Προς το περιεχόμενο

Forumvision #10 "New Horizons"


mic2mic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, NovaLacertae είπε

Ο ΜΙΚ στο πρώτο ποστ  έχει βάλει ένα λινκ:     https://forumvision.github.io/bwgt/game.html   με αποτελέσματα οδηγίες και πληροφορίες στο οποίο μπορεί να μπει ο καθένας και να παρακολουθήσει την εξέλιξη αυτού του παιχνιδιού αλλά και τι έχει γίνει σε όλα τα προηγούμενα παιχνίδια (έχει κάνει εξαιρετική δουλειά)   

Ωχ! Μόλις βρήκε nick ο αρχιμοδεράτορας για το επόμενο. Γκάβακας! 🤣

Να 'σαι καλά. Θα το μελετήσω οσονούπω. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γύρος #6 - Αποτελέσματα

ΘέσηΤίτλοςΣύνολοCINDRHEMMFERGABGESMICNOMNOVOZOPAVRIOSIL
1 Lisa Hannigan And S T A R G A Z E - We The Drowned 8378#12510121210556
2 The Steve Miller Band - Winter Time 80127801244812#0121
3 Thursday - In Silence 732107102237281010#
4 Fleesh - Illusion 694#03432610108712
5 Jennifer Lawrence - Hanging Tree 66601260#724121223
6 Salif Keita - Tomorrow 575012108610#4308
7 Márcio Faraco - Kanoê 5414104112#563404
8 Patrick Watson - Where The Wild Things Are 528168708#06062
9 Thomas Dybdahl - But We Did 51#640655087145
10 John Lun Eivor Palsdottir - The Lastkingdom 480235#110471780
11 Отава Ё - Яблочко 45352#0713506310
12 Cavetown - Devil Town 41012573000052#7
13 Jacob Banks - Unknown (To You) 3510301860132#10


Σχόλια ανά τραγούδι

Round #6:
FER: Γενικά ήταν ωραίος γύρος. Δυσκολεύτηκα από αρκετά έως πολύ για την τελική κατάταξη. Έγιναν πολλές αναθεωρήσεις. Μπράβο για τις επιλογές σας.
NOM: Ο γύρος του κόσμου σε έναν μόνο γύρο!!! 🚀🎶 Μπράβο μας! Εντάξει, μπορεί να μην ήταν κι όλος ο κόσμος, ήταν όμως "όλος ο καλός ο κόσμος"😄! Άλλωστε, κι ο Φιλέας Φογκ, σιγά μη γύρισε όλον τον κόσμο🚉! (παρήχηση της λέξης "κόσμος" 😱😇😅)
NOV: Πολλά ωραία κομμάτια και αυτός ο γύρος, εύγε παιδιά

Lisa Hannigan And S T A R G A Z E - We The Drowned :
FER (12): Ωραίο! Ωραίο σαν σοκολάτα, νόστιμο σαν μουσακάς, όμορφο σαν την Brooke Shields στη "Γαλάζια Λίμνη", βαθύ σαν τον Ειρηνικό Ωκεανό και σοφό σαν τον αρχιμοδεράτορά μας. 😜
MIC (12): Μ'αρέσουν τα χαρούμενα τραγουδάκια όπως αυτό. Θα το μάθω και στη μικρή να το τραγουδάει στο νηπιαγωγείο.
NOM (12): 'Ομορφο τραγούδι, απαλή ερμηνεία, γλυκύτατη η ερμηνεύτρια! Σαγηνευτική η ανάπτυξη και η κορύφωση της μελωδίας, χωρίς πομπώδεις κορώνες. Διαβάζω πως η Lisa Hannigan είναι Ιρλανδή και ξεκίνησε την καριέρα της με το συγκρότημα του Damien Rice. 'Εβαλα λοιπόν να ακούσω το αγαπημένο μου "The Blower's daughter" και νάτην στο βίντεο με τις εικόνες από την ταινία "Closer"(2004).
DRH (8): Πολύ καλύτερα έτσι με υπερπαραγωγή από ότι με μια κιθάρα μόνο, μαζί με τον άλλο το βλαμμένο κλαψιάρικο που συνεργάζονταν στην αρχή.
SIL (6): Βλέπω ορχήστρα και βιολιά και λέω δε μπορεί καλό θα είναι. Πράγματι με κέρδισε η εξαιρετική ερμηνεία της!!
PAV (5): Ουι πνιγηκαμαν μανα μου!
OZO (0): Ήσυχο μέχρι τελικής πτώσεως...

The Steve Miller Band - Winter Time :
NOV (12): Ωραίος ρε φίιλε-η! Μέσα στο χιονία μας έβαλες το Winter Time. Εντάξει, για εμάς του παλιούς είναι ένα πασίγνωστο κομμάτι όμως ο Steve Miller με την μπάντα του είναι ένα από τα αγαπημένα μου γκρουπ. Τελικά σκέφτηκα ότι μου αρέσει πολύ για να πάρει κάτι λιγότερο από 12 σε αυτό το γύρο
NOM (8): Φτάσαμε σε γνωστά, πολυαγαπημένα λημέρια. Ας ξαποστάσουμε λίγο κι ας απολαύσουμε μεγάλες στιγμές της ροκ.
DRH (7): Τώρα εδώ τι να βάλω; Μ'αρέσει. Έχω το βινύλιο από το σχολείο. Είχα να το ακούσω και πολύ καιρό. Αλλά ντιπ για ντιπ γνωστό χιτάκι. Θα βάλω πρώτα στα υπόλοιπα και μπορεί να πάει και πολύ χαμηλά και πολύ ψηλά.
MIC (4): Ωραίες οι παλιοροκιές αλλά τις έχουμε φάει με το κουτάλι.
SIL (1): Αισθάνομαι πως το αδίκησα με το βαθμό που του έβαλα, λυπάμαι.
FER (0): Λατρεμένη μπάντα, λατρεμένο τραγούδι.
PAV (0): Ωι Ωι μπουντιασαμααααααν...
OZO (#): Δικό μου! Επίκαιρο! :)

Thursday - In Silence :
DRH (10): Καιρό είχαμε να ακούσουμε post-rock στο παιχνίδι. Καλούλι
FER (10): Πολυεπίπεδο σαν την βίλα που δεν απέκτησα ποτέ. Ωραίο σαν τη θέα από τη βίλα που δεν είδα ποτέ. Το γούσταρα πολύ. Εκτοξεύθηκε στα πάνω πατώματα με τη μία
PAV (10): Οχι, μπραβο τους!
OZO (8): Αν και χωρίς στίχο έκανε θόρυβο!
NOM (7): Διαβάζω πως οι Thursday είναι Αμερικάνικη μπάντα της post-hardcore μουσικής σκηνής. Δεν τους γνώριζα. Άραγε τί περιγράφει αυτή η μουσική; 'Εντονα συναισθήματα που ξυπνάνε μέσα στη σιωπή; 'Ισως...Πάντως, είναι ιδιαίτερη μελωδία, απρόβλεπτη, γεμάτη εσωτερική ένταση!
MIC (3): Εξαιρετικό ως αντιφθειρικό, αντιπαρασιτικό, ανθελμινθικό και μυοκτόνο.

Fleesh - Illusion :
SIL (12): Το 12 για τη φωνή της που με μάγεψε.
NOV (10): Στη δεύτερη θέση πάλι ροκιά. Πολύ ωραίοι οι Fleesh, ίσως μάλιστα το κομμάτι σε αυτή την εκτέλεση να μου αρέσει περισσότερο από το ορίτζιναλ...
OZO (10): Με ξεγέλασε...
PAV (8): Τιμιο και καλο!
NOM (6): Είναι αλήθεια πως πετάμε για Σουηδία ή είναι ψευδαίσθηση; Πάντως, είναι όμορφος προορισμός κι όσο εγκλιματίζομαι, περνάω καλύτερα! Να φανταστείτε ότι με το πρώτο άκουσμα του τραγουδιού, το έβαλα στα μηδενικά. Με το δεύτερο είπα: "εσύ χρυσό μου, μιά μέρα θα πας ψηλά, αξίζεις πολλά". Και ιδού! Δικαιώθηκα!
FER (3): Τόσο αδιάφορο όσο το αν πέρασε ένα σμήνος πουλιών από πάνω, ή αν έφαγε ο Πάγκαλος όλο το φαϊ του κι αν το έφαγε μόνος του ή το αν νομίζει ότι μαζί αδειάσαμε το πιάτο του.
MIC (2): Χάλια είναι. Βαρετό, προβλέψιμο, επαναλαμβανόμενο, συμβατικό. Επομένως φαντάζομαι ότι θα πάει καλά.
DRH (#): Οι Soen είναι με διαφορά ότι καλύτερο άκουσα τα τελευταία χρόνια. Αγόρασα και ότι κυκλοφορεί από τα βινύλιά τους. Μέχρι και ένα κομμάτι που έβγαλαν μεμονωμένο σε ψηφιακή μορφή πήρα. Τον Μάιο θα έχουμε και συναυλία αν όλα πάνε καλά. Όταν ήταν να βγει το τελευταίο τους άλμπουμ παρακολουθούσα ένα-ένα τα σινγκλάκια με ανυπομονυσία που δεν είχα για καμία κυκλοφορία από τα 90s. Και ήταν πολύ καλό! Αν θυμάμαι καλά, αυτό ήταν το τελευταίο που βγήκε σχεδόν μαζί με την κυκλοφορία του αλμπουμ. Τους είχα βάλει όμως και στο προηγούμενο παιχνίδι και δεν ήθελα να ξαναβάλω. Εδώ είναι μια διασκευή από ένα συγκρότημα που έχει κάνει πολλές πολύ καλές διασκευές και σε δύσκολα κομμάτια, ειδικά για τα φωνητικά. Και η κοπέλα τα πάει πολύ καλά! Ακούστε πχ το Silent Lucidity των Queensryche. Και τύπος είναι ντιπ για ντιπ gilmouresque στην κιθάρα, ήταν που ήταν και οι Soen, αυτός το παράκανε (για καλό το λέω). Βγάζουν και δικά τους που είναι μια χαρά και αυτά. Το Illusion στην αυθεντική του εκτέλεση έχει και ωραίο, αν και στενάχωρο, βίντεο.

Jennifer Lawrence - Hanging Tree :
OZO (12): Μακάβριο
PAV (12): Oh sweet Jennifer...lead the revolution...
MIC (7): Κάτι πάει να πει αλλά δεν το ολοκληρώνει. Δηλαδή βλέπουμε το δέντρο αλλά δεν βλέπουμε τον κρεμασμένο.
FER (6): λααα λα λα... λα λα λα λα! Έχει το στιλ του. Σαν παιδικό παραμύθι που σου φτιάχνει όμορφες εικόνες. Αισθαντική φωνή σαν όνειρο που δε θέλεις να τελειώσει.
NOV (4): Το ξεκίνημα του κομματιού δεν με ενθουσίασε, όμως όσο πλησιάζε προς το τέλος τόσο μου άρεσε
SIL (3): Ένα καλό τραγούδι σε προδιαθέτει ευχάριστα για να δεις μία ταινία αλλά μόνο αν την έχεις δει μπορείς να μπεις στο κλίμα και το συναίσθημα της σκηνής όπου ακούγεται για να το βιώσεις στο έπακρο! Την ταινία δυστυχώς δεν την έχω δει, ούτε ήξερα ότι η Jennifer Lawrence τραγουδάει τόσο ωραία , σίγουρα δεν είναι για κρέμασμα στη βαθμολογία αλλά με δυσκόλεψε ο γύρος γιατί μου άρεσαν πολλά τραγούδια.
NOM (2): Η Αμερική δεν θα μπορούσε να λείπει από το μουσικό μας ταξίδι. Είμαστε ήδη κουρασμένοι. 'Ωρα για ύπνο...χρρρρ
DRH (0): Δεν ξέρω αν είναι από κάποια ταινία που δεν είδα, μάλλον. Δε μου είπε κάτι και στο σημείο που μπαίνει η χωρωδία δεν το άντεξα άλλο.

