Προς το περιεχόμενο

Forumvision #10 "New Horizons"


mic2mic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Mrs. Hyde είπε

Κάτι κατάλαβα διαβάζοντας, nomainline. Γι' αυτό είπα να κινηθώ σε κάτι σίγουρο. 🤣

  Απόκρυψη περιεχομένων

spacer.png

 

Ωχ, αμάν... 

Είσαι σούπερ, Φιλωμένη

Θα πλακώσουν τα μεγάλα μέσα... B) :lol:

Επεξ/σία από NovaLacertae
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 11/2/2022 στις 7:04 ΜΜ, Mrs. Hyde είπε

Κάτι κατάλαβα διαβάζοντας, nomainline. Γι' αυτό είπα να κινηθώ σε κάτι σίγουρο. 🤣

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

spacer.png

 

Αχά!! Αυτό είναι το όχημα του Rubble από τα Paw Patrol !! Μια χαρά, αυτό ακριβώς χρειάζεσαι για το παιχνίδι μας! 

(Σε περίπτωση που δεν το έχεις ήδη καταλάβει..... Έχουμε πολύ υψηλό επίπεδο εδώ στο παιχνίδι! 😜 )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλέ, @MrsPeel, σκύψε να σου πω λίγο στ' αυτί. Mrs κι εσύ... Το ίδιο σκορπίνα, και μάλιστα χτυπήσαμε και ίδια μέρα... Βρε, δεν ενώνουμε την πανουργικότητά μας και να κατακτήσωμεν την κορυφή; Θα κάναμε αχτύπητο δίδυμο. 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Mrs. Hyde είπε

Καλέ, @MrsPeel, σκύψε να σου πω λίγο στ' αυτί. Mrs κι εσύ... Το ίδιο σκορπίνα, και μάλιστα χτυπήσαμε και ίδια μέρα... Βρε, δεν ενώνουμε την πανουργικότητά μας και να κατακτήσωμεν την κορυφή; Θα κάναμε αχτύπητο δίδυμο. 😎

Ώπα, ώπα τί εννοείς; Κι εσύ γενέθλια στις 13 Νοεμβρίου έχεις; Μπήκα στο προφίλ σου, αλλά δεν ξέρω πώς να το αναζητήσω. Είμαι καινούργια σε αυτή τη γειτονιά. :-)  'Ασε, αν θέλεις μεγαλεία στο παιχνίδι, καλύτερα να διαλέξεις κάποιον άλλο για να κάνετε συμμαχία! 😄 Όσο κι αν δεν είχαν εκτιμηθεί οι υπέροχες επιλογές μου στα παιχνίδια, εγώ συνέχισα να υποβάλω τους συμπαίκτες μου στο να τις ακούνε! 😜

Για κάθε άλλη συμμαχία πανουργικότητας καθώς και για σχέδια κατάκτησης του κόσμου, είμαι πάντα ανοικτή! 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, MrsPeel είπε

Ώπα, ώπα τί εννοείς; Κι εσύ γενέθλια στις 13 Νοεμβρίου έχεις; Μπήκα στο προφίλ σου, αλλά δεν ξέρω πώς να το αναζητήσω. Είμαι καινούργια σε αυτή τη γειτονιά. :-)  'Ασε, αν θέλεις μεγαλεία στο παιχνίδι, καλύτερα να διαλέξεις κάποιον άλλο για να κάνετε συμμαχία! 😄 Όσο κι αν δεν είχαν εκτιμηθεί οι υπέροχες επιλογές μου στα παιχνίδια, εγώ συνέχισα να υποβάλω τους συμπαίκτες μου στο να τις ακούνε! 😜

Για κάθε άλλη συμμαχία πανουργικότητας καθώς και για σχέδια κατάκτησης του κόσμου, είμαι πάντα ανοικτή! 😉

Θεά! χαχα

Ναιιιι, κι εγώ στις 13/11. Δεν φαίνεται στο προφίλ, γιατί δεν έχω βάλει ημ. γέννησης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Mrs. Hyde είπε

Θεά! χαχα

Ναιιιι, κι εγώ στις 13/11. Δεν φαίνεται στο προφίλ, γιατί δεν έχω βάλει ημ. γέννησης. 

