Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 5 [PC]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 932
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω παντως δεν αντεξα στα 30 frames ούτε 5 λεπτά,προσωπικά είναι unplayable καθως εντοπιζα θολούρα που μου κατεστρεφε την εμπειρια.Ισως παίζει ρόλο η C9 αλλα για μένα το performance είναι μονόδρομος.Ακόμα δύο φίλοι που το δοκίμασαν, ο ενας σε oled k ο αλλος σε qled πάλι γρήγορα γύρισαν στα 60 καρε.

Μάλλον είναι θέμα προτίμησης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω το παιζω σε performance με series x και 55"αρα qled samsung. Να πω την αληθεια δεν το εβαλα ακομα στα 30fps γιατι ετσι μου φαινεται μια χαρα. Οταν το ανοιξω ξανα θα δω κ το quality.

To παιχνιδι ειναι αστερι και το Μεξικο καλη τοποθεσια για γραφικα. Επισης μετα απο χρονια οδηγαμε στην σωστη μερια του δρομου επιτελους. Οχι βεβαια πως τηρουσα κ τον κ.ο.κ αλλα λεμε τωρα 😜 

Ανεβηκε ακομα λιγουλακι στο meta 🏆

 

 

67C4E763-7C69-41E4-BBE1-FBD17F2D2115.jpeg

Επεξ/σία από malias4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, The_Judas said:

Το ακούω από πολλούς αλλά... το Forza θεωρείται arcade παιχνίδι; Προσωπικά μου φαίνεται αρκετά δύσκολη η οδήγηση.

Είχα παίξει λίγο το 4 τώρα έβαλα και 5 αλλά ακόμη δεν έχω κατανοήσει πλήρως τον τρόπο οδήγησης (ρυθμίσεις δυσκολίας έχω αφήσει τις προκαθορισμένες)

Στο Dirt και το need for speed μετά από λίγο καιρό κατανόησα τις ιδιαιτερότητες στο forza όχι ακόμα. Ισως πρέπει να δω και κανένα tutorial!

Είναι arcade προς sim 

Καμία σχέση η οδήγηση του nfs ή dirt. 

 

Δώσε λίγο χρόνο παραπάνω και θα δεις ότι η οδήγηση στο forza είναι καλύτερη  ;) Βέβαια εξαρτάται τι ζητάς και κυρίως τι έχεις συνηθίσει

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Θα θυμηθούμε τα νιάτα μας με το San Andreas..

λιθοβοληστε με δεν εχω παιξει κανενα............... ! θα ειναι στο game pass ? 

Επισης : Διαβαζω συνεχεια για το FH5 αλλα πουθενα δεν ειδα κατι για το Online κομματι του . Τι παιζει εκει ; Αγωνες μεταξυ μας σε συγκεκριμενες <<πιστες>> ; Απο lag πως παμε ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε παιχνίδι έχει τα δικά του, εγώ πχ παλαιότερα έπαιζα project cars και asseto corsa τα οποία παιζόντουσαν κυρίως με την τιμονιέρα, όσες ρυθμίσεις κι αν έκανες στο gamepad πάντα θα υστερούσε. Απ΄την άλλη τα πιο arcade racing games έχουν κι αυτά τη χάρη τους, για παράδειγμα εγώ δεν θα έμπαινα καν στη διαδικασία να παίξω FH5 αν έπαιζε όπως παίζει ένα sim. Τώρα το γουστάρω περισσότερο στη φάση που βρίσκομαι.

Επίσης αυτό που ρώτησε ο @GaGaS_Thess για το online με ενδιαφέρει κι εμένα να μάθω μιας και παίζω πρώτη φορά Forza.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αγοράσετε το σπίτι που λέει buenas vista's σας ξεκλειδώνει perk και κάνετε fast travel όπου θέλετε στον χάρτη. 2 εκατομμύρια έχει το σπίτι και είναι τέρμα αριστερά στον χάρτη στην παραλία. Εγώ το πήρα αλλά δεν το χρησιμοποιώ το fast travel,μαρεσει να τρέχω ανέμελος και να μαζεύω αστέρια από τους πόντους που κάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Αν αγοράσετε το σπίτι που λέει buenas vista's σας ξεκλειδώνει perk και κάνετε fast travel όπου θέλετε στον χάρτη. 2 εκατομμύρια έχει το σπίτι και είναι τέρμα αριστερά στον χάρτη στην παραλία. Εγώ το πήρα αλλά δεν το χρησιμοποιώ το fast travel,μαρεσει να τρέχω ανέμελος και να μαζεύω αστέρια από τους πόντους που κάνω.

Ο χάρτης είναι τεράστιος οπότε είναι ιδιαίτερα χρήσιμο το fast travel. Χρειάζεσαι βέβαια fast travel boards για να μην πληρώνεις κάπου 10000cr 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

λιθοβοληστε με δεν εχω παιξει κανενα............... ! θα ειναι στο game pass ? 