Salif Keita - Tomorrow :
NOM (10): Πάμε στο Μάλι τώρα. Στα προηγούμενα μουσικά ταξίδια μου εκεί, πέρασα υπέροχα. Για να δούμε σήμερα...Μαγεύομαι σιγά σιγά από τα ηχοχρώματα της Αφρικής...Τελικά, μου φτάνει να ακούω το κόρα και να βλέπω εικόνες από τη σαβάνα. Δεν θέλω τίποτα άλλο.
SIL (8): Το βίντεο με τις απίστευτες φωτογραφίες προώθησε πολύ το τραγούδι, μ έκανε να θέλω να το βάζω πάλι και πάλι. Αφού κάποια στιγμή νόμιζα ότι αυτό θα είναι το 12αρι μου!
MIC (6): Περιέργως δεν είχε ξαναμπεί Salif Keita. Δεν είναι και η καλύτερη επιλογή αλλά τέλος πάντων.
OZO (4): Και άλλες ωραίες φωτό
PAV (3): Ες αυριον τα σπουδαια!
FER (2): Σαν να πίνεις μπύρα αλλά ζεστή και να βρίσκεσαι και στην έρημο. Ήταν πολύ ψηλά, αλλά αυτό το τουμόροουουου... με διέλυσε, μού την έσπασε.
DRH (0): Τελικά εκείναι τα cd με τα έθνικ από τα lidl ήταν πακέτο στην προσφορά, ε;
NOV (#): Από το Soundtrack της ταινίας ''Ali'' που αναφέρεται στον Μοχάμεντ Άλι (Κάσιους Κλέι) Σύμφωνα με τους κριτικούς μια εξαιρετική ταινία με βαθειά πολιτικό περιεχόμενο Και το Tomorrow από τον Salif Keita είναι (για μένα) ένα εξαιρετικό κομμάτι, ελπίζω να άρεσε και σε σας

Márcio Faraco - Kanoê :
NOV (6): Άλλη μια όμορφη μελωδία από την Βραζιλία, εχούν μπει αρκετά (και ωραία) κομμάτια από περιοχές της μη αγγλόφωνης Αμερικής
NOM (5): Η τραγική ιστορία του Tribo Kanoê...Μόνο αυτό κατάφερα να διαβάσω από το βίντεο. Προσπάθησα να βρω πληροφορίες αλλά δεν βρήκα. Αν ξέρεις εσύ που μας συστήνεις το τραγούδι, θα ήθελα να μας πεις. Η μελωδία είναι γλυκιά και απαλή, το ίδιο και η ερμηνεία.
FER (4): Σαν να πίνεις παγωμένη μπύρα στην έρημο. Ταξιδιάρικο.
PAV (4): Ενα κανο η ζωη μας και εμεις να κωπηλατουμε!
OZO (3): Ωραίες φωτό!

Patrick Watson - Where The Wild Things Are :
FER (8): Πολύ ωραίο ρυθμικό ξεκίνημα σαν ρυάκι που κυλάει, σαν αεράκι που ρέει. Ωραία φωνή, καλό θα ήταν βέβαια να λείπουν κάποια ενοχλητικά φωνητικά. Η μουσική, σαν καλοκαιρινός έρωτας...
MIC (8): Ενδιαφέρον αλλά ήθελε κάτι παραπάνω. Ίσως αν τραγουδούσε χωρίς να είναι διασωληνωμένος...
OZO (6): Μια αγριάδα την ένιωσα!
SIL (2): Κάθε φορά που τ ακούω με πιάνει κατούρημα, μόνο σε μένα συμβαίνει;.;
NOV (0): Ούτε ζέστη, ούτε κρύο, στην εποχή των κρύων...
PAV (0): Αγριοπραγματα, τι να λεμε τωρα!
NOM (#): Η δική μου τραγουδάρα μας φέρνει καθαρό Καναδέζικο αέρα. 'Ετσι, για να γουστάρουμε! Φιλάκια!

Thomas Dybdahl - But We Did :
NOV (8): Ωραία μπαλάντα, μ' άρεσε
OZO (7): Μου θυμίζει κάτι από τα παλιά καλά...
MIC (5): Κλασικούρα, αλλά ελλείψει ανταγωνισμού...
SIL (5): Αυτό ήταν στη λίστα μου για το μπόνους γύρο στο 3ο παιχνίδι, από τον cin. Εδώ είναι σε ζωντανή εκδοχή, όπου μου αρέσει επίσης!!
PAV (1): Και εμεις το ιδιο!
FER (0): Το κομμάτι που δεν άντεχα ν΄ ακούω. Σαν χαλασμένο γάλα, σαν ξινισμένο γιαούρτι.
NOM (0): Το ταξίδι στη Νορβηγία δεν μου άρεσε. Ρηχή, ανούσια μελωδία, χάλια χροιά φωνής, μηδενική ερμηνεία. Μάλιστα, στα σημεία που ο τύπος επαναλαμβάνει διαρκώς τις λέξεις over and over, again and again, deeper and deeper, με εκνεύρισε κι όλας.

John Lun Eivor Palsdottir - The Lastkingdom :
MIC (10): Δεν είναι και συγκλονιστικό αλλά επειδή φέρνει στο μυαλό ευχάριστα πράγματα (πολέμους, καταστροφές, φόνους, βιασμούς, βασανιστήρια κτλ) παίρνει το 10άρι.
NOV (7): Άλλο ένα ωραίο κομμάτι με την Eivør Pálsdóttir
PAV (7): Ωραιο και ατμοσφαιρικο!
FER (5): Σαν να έχεις συναντήσει νεράϊδες στο δάσος. Σαν οι νεράϊδες να τραγουδούν για να διώξουν από πάνω τους τη θλίψη. Ατμοσφαιρικό και όμορφο. Λυπάμαι που το έβαλα σ΄ αυτήν τη θέση.
NOM (4): Δεν έχω δει τη σειρά κι είναι δύσκολο να καταλάβω το soundtrack. Απόσκοσμη μελωδία, ουράνια ερμηνεία. Αυτή είναι η αίσθησή μου.
DRH (2): Τη σειρά την είδα και με άρεσε. Ωραία και η επιλογή της ηθοποιού για την εικόνα. Το κομμάτι ντιπ για ντιπ βαρετό.
OZO (1): Αψυχολόγητο...
SIL (0): Ατμοσφαιρικό αλλά άτονο.

Отава Ё - Яблочко :
SIL (10): Στον Παναγιώτη(2 χρονών) άρεσε πολύ και ο Παναγιώτης είναι δύσκολος ακροατής να ξέρετε! Βέβαια παιζει ρόλο το ότι πιστεύει στον κομμουνισμό, του τύπου ότι υπάρχει μες στο σπίτι ανήκει σε όλους μας.
PAV (6): Εξαιρετικο! Ανεπαναληπτο! Μνημειωδες!
NOV (5): Ρωσική μπάντα, με όνομα Καναδικής πόλης, και μιλάνε για Apple, μάλιστα...
NOM (3): Είχα πολύ καιρό ν' ακούσω ρώσικο τραγούδι και δεν μπορώ να πω ότι χάρηκα, κυρίως λόγω των φωνών που μου φάνηκαν κάπως εκνευριστικές. Το τραγούδι απέχει πολύ από την παραδοσιακή μουσική που λατρεύω. Το σώζει λίγο το βιολί και ο γρήγορος, ζωντανός ρυθμός του. Δεν πιστεύω να υπάρχει κανείς που να μην πίστεψε ότι το έβαλα εγώ, ε;
MIC (1): Έχουν καλούς μουσικούς, έχουν ενθουσιασμό, έχουν ωραίο σκηνοθέτη και καλοτάξιδη βάρκα. Μόνο ένα τραγούδι της προκοπής τους λείπει.
OZO (0): Και πέρασαν αυτοί καλά και μεις καλύτερα!
FER (#): Ευχάριστο ρώσικο τραγούδι, που το γούσταρα πολύ. Ελπίζω ν΄ αρέσει και σε σας.

Cavetown - Devil Town :
DRH (12): Ok, εδώ δεν έχω καμία απορία ως προς το ποιος το διάλεξε. Μ'αρέσει :)
FER (7): Καλό, ρυθμικό, φευγάτο! Σαν φρεσκοψημένο κρουασάν που το δαγκώνεις και τρέχει η καυτή σοκολάτα, ή τη μυρωδιά από ένα καλοψημένο μπιφτέκι.
SIL (7): 5 χρόνια πριν θα τους έψαχνα περισσότερο.. Τώρα δεν πάω πια στα στέκια του διαβόλου...
OZO (5): Με αρέσουν τα σπήλαια...
PAV (2): Ενα βημα πριν την κολαση!
MIC (0): Μπρρρ... Μπρρρ... Ξου, ξου! Φτου κακά!
NOM (0): 'Οσα αγγλικά τραγούδια έχω ακούσει στη ζωή μου, είναι καλύτερα απ' αυτό.
NOV (0): τι ωραίος ξεσηκωτικός ρυθμός για την πόλη του διαβόλου ε; και πόσο ωραία περνάνεεεε...

Jacob Banks - Unknown (To You) :
NOV (3): Συμπαθητική η φωνή, καλό και το πιανάκι
OZO (2): Κάπου τον ξέρω...
FER (1): Σαν να πίνεις τσάι χωρίς μέλι, χωρίς λεμονάκι, τίποτα. Κακή φωνή. Έτσι φωνάζω κι εγώ.
NOM (1): Άλλο ένα από τα άπειρα ολόιδια αγγλόφωνα τραγούδια, σαν κι αυτά που κι εγώ η άσχετη μπορώ να γράψω. Ψάχνω να βρω λίγη εμπνευσμένη μελωδία . Εις μάτην.
MIC (0): Το έχω ξαναπεί πολλές φορές: Αν είναι να βάζετε τέτοια, τουλάχιστον βάλτε Neil Diamond και Lionel Richie.
SIL (0): Πολύ κλασική συνταγή πια! Ένας νεαρός με ωραία φωνή, ένα πιάνο κι ένα τραγούδι χωρίς εκπλήξεις στη σύνθεσή του. Το τρώω κάθε εβδομάδα....
PAV (#): Τραγουδαρα! οτι και να πω ειναι λίγο! μπραβο του, που το διαλεξε! Μνεια στη μουσικη!



Σχόλια ανά παίκτη

DRH:
Cavetown - Devil Town (12): Ok, εδώ δεν έχω καμία απορία ως προς το ποιος το διάλεξε. Μ'αρέσει :)
Thursday - In Silence (10): Καιρό είχαμε να ακούσουμε post-rock στο παιχνίδι. Καλούλι
Lisa Hannigan And S T A R G A Z E - We The Drowned (8): Πολύ καλύτερα έτσι με υπερπαραγωγή από ότι με μια κιθάρα μόνο, μαζί με τον άλλο το βλαμμένο κλαψιάρικο που συνεργάζονταν στην αρχή.
The Steve Miller Band - Winter Time (7): Τώρα εδώ τι να βάλω; Μ'αρέσει. Έχω το βινύλιο από το σχολείο. Είχα να το ακούσω και πολύ καιρό. Αλλά ντιπ για ντιπ γνωστό χιτάκι. Θα βάλω πρώτα στα υπόλοιπα και μπορεί να πάει και πολύ χαμηλά και πολύ ψηλά.
John Lun Eivor Palsdottir - The Lastkingdom (2): Τη σειρά την είδα και με άρεσε. Ωραία και η επιλογή της ηθοποιού για την εικόνα. Το κομμάτι ντιπ για ντιπ βαρετό.
Jennifer Lawrence - Hanging Tree (0): Δεν ξέρω αν είναι από κάποια ταινία που δεν είδα, μάλλον. Δε μου είπε κάτι και στο σημείο που μπαίνει η χωρωδία δεν το άντεξα άλλο.
Salif Keita - Tomorrow (0): Τελικά εκείναι τα cd με τα έθνικ από τα lidl ήταν πακέτο στην προσφορά, ε;
Fleesh - Illusion (#): Οι Soen είναι με διαφορά ότι καλύτερο άκουσα τα τελευταία χρόνια. Αγόρασα και ότι κυκλοφορεί από τα βινύλιά τους. Μέχρι και ένα κομμάτι που έβγαλαν μεμονωμένο σε ψηφιακή μορφή πήρα. Τον Μάιο θα έχουμε και συναυλία αν όλα πάνε καλά. Όταν ήταν να βγει το τελευταίο τους άλμπουμ παρακολουθούσα ένα-ένα τα σινγκλάκια με ανυπομονυσία που δεν είχα για καμία κυκλοφορία από τα 90s. Και ήταν πολύ καλό! Αν θυμάμαι καλά, αυτό ήταν το τελευταίο που βγήκε σχεδόν μαζί με την κυκλοφορία του αλμπουμ. Τους είχα βάλει όμως και στο προηγούμενο παιχνίδι και δεν ήθελα να ξαναβάλω. Εδώ είναι μια διασκευή από ένα συγκρότημα που έχει κάνει πολλές πολύ καλές διασκευές και σε δύσκολα κομμάτια, ειδικά για τα φωνητικά. Και η κοπέλα τα πάει πολύ καλά! Ακούστε πχ το Silent Lucidity των Queensryche. Και τύπος είναι ντιπ για ντιπ gilmouresque στην κιθάρα, ήταν που ήταν και οι Soen, αυτός το παράκανε (για καλό το λέω). Βγάζουν και δικά τους που είναι μια χαρά και αυτά. Το Illusion στην αυθεντική του εκτέλεση έχει και ωραίο, αν και στενάχωρο, βίντεο.