Super! 

Η οργάνωση "13η Νοέμβρη" είναι γεγονός πλέον!

😉

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/2/2022 στις 8:01 ΜΜ, Mrs. Hyde είπε

Καλέ, @MrsPeel, σκύψε να σου πω λίγο στ' αυτί. Mrs κι εσύ... Το ίδιο σκορπίνα, και μάλιστα χτυπήσαμε και ίδια μέρα... Βρε, δεν ενώνουμε την πανουργικότητά μας και να κατακτήσωμεν την κορυφή; Θα κάναμε αχτύπητο δίδυμο. 😎

 

12 ώρες πριν, MrsPeel είπε

Ώπα, ώπα τί εννοείς; Κι εσύ γενέθλια στις 13 Νοεμβρίου έχεις; Μπήκα στο προφίλ σου, αλλά δεν ξέρω πώς να το αναζητήσω. Είμαι καινούργια σε αυτή τη γειτονιά. :-)  'Ασε, αν θέλεις μεγαλεία στο παιχνίδι, καλύτερα να διαλέξεις κάποιον άλλο για να κάνετε συμμαχία! 😄 Όσο κι αν δεν είχαν εκτιμηθεί οι υπέροχες επιλογές μου στα παιχνίδια, εγώ συνέχισα να υποβάλω τους συμπαίκτες μου στο να τις ακούνε! 😜

Για κάθε άλλη συμμαχία πανουργικότητας καθώς και για σχέδια κατάκτησης του κόσμου, είμαι πάντα ανοικτή! 😉

Λοιποοοοον, προς αποκατάσταση της αλήθειας: (ως προς την εκτίμηση των υπέροχων επιλογών της MrsPeel)

1.  Κομμάτι της έχει πάρει 131 βαθμούς και είναι στην δεύτερη υψηλότερη θέση στο σύνολο των 10 παιχνιδιών μέχρι τώρα (ισόβαθμη με τον Φρούλη - πρώτη είναι η Σίλα με 132)

2. Στο τρίτο παιχνίδι ήρθε 3η την τελευταία στιγμή καθώς ήταν στην 2η θέση σχεδόν σε όλους τους γύρους.

=================================================

Στο κλαμπ νομίζω πρέπει να μπει και η Σίλα (13 και αυτή αλλά καλοκαιρινή) 

Ωραία θα ήταν στο επόμενο να δίνεται η μάχη για την πρώτη θεση από τις MrsPeel, Mrs. Hyde και Σίλα (Siloufkien)  :D  

Επεξ/σία από NovaLacertae
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο, βρε Nova!! Σε ευχαριστώ για την αποκατάσταση της αλήθειας! Το θυμάμαι εκείνο το παιχνίδι που βγήκα τρίτη στο παρατσάκ. Και αυτό συνέβη γιατί λίγο πριν το τέλος του προφανώς οι συμπαίκτες μου έκαναν μαζική κατανάλωση μαρμελάδας, η οποία ήταν τόσο πληθωρική, που κατέληξε στο έσω ους τους (με άλλα λόγια είχαν μαρμελάδα στα αυτιά 😄 ) γιατί μου έστειλαν το εκπληκτικό "Sunscreen" του Buz Luhrmann 20.000 λεύγες κάτω από τη θάλασσα!

 

 

 

Όσο για την Siloufkien, μετά χαράς θα την έχουμε στη συμμαχία μας!

😉

Capture.JPG.70bd7cb4da37228a284b2ce8844a8c5f.JPG

Επεξ/σία από MrsPeel
Αλλαγή γραμματοσειράς, ήταν πολύ μικρή
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρος #8 - Αποτελέσματα

ΘέσηΤίτλοςΣύνολοCINDRHEMMFERGABGESMICNOMNOVOZOPAVRIOSIL
1 Peter Gabriel - My Body Is A Cage 8507104127121051071#
2 Alexandra Savior - But You 83#10437610810120310
3 Heartless Bastards - Only For You 80587102122#731284
4 The Brian Jonestown Massacre - - Food For Clouds 79812678403#85108
5 America - A Horse With No Name 737112#42651251072
6 Arctic Monkeys - I Wanna Be Yours 6464565817366#7
7 Tito & Tarantula - After Dark 62453501051260#012
8 Kammerflimmer Kollektief - Shibboleth 521268260#082161
8 Saralunden & Tobias Bernstrup - An Insidious Poison 522#1110544413125
10 Peaches - Lose You 45102081#3214446
11 Luna Del Rey - Summer Bumer 401020#18627850
12 Bert Jansch - Black Waterside 3933#12337100223
13OZO - DNS0xxxxxxxxx#xxx