Επισης : Διαβαζω συνεχεια για το FH5 αλλα πουθενα δεν ειδα κατι για το Online κομματι του . Τι παιζει εκει ; Αγωνες μεταξυ μας σε συγκεκριμενες <<πιστες>> ; Απο lag πως παμε ; 

Το online του ειναι παρα πολυ καλο.ειδικα αν εχεις φίλους. Μέσα στο χάρτη που μπαίνεις εχει κιαλλο κόσμο που παει πάνω κάτω, μπαίνεις σε αγώνες online,events,rivals, κάμερες με ταχύτητα,πεταγματα. Κτλπ.πχ περνάς από μια κάμερα με 300 χιλιόμετρα και σου έχει να δεις με ποσα έχουν περάσει ολοι οι αλλοι η οι φίλοι σου. Πχ κάτι γατάκια εδω μεσα τα πετσοκοψα ολα😂ξερουν αυτοι..😛περιμένουν να μάσουν λεφτα λένε να παρουν κανα καλό εργαλείο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Το online του ειναι παρα πολυ καλο.ειδικα αν εχεις φίλους. Μέσα στο χάρτη που μπαίνεις εχει κιαλλο κόσμο που παει πάνω κάτω, μπαίνεις σε αγώνες online,events,rivals, κάμερες με ταχύτητα,πεταγματα. Κτλπ.πχ περνάς από μια κάμερα με 300 χιλιόμετρα και σου έχει να δεις με ποσα έχουν περάσει ολοι οι αλλοι η οι φίλοι σου. Πχ κάτι γατάκια εδω μεσα τα πετσοκοψα ολα😂ξερουν αυτοι..😛περιμένουν να μάσουν λεφτα λένε να παρουν κανα καλό εργαλείο 

Να λιώσω λίγο local? Η μπαίνεις online και παίζεις local απλά με αυτά που προσθετει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχοντας παίξει 7-8 ώρες προς το παρόν, έχω τις εξής εντυπώσεις:

* Το πιο όμορφο map ως τώρα και μάλιστα με διαφορά. Θέλω να πάω στο Μεξικό και σε real life. 😛

* Καλύτερος χειρισμός από το 4.

* Χειρότερο soundtrack από το 4. Από όλα όσα έχει, άντε ν' αξίζουν 3-4 τραγούδια (που κάποια γνώριζα ήδη), όπως αυτό της Dua Lipa και το All I want στο Pulse και το Roses στο Bass Arena. 

* Πολλά bugs, κυρίως το μήνυμα που μου βγάζει network error (με 50άρα VDSL) και το ότι όποτε αλλάζω αμάξι, για λίγο δεν έχει ήχο η μηχανή του. 😛

Επεξ/σία από MitsosDaBest13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Να λιώσω λίγο local? Η μπαίνεις online και παίζεις local απλά με αυτά που προσθετει? 

Νομιζω σε μπάζει μόνο του online.δεν εχει σημασια αν εισαι online και εχει κόσμο ο χάρτης. Κάνε δικά σου πράγματα η αγώνες, 

Δεν υπάρχει λόγος να παιζεις με κλειστό το online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, MitsosDaBest13 είπε

Έχοντας παίξει 7-8 ώρες προς το παρόν, έχω τις εξής εντυπώσεις:

* Το πιο όμορφο map ως τώρα και μάλιστα με διαφορά. Θέλω να πάω στο Μεξικό και σε real life. 😛

* Καλύτερος χειρισμός από το 4.

* Χειρότερο soundtrack από το 4. Από όλα όσα έχει, άντε ν' αξίζουν 3-4 τραγούδια που κάποια γνώριζα ήδη, όπως αυτό της Dua Lipa και το All I want στο Pulse και το Roses στο Bass Arena. 

* Πολλά bugs, κυρίως το μήνυμα που μου βγάζει network error (με 50άρα VDSL) και το ότι όποτε αλλάζω αμάξι, για λίγο δεν έχει ήχο η μηχανή του. 😛

Ακριβώς ίδια εικόνα έχω και εγώ.

Well said.

Επιπλέον, μια μεγάλη απογοήτευση είναι ότι κατά 95% έχει γίνει copy paste στα μοντέλα του 4.

Δεν υπάρχει κανένα καινούργιο μοντέλο (τυχαία παραδείγματα - fiesta st, rs6, m5 comp, gt3 κλπ).

Τουλάχιστον να το μαζέψουν και να  προσθέσουν νέα μοντέλα αργότερα αργότερα.

Καλά γκαζίδια 😎

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά ψάχνετε ρεαλισμό στο fh???wtf παιδιά!? Γυρίστε τον χειρισμο !

Πολύ ρεαλιστικό να πηγαίνεις στα χωράφια με 400χλμ και στα βουνά και να πηδάς γκρεμούς και όλα οκ! 😝😝😝😝

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...