FER:
Round #6: Γενικά ήταν ωραίος γύρος. Δυσκολεύτηκα από αρκετά έως πολύ για την τελική κατάταξη. Έγιναν πολλές αναθεωρήσεις. Μπράβο για τις επιλογές σας.
Lisa Hannigan And S T A R G A Z E - We The Drowned (12): Ωραίο! Ωραίο σαν σοκολάτα, νόστιμο σαν μουσακάς, όμορφο σαν την Brooke Shields στη "Γαλάζια Λίμνη", βαθύ σαν τον Ειρηνικό Ωκεανό και σοφό σαν τον αρχιμοδεράτορά μας. 😜
Thursday - In Silence (10): Πολυεπίπεδο σαν την βίλα που δεν απέκτησα ποτέ. Ωραίο σαν τη θέα από τη βίλα που δεν είδα ποτέ. Το γούσταρα πολύ. Εκτοξεύθηκε στα πάνω πατώματα με τη μία
Patrick Watson - Where The Wild Things Are (8): Πολύ ωραίο ρυθμικό ξεκίνημα σαν ρυάκι που κυλάει, σαν αεράκι που ρέει. Ωραία φωνή, καλό θα ήταν βέβαια να λείπουν κάποια ενοχλητικά φωνητικά. Η μουσική, σαν καλοκαιρινός έρωτας...
Cavetown - Devil Town (7): Καλό, ρυθμικό, φευγάτο! Σαν φρεσκοψημένο κρουασάν που το δαγκώνεις και τρέχει η καυτή σοκολάτα, ή τη μυρωδιά από ένα καλοψημένο μπιφτέκι.
Jennifer Lawrence - Hanging Tree (6): λααα λα λα... λα λα λα λα! Έχει το στιλ του. Σαν παιδικό παραμύθι που σου φτιάχνει όμορφες εικόνες. Αισθαντική φωνή σαν όνειρο που δε θέλεις να τελειώσει.
John Lun Eivor Palsdottir - The Lastkingdom (5): Σαν να έχεις συναντήσει νεράϊδες στο δάσος. Σαν οι νεράϊδες να τραγουδούν για να διώξουν από πάνω τους τη θλίψη. Ατμοσφαιρικό και όμορφο. Λυπάμαι που το έβαλα σ΄ αυτήν τη θέση.
Márcio Faraco - Kanoê (4): Σαν να πίνεις παγωμένη μπύρα στην έρημο. Ταξιδιάρικο.
Fleesh - Illusion (3): Τόσο αδιάφορο όσο το αν πέρασε ένα σμήνος πουλιών από πάνω, ή αν έφαγε ο Πάγκαλος όλο το φαϊ του κι αν το έφαγε μόνος του ή το αν νομίζει ότι μαζί αδειάσαμε το πιάτο του.
Salif Keita - Tomorrow (2): Σαν να πίνεις μπύρα αλλά ζεστή και να βρίσκεσαι και στην έρημο. Ήταν πολύ ψηλά, αλλά αυτό το τουμόροουουου... με διέλυσε, μού την έσπασε.
Jacob Banks - Unknown (To You) (1): Σαν να πίνεις τσάι χωρίς μέλι, χωρίς λεμονάκι, τίποτα. Κακή φωνή. Έτσι φωνάζω κι εγώ.
The Steve Miller Band - Winter Time (0): Λατρεμένη μπάντα, λατρεμένο τραγούδι.
Thomas Dybdahl - But We Did (0): Το κομμάτι που δεν άντεχα ν΄ ακούω. Σαν χαλασμένο γάλα, σαν ξινισμένο γιαούρτι.
Отава Ё - Яблочко (#): Ευχάριστο ρώσικο τραγούδι, που το γούσταρα πολύ. Ελπίζω ν΄ αρέσει και σε σας.

MIC:
Lisa Hannigan And S T A R G A Z E - We The Drowned (12): Μ'αρέσουν τα χαρούμενα τραγουδάκια όπως αυτό. Θα το μάθω και στη μικρή να το τραγουδάει στο νηπιαγωγείο.
John Lun Eivor Palsdottir - The Lastkingdom (10): Δεν είναι και συγκλονιστικό αλλά επειδή φέρνει στο μυαλό ευχάριστα πράγματα (πολέμους, καταστροφές, φόνους, βιασμούς, βασανιστήρια κτλ) παίρνει το 10άρι.
Patrick Watson - Where The Wild Things Are (8): Ενδιαφέρον αλλά ήθελε κάτι παραπάνω. Ίσως αν τραγουδούσε χωρίς να είναι διασωληνωμένος...
Jennifer Lawrence - Hanging Tree (7): Κάτι πάει να πει αλλά δεν το ολοκληρώνει. Δηλαδή βλέπουμε το δέντρο αλλά δεν βλέπουμε τον κρεμασμένο.
Salif Keita - Tomorrow (6): Περιέργως δεν είχε ξαναμπεί Salif Keita. Δεν είναι και η καλύτερη επιλογή αλλά τέλος πάντων.
Thomas Dybdahl - But We Did (5): Κλασικούρα, αλλά ελλείψει ανταγωνισμού...
The Steve Miller Band - Winter Time (4): Ωραίες οι παλιοροκιές αλλά τις έχουμε φάει με το κουτάλι.
Thursday - In Silence (3): Εξαιρετικό ως αντιφθειρικό, αντιπαρασιτικό, ανθελμινθικό και μυοκτόνο.
Fleesh - Illusion (2): Χάλια είναι. Βαρετό, προβλέψιμο, επαναλαμβανόμενο, συμβατικό. Επομένως φαντάζομαι ότι θα πάει καλά.
Отава Ё - Яблочко (1): Έχουν καλούς μουσικούς, έχουν ενθουσιασμό, έχουν ωραίο σκηνοθέτη και καλοτάξιδη βάρκα. Μόνο ένα τραγούδι της προκοπής τους λείπει.
Cavetown - Devil Town (0): Μπρρρ... Μπρρρ... Ξου, ξου! Φτου κακά!
Jacob Banks - Unknown (To You) (0): Το έχω ξαναπεί πολλές φορές: Αν είναι να βάζετε τέτοια, τουλάχιστον βάλτε Neil Diamond και Lionel Richie.

NOM:
Round #6: Ο γύρος του κόσμου σε έναν μόνο γύρο!!! 🚀🎶 Μπράβο μας! Εντάξει, μπορεί να μην ήταν κι όλος ο κόσμος, ήταν όμως "όλος ο καλός ο κόσμος"😄! Άλλωστε, κι ο Φιλέας Φογκ, σιγά μη γύρισε όλον τον κόσμο🚉! (παρήχηση της λέξης "κόσμος" 😱😇😅)
Lisa Hannigan And S T A R G A Z E - We The Drowned (12): 'Ομορφο τραγούδι, απαλή ερμηνεία, γλυκύτατη η ερμηνεύτρια! Σαγηνευτική η ανάπτυξη και η κορύφωση της μελωδίας, χωρίς πομπώδεις κορώνες. Διαβάζω πως η Lisa Hannigan είναι Ιρλανδή και ξεκίνησε την καριέρα της με το συγκρότημα του Damien Rice. 'Εβαλα λοιπόν να ακούσω το αγαπημένο μου "The Blower's daughter" και νάτην στο βίντεο με τις εικόνες από την ταινία "Closer"(2004).
Salif Keita - Tomorrow (10): Πάμε στο Μάλι τώρα. Στα προηγούμενα μουσικά ταξίδια μου εκεί, πέρασα υπέροχα. Για να δούμε σήμερα...Μαγεύομαι σιγά σιγά από τα ηχοχρώματα της Αφρικής...Τελικά, μου φτάνει να ακούω το κόρα και να βλέπω εικόνες από τη σαβάνα. Δεν θέλω τίποτα άλλο.
The Steve Miller Band - Winter Time (8): Φτάσαμε σε γνωστά, πολυαγαπημένα λημέρια. Ας ξαποστάσουμε λίγο κι ας απολαύσουμε μεγάλες στιγμές της ροκ.
Thursday - In Silence (7): Διαβάζω πως οι Thursday είναι Αμερικάνικη μπάντα της post-hardcore μουσικής σκηνής. Δεν τους γνώριζα. Άραγε τί περιγράφει αυτή η μουσική; 'Εντονα συναισθήματα που ξυπνάνε μέσα στη σιωπή; 'Ισως...Πάντως, είναι ιδιαίτερη μελωδία, απρόβλεπτη, γεμάτη εσωτερική ένταση!
Fleesh - Illusion (6): Είναι αλήθεια πως πετάμε για Σουηδία ή είναι ψευδαίσθηση; Πάντως, είναι όμορφος προορισμός κι όσο εγκλιματίζομαι, περνάω καλύτερα! Να φανταστείτε ότι με το πρώτο άκουσμα του τραγουδιού, το έβαλα στα μηδενικά. Με το δεύτερο είπα: "εσύ χρυσό μου, μιά μέρα θα πας ψηλά, αξίζεις πολλά". Και ιδού! Δικαιώθηκα!
Márcio Faraco - Kanoê (5): Η τραγική ιστορία του Tribo Kanoê...Μόνο αυτό κατάφερα να διαβάσω από το βίντεο. Προσπάθησα να βρω πληροφορίες αλλά δεν βρήκα. Αν ξέρεις εσύ που μας συστήνεις το τραγούδι, θα ήθελα να μας πεις. Η μελωδία είναι γλυκιά και απαλή, το ίδιο και η ερμηνεία.
John Lun Eivor Palsdottir - The Lastkingdom (4): Δεν έχω δει τη σειρά κι είναι δύσκολο να καταλάβω το soundtrack. Απόσκοσμη μελωδία, ουράνια ερμηνεία. Αυτή είναι η αίσθησή μου.
Отава Ё - Яблочко (3): Είχα πολύ καιρό ν' ακούσω ρώσικο τραγούδι και δεν μπορώ να πω ότι χάρηκα, κυρίως λόγω των φωνών που μου φάνηκαν κάπως εκνευριστικές. Το τραγούδι απέχει πολύ από την παραδοσιακή μουσική που λατρεύω. Το σώζει λίγο το βιολί και ο γρήγορος, ζωντανός ρυθμός του. Δεν πιστεύω να υπάρχει κανείς που να μην πίστεψε ότι το έβαλα εγώ, ε;
Jennifer Lawrence - Hanging Tree (2): Η Αμερική δεν θα μπορούσε να λείπει από το μουσικό μας ταξίδι. Είμαστε ήδη κουρασμένοι. 'Ωρα για ύπνο...χρρρρ
Jacob Banks - Unknown (To You) (1): Άλλο ένα από τα άπειρα ολόιδια αγγλόφωνα τραγούδια, σαν κι αυτά που κι εγώ η άσχετη μπορώ να γράψω. Ψάχνω να βρω λίγη εμπνευσμένη μελωδία . Εις μάτην.
Thomas Dybdahl - But We Did (0): Το ταξίδι στη Νορβηγία δεν μου άρεσε. Ρηχή, ανούσια μελωδία, χάλια χροιά φωνής, μηδενική ερμηνεία. Μάλιστα, στα σημεία που ο τύπος επαναλαμβάνει διαρκώς τις λέξεις over and over, again and again, deeper and deeper, με εκνεύρισε κι όλας.
Cavetown - Devil Town (0): 'Οσα αγγλικά τραγούδια έχω ακούσει στη ζωή μου, είναι καλύτερα απ' αυτό.
Patrick Watson - Where The Wild Things Are (#): Η δική μου τραγουδάρα μας φέρνει καθαρό Καναδέζικο αέρα. 'Ετσι, για να γουστάρουμε! Φιλάκια!

