Προς το περιεχόμενο

Vodafone Unlimited Ultra (σύνδεση κινητής, όλα απεριόριστα) 29.9€/ μήνα (ΤΕΛΟΣ)


Kostasallinone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω σταθερό Vodafone αλλά έχω σύνδεση Vodafone με συμβόλαιο που έχει λήξει και δεν το έχω ανανεώσει.

Μέσα από το App είδα μου την έβγαζε 26 ευρώ την προσφορά, το ενεργοποίησα και δέχτηκα και το συμβόλαιο μέσω sms με ένα link που μου έστειλαν.

Screenshot_20211122-162207.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kallair είπε

Παιδες μπορει να εξηγησει καποιος τι ειναι το:

Έχεις επιπλέον έκπτωση και ΔΩΡΟ 4G Mifi συσκευή & κάρτα SIM για να μοιράζεσαι τα data σου με άλλες συσκευές!

δλδ δινουν μια εξτρα σιμ καρτα που μπαινει στο 4G mifi κ απο εκει μπορεις να κανεις χρηση των απεριοριστων δεδομενων, χωρις να επιρεαζεται η αλλη sim που εχεις;

Εάν έχεις ήδη σταθερό στην Vodafone.... 

Έτσι είναι... αφού είναι απεριόριστα, χωρίς περιορισμό σε ταχύτητες κτλ. 

2 λεπτά πριν, dsw είπε

Δεν έχω σταθερό Vodafone αλλά έχω σύνδεση Vodafone με συμβόλαιο που έχει λήξει και δεν το έχω ανανεώσει.

Μέσα από το App είδα μου την έβγαζε 26 ευρώ την προσφορά, το ενεργοποίησα και δέχτηκα και το συμβόλαιο μέσω sms με ένα link που μου έστειλαν.

Ωραίος!! 

Γενικά ευχαριστημένος μ το δίκτυο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, terry308 είπε

Εάν έχεις ήδη σταθερό στην Vodafone.... 

Έτσι είναι... αφού είναι απεριόριστα, χωρίς περιορισμό σε ταχύτητες κτλ. 

Eχω σταθερο και καρτοκινητο στο ιδιο ονομα, και ενα σπιτι στο οποιο χρειαζεται να βαλω γραμμη για ιντερνετ. οποτε καθεται κουτι αν ειναι απεριοριστα τα δεδομενα στο mifi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, terry308 είπε

Εάν έχεις ήδη σταθερό στην Vodafone.... 

Έτσι είναι... αφού είναι απεριόριστα, χωρίς περιορισμό σε ταχύτητες κτλ. 

Ωραίος!! 

Γενικά ευχαριστημένος μ το δίκτυο; 

Δεν έχω πολλές απαιτήσεις από το δίκτυο καθώς τον περισσότερο χρόνο είμαι σε πόλεις που έχει βελτιωθεί πλέον η Vodafone σε σχέση με παλιότερα.

Υπάρχουν ακόμα οι στιγμές που θα βρεθείς στην επαρχία και δεν θα έχεις καλό σήμα σε σχέση με κάποιον που έχει Cosmote, αλλά σπάνια μου έχει συμβεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

 

Έχω φοιτητικό Cosmote What's App από το 2013, που αν εξαιρέσεις εξαιρέσουμε ότι τα GB των πακέτων είναι ελάχιστα και αρκετά ακριβά, είμαι αρκετά ικανοποιημένος μιας και με 8,50€/μήνα έχω απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά και κινητά. 

Τον τελευταίο χρόνο μένω Κεραμεικό, όπου το VDSL παραμένει όνειρο θερινής νεικτός, και έχω κρατήσει την ADSL γραμμή του ιδιοκτήτη (NOVA, συγχρονίζει στα 7-8mbps). Πληρώνω 15€ μήνα, μπορώ να το κόψω ανά πάσα στιγμή χωρίς penalty. 