Σχόλια ανά τραγούδι

Round #8:
NOM: Το γύρο θα τον χαρακτήριζα ως deja vu. Τρία τραγούδια, μεταξύ των οποίων και το δικό μου (εξηγώ παρακάτω το λόγο που το έβαλα), έχουν ξαναμπεί στο παιχνίδι. Επίσης, τρεις καλλιτέχνες έχουν ξαναμπεί (αν δεν κάνω λάθος). Γενικά δεν με εντυπωσίασε, εκτός από το τραγούδι στο οποίο έβαλα 12. Πάμε για άλλα καλύτερα...

Peter Gabriel - My Body Is A Cage :
MIC (12): Φορσέ και πάλι, δίνω 12άρι χωρίς να θέλω. Βάζετε τόσες αηδίες που όταν βρω ένα γνωστό βάζω αναγκαστικά καλό βαθμό κι ας θέλω να προωθήσω τα πιο άγνωστα.
NOM (10): Με το πρώτο άκουσμα με εντυπωσίασε. Με το δεύτερο και τρίτο κάτι λιγότερο. Δεν θα ρισκάρω τέταρτη φορά, για να μην πέσει στα αυτιά μου. Πάντως, η εικόνα στο βίντεο, θα συνεχίσει να με εντυπωσιάζει.
OZO (10): Μελαγχολικό...
DRH (7): Αυτό είναι το "σώμα μου φτιαγμένο από πηλό" στα εγγλέζικα; Πολύ ωραίο είναι, ποιος όμως είναι αυτός ο Peter Gabriel που θα τολμήσει να ακουμπήσει παρόμοιο θέμα με το εθνικιστικό μας υπερσούργελο;
NOV (5): Από παλιά μου άρεσε ο Γκάμπριελ καλούλι και το κομμάτι

Alexandra Savior - But You :
OZO (12): Μου περίσσεψε το 12. Τυχερό κομμάτι!
DRH (10): Της έβαλα μια φορά 12άρι σε προηγούμενο. Τώρα μάλλον το χάνει για λίγο
MIC (10): Μάλλον σχετικά περίπου ίσως συμπαθητικό. Κατά προσέγγιση πάντα.
NOV (10): Μια πολύ γλυκιά και ιδιαίτερη φωνή με μια πολύ ωραία μελωδία
SIL (10): Τα έχει όλα! Αρχή, μέση και τέλος, ωραία φωνή, μουσική κι ενορχήστρωση, τι άλλο να ζητήσω;;
NOM (8): Γλυκούλα είναι η κοπελιά και σε μερικά σημεία η μουσική γίνεται ενδιαφέρουσα. 'Οχι ότι κόβω φλέβες βέβαια.
FER (3): Ρυθμικό και όμορφο.

Heartless Bastards - Only For You :
DRH (8): Το δικό μου το Only for you στο πρώτο παιχνίδι ήταν πολύ καλύτερο. Αλλά τι να εκτιμήσετε; Άκαρδοι μπάσταρδοι!
NOV (7): Ωραίος συνδυασμός αυτός βρε... Οι άκαρδοι μπάσταρδοι να αφιερώνουν μόνο για σένα...
SIL (4): Καλό ήτανε, μόνο η φωνή και η μελωδία του λείπουν .
OZO (3): Για σένα 3
MIC (2): Για Heartless Bastards περίμενα τουλάχιστον κάτι πιο ενδιαφέρον. Αυτοί είναι πιο αδιάφοροι κι από ανάλατο μαρούλι.
NOM (#): Πολλές φορές, θολώνει το λιγοστό μυαλό μου και κάνω τις μεγαλύτερες ανοησίες, ενίοτε εντελώς καταστροφικές. 'Ετσι και τώρα....'Εψαχνα στη λίστα με τα τραγούδια που έχουν μπει στο παιχνίδι και το αναζητούσα χωρίς το "The". 'Όπως καταλαβαίνετε λοιπόν, τραγούδι με τίτλο "Heartless Bastards" δεν έχει ξαναμπεί. Το έψαξα πολλές φορές, για να ικανοποιήσω την εμμονή μου. Εσχάτως όμως και εντελώς τυχαία, ανακάλυψα πως το είχα ξαναβάλει με τον πραγματικό του τίτλο "The Heartless Bastards". Ντρέπομαι και λυπάμαι. Αν λοιπόν το θάψετε, θα έχετε δίκιο. Φιλάκια!