NOV:
Round #6: Πολλά ωραία κομμάτια και αυτός ο γύρος, εύγε παιδιά
The Steve Miller Band - Winter Time (12): Ωραίος ρε φίιλε-η! Μέσα στο χιονία μας έβαλες το Winter Time. Εντάξει, για εμάς του παλιούς είναι ένα πασίγνωστο κομμάτι όμως ο Steve Miller με την μπάντα του είναι ένα από τα αγαπημένα μου γκρουπ. Τελικά σκέφτηκα ότι μου αρέσει πολύ για να πάρει κάτι λιγότερο από 12 σε αυτό το γύρο
Fleesh - Illusion (10): Στη δεύτερη θέση πάλι ροκιά. Πολύ ωραίοι οι Fleesh, ίσως μάλιστα το κομμάτι σε αυτή την εκτέλεση να μου αρέσει περισσότερο από το ορίτζιναλ...
Thomas Dybdahl - But We Did (8): Ωραία μπαλάντα, μ' άρεσε
John Lun Eivor Palsdottir - The Lastkingdom (7): Άλλο ένα ωραίο κομμάτι με την Eivør Pálsdóttir
Márcio Faraco - Kanoê (6): Άλλη μια όμορφη μελωδία από την Βραζιλία, εχούν μπει αρκετά (και ωραία) κομμάτια από περιοχές της μη αγγλόφωνης Αμερικής
Отава Ё - Яблочко (5): Ρωσική μπάντα, με όνομα Καναδικής πόλης, και μιλάνε για Apple, μάλιστα...
Jennifer Lawrence - Hanging Tree (4): Το ξεκίνημα του κομματιού δεν με ενθουσίασε, όμως όσο πλησιάζε προς το τέλος τόσο μου άρεσε
Jacob Banks - Unknown (To You) (3): Συμπαθητική η φωνή, καλό και το πιανάκι
Patrick Watson - Where The Wild Things Are (0): Ούτε ζέστη, ούτε κρύο, στην εποχή των κρύων...
Cavetown - Devil Town (0): τι ωραίος ξεσηκωτικός ρυθμός για την πόλη του διαβόλου ε; και πόσο ωραία περνάνεεεε...
Salif Keita - Tomorrow (#): Από το Soundtrack της ταινίας ''Ali'' που αναφέρεται στον Μοχάμεντ Άλι (Κάσιους Κλέι) Σύμφωνα με τους κριτικούς μια εξαιρετική ταινία με βαθειά πολιτικό περιεχόμενο Και το Tomorrow από τον Salif Keita είναι (για μένα) ένα εξαιρετικό κομμάτι, ελπίζω να άρεσε και σε σας

OZO:
Jennifer Lawrence - Hanging Tree (12): Μακάβριο
Fleesh - Illusion (10): Με ξεγέλασε...
Thursday - In Silence (8): Αν και χωρίς στίχο έκανε θόρυβο!
Thomas Dybdahl - But We Did (7): Μου θυμίζει κάτι από τα παλιά καλά...
Patrick Watson - Where The Wild Things Are (6): Μια αγριάδα την ένιωσα!
Cavetown - Devil Town (5): Με αρέσουν τα σπήλαια...
Salif Keita - Tomorrow (4): Και άλλες ωραίες φωτό
Márcio Faraco - Kanoê (3): Ωραίες φωτό!
Jacob Banks - Unknown (To You) (2): Κάπου τον ξέρω...
John Lun Eivor Palsdottir - The Lastkingdom (1): Αψυχολόγητο...
Lisa Hannigan And S T A R G A Z E - We The Drowned (0): Ήσυχο μέχρι τελικής πτώσεως...
Отава Ё - Яблочко (0): Και πέρασαν αυτοί καλά και μεις καλύτερα!
The Steve Miller Band - Winter Time (#): Δικό μου! Επίκαιρο! :)

PAV:
Jennifer Lawrence - Hanging Tree (12): Oh sweet Jennifer...lead the revolution...
Thursday - In Silence (10): Οχι, μπραβο τους!
Fleesh - Illusion (8): Τιμιο και καλο!
John Lun Eivor Palsdottir - The Lastkingdom (7): Ωραιο και ατμοσφαιρικο!
Отава Ё - Яблочко (6): Εξαιρετικο! Ανεπαναληπτο! Μνημειωδες!
Lisa Hannigan And S T A R G A Z E - We The Drowned (5): Ουι πνιγηκαμαν μανα μου!
Márcio Faraco - Kanoê (4): Ενα κανο η ζωη μας και εμεις να κωπηλατουμε!
Salif Keita - Tomorrow (3): Ες αυριον τα σπουδαια!
Cavetown - Devil Town (2): Ενα βημα πριν την κολαση!
Thomas Dybdahl - But We Did (1): Και εμεις το ιδιο!
The Steve Miller Band - Winter Time (0): Ωι Ωι μπουντιασαμααααααν...
Patrick Watson - Where The Wild Things Are (0): Αγριοπραγματα, τι να λεμε τωρα!
Jacob Banks - Unknown (To You) (#): Τραγουδαρα! οτι και να πω ειναι λίγο! μπραβο του, που το διαλεξε! Μνεια στη μουσικη!

SIL:
Fleesh - Illusion (12): Το 12 για τη φωνή της που με μάγεψε.
Отава Ё - Яблочко (10): Στον Παναγιώτη(2 χρονών) άρεσε πολύ και ο Παναγιώτης είναι δύσκολος ακροατής να ξέρετε! Βέβαια παιζει ρόλο το ότι πιστεύει στον κομμουνισμό, του τύπου ότι υπάρχει μες στο σπίτι ανήκει σε όλους μας.
Salif Keita - Tomorrow (8): Το βίντεο με τις απίστευτες φωτογραφίες προώθησε πολύ το τραγούδι, μ έκανε να θέλω να το βάζω πάλι και πάλι. Αφού κάποια στιγμή νόμιζα ότι αυτό θα είναι το 12αρι μου!
Cavetown - Devil Town (7): 5 χρόνια πριν θα τους έψαχνα περισσότερο.. Τώρα δεν πάω πια στα στέκια του διαβόλου...
Lisa Hannigan And S T A R G A Z E - We The Drowned (6): Βλέπω ορχήστρα και βιολιά και λέω δε μπορεί καλό θα είναι. Πράγματι με κέρδισε η εξαιρετική ερμηνεία της!!
Thomas Dybdahl - But We Did (5): Αυτό ήταν στη λίστα μου για το μπόνους γύρο στο 3ο παιχνίδι, από τον cin. Εδώ είναι σε ζωντανή εκδοχή, όπου μου αρέσει επίσης!!
Jennifer Lawrence - Hanging Tree (3): Ένα καλό τραγούδι σε προδιαθέτει ευχάριστα για να δεις μία ταινία αλλά μόνο αν την έχεις δει μπορείς να μπεις στο κλίμα και το συναίσθημα της σκηνής όπου ακούγεται για να το βιώσεις στο έπακρο! Την ταινία δυστυχώς δεν την έχω δει, ούτε ήξερα ότι η Jennifer Lawrence τραγουδάει τόσο ωραία , σίγουρα δεν είναι για κρέμασμα στη βαθμολογία αλλά με δυσκόλεψε ο γύρος γιατί μου άρεσαν πολλά τραγούδια.
Patrick Watson - Where The Wild Things Are (2): Κάθε φορά που τ ακούω με πιάνει κατούρημα, μόνο σε μένα συμβαίνει;.;
The Steve Miller Band - Winter Time (1): Αισθάνομαι πως το αδίκησα με το βαθμό που του έβαλα, λυπάμαι.
John Lun Eivor Palsdottir - The Lastkingdom (0): Ατμοσφαιρικό αλλά άτονο.
Jacob Banks - Unknown (To You) (0): Πολύ κλασική συνταγή πια! Ένας νεαρός με ωραία φωνή, ένα πιάνο κι ένα τραγούδι χωρίς εκπλήξεις στη σύνθεσή του. Το τρώω κάθε εβδομάδα....



Συγκεντρωτικά αποτελέσματα

Θέση +/- ΠαίκτηςΣύνολοΓ01Γ02Γ03Γ04Γ05Γ06Γ07Γ08Γ09Γ10Γ11Γ12
1 DRH442809178646069
2 CIN389646473647351
3 +2 EMM383676290344783
4 SIL3824967261076073
5 -2 NOM378678855595752
6 +4 OZO351665158544280
7 -1 FER343664456666645
= +1 GES343674844625666
9 NOV333565165505457
10 -3 PAV324446375555235
11 MIC321454750616454
12 GAB277413435427748
13 RIO258424449364641


  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τώρα αυτό που περιμένατε σαν σταγόνα βροχής στην άνυδρη ζωή σας, σαν απαλό μητρικό χάδι ανάμεσα στα χαστούκια της καθημερινότητας, σαν γλυκιά μελωδία που αναβλύζει μέσα από την βάναυση κακοφωνία της σκληρής πραγματικότητας: Τα στατιστικά.

Κατανομή βαθμολογιών
Πόσες φορές έχετε πάρει την κάθε βαθμολογία.

1210876543210
CIN67779585567
DRH1041549449733
EMM893876634414
FER666737585712
GAB245766664818
GES855548566812
MIC6354698410611
NOM7271110476558
NOV885238453818
OZO847538685810
PAV-1066103568513
RIO4336357104522
SIL5134655721258


Κατανομή θέσεων
Πόσες φορές έχετε έρθει στην 1η, 2η, 3η κτλ θέση.

1st2nd3rd4th5th6th7th8th9th10th11th12th13th
CIN11211
DRH21111
EMM21111
FER11112
GAB11112
GES12111
MIC11112
NOM222
NOV111111
OZO111111
PAV111111
RIO114
SIL12111


Αν έλειπε...
Οριζοντίως, δίπλα στο όνομά σας, βλέπετε πόσες θέσεις θα κερδίζατε ή θα χάνατε αν δεν έπαιζε ο παίκτης της κάθε στήλης.

CINDRHEMMFERGABGESMICNOMNOVOZOPAVRIOSIL
CIN+1-3-3-3-1-2-1-1
DRH
EMM+1-2-1+1-2-1-2+1
FER+2+1+2-1+1+1-1-1-1
GAB+1+1+1+1+1+1+1
GES-1-1+1+2-1-1-2+1
MIC+1+2+2+1+1+2+1+2+1+3+3+1
NOM+1+3+2-1+1+2-1+2+3+2+1
NOV+3+2+1+1-1+1+2-1+3
OZO+2-1-1+2+2-1-4+1
PAV+1+2-1+1+1+4-1+3
RIO+1+1+1+1+1+1+2+2+2+1+2+1
SIL+1+1+2+2+2+2-1


Τετ-α-τετ
Γραμμές: πόσους πόντους συνολικά παίρνετε από κάθε παίκτη - στήλες: πόσους πόντους συνολικά δίνετε σε κάθε παίκτη.

CINDRHEMMFERGABGESMICNOMNOVOZOPAVRIOSILMaxMin
CIN2613164354532432302330455413
DRH5030342012294251492555455512
EMM2357283039303015272241415715
FER3321243028241525384522384515
GAB91224211633411827362119419
GES4230271618312133374124234216
MIC38232642303525233322618426
NOM3320335224344634141833375214
NOV2262625503145362537327503
OZO4025332819271628452942194516
PAV2931361033352223381837123810
RIO35932393117345271424593
SIL2638443720201659292336345916
Max50594452505453595149455545
Min36131018123451414312


Άθροισμα ανά ζευγάρι
Γραμμές και στήλες δείχνουν το ίδιο: πόσους πόντους συνολικά έχετε ανταλλάξει με κάθε παίκτη, δηλαδή το άθροισμα των πόντων που έχετε δώσει και που έχετε πάρει.

CINDRHEMMFERGABGESMICNOMNOVOZOPAVRIOSILMaxMin
CIN7636495296915754705233719633
DRH768755324252625774561148311432
EMM3687525466566341605873858736
FER4955525144666750665561757544
GAB5232545134636568466952396932
GES9642664434665564647641439634
MIC91525666636671684944934919
NOM5762636765557170424137969637
NOV54574150686468707075856758
OZO7074606646644942704769427442
PAV5256585569764441754751487641
RIO331147361524193786951581148
SIL7183857539433496564248589634


Διαφορά ανά ζευγάρι
Η γραμμή δίπλα στο όνομά σας δείχνει το ισοζύγιο βαθμών με τον κάθε παίκτη. Θετικοί αριθμοί δείχνουν ότι έχετε πάρει περισσότερους πόντους από τον παίκτη αυτής της στήλης απ'ότι του έχετε δώσει.

CINDRHEMMFERGABGESMICNOMNOVOZOPAVRIOSILMaxMin
CIN-24-10-17+34+12+15-9+10-10-6+27+1934-24
DRH+24-27+13+8-18+6+22+45+24-6-4+745-27
EMM+10+27+4+6+12+4-3-11-6-14+9-327-14
FER+17-13-4+9+12-18-370+10+35-17+135-37
GAB-34-8-6-9-2+3+17-32+8+3-10-117-34
GES-12+18-12-12+2-4-13+2+10+6+7+318-13
MIC-15-6-4+18-3+4-21-22+170+3+218-22
NOM+9-22+3+37-17+13+21-2-14-5+29-2237-22
NOV-10-45+110+32-2+22+2-20-1-2-232-45
OZO+10-24+6-10-8-10-17+14+20+11+15-420-24
PAV+6+6+14-35-3-60+5+1-11+23-2423-35
RIO-27+4-9+17+10-7-3-29+2-15-23-1017-29
SIL-19-7+3-1+1-3-2+22+2+4+24+1024-19


Συνάφειες
Πόσο όμοια ή ανόμοια βαθμολογούν τα ζευγάρια των παικτών όλα τα τραγούδια εκτός από τα δικά τους. Όσο πιο κοντά είναι ο αριθμός στο 1, τόσο περισσότερο οι παίκτες αυτού του ζευγαριού έχουν παρόμοια γούστα σχετικά με το ποια τραγούδια τους αρέσουν και ποια όχι. Όσο πιο κοντά στο -1, τόσο περισσότερο αυτοί οι παίκτες έχουν αντίθετα γούστα, δηλαδή στον έναν αρέσουν αυτά που δεν αρέσουν στον άλλον, και αντιστρόφως. Αριθμοί κοντά στο 0 δείχνουν ότι δεν υπάρχει ούτε θετικός ούτε αρνητικός συσχετισμός. Στην δεξιότερη στήλη φαίνεται το άθροισμα των επιμέρους συναφειών. Ο μεγαλύτερος αριθμός δείχνει τον παίκτη του οποίου οι προτιμήσεις είναι πιο αντιπροσωπευτικές του μέσου όρου όλων των παικτών. Ή, διαφορετικά, τον παίκτη του οποίου οι βαθμολογίες πλησιάζουν περισσότερο στις τελικές βαθμολογίες του κάθε γύρου. Αντίθετα, ο μικρότερος αριθμός δείχνει τον παίκτη του οποίου οι προτιμήσεις είναι πιο απομακρυσμένες από τον μέσο όρο των παικτών.