Αξίζει να πάρω αυτό το πακετάκι μαζί με ένα 4G Router και να μεταφέρω τη SIM μεταξύ smartphone και router;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, spyros95 είπε

Καλησπέρα σας,

 

Έχω φοιτητικό Cosmote What's App από το 2013, που αν εξαιρέσεις εξαιρέσουμε ότι τα GB των πακέτων είναι ελάχιστα και αρκετά ακριβά, είμαι αρκετά ικανοποιημένος μιας και με 8,50€/μήνα έχω απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά και κινητά. 

Τον τελευταίο χρόνο μένω Κεραμεικό, όπου το VDSL παραμένει όνειρο θερινής νεικτός, και έχω κρατήσει την ADSL γραμμή του ιδιοκτήτη (NOVA, συγχρονίζει στα 7-8mbps). Πληρώνω 15€ μήνα, μπορώ να το κόψω ανά πάσα στιγμή χωρίς penalty. 

Αξίζει να πάρω αυτό το πακετάκι μαζί με ένα 4G Router και να μεταφέρω τη SIM μεταξύ smartphone και router;

Ναι μπορείς αλλά είναι μπελάς να βγάζεις συνέχεια την κάρτα από το κινητό.

Αλλιώς η extra sim από την υπηρεσία internet 4sharing εφόσον δεν έχεις σταθερό κάνει 3€/ μήνα. Και θα έχεις ταυτόχρονα ενεργές τις 2 sim, του κινητού σου και την data only.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, spyros95 είπε

Καλησπέρα σας,

 

Έχω φοιτητικό Cosmote What's App από το 2013, που αν εξαιρέσεις εξαιρέσουμε ότι τα GB των πακέτων είναι ελάχιστα και αρκετά ακριβά, είμαι αρκετά ικανοποιημένος μιας και με 8,50€/μήνα έχω απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά και κινητά. 

Τον τελευταίο χρόνο μένω Κεραμεικό, όπου το VDSL παραμένει όνειρο θερινής νεικτός, και έχω κρατήσει την ADSL γραμμή του ιδιοκτήτη (NOVA, συγχρονίζει στα 7-8mbps). Πληρώνω 15€ μήνα, μπορώ να το κόψω ανά πάσα στιγμή χωρίς penalty. 

Αξίζει να πάρω αυτό το πακετάκι μαζί με ένα 4G Router και να μεταφέρω τη SIM μεταξύ smartphone και router;

Φυσικα αξιζει, αλλα μπορεις να κανεις και το αλλο αν ζεις μονος σου . Να μεταφερεις το κινητο σου και να ακυρωσεις τη nova . Οταν γυρνας σπιτι ανοιγεις το κινητο σε hotspot , και με ενα xiaomi mi router να παιρνει απο το κινητο σημα και να το διανεμει στο σπιτι. Δεν θα υπαρχει ιντερνετ σπιτι οσο λείπεις , γιατι προφανως θα το έχεις συνεχεια μαζι σου. Αλλα οταν γυρνας σπιτι θα εχεις τα καλα του οικιακου δικτυου ( θα αναλαμβανει το xiaomi το routing στις πολλες συσκευες)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kostasallinone είπε

Ναι μπορείς αλλά είναι μπελάς να βγάζεις συνέχεια την κάρτα από το κινητό.

Αλλιώς η extra sim από την υπηρεσία internet 4sharing εφόσον δεν έχεις σταθερό κάνει 3€/ μήνα. Και θα έχεις ταυτόχρονα ενεργές τις 2 sim, του κινητού σου και την data only.

Δεν γνώριζα ότι υπήρχε αυτή η δυνατότητα. Σε ευχαριστώ πολύ @Kostasallinone!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Ναι μπορείς αλλά είναι μπελάς να βγάζεις συνέχεια την κάρτα από το κινητό.