The Brian Jonestown Massacre - - Food For Clouds :
DRH (12): Αυτοί από ότι βλέπω δεν ξανάπαιξαν στο παιχνίδι! Περίεργο! Ωραίο κομμάτι!
OZO (8): Ωραία animation
SIL (8): Αχου τι χαριτωμένο που είναι το τραγουδάκι σας 😊😊
NOM (3): Αυτοί γιατί πάνε, πάνε, πάνε και δεν έρχονται; Λοιπόν: Στίχοι ανόητοι, μουσική ασήμαντη, ερμηνεία άχρωμη.
MIC (0): Πάλι αυτά τα νιουγουεϊβοπανκοαγγλομεταποπ με την απεγνωσμένη φωνή καρμπόν. Ακόμα χειρότερα που δεν είναι καν Αγγλικό και δεν είναι καν eighties.
NOV (#): Το άκουσα την πρωτοχρονιά, εδώ στο Ινσόμνια και μου άρεσε, οπότε είπα ας το βάλω κάποια στιγμή, το σκεφτόμουν και για τον προηγούμενο γύρο (ήταν το ''άλλο'' ) τελικά όμως είχα βάλει το ''οποιο'' Εδώ είναι η ντέμο έκδοση, στην ορίτζιναλ είναι καλύτερος ο ήχος αλλά μου άρεσε πολύ το βιντεάκι γιαυτό την προτίμησα...

America - A Horse With No Name :
NOV (12): Διαχρονική λατρεία!
MIC (6): Απορώ πώς δεν έχετε βάλει Elvis Presley ακόμα.
NOM (5): Ποτέ δεν με συγκίνησε αυτό το τραγούδι, ούτε τότε που το είχε ξαναβάλει ο Ozoiros ούτε τώρα.
OZO (5): Πολύ καλό! Το είχα βάλει στο παρελθόν.
SIL (2): Το χω ξανά βαθμολογήσει μωρέ, τι να του βάλω τώρα;
DRH (1): Ωραίο είναι, αλλα παραείναι σούπα και ξανάπαιξε και στο παιχνίδι. Με την ευκαιρία έβαλα να ξανακούσω το Inspector Mills θα θυμηθώ το σχολείο.

Arctic Monkeys - I Wanna Be Yours :
NOM (7): Το τραγουδάκι αυτό, το είχε βάλει ο Froulis στον 7ο γύρο του 4ου παιχνιδιού και είχε βγει 14ο. Χάλια δηλαδή. Μάλιστα, εγώ του είχα βάλει μηδέν, γιατί ο γύρος προφανώς είχε καλύτερα τραγούδια. Πώς μπόρεσα η κακούργα να θάψω τέτοια τραγουδάρα; Θα μπορούσα και σήμερα να του βάλω μηδέν αλλά δεν μου βγαίνουν τα κουκιά. Οφείλω όμως να ομολογήσω ότι μετά από τόσα χρόνια, άλλαξαν τα γούστα μου και μου αρέσει περισσότερο.
SIL (7): Αυτό είναι του γούστου μου! Έχει ξανά μπει αλλά εγώ δεν έπαιζα τότε 😊
OZO (6): Ενδιαφέρουσα περίπτωση...
DRH (4): Ξανάπαιξε το κομμάτι στο παιχνίδι σε live έκδοση. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι ότι ενώ οι Last shadow puppets με άρεσαν πάρα πολύ, τους Arctic monkeys τους βρίσκω πολύ αδιάφορους. Κακοί δεν είναι, αλλά δε μου κάνουν αίσθηση να θέλω να τους ξανακούσω. Από τους Last shadow αγόρασα και το πρώτο βινύλιο και έχει κομμάτια που δεν πρόκειται να τα βαρεθώ.
NOV (3): Καλούλι είναι! Εδώ η εκτέλεση είναι καλύτερη από την την προηγούμενη φορά που ήταν λάιβ αλλά θα τους βάλω τον ίδιο βαθμό.
MIC (1): Παγώσαμε.

Tito & Tarantula - After Dark :
NOM (12): Θερμή παράκληση: Επειδή έχω μεγάλο πρόβλημα με τα φίδια κι ίσως μιά μέρα πάθω έμφραγμα αν τα ξαναδώ σε βίντεο, σας παρακαλώ φίλοι μου, να επιλέγετε άλλα βίντεο για το τραγούδι της καρδιάς σας. Ευτυχώς αυτή τη φορά γλύτωσα, γιατί άργησα ν' ακούσω τη λίστα και με πήρε τηλέφωνο η SIL για να με προειδοποιήσει. Το τραγούδι όμως, είναι φανταστικό και σίγουρα το καλύτερο του γύρου και ένα από τα κορυφαία όλου του παιχνιδιού.
SIL (12): Ήθελα να το βάλω σε παλιότερο παιχνίδι και κρίμα δηλαδή που δεν το θυμήθηκα πάλι 😄 Είναι που είναι σέξι το τραγούδι έρχεται και ο χορός της Salma Hayek να το απογειώσει!! Έχει το πιο καυτό κορμί της μεγάλης οθόνης, από αυτό το πόδι δηλαδή μέχρι και γω θα έπινα μπύρα 😊 Το ξέρω ότι το σχόλιο ξέφυγε λίγο, δεν αξιολογείται η χορεύτρια εδώ αλλά τα πα όλα με το βαθμό μου!
NOV (6): Το βίντεο σε αναγουλιάζει, σε αγριεύει κάπως, αλλά βλέπεις τη Σάλμα και ξεχνάς και αυτά που ακούς
DRH (5): Μ'αρέσει. Το έχω ακούσει όμως τόσες φορές που πλέον είναι αδιάφορο.
MIC (5): Οι χοροί με φίδια έχουν αρχίσει και έχουν τελειώσει εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=eWKeSgv3oDw Τα υπόλοιπα δεν είναι φίδια, είναι απλά σκουληκάκια.
OZO (0): Ωραίο σώμα!

Kammerflimmer Kollektief - Shibboleth :
NOV (8): Πολύ καλό, προς το τέλος το τράβηξαν λίγο
DRH (6): Αν εξαιρέσεις το κομμάτι που μετατρέπεται σε ηπειρώτικο, θρακιώτικο, κάτι τέτοιο, δεν τη ξεχωρίζω αυτή τη φασαρία, το υπόλοιπο μέρος του είναι ωραίο.
OZO (2): Μονότονο
SIL (1): Βρήκα την υπόκρουση που χρειαζόμουν για να σημειώσω τη λίστα με τα ψώνια μου! Πραγματικά πέτυχε, δεν ξέχασα τίποτα 😁
NOM (0): Πρώτη φορά ακούω θόρυβο που να είναι και εκνευριστικός και βαρετός.
MIC (#): Αν είχατε αυτιά αντί για κουμπότρυπες, ειδικά στον συγκεκριμένο γύρο το δικό μου έπρεπε να βγει πρώτο με 144 βαθμούς.

Saralunden & Tobias Bernstrup - An Insidious Poison :
SIL (5): Σικ κι επιτηδευμένο! Το γουστάρω!
MIC (4): Πριν ακούσαμε την μεθυσμένη μύγα, τώρα ακούμε την μύγα με λαρυγγίτιδα.
NOM (4): Επίπεδο και αδιάφορο.
OZO (1): Κάτι αδιευκρίνιστο με χάλαγε...

Peaches - Lose You :
SIL (6): Στο βίντεο εκεί που γράφει peaches με μεγάλα γράμματα την πρώτη φορά νόμιζα ότι γράφει ΜΑΚΗΣ 😄😄 Μου φέρνει λίγο στο φίλο μας η αλήθεια είναι... Είναι ηλεκτρονικό, σέξι και μ αρέσει!!
OZO (4): Κάπου χάθηκα...
MIC (3): Δεν σας άρεσε το italo-disco που έβαλα στον προηγούμενο γύρο, θα σας αρέσει άραγε περισσότερο αυτό το ξεκούρδιστο που ακούγεται σα να τραγουδάει μεθυσμένη μύγα; Με τα αυτιά που έχετε, δεν το αποκλείω.
NOM (2): Αυτή είναι όψιμη ντίσκο που την έβαλαν στο ρεύμα και έγινε ηλεκτρονική;
NOV (1): Άντε να κερδίσεις με τέτοιο τίτλο...

Luna Del Rey - Summer Bumer :
MIC (8): Φοβερό τί διαφορά κάνει ένα ορθογραφικό λάθος. Η Luna είναι σαφώς πιο ενδιαφέρουσα από την Lana. Όχι ότι είναι για τίποτα παραπάνω από 3, αλλά είπαμε: Άτιμη κενωνία, που άλλους τους κατεβάζεις κι άλλους τους ανεβάζεις στα Τάρταρα.
OZO (7): Αγαπημένη
NOM (6): Η Lana Del Rey έχει σίγουρα φωνάρα και η ερμηνεία της ξεχωρίζει. Πού είναι όμως εκείνες οι εποχές που ακούγαμε "video games" και σηκωνόταν η τρίχα μας!
NOV (2): Ωπ! Νάτη παλι η Λάνα, όμως είναι μακριά ακόμα το καλοκαίρι...
DRH (0): Καιρό είχαμε να την ακούσουμε. Και αυτό είναι ντιπ για ντιπ χάλι.
SIL (0): Ούτε καν η φωνή της δε μου ακούγεται καλά που στον προηγούμενο γύρο την είχα εκθειάσει 😔 Δεν της ταιριάζει αυτό το στυλ και το τραγούδι δεν είναι ωραίο, ας της το πει κάποιος. Ξεπεσμένη ντίβα μου θυμίζει.

Bert Jansch - Black Waterside :
MIC (7): Συμπαθητικός ο κυριούλης αλλά μου κάνει περισσότερο σε βαριεστημένο υπάλληλο εφορίας. Δηλαδή στοιχηματίζω ότι μετά το τραγούδι πήγε να δει λίγο Ενώπιος Ενωπίω και τον ψιλοπήρε στον καναπέ. Θα του βάλω όμως ένα 7άρι γιατί βλέπω ότι είναι στα πρόθυρα της κατάθλιψης.
DRH (3): Μου θυμίζει λίγο τους Monty Python να σατιρίζουν τον Bob Dylan
NOM (1): Αυτός τραγουδάει σαν να είναι σε κώμα και να του έχουν δώσει και βενζοδιαζεπίνες για να το σιγουρέψουν.
NOV (0): Μπα, δεν...
OZO (0): Δεν με κέρδισε...



Σχόλια ανά παίκτη

DRH:
The Brian Jonestown Massacre - - Food For Clouds (12): Αυτοί από ότι βλέπω δεν ξανάπαιξαν στο παιχνίδι! Περίεργο! Ωραίο κομμάτι!
Alexandra Savior - But You (10): Της έβαλα μια φορά 12άρι σε προηγούμενο. Τώρα μάλλον το χάνει για λίγο
Heartless Bastards - Only For You (8): Το δικό μου το Only for you στο πρώτο παιχνίδι ήταν πολύ καλύτερο. Αλλά τι να εκτιμήσετε; Άκαρδοι μπάσταρδοι!
Peter Gabriel - My Body Is A Cage (7): Αυτό είναι το "σώμα μου φτιαγμένο από πηλό" στα εγγλέζικα; Πολύ ωραίο είναι, ποιος όμως είναι αυτός ο Peter Gabriel που θα τολμήσει να ακουμπήσει παρόμοιο θέμα με το εθνικιστικό μας υπερσούργελο;
Kammerflimmer Kollektief - Shibboleth (6): Αν εξαιρέσεις το κομμάτι που μετατρέπεται σε ηπειρώτικο, θρακιώτικο, κάτι τέτοιο, δεν τη ξεχωρίζω αυτή τη φασαρία, το υπόλοιπο μέρος του είναι ωραίο.
Tito & Tarantula - After Dark (5): Μ'αρέσει. Το έχω ακούσει όμως τόσες φορές που πλέον είναι αδιάφορο.
Arctic Monkeys - I Wanna Be Yours (4): Ξανάπαιξε το κομμάτι στο παιχνίδι σε live έκδοση. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι ότι ενώ οι Last shadow puppets με άρεσαν πάρα πολύ, τους Arctic monkeys τους βρίσκω πολύ αδιάφορους. Κακοί δεν είναι, αλλά δε μου κάνουν αίσθηση να θέλω να τους ξανακούσω. Από τους Last shadow αγόρασα και το πρώτο βινύλιο και έχει κομμάτια που δεν πρόκειται να τα βαρεθώ.
Bert Jansch - Black Waterside (3): Μου θυμίζει λίγο τους Monty Python να σατιρίζουν τον Bob Dylan
America - A Horse With No Name (1): Ωραίο είναι, αλλα παραείναι σούπα και ξανάπαιξε και στο παιχνίδι. Με την ευκαιρία έβαλα να ξανακούσω το Inspector Mills θα θυμηθώ το σχολείο.
Luna Del Rey - Summer Bumer (0): Καιρό είχαμε να την ακούσουμε. Και αυτό είναι ντιπ για ντιπ χάλι.

FER:
Alexandra Savior - But You (3): Ρυθμικό και όμορφο.

MIC:
Peter Gabriel - My Body Is A Cage (12): Φορσέ και πάλι, δίνω 12άρι χωρίς να θέλω. Βάζετε τόσες αηδίες που όταν βρω ένα γνωστό βάζω αναγκαστικά καλό βαθμό κι ας θέλω να προωθήσω τα πιο άγνωστα.
Alexandra Savior - But You (10): Μάλλον σχετικά περίπου ίσως συμπαθητικό. Κατά προσέγγιση πάντα.
Luna Del Rey - Summer Bumer (8): Φοβερό τί διαφορά κάνει ένα ορθογραφικό λάθος. Η Luna είναι σαφώς πιο ενδιαφέρουσα από την Lana. Όχι ότι είναι για τίποτα παραπάνω από 3, αλλά είπαμε: Άτιμη κενωνία, που άλλους τους κατεβάζεις κι άλλους τους ανεβάζεις στα Τάρταρα.
Bert Jansch - Black Waterside (7): Συμπαθητικός ο κυριούλης αλλά μου κάνει περισσότερο σε βαριεστημένο υπάλληλο εφορίας. Δηλαδή στοιχηματίζω ότι μετά το τραγούδι πήγε να δει λίγο Ενώπιος Ενωπίω και τον ψιλοπήρε στον καναπέ. Θα του βάλω όμως ένα 7άρι γιατί βλέπω ότι είναι στα πρόθυρα της κατάθλιψης.
America - A Horse With No Name (6): Απορώ πώς δεν έχετε βάλει Elvis Presley ακόμα.
Tito & Tarantula - After Dark (5): Οι χοροί με φίδια έχουν αρχίσει και έχουν τελειώσει εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=eWKeSgv3oDw Τα υπόλοιπα δεν είναι φίδια, είναι απλά σκουληκάκια.
Saralunden & Tobias Bernstrup - An Insidious Poison (4): Πριν ακούσαμε την μεθυσμένη μύγα, τώρα ακούμε την μύγα με λαρυγγίτιδα.
Peaches - Lose You (3): Δεν σας άρεσε το italo-disco που έβαλα στον προηγούμενο γύρο, θα σας αρέσει άραγε περισσότερο αυτό το ξεκούρδιστο που ακούγεται σα να τραγουδάει μεθυσμένη μύγα; Με τα αυτιά που έχετε, δεν το αποκλείω.
Heartless Bastards - Only For You (2): Για Heartless Bastards περίμενα τουλάχιστον κάτι πιο ενδιαφέρον. Αυτοί είναι πιο αδιