskont είπε

όχι αντιπροσωπεία απο το configurator στο site της BMW έριξα μια ματιά.Αλλα στα 22 για την 116 είναι όντως πολυ καλή τιμή, έβαζες και άλλα 3κ και έπαιρνες καλό πακετάκι.

Εγώ πάντως έδωσα παραγγελία για την BMW 118i Sportline αρχές με μέσα Δεκεμβρίου. Με την προσφορά που έτρεχε ο Σφακιανάκης, μπορεί να τρέχει ακόμα, έβγαινε στα 28.5κ. Και πραγματικά είναι φορτωμένη όπως είπε και ο @paylidis. Προσωπικά έβαλα και κάποια έξτρα και πήγα +3 από την "αρχική". 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, aris_rom είπε

Εγώ πάντως έδωσα παραγγελία για την BMW 118i Sportline αρχές με μέσα Δεκεμβρίου. Με την προσφορά που έτρεχε ο Σφακιανάκης, μπορεί να τρέχει ακόμα, έβγαινε στα 28.5κ. Και πραγματικά είναι φορτωμένη όπως είπε και ο @paylidis. Προσωπικά έβαλα και κάποια έξτρα και πήγα +3 από την "αρχική". 

Άντε ρε παιδιά να βάλετε και καμία φωτογραφία , όλη αυτή η κατάσταση έχει επηρεάσει και το club :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Άντε ρε παιδιά να βάλετε και καμία φωτογραφία , όλη αυτή η κατάσταση έχει επηρεάσει και το club :D

😂😂

Αμήν και πότε φίλε. Αλλά απ' ότι φαίνεται αργούμε ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Για πότε πας εσύ ρε μαν ?

Από την bmw μου είπαν για 5μηνο(Απρίλιο - Μάιο δλδ) αλλά με όλα αυτά που ακούω και διαβάζω χλωμό το βλέπω. 

Επεξ/σία από aris_rom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, aris_rom είπε

Από την bmw μου είπαν για 5μηνο(Απρίλιο - Μάιο δλδ) αλλά με όλα αυτά που ακούω και διαβάζω χλωμό το βλέπω. 

Ακούς καθυστερήσεις και απο BMW ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Ακούς καθυστερήσεις και απο BMW ?

 

Για να είμαι ειλικρινής για bmw δεν έχω ακούσει κάτι. Οπότε fingers crossed. Από Audi και Mercedes πάντως μου είπαν για Αύγουστο. Οπότε δεν κρατάω μεγάλο καλάθι για τους Βαυαρούς.

Επεξ/σία από aris_rom
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Burgos είπε

Αν βιάζεται κάποιος για 118 εδώ είμαι. Τρώγομαι να την πουλήσω αν με αφήσει η γυναίκα μου 😁

Κιόλας ρε μαν? Πως και έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...