Αλλιώς η extra sim από την υπηρεσία internet 4sharing εφόσον δεν έχεις σταθερό κάνει 3€/ μήνα. Και θα έχεις ταυτόχρονα ενεργές τις 2 sim, του κινητού σου και την data only.

Νομιζω οτι internet 4 sharing μπορεις να εχεις μονο εαν εχεις σταθερό. Διορθωστε με αν κανω λαθος. Γιατι αν ειναι έτσι δεν χρειαζεται πλεον γραμμη σταθερης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kostasallinone είπε

Ναι μπορείς αλλά είναι μπελάς να βγάζεις συνέχεια την κάρτα από το κινητό.

Αλλιώς η extra sim από την υπηρεσία internet 4sharing εφόσον δεν έχεις σταθερό κάνει 3€/ μήνα. Και θα έχεις ταυτόχρονα ενεργές τις 2 sim, του κινητού σου και την data only.

Γνωριζουμε αν υπαρχει καποιος περιορισμος (πχ στα δεδομενα, μετα απο καποιο ογκο να μπαινει κοφτης πχ); στην 2η data only sim;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, asteroulis είπε

Νομιζω οτι internet 4 sharing μπορεις να εχεις μονο εαν εχεις σταθερό. Διορθωστε με αν κανω λαθος. Γιατι αν ειναι έτσι δεν χρειαζεται πλεον γραμμη σταθερης.

Όταν έχεις σταθερό απλά την δίνουν δωρεάν. Εάν δεν έχεις την χρεώνουν +3€/ μήνα και κουμπώνει στο συμβόλαιο του unlimited. 

1 λεπτό πριν, kallair είπε

Γνωριζουμε αν υπαρχει καποιος περιορισμος (πχ στα δεδομενα, μετα απο καποιο ογκο να μπαινει κοφτης πχ); στην 2η data only sim;

Όχι δεν έχει 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες συγνώμη να ρωτήσω είμαι λίγο τενεκές με αυτα,

 

εγώ εχω στο σπίτι ενα σταθερο βονταφον 24ρι(καμία 3 ετια)πληρώνω με κατι εκπτώσεις 15 ευρω

1)με αυτή τη προσφορά θα παρω ενα νέο αριθμό κινητού με απεριόριστο χρονο και ιντερνέτ σε μορφή σύνδεσης??

 

2)και επειδή εχω και σταθερο θα εχω και μια επιπλέον έκπτωση στο πάγιο της σύνδεσης??

 

3)ενώ το σταθερο μένει ιδιο κόστος?

 

4)και θα μου δώσουν και μια συσκευουλα αν τυχόν παω κανα εξοζικο να το βαλω εκει σαν χοτσποτ??

(μπακαλιστικα τα εγραψα καπως ετσι ισχυουν?)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, rudigarcia222 είπε

ρε παιδες συγνώμη να ρωτήσω είμαι λίγο τενεκές με αυτα,

 

εγώ εχω στο σπίτι ενα σταθερο βονταφον 24ρι(καμία 3 ετια)πληρώνω με κατι εκπτώσεις 15 ευρω

1)με αυτή τη προσφορά θα παρω ενα νέο αριθμό κινητού με απεριόριστο χρονο και ιντερνέτ σε μορφή σύνδεσης??

 

2)και επειδή εχω και σταθερο θα εχω και μια επιπλέον έκπτωση στο πάγιο της σύνδεσης??

 

3)ενώ το σταθερο μένει ιδιο κόστος?

 

4)και θα μου δώσουν και μια συσκευουλα αν τυχόν παω κανα εξοζικο να το βαλω εκει σαν χοτσποτ??

(μπακαλιστικα τα εγραψα καπως ετσι ισχυουν?)

 

1) ναι 

Εάν έχεις σταθερό και κινητό σε Vodafone θα γίνει μια έκπτωση στο περίπου 10 ευρώ (διαμοιράζονται 5 στην σταθερή και 5 στη κινητή). 
Τα αλλά είναι δωρεάν, η δεύτερη data only sim και το mifi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...