Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

49 λεπτά πριν, pintourikio είπε

Μου ήρθε και εμένα ο inventor premium ion PR-ION-20L, αλλά ζήτησα αντικατάσταση γιατί τα φύλλα/στοιχεία του ήρθαν στραβωμενα.

Η αντιπροσωπεία είπε πως θα κάνουν αντικατάσταση αλλά πάλι θα είναι στραβωμενα και σε περίπτωση που έρθουν ίσια, θα είμαι η εξαίρεση!

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά στον δικό σου αν είναι έτσι? Και όποιος άλλος θέλει να ρίξει μια ματιά.. ευπρόσδεκτη.

 

 

IMG-7d36d14ed91c732a0075dc9284a4c80c-V.jpg

Εγώ παρέλαβα τον Inventor Eva Ion Pro EP3-WiFi20L, πρώτος που παίρνω γενικά και όντας άσχετος με το είδος. Και εγώ δεν το πρόσεξα στην αρχή, τώρα τον άνοιξα είδα και η δεξιά πλευρά μοιάζει με την δικιά σου, οπότε όντως μπορεί να ισχύει αυτό που σου είπαν, δεν το θεωρώ τόσο πρόβλημα.

Αυτό που με ανησυχεί είναι ο θόρυβος, οκ ο θόρυβος του ανεμιστήρα είναι ξεκάθαρος, οκ και ο θόρυβος του συμπιεστή(σαν ένα ψυγείο) αλλά ακούγεται και άλλος ένας που όταν είναι ο ανεμιστήρας στον silent  καλύπτει τους δύο παραπάνω, ακούγεται σαν όταν βράζει το νερό σε μια κατσαρόλα, κάπως έτσι δεν μπορώ να το περιγράψω με ακρίβεια, θα ανεβάσω αρχείο αν μπορεί να βοηθήσει.

Τον έχω σε λειτουργία 24 ώρες όπως πρότειναν οι οδηγίες, στην αρχή τον είχα στο συνεχόμενο και μετά στο Smart mode, κατέβασε την υγρασία απο 70+ στο ~50% και παραμένει εκεί σε σπίτι γύρω στα 65 τετραγωνικά.

αφυγραντήρας.m4a

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

59 λεπτά πριν, liakjim είπε

Δεν θα ασχολιόμουν.

Εκτός απο αυτό, έχει πρόβλημα το καπάκι του φίλτρου, κουμπώνει μονάχα από την μια μεριά.

 

50 λεπτά πριν, chriss2 είπε

Πες μας και εντυπωσεις...πως τα παει απο θορυβο?

σταματαει οταν πιανει τον επιθυμητο στοχο?

οι μετρησεις του ειναι ακριβεις?

δωσε μας μια εικονα γιατι και εγω τον εχω βαλει στο ματι.

Περιμένω να μου φέρουν τον καινούριο.

Απο όσο έχω καταλάβει είναι ολόιδιος με τον eva ii pro. Διαφορετικό καλούπι πρέπει να έχουν βάλει μονάχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν πήρα τον EVA II PRO WI-FI, αλλά τον EVA ION PRO WI-FI. Ενώ ζήτησα από την υπάλληλο στο media markt "Τον Eva 2 pro wifi" στο site τους το έχουν έτσι

Τι διαφορά έχουν; Ποιος είναι καλύτερος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Thresh είπε

Κοίταξα κι εγώ site της inventor αλλά δεν κατάλαβα διαφορά. Φίλτρα εννοείς τα 2 ορθογώνια που κουμπώνουν πίσω; 2 τμχ είχε μέσα,το πράσινο και το μαύρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 hours ago, kostakiss said:

Η λειτουργία dry του air condition κάνει κάτι ;

εχει σχεση η παραπανω λειτουργια με (αφ)υγρανση?

Επεξ/σία από kostakiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, kostakiss είπε

Η λειτουργία dry του air condition κάνει κάτι ;

Αφύγρανση αλλά σε κύκλο ψύξης. Όχι και τόσο βολικό για χειμώνα 😅

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chriss2 είπε

δεν εχει HEPA αυτος...μονο ενεργου ανθρακα...

Είχε μέσα στην συσκευασία το HEPA και το ενεργού άνθρακα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα

Εχω τον inventor atmosphere XL 25L και απο χθες μου δεν μου δουλευει.

Στην αρχή μου μύρισε σαν καμμένο και στην συνέχεια μου εμφανισε στην οθόνη βλάβη C08 και σταμάτησε.

Τον έβγαλα απο την πρίζα για 10 λεπτά τον ξαναβάζω και ενώ δείχνει πως δουλέυει δεν κατεβάζει την υγρασία και δεν μαζέυει νερό. Στο manual η συγκεκριμένη βλάβη λεεί γιαπιθανό πρόβλημα στο ψυκτικό υγρό.

Εχει τύχει σε κάποιον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Par1s* είπε

Είχε μέσα στην συσκευασία το HEPA και το ενεργού άνθρακα 

το φιλτρο HEPA ειναι αυτο

εαν εχει τετοιο τοτε θα παρω και εγω αυτον αλλα περιμενω να στον φερουν για να μας πεις εντυπωσεις.

 

20200403165327_inventor_atm_25l_f_filtro_antikatastasis.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, chriss2 είπε

το φιλτρο HEPA ειναι αυτο

εαν εχει τετοιο τοτε θα παρω και εγω αυτον αλλα περιμενω να στον φερουν για να μας πεις εντυπωσεις.

 

20200403165327_inventor_atm_25l_f_filtro_antikatastasis.jpeg

Σύμφωνα με το manual έχει μέσα το HEPA και το ενεργού άνθρακα. Εγώ βρήκα ένα πράσινο το οποίο φαντάζομαι είναι το HEPA και ένα μαύρο mesh το οποίο φαντάζομαι είναι το φίλτρο ενεργού άνθρακα.

IMG_20211203_155524.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω μεταξύ του Juro pro Crystal και του και του Morris MDP-24300i πιο είναι πιο αξιόπιστο? 

Αν υπαρχει καποια αλλη πρόταση θα τη ήθελα. 

 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόταση αν υπάρχει για αφυγραντήρα που θα τοποθετηθεί σε κρεβατοκάμαρα 12 τ.μ. περίπου με μπάτζετ στα 150 - 200€. Θα τον χρησιμοποιούν μεγάλοι άνθρωποι, οπότε θα προτιμηθεί συσκευή με τη χαμηλότερη δυνατή κατανάλωση ρεύματος, ενώ extras όπως wifi δε χρειάζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...