CINDRHEMMFERGABGESMICNOMNOVOZOPAVRIOSILTotal
CIN-0.08-0.04-0.12+0.12+0.02+0.22+0.13+0.36+0.17-0.17+0.13+0.06+0.80
DRH-0.08+0.12+0.03-0.11-0.01-0.26-0.19-0.23+0.09-0.09+0.65-0.10-0.18
EMM-0.04+0.12+0.37-0.11-0.30+0.07+0.01+0.12+0.06+0.15+0.16-0.28+0.33
FER-0.12+0.03+0.37-0.07-0.01+0.20+0.09-0.16+0.01+0.06+0.06+0.14+0.60
GAB+0.12-0.11-0.11-0.07+0.14+0.15-0.02-0.08+0.13-0.06-0.08-0.06-0.05
GES+0.02-0.01-0.30-0.01+0.14+0.09+0.00+0.14+0.02+0.06-0.15+0.18+0.18
MIC+0.22-0.26+0.07+0.20+0.15+0.09+0.30+0.13-0.19-0.09-0.09+0.14+0.67
NOM+0.13-0.19+0.01+0.09-0.02+0.00+0.30+0.14-0.26-0.13+0.04+0.31+0.42
NOV+0.36-0.23+0.12-0.16-0.08+0.14+0.13+0.14-0.04+0.05-0.03+0.13+0.53
OZO+0.17+0.09+0.06+0.01+0.13+0.02-0.19-0.26-0.04+0.22+0.09-0.22+0.08
PAV-0.17-0.09+0.15+0.06-0.06+0.06-0.09-0.13+0.05+0.22-0.08+0.04-0.04
RIO+0.13+0.65+0.16+0.06-0.08-0.15-0.09+0.04-0.03+0.09-0.08+0.13+0.83
SIL+0.06-0.10-0.28+0.14-0.06+0.18+0.14+0.31+0.13-0.22+0.04+0.13+0.47
Max+0.36+0.65+0.37+0.37+0.15+0.18+0.30+0.31+0.36+0.22+0.22+0.65+0.31
Min-0.17-0.26-0.30-0.16-0.11-0.30-0.26-0.26-0.23-0.26-0.17-0.15-0.28


Κατάταξη ζευγαριών
Mε βάση τους πίνακες "άθροισμα ανά ζευγάρι" και "συνάφειες", εδώ φαίνεται ποια ζευγάρια είναι τα πιο ταιριαστά (χαμηλότερα νούμερα) ή πιο αταίριαστα (υψηλότερα νούμερα). Το πιο ταιριαστό ζευγάρι έχει το νούμερο 1, ενώ το πιο αταίριαστο το νούμερο 78

CINDRHEMMFERGABGESMICNOMNOVOZOPAVRIOSILMaxMin
CIN2867663916326217645117673
DRH2884678626755631153134781
EMM6782260543640503219545675
FER66462257571023703241305705
GAB3978605747144242443655677814
GES1662545747244914351374367413
MIC3673610142441171657547753
NOM265540234249487773602772
NOV21635070421411830197227728
OZO71132324435717730291775777
PAV6453194136136573192959527313
RIO5115305574756072175925751
SIL1734455673647227755225752


Ψηλότεροι βαθμοί
Aπό ποιόν έχετε πάρει (γραμμές) και σε ποιόν έχετε δώσει (στήλες) τα 12άρια σας

CINDRHEMMFERGABGESMICNOMNOVOZOPAVRIOSIL
CIN3111
DRH212122
EMM11111111
FER111111
GAB11
GES111122
MIC1311
NOM211111
NOV21212
OZO111122
PAV
RIO211
SIL212


Χαμηλότεροι βαθμοί
Aπό ποιόν έχετε πάρει (γραμμές) και σε ποιόν έχετε δώσει (στήλες) τους χαμηλότερους βαθμούς σας. Αυτός ο πίνακας συνυπολογίζει το ότι ο χαμηλότερος βαθμός μπορεί να διαφέρει από γύρο σε γύρο και από παίκτη σε παίκτη. Επίσης δεν υπολογίζονται οι χαμηλότεροι βαθμοί που δίνονται αυτομάτως σε έναν παίκτη που δεν έστειλε τραγούδι και οι χαμηλότεροι βαθμοί που δίνονται αυτομάτως από έναν παίκτη που δεν πρόλαβε να βαθμολογήσει κάποιον γύρο.

CINDRHEMMFERGABGESMICNOMNOVOZOPAVRIOSIL
CIN211111
DRH111
EMM212121311
FER22111221
GAB311331213
GES11241111
MIC2111132
NOM111221
NOV232111242
OZO111121111
PAV12211213
RIO4134541
SIL2111111


Πολωτικά/Ενωτικά
H Τυπική Απόκλιση (SD) για όλα τα τραγούδια. Είναι ένας αριθμός που μας δείχνει πόσο συμφωνούν ή διαφωνούν οι παίκτες μεταξύ τους στη βαθμολόγηση του κάθε τραγουδιού. Παράδειγμα: Έστω ότι έχουμε δύο τραγούδια που έχουν πάρει και τα δύο 66 βαθμούς συνολικά. Το ένα όμως έχει πάρει έντεκα 6, ενώ το άλλο έχει πάρει πέντε 12 και έξι 1. Το πρώτο θα έχει SD 0 (οι παίκτες συμφωνούν απόλυτα μεταξύ τους), ενώ το δεύτερο θα έχει SD 5.48 (οι παίκτες διαφωνούν πολύ μεταξύ τους). Η τελευταία στήλη μας δείχνει το μέσο όρο της SD για τα τραγούδια του κάθε παίκτη, δηλαδή είναι ένα μέτρο του κατά πόσον ο κάθε παίκτης δίχασε τις γνώμες των άλλων με τις επιλογές του.

R01R02R03R04R05R06R07R08R09R10R11R12MaxMinAvg
CIN3.254.173.823.403.522.524.172.523.45
DRH3.822.783.803.322.943.543.822.783.37
EMM3.333.564.092.584.173.904.172.583.60
FER4.253.543.374.233.592.864.252.863.64
GAB2.403.532.722.664.093.244.092.403.11
GES3.932.863.944.433.254.314.432.863.79
MIC2.863.234.223.553.543.384.222.863.46
NOM3.803.251.443.663.813.273.811.443.21
NOV4.215.134.253.783.973.515.133.514.14
OZO3.073.063.723.693.644.594.593.063.63
PAV3.752.352.623.683.423.203.752.353.17
RIO3.973.662.812.554.063.714.062.553.46
SIL3.683.352.822.503.143.453.682.503.16


Διάρκειες
Οι διάρκειες των τραγουδιών που υπέβαλε ο κάθε παίκτης

R01R02R03R04R05R06R07R08R09R10R11R12MaxMinAvg
CIN6:504:025:494:366:504:586:504:025:31
DRH8:465:353:444:204:485:178:463:445:25
EMM3:565:014:016:003:006:216:213:004:43
FER3:343:183:484:062:394:084:082:393:36
GAB2:524:165:063:323:137:067:062:524:21
GES6:004:562:233:364:063:346:002:234:06
MIC4:004:4713:523:586:213:5913:523:586:10
NOM4:213:474:092:392:003:544:212:003:28
NOV5:517:015:484:083:235:157:013:235:14
OZO3:385:013:397:553:003:137:553:004:24
PAV3:523:573:585:083:133:295:083:133:56
RIO2:033:432:092:555:113:005:112:033:10
SIL4:005:533:365:013:424:435:533:364:29


  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/1/2022 στις 1:06 ΜΜ, mic2mic είπε

NOM (5): Η τραγική ιστορία του Tribo Kanoê...Μόνο αυτό κατάφερα να διαβάσω από το βίντεο. Προσπάθησα να βρω πληροφορίες αλλά δεν βρήκα. Αν ξέρεις εσύ που μας συστήνεις το τραγούδι, θα ήθελα να μας πεις.

Αυτό που γράφει στο βίντεο είναι η ιστορία του πώς έμειναν μόνο 5 άτομα από την φυλή Kanoê του Αμαζονίου:

"The group then had approximately 50 people, most of whom were women and several children. One day, the men got together and decided to go on an expedition looking for other peoples, with whom they could negotiate several marriages. All the Kanoê men, from the oldest to grown-up boys, went. The women were left only with their children. The days passed and the men did not come back. The anxiety among the women grew every day and two of them decided to go in search of the men. Three or four days later, they came back with the tragic news: their husbands and sons had been killed. The women entered in panic and, with no hope, they decided to commit collective suicide. They prepared a poison, gave it to their children to drink, and poisoned themselves. Tutuá, however, who had hardly begun to drink the poison found the strength to struggle for life and vomited what she had drunk. She also was able to save her children - Txinamanty and Purá -, her sister and her niece (Aimoró)."

Περισσότερα εδώ: https://pib.socioambiental.org/en/Povo:Kanoê

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά τις πληροφορίες για την τραγική ιστορία του Tribo Kanoê ας πάμε σε κάτι ποιο εύθυμο

 

Λοιπόν, είμαι προβλημάτισμένος σε αυτό το γύρο ποιο κομμάτι να διαλέξω ανάμεσα σε δύο 
αλλά μετά λέω,  δε βαριέσε... έτσι κι αλλιώς όποιο και να βάλεις θα μετανιώσεις που δεν έβαλες το άλλο... 

 

Επεξ/σία από NovaLacertae
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, NovaLacertae είπε

Λοιπόν, είμαι προβλημάτισμένος σε αυτό το γύρο ποιο κομμάτι να διαλέξω ανάμεσα σε δύο 
αλλά μετά λέω,  δε βαριέσε... έτσι κι αλλιώς όποιο και να βάλεις θα μετανιώσεις που δεν έβαλες το άλλο... 

Και το κυριότερο, όποιο και να βάλεις θα μετανιώσουμε κι εμείς που δεν έβαλες το άλλο.

Επεξ/σία από mic2mic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mic2mic είπε

Και το κυριότερο, όποιο και να βάλεις θα μετανιώσουμε κι εμείς που δεν έβαλες το άλλο.

Το ακόμα χειρότερο είναι ότι θα κάτσω να ακούσω και τα δικά σας :P 

(εγώ πάντα τα ακούω όλα πριν ψηφίσω) B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρος #7 - Αποτελέσματα

ΘέσηΤίτλοςΣύνολοCINDRHEMMFERGABGESMICNOMNOVOZOPAVRIOSIL
1 Harold Martinez - Wolf Feathers 931210121212552#x7106
2 Black Pumas - Colors 6858107810346x#34
3 Ioannis - For Whom We Live 657040327#12x12612
4 Nine Inch Nails - Just Like You Imagined 64412#8104430x5410
5 Νεφέλη Φασούλη - Βόλτα 59166447688#315
6 Sean Callery - Kith's Love Theme For Jeri 561022#5612103x051
7 Chόres - Δίχως Μαχαίρια Και Σπαθ 540336708125x100#
7 Vanessa Da Mata - Boa Sorte / Good Luck 54#4720121077x203
9 Lana Del Rey - Diet Mountain Dew 47251568054x4#7
10 The Gathering - Strange Machines Live Pinkpop Fest 450#8323102x6128
11 Oli Julian ft. Vincent Nap - I Came, I Saw 39675101#011x170
12 Martinelli - Cenerentola 38310101#610x880
13 Engliversal ft. Supercrax - Dridhe Pak 148000#0200x022


Σχόλια ανά τραγούδι

Round #7:
FER: Ο γύρος δεν ακούγεται. Μόνο το πρώτο μπόρεσα να το βάλω άνετα στην 1η θέση. Δεν έβρισκα για τις υπόλοιπες θέσεις ούτε για πλάκα. Αλλά πλάκα - πλάκα έπρεπε να τα κατατάξω. Έτσι ακούγοντάς τα ξανά και ξανά ψιλοσυμπάθησα ας πούμε κανά δυο ακόμα. Με μεγάλο ζόρι όμως.
NOM: Ο χειρότερος γύρος όλων των εποχών, αυτών που πέρασαν και αυτών που θα έρθουν. Αν είχα την ευχέρεια να βάλω ό,τι βαθμό θέλω, θα άρχιζα από το 2 και θα κατέεεεεεεβαινα....

Harold Martinez - Wolf Feathers :
FER (12): Ωραίο κομμάτι και μέσα σε όλα τα υπόλοιπα που δεν ακούγονταν, θησαυρός! Ωραίος ρυθμός και πολύ ιδιαίτερη φωνή.
SIL (6): Όταν ξεκίνησε το τραγούδι κι έχοντας ακούσει πριν όλο τον γύρο λέω στον εαυτό μου αυτό άνετα θα κοντραριστεί για την πρώτη θέση. Όμως στην πορεία του το κομμάτι κάνει επανάληψη του ίδιου μουσικού μοτίβου. Νομίζω πως στο πρώτο λεπτό το έχω ακούσει ολόκληρο. Εξακολουθεί να είναι καλούλι αλλά όχι και για 12.
MIC (5): Φοβερή εισαγωγή. Κάπου εκεί ξέμεινε από ιδέες και είπε να το συνεχίσει έτσι μέχρι το τέλος.
NOM (2): Στην αρχή νόμιζα ότι κάτι πάει να πει. Στη συνέχεια κατάλαβα πως κόλλησε η βελόνα. Περίμενα υπομονετικά μέχρι το τέλος να ξεκολλήσει, απλά όμως τελείωσε το τραγούδι. Ευτυχώς!
NOV (#): Όπως έγραψα στα φόρουμ, σε αυτό το γύρο μέχρι την τελευταία στιγμή ήμουν προβληματισμένος ποιο ανάμεσα σε δύο κομμάτια να διαλέξω. Αλλά μετά είπα, δε βαριέσαι... έτσι κι αλλιώς όποιο και να βάλεις θα μετανιώσεις που δεν έβαλες το άλλο... Ε, λοιπόν τελικά άφησα το πρώτο (το όποιο) Κάπου το άκουσα και μου άρεσε, δεν γνωρίζω κάτι άλλο για τον Harold Martinez

Black Pumas - Colors :
FER (7): Απροσδόκητα τελικά ανέβηκε πιο πάνω. Όσο το άκουγα κάτι μου έλεγε.
NOV (6): Αποφασίστε επιτέλους μαύροι ή με χρώματα;
NOM (4): Κλασική αμερικανιά απ' αυτές που πουλάνε με το κιλό.
SIL (4): Ο Παναγιώτης να φανταστείς το έχει ήδη βαρεθεί ....
MIC (3): Απλά βαρετό μέχρι θανάτου, κάτι το οποίο στον συγκεκριμένο γύρο αποτελεί έπαινο.

Ioannis - For Whom We Live :
NOV (12): Ωραίο κομμάτι, μου άρεσε, επίσης πολύ καλή φωνή ο νεαρός Από ένα ψάξιμο που έκανα στα κομμάτια του Ιωάννη αυτό μου άρεσε περισσότερο
SIL (12): Μαγική φωνή κι ερμηνεία! Το άκουσα σε μία δύσκολη για μένα στιγμή και με συγκίνησε ιδιαίτερα ...
MIC (7): Ioannis δεν είναι κομμωτήριο; Συμπαθητικούλι είναι αλλά χρειαζόταν λίγο μάζεμα στις άκρες και μια λοσιόν για την ψαλίδα.
FER (0): Όχι βέβαια! Όχι, όχι!!!
NOM (#): Ο 17χρονος Ioannis είναι μαθητής της Β' Λυκείου και σπουδάζει μουσική! Γράφει και τραγουδά για τις ανησυχίες και τα όνειρα των παιδιών της ηλικίας του, την αγάπη, τη μοναξιά, την πάλη του εαυτού, την αγωνία για έναν καλύτερο κόσμο... Αυτό είναι το πρώτο του single σε μουσική και στίχους δικούς του, που κυκλοφόρησε όταν ο Ιωάννης ήταν 16 χρόνων. Μου έστειλε το βίντεο πέρυσι μία φίλη. 'Ηταν γιός φίλης της. Ξετρελάθηκα και το έστειλα αμέσως σε ένα φίλο μου, που είναι μουσικός παραγωγός. Εκείνος, αμέσως ζήτησε να γνωρίσει τον Ιωάννη για να του κάνει αφιέρωμα στην εκπομπή του, πράγμα που έγινε. Εσάς σας αρέσει; Στίχοι σε ελεύθερη μετάφραση από μένα: Παρατηρώντας τη ζωή έξω από το παράθυρο Κλαίγοντας ξανά, κοιτάζοντας στον καθρέφτη Από τότε που δεν έχω τίποτα για το οποίο να θέλω να ζήσω Δεν έχω κανέναν για τον οποίο να ματώνω Ξέρω πως θα πεθάνω μόνος Βασανισμένος απ' όλα εκείνα για τα οποία αγωνίστηκα Και κάθε βράδυ, κάθε βράδυ, αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος για μένα Και κάθε βράδυ, κάθε βράδυ, αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος... Κι εγώ, ζω για σένα Ζω για σένα Και σε περιμένω Σε περιμένω Σε περιμένω Σ' αυτή τη σύντομη ζωή, όλοι λαχταρούμε γι' αγάπη όσο και να προσπαθώ, η φανταστική ζωή δεν είναι αρκετή Και κάθε βράδυ, θέλω να ζήσω σε ένα αστέρι 'Ενα μέρος όπου δεν θα ήμουν αλλόκοτος, όπου κανείς δεν θα με γνώριζε Και κάθε νύχτα, θέλω ν' αλλάξω την καρδιά μου 'Ετσι, θα μπορούσα να ταιριάξω σ' αυτό τον κόσμο του μίσους Ζω για σένα Ζω για σένα Και σε περιμένω Σε περιμένω Ζω για σένα Ζω για σένα Και σε περιμένω Σε περιμένω Σε περιμένω.

Nine Inch Nails - Just Like You Imagined :
DRH (12): Πολύ εύκολο 12άρι. Εϊναι και ο ανταγωνισμός...εσείς βέβαια θα ζοριστείτε λίγο γιατί εκτός από αυτό έχετε και το δικό μου :) Οι NIN έχουν πολλά κομμάτια που δε μου λένε τίποτα και συχνά με κουράζουν, οπότε δεν τους έχω ψάξει και τόσο πολύ. Έχουν όμως και μερικά που είναι καταπληκτικά, όπως και αυτό!
SIL (10): Δεν το ήξερα αλλά είναι όπως το φανταζόμουν και καλύτερο !!
FER (8): Αρκετά ενδιαφέρον και σε σχέση με τα υπόλοιπα, ξεχωρίζει.
MIC (4): 4 βαθμοί επειδή μας λυπήθηκαν και δεν τραγουδάνε (τα γρυλλίσματα δεν πιάνονται).
NOM (3): Ναι, είναι όπως το είχα φανταστεί όταν είδα μεγάλο πρόλογο...Φτωχό το κυρίως θέμα...Είχε όμως και επίλογο. Σωστή η δομή. Πάντως, κάποια στιγμή νομίζω πως του τραγουδιστή κάτι του χώνανε (ξέρω κι εγώ πού?) κι έβγαζε αυτή την κραυγή αγωνίας.
NOV (0): Νταπα ντουπα, νταπα ντουπα... όλε!

Νεφέλη Φασούλη - Βόλτα :
NOM (8): Την Νεφέλη Φασούλη δεν την γνώριζα. Τώρα, έμαθα και το λόγο. Πάντως ρε κοπελιά, καλύτερα να σου πει το πρωί ότι δεν θέλει να παντρευτείτε, παρά να σου το πει την επόμενη του γάμου. Δε φαντάζεσαι από τί γλυτώνεις!
NOV (8): Ευχάριστο κομμάτι, από μια ζεστή, όμορφη, ναζιάρικη φωνή
MIC (6): 6 βαθμοί επειδή είναι cha-cha, αλλιώς μια από τα ίδια: Ευαισθητοχαζοχαρούμενα αγαπουλοερωτικοσυναισθηματικά τσαχπινομπιρμπιλοτράγουδα τα οποία το Τρίο Κιτάρα έλεγε νωρίτερα και καλύτερα.
SIL (5): Νόστιμο κι ελαφρύ, το χώνεψα εύκολα 😊
FER (4): Ντάξει, μελωδία ας πούμε ψιλοκαλούτσικη αλλά μυστήρια. Και καλά θυμίζει κάτι παλιό, τα σπασίματα όμως στη φωνή, όχι καλά.

Sean Callery - Kith's Love Theme For Jeri :
MIC (12): Δεν είναι και σουίτα για τσέλο του Μπαχ, αλλά αυτό είναι ό,τι κοντινότερο μπορώ να ελπίζω σ'αυτό το παιχνίδι.
NOM (10): Το μόνο που αξίζει είναι το βιολί. Αλλά τί να σου κάνει από μόνο του; Αν δεν το ταΐσεις με λίγη μελωδία, πώς να κελαηδήσει;
NOV (3): Δεν ήταν κακό, αλλά κάπως μονότονο και τελικά το βαρέθηκα
DRH (2): Ακριβώς το κομμάτι που θα κάνεις οπωσδήποτε skip στο netflix όταν ξεκινά μια σειρά
SIL (1): Δεν το άκουσα με ιδιαίτερο ενδιαφέρον όλο χάζευα 😔
FER (#): Με το που το άκουσα στη σειρά πριν από κάποια χρόνια, μου άρεσε πολύ και το είχα βάλει σε λίστα για κάποιο μελλοντικό παιχνίδι. Το είχα για προγενέστερο γύρο κι όλο του άλλαζα θέση. Ας ελπίσω ότι θ΄ αρέσει και σε σας.

Chόres - Δίχως Μαχαίρια Και Σπαθ :
NOM (12): Στους τυφλούς, ο μονόφθαλμος παίρνει το 12άρι... Τεράστιο το κείμενο με τους άπειρους συντελεστές, μικρό το αποτέλεσμα. Ευχάριστος ο ήχος της χορωδίας, όμορφα τα γυρίσματα αλλά η μελωδία αργή και βαρετή.
MIC (8): Βαρετό είναι, αλλά τουλάχιστον πρωτότυπα βαρετό.
FER (6): Χατιρικά το έβαλα εδώ ως χορωδιοπαίδι κι εγώ και γιατί δεν ήξερα τι άλλο να βάλω. Δεν μου άρεσε. Μμμ έτσι κι έτσι. Μέτρια πράματα.
NOV (5): Τι έγινε εδώ βρε παιδιά; πείναγε καμιά από τις κόρες και άρχισε να τρώει και τα σπαθιά; Συμπαθητικό το κομμάτι, καλές φωνές

Vanessa Da Mata - Boa Sorte / Good Luck :
MIC (10): Πολύ γνωστό κι αυτό αλλά δεν μου αφήνετε άλλες επιλογές.
NOM (7): Πολύ sexy η τραγουδίστρια. Μακάρι να ήταν το ίδιο sexy και το τραγούδι.
NOV (7): Πολύ Βραζιλία παίζει εσχάτως... Εντάξει, καλό είναι
SIL (3): Φωνή έχει, κορμί έχει, σεξι φόρεμα έχει, τραγούδι έχει δεν έχει ...
FER (2): Η γλώσσα ενδιαφέρουσα, αλλά το κομμάτι δεν! Με τίποτα όμως!

Lana Del Rey - Diet Mountain Dew :
SIL (7): Έχει πολύ ωραία φωνή η Lana del Ray. Αναρριχήθηκε πολύ άξια στη βαθμολογία παρ' όλο που στην αρχή δε με ενθουσίασε το τραγούδι 😊
FER (5): Μ΄ αρέσει η Λάνα. Όχι αυτό το κομμάτι, αλλά ας όψεται το γεγονός ότι ο γύρος είναι για το ανάθεμα. Γουστάρω τη φωνή της όχι το συγκεκριμένο τραγούδι. Έχει όμως ωραία κομμάτια.
NOM (5): Νοσταλγώ την πρώτη φορά που ακούσαμε Lana Del Rey στο παιχνίδι. Τί τραγουδάρα ήταν εκείνη!
NOV (4): Δε λέω, καλή η Λάνα αλλά αυτό δεν μπορώ να πω ότι με ξετρέλανε
MIC (0): Σα να τραγουδάει τσιχλόφουσκα είναι.

The Gathering - Strange Machines Live Pinkpop Fest :
SIL (8): Μ αρέσουν και μάλιστα ήθελα να ξανά βάλω κι εγώ.  Ίσως επέλεγα άλλο τραγούδι ή εκτέλεση που δεν είναι live.
FER (3): Πολύ φασαρία. Κακή φωνή!!!
NOV (2): Έκαναν λίγο περισσότερη φασαρία από ότι θα 'θελα
MIC (1): Το τραγούδι είναι απλά θλιβερό, αλλά το εντελώς καταθλιπτικό είναι ότι όλοι αυτοί οι από κάτω ψηφίζουν.
NOM (0): Να θυμηθώ να μην πάω σ' αυτό το φεστιβάλ. Ρε παιδιά, η κοπελιά φέρνει λίγο στο χαζοχαρούμενο, λίγο στο εντελώς γκαγκά ή εμένα μου φάνηκε;

Oli Julian ft. Vincent Nap - I Came, I Saw :
FER (10): Τελικά αρκετά καλό κομματάκι. Το ψιλισυμπάθησα έπειτα από τόσα ακούσματα. Σε σχέση με τα υπόλοιπα πάντα. Σε άλλο γύρο σιγά να μην ήταν 2ο
NOM (1): Κι εγώ πήγα, είδα και έφυγα άρον άρον, γιατί είχα μάθει από το προηγούμενο τί μπορείς να πάθεις άμα κολλάει η βελόνα.
NOV (1): Πλέμπες λέει είναι, περίμενες κάτι καλύτερο;
MIC (0): Πρώτα στα λιοντάρια, μετά ανασκολοπισμός και στο τέλος στην πυρά. Πάρτε τους.
SIL (0): Αυτά είναι τραγούδια για την πλέμπα ρε 😋😋

Martinelli - Cenerentola :
NOV (10): Απο τα αγαπημένα Ιταλοντίσκο, εντάξει δεν είναι και το τοπ, αλλά μου άρεσε
NOM (6): Καλά, αυτό ούτε εγώ δεν το ξέρω, που έχω ξεβιδωθεί στο χορό με κάθε εϊτίλα που έχει κυκλοφορήσει. Φαντάσου πόσο μεγάλη επιτυχία δεν έγινε!
FER (1): Παλιό ντίσκο τραγουδάκι. Ε!
SIL (0): Δεν έχει ανοίξει ακόμα το τριώδιο 😄

Engliversal ft. Supercrax - Dridhe Pak :
MIC (2): Αηδία είναι, αλλά 2 βαθμοί λόγω πρωτοτυπίας επειδή βαρέθηκα να ακούω τις σάπιες υποτίθεται ψαγμένες μετα-ροκιές.
SIL (2): Ε ναι ρε φίλε στο στριπτιζάδικο τέτοια θέλω ν ακούω όχι κάτι άλλα ξενέρωτα που βάζουνε  😜
DRH (0): Που είναι βρε παιδιά ο Άρης που τρολάρει; Εντάξει, δεν πιστεύω ότι σε κάποιον αρέσει αυτό το πράμα. Πιθανότατα έχει κάποιο αστείο που δεν το έπιασα. Mην πω και ψέματα ότι το άκουσα όμως...
FER (0): Ντίσκο ποπ και μάλιστα ανατολίτικο; Από ποιο σκυλάδικο το ξεπατικώσατε; Μασαλά μασαλά.
NOM (0): Αυτός γιατί μουγκρίζει; Της κοπέλας τί της κάνουν κι ανεβοκατεβαίνει ο κώλος της; Αυτόν τον Supercrax τον πήρανε για να τους κράξει??? Συγκρότημα με αυτογνωσία! Αξιέπαινοι! Πάντως, όποιος το έβαλε αυτό, σίγουρα μας τρολάρει. 2.581.979 views?
NOV (0): Στην αρχή ακούγωντας αυτά τα μουουου και μουουου νόμιζα πως είχε καποια διαφήμιση με αγελάδες, κοιτάζω και βλέπω ότι τελικά ήταν μουσικό κομμάτι με ροζ βιντεο



Σχόλια ανά παίκτη

DRH:
Nine Inch Nails - Just Like You Imagined (12): Πολύ εύκολο 12άρι. Εϊναι και ο ανταγωνισμός...εσείς βέβαια θα ζοριστείτε λίγο γιατί εκτός από αυτό έχετε και το δικό μου :) Οι NIN έχουν πολλά κομμάτια που δε μου λένε τίποτα και συχνά με κουράζουν, οπότε δεν τους έχω ψάξει και τόσο πολύ. Έχουν όμως και μερικά που είναι καταπληκτικά, όπως και αυτό!
Sean Callery - Kith's Love Theme For Jeri (2): Ακριβώς το κομμάτι που θα κάνεις οπωσδήποτε skip στο netflix όταν ξεκινά μια σειρά
Engliversal ft. Supercrax - Dridhe Pak (0): Που είναι βρε παιδιά ο Άρης που τρολάρει; Εντάξει, δεν πιστεύω ότι σε κάποιον αρέσει αυτό το πράμα. Πιθανότατα έχει κάποιο αστείο που δεν το έπιασα. Mην πω και ψέματα ότι το άκουσα όμως...

FER:
Round #7: Ο γύρος δεν ακούγεται. Μόνο το πρώτο μπόρεσα να το βάλω άνετα στην 1η θέση. Δεν έβρισκα για τις υπόλοιπες θέσεις ούτε για πλάκα. Αλλά πλάκα - πλάκα έπρεπε να τα κατατάξω. Έτσι ακούγοντάς τα ξανά και ξανά ψιλοσυμπάθησα ας πούμε κανά δυο ακόμα. Με μεγάλο ζόρι όμως.
Harold Martinez - Wolf Feathers (12): Ωραίο κομμάτι και μέσα σε όλα τα υπόλοιπα που δεν ακούγονταν, θησαυρός! Ωραίος ρυθμός και πολύ ιδιαίτερη φωνή.
Oli Julian ft. Vincent Nap - I Came, I Saw (10): Τελικά αρκετά καλό κομματάκι. Το ψιλισυμπάθησα έπειτα από τόσα ακούσματα. Σε σχέση με τα υπόλοιπα πάντα. Σε άλλο γύρο σιγά να μην ήταν 2ο
Nine Inch Nails - Just Like You Imagined (8): Αρκετά ενδιαφέρον και σε σχέση με τα υπόλοιπα, ξεχωρίζει.
Black Pumas - Colors (7): Απροσδόκητα τελικά ανέβηκε πιο πάνω. Όσο το άκουγα κάτι μου έλεγε.
Chόres - Δίχως Μαχαίρια Και Σπαθ (6): Χατιρικά το έβαλα εδώ ως χορωδιοπαίδι κι εγώ και γιατί δεν ήξερα τι άλλο να βάλω. Δεν μου άρεσε. Μμμ έτσι κι έτσι. Μέτρια πράματα.
Lana Del Rey - Diet Mountain Dew (5): Μ΄ αρέσει η Λάνα. Όχι αυτό το κομμάτι, αλλά ας όψεται το γεγονός ότι ο γύρος είναι για το ανάθεμα. Γουστάρω τη φωνή της όχι το συγκεκριμένο τραγούδι. Έχει όμως ωραία κομμάτια.
Νεφέλη Φασούλη - Βόλτα (4): Ντάξει, μελωδία ας πούμε ψιλοκαλούτσικη αλλά μυστήρια. Και καλά θυμίζει κάτι παλιό, τα σπασίματα όμως στη φωνή, όχι καλά.
The Gathering - Strange Machines Live Pinkpop Fest (3): Πολύ φασαρία. Κακή φωνή!!!
Vanessa Da Mata - Boa Sorte / Good Luck (2): Η γλώσσα ενδιαφέρουσα, αλλά το κομμάτι δεν! Με τίποτα όμως!
Martinelli - Cenerentola (1): Παλιό ντίσκο τραγουδάκι. Ε!
Ioannis - For Whom We Live (0): Όχι βέβαια! Όχι, όχι!!!
Engliversal ft. Supercrax - Dridhe Pak (0): Ντίσκο ποπ και μάλιστα ανατολίτικο; Από ποιο σκυλάδικο το ξεπατικώσατε; Μασαλά μασαλά.
Sean Callery - Kith's Love Theme For Jeri (#): Με το που το άκουσα στη σειρά πριν από κάποια χρόνια, μου άρεσε πολύ και το είχα βάλει σε λίστα για κάποιο μελλοντικό παιχνίδι. Το είχα για προγενέστερο γύρο κι όλο του άλλαζα θέση. Ας ελπίσω ότι θ΄ αρέσει και σε σας.

MIC:
Sean Callery - Kith's Love Theme For Jeri (12): Δεν είναι και σουίτα για τσέλο του Μπαχ, αλλά αυτό είναι ό,τι κοντινότερο μπορώ να ελπίζω σ'αυτό το παιχνίδι.
Vanessa Da Mata - Boa Sorte / Good Luck (10): Πολύ γνωστό κι αυτό αλλά δεν μου αφήνετε άλλες επιλογές.
Chόres - Δίχως Μαχαίρια Και Σπαθ (8): Βαρετό είναι, αλλά τουλάχιστον πρωτότυπα βαρετό.
Ioannis - For Whom We Live (7): Ioannis δεν είναι κομμωτήριο; Συμπαθητικούλι είναι αλλά χρειαζόταν λίγο μάζεμα στις άκρες και μια λοσιόν για την ψαλίδα.
Νεφέλη Φασούλη - Βόλτα (6): 6 βαθμοί επειδή είναι cha-cha, αλλιώς μια από τα ίδια: Ευαισθητοχαζοχαρούμενα αγαπουλοερωτικοσυναισθηματικά τσαχπινομπιρμπιλοτράγουδα τα οποία το Τρίο Κιτάρα έλεγε νωρίτερα και καλύτερα.
Harold Martinez - Wolf Feathers (5): Φοβερή εισαγωγή. Κάπου εκεί ξέμεινε από ιδέες και είπε να το συνεχίσει έτσι μέχρι το τέλος.
Nine Inch Nails - Just Like You Imagined (4): 4 βαθμοί επειδή μας λυπήθηκαν και δεν τραγουδάνε (τα γρυλλίσματα δεν πιάνονται).
Black Pumas - Colors (3): Απλά βαρετό μέχρι θανάτου, κάτι το οποίο στον συγκεκριμένο γύρο αποτελεί έπαινο.
Engliversal ft. Supercrax - Dridhe Pak (2): Αηδία είναι, αλλά 2 βαθμοί λόγω πρωτοτυπίας επειδή βαρέθηκα να ακούω τις σάπιες υποτίθεται ψαγμένες μετα-ροκιές.
The Gathering - Strange Machines Live Pinkpop Fest (1): Το τραγούδι είναι απλά θλιβερό, αλλά το εντελώς καταθλιπτικό είναι ότι όλοι αυτοί οι από κάτω ψηφίζουν.
Lana Del Rey - Diet Mountain Dew (0): Σα να τραγουδάει τσιχλόφουσκα είναι.
Oli Julian ft. Vincent Nap - I Came, I Saw (0): Πρώτα στα λιοντάρια, μετά ανασκολοπισμός και στο τέλος στην πυρά. Πάρτε τους.

NOM:
Round #7: Ο χειρότερος γύρος όλων των εποχών, αυτών που πέρασαν και αυτών που θα έρθουν. Αν είχα την ευχέρεια να βάλω ό,τι βαθμό θέλω, θα άρχιζα από το 2 και θα κατέεεεεεεβαινα....
Chόres - Δίχως Μαχαίρια Και Σπαθ (12): Στους τυφλούς, ο μονόφθαλμος παίρνει το 12άρι... Τεράστιο το κείμενο με τους άπειρους συντελεστές, μικρό το αποτέλεσμα. Ευχάριστος ο ήχος της χορωδίας, όμορφα τα γυρίσματα αλλά η μελωδία αργή και βαρετή.
Sean Callery - Kith's Love Theme For Jeri (10): Το μόνο που αξίζει είναι το βιολί. Αλλά τί να σου κάνει από μόνο του; Αν δεν το ταΐσεις με λίγη μελωδία, πώς να κελαηδήσει;
Νεφέλη Φασούλη - Βόλτα (8): Την Νεφέλη Φασούλη δεν την γνώριζα. Τώρα, έμαθα και το λόγο. Πάντως ρε κοπελιά, καλύτερα να σου πει το πρωί ότι δεν θέλει να παντρευτείτε, παρά να σου το πει την επόμενη του γάμου. Δε φαντάζεσαι από τί γλυτώνεις!
Vanessa Da Mata - Boa Sorte / Good Luck (7): Πολύ sexy η τραγουδίστρια. Μακάρι να ήταν το ίδιο sexy και το τραγούδι.
Martinelli - Cenerentola (6): Καλά, αυτό ούτε εγώ δεν το ξέρω, που έχω ξεβιδωθεί στο χορό με κάθε εϊτίλα που έχει κυκλοφορήσει. Φαντάσου πόσο μεγάλη επιτυχία δεν έγινε!
Lana Del Rey - Diet Mountain Dew (5): Νοσταλγώ την πρώτη φορά που ακούσαμε Lana Del Rey στο παιχνίδι. Τί τραγουδάρα ήταν εκείνη!
Black Pumas - Colors (4): Κλασική αμερικανιά απ' αυτές που πουλάνε με το κιλό.
Nine Inch Nails - Just Like You Imagined (3): Ναι, είναι όπως το είχα φανταστεί όταν είδα μεγάλο πρόλογο...Φτωχό το κυρίως θέμα...Είχε όμως και επίλογο. Σωστή η δομή. Πάντως, κάποια στιγμή νομίζω πως του τραγουδιστή κάτι του χώνανε (ξέρω κι εγώ πού?) κι έβγαζε αυτή την κραυγή αγωνίας.
Harold Martinez - Wolf Feathers (2): Στην αρχή νόμιζα ότι κάτι πάει να πει. Στη συνέχεια κατάλαβα πως κόλλησε η βελόνα. Περίμενα υπομονετικά μέχρι το τέλος να ξεκολλήσει, απλά όμως τελείωσε το τραγούδι. Ευτυχώς!
Oli Julian ft. Vincent Nap - I Came, I Saw (1): Κι εγώ πήγα, είδα και έφυγα άρον άρον, γιατί είχα μάθει από το προηγούμενο τί μπορείς να πάθεις άμα κολλάει η βελόνα.
The Gathering - Strange Machines Live Pinkpop Fest (0): Να θυμηθώ να μην πάω σ' αυτό το φεστιβάλ. Ρε παιδιά, η κοπελιά φέρνει λίγο στο χαζοχαρούμενο, λίγο στο εντελώς γκαγκά ή εμένα μου φάνηκε;
Engliversal ft. Supercrax - Dridhe Pak (0): Αυτός γιατί μουγκρίζει; Της κοπέλας τί της κάνουν κι ανεβοκατεβαίνει ο κώλος της; Αυτόν τον Supercrax τον πήρανε για να τους κράξει??? Συγκρότημα με αυτογνωσία! Αξιέπαινοι! Πάντως, όποιος το έβαλε αυτό, σίγουρα μας τρολάρει. 2.581.979 views?
Ioannis - For Whom We Live (#): Ο 17χρονος Ioannis είναι μαθητής της Β' Λυκείου και σπουδάζει μουσική! Γράφει και τραγουδά για τις ανησυχίες και τα όνειρα των παιδιών της ηλικίας του, την αγάπη, τη μοναξιά, την πάλη του εαυτού, την αγωνία για έναν καλύτερο κόσμο... Αυτό είναι το πρώτο του single σε μουσική και στίχους δικούς του, που κυκλοφόρησε όταν ο Ιωάννης ήταν 16 χρόνων. Μου έστειλε το βίντεο πέρυσι μία φίλη. 'Ηταν γιός φίλης της. Ξετρελάθηκα και το έστειλα αμέσως σε ένα φίλο μου, που είναι μουσικός παραγωγός. Εκείνος, αμέσως ζήτησε να γνωρίσει τον Ιωάννη για να του κάνει αφιέρωμα στην εκπομπή του, πράγμα που έγινε. Εσάς σας αρέσει; Στίχοι σε ελεύθερη μετάφραση από μένα: Παρατηρώντας τη ζωή έξω από το παράθυρο Κλαίγοντας ξανά, κοιτάζοντας στον καθρέφτη Από τότε που δεν έχω τίποτα για το οποίο να θέλω να ζήσω Δεν έχω κανέναν για τον οποίο να ματώνω Ξέρω πως θα πεθάνω μόνος Βασανισμένος απ' όλα εκείνα για τα οποία αγωνίστηκα Και κάθε βράδυ, κάθε βράδυ, αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος για μένα Και κάθε βράδυ, κάθε βράδυ, αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος... Κι εγώ, ζω για σένα Ζω για σένα Και σε περιμένω Σε περιμένω Σε περιμένω Σ' αυτή τη σύντομη ζωή, όλοι λαχταρούμε γι' αγάπη όσο και να προσπαθώ, η φανταστική ζωή δεν είναι αρκετή Και κάθε βράδυ, θέλω να ζήσω σε ένα αστέρι 'Ενα μέρος όπου δεν θα ήμουν αλλόκοτος, όπου κανείς δεν θα με γνώριζε Και κάθε νύχτα, θέλω ν' αλλάξω την καρδιά μου 'Ετσι, θα μπορούσα να ταιριάξω σ' αυτό τον κόσμο του μίσους Ζω για σένα Ζω για σένα Και σε περιμένω Σε περιμένω Ζω για σένα Ζω για σένα Και σε περιμένω Σε περιμένω Σε περιμένω.

NOV:
Ioannis - For Whom We Live (12): Ωραίο κομμάτι, μου άρεσε, επίσης πολύ καλή φωνή ο νεαρός Από ένα ψάξιμο που έκανα στα κομμάτια του Ιωάννη αυτό μου άρεσε περισσότερο
Martinelli - Cenerentola (10): Απο τα αγαπημένα Ιταλοντίσκο, εντάξει δεν είναι και το τοπ, αλλά μου άρεσε
Νεφέλη Φασούλη - Βόλτα (8): Ευχάριστο κομμάτι, από μια ζεστή, όμορφη, ναζιάρικη φωνή
Vanessa Da Mata - Boa Sorte / Good Luck (7): Πολύ Βραζιλία παίζει εσχάτως... Εντάξει, καλό είναι
Black Pumas - Colors (6): Αποφασίστε επιτέλους μαύροι ή με χρώματα;
Chόres - Δίχως Μαχαίρια Και Σπαθ (5): Τι έγινε εδώ βρε παιδιά; πείναγε καμιά από τις κόρες και άρχισε να τρώει και τα σπαθιά; Συμπαθητικό το κομμάτι, καλές φωνές
Lana Del Rey - Diet Mountain Dew (4): Δε λέω, καλή η Λάνα αλλά αυτό δεν μπορώ να πω ότι με ξετρέλανε
Sean Callery - Kith's Love Theme For Jeri (3): Δεν ήταν κακό, αλλά κάπως μονότονο και τελικά το βαρέθηκα
The Gathering - Strange Machines Live Pinkpop Fest (2): Έκαναν λίγο περισσότερη φασαρία από ότι θα 'θελα
Oli Julian ft. Vincent Nap - I Came, I Saw (1): Πλέμπες λέει είναι, περίμενες κάτι καλύτερο;
Nine Inch Nails - Just Like You Imagined (0): Νταπα ντουπα, νταπα ντουπα... όλε!
Engliversal ft. Supercrax - Dridhe Pak (0): Στην αρχή ακούγωντας αυτά τα μουουου και μουουου νόμιζα πως είχε καποια διαφήμιση με αγελάδες, κοιτάζω και βλέπω ότι τελικά ήταν μουσικό κομμάτι με ροζ βιντεο
Harold Martinez - Wolf Feathers (#): Όπως έγραψα στα φόρουμ, σε αυτό το γύρο μέχρι την τελευταία στιγμή ήμουν προβληματισμένος ποιο ανάμεσα σε δύο κομμάτια να διαλέξω. Αλλά μετά είπα, δε βαριέσαι... έτσι κι αλλιώς όποιο και να βάλεις θα μετανιώσεις που δεν έβαλες το άλλο... Ε, λοιπόν τελικά άφησα το πρώτο (το όποιο) Κάπου το άκουσα και μου άρεσε, δεν γνωρίζω κάτι άλλο για τον Harold Martinez

SIL:
Ioannis - For Whom We Live (12): Μαγική φωνή κι ερμηνεία! Το άκουσα σε μία δύσκολη για μένα στιγμή και με συγκίνησε ιδιαίτερα ...
Nine Inch Nails - Just Like You Imagined (10): Δεν το ήξερα αλλά είναι όπως το φανταζόμουν και καλύτερο !!
The Gathering - Strange Machines Live Pinkpop Fest (8): Μ αρέσουν και μάλιστα ήθελα να ξανά βάλω κι εγώ.  Ίσως επέλεγα άλλο τραγούδι ή εκτέλεση που δεν είναι live.
Lana Del Rey - Diet Mountain Dew (7): Έχει πολύ ωραία φωνή η Lana del Ray. Αναρριχήθηκε πολύ άξια στη βαθμολογία παρ' όλο που στην αρχή δε με ενθουσίασε το τραγούδι 😊
Harold Martinez - Wolf Feathers (6): Όταν ξεκίνησε το τραγούδι κι έχοντας ακούσει πριν όλο τον γύρο λέω στον εαυτό μου αυτό άνετα θα κοντραριστεί για την πρώτη θέση. Όμως στην πορεία του το κομμάτι κάνει επανάληψη του ίδιου μουσικού μοτίβου. Νομίζω πως στο πρώτο λεπτό το έχω ακούσει ολόκληρο. Εξακολουθεί να είναι καλούλι αλλά όχι και για 12.
Νεφέλη Φασούλη - Βόλτα (5): Νόστιμο κι ελαφρύ, το χώνεψα εύκολα 😊
Black Pumas - Colors (4): Ο Παναγιώτης να φανταστείς το έχει ήδη βαρεθεί ....
Vanessa Da Mata - Boa Sorte / Good Luck (3): Φωνή έχει, κορμί έχει, σεξι φόρεμα έχει, τραγούδι έχει δεν έχει ...
Engliversal ft. Supercrax - Dridhe Pak (2): Ε ναι ρε φίλε στο στριπτιζάδικο τέτοια θέλω ν ακούω όχι κάτι άλλα ξενέρωτα που βάζουνε  😜
Sean Callery - Kith's Love Theme For Jeri (1): Δεν το άκουσα με ιδιαίτερο ενδιαφέρον όλο χάζευα 😔
Oli Julian ft. Vincent Nap - I Came, I Saw (0): Αυτά είναι τραγούδια για την πλέμπα ρε 😋😋
Martinelli - Cenerentola (0): Δεν έχει ανοίξει ακόμα το τριώδιο 😄



Συγκεντρωτικά αποτελέσματα

Θέση +/- ΠαίκτηςΣύνολοΓ01Γ02Γ03Γ04Γ05Γ06Γ07Γ08Γ09Γ10Γ11Γ12
1 DRH48780917864606945
2 +1 EMM44767629034478364
3 -1 CIN44364647364735154
= +2 NOM44367885559575265
5 -1 SIL436496726107607354
6 +3 NOV42656516550545793
7 -1 OZO41066515854428059
8 -1 FER39966445666664556
9 +1 PAV39244637555523568
10 -3 GES38267484462566639
11 MIC35945475061645438
12 +1 RIO30542444936464147
13 -1 GAB29141343542774814


  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2022 στις 8:07 ΜΜ, NovaLacertae είπε

Λοιπόν, είμαι προβλημάτισμένος σε αυτό το γύρο ποιο κομμάτι να διαλέξω ανάμεσα σε δύο 
αλλά μετά λέω,  δε βαριέσε... έτσι κι αλλιώς όποιο και να βάλεις θα μετανιώσεις που δεν έβαλες το άλλο... 

Τελικά δεν μετάνιωσα που έβαλα το όποιο!... :D     ... Thank you παιδιά!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, NovaLacertae είπε

Τελικά δεν μετάνιωσα που έβαλα το όποιο!... :D     ... Thank you παιδιά!  :D

Ναι, αλλά μετανιώσαμε εμείς!😀

 

 

Επεξ/σία από nomainline
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mrs Hyde, καλησπέρα! Χαίρομαι ιδιαίτερα που μας διαβάζεις. Θα χαρώ να είσαι συμπαίκτρια στο επόμενο παιχνίδι μας. Βγες στην αγορά να προμηθευτείς έγκαιρα φτυάρι, γιατί έχουν γίνει ανάρπαστα από τους παίκτες του forumvision game!😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/2/2022 στις 1:58 ΜΜ, nomainline είπε

Mrs Hyde, καλησπέρα! Χαίρομαι ιδιαίτερα που μας διαβάζεις. Θα χαρώ να είσαι συμπαίκτρια στο επόμενο παιχνίδι μας. Βγες στην αγορά να προμηθευτείς έγκαιρα φτυάρι, γιατί έχουν γίνει ανάρπαστα από τους παίκτες του forumvision game!😝

Κάτι κατάλαβα διαβάζοντας, nomainline. Γι' αυτό είπα να κινηθώ σε κάτι σίγουρο. 🤣

Spoiler

spacer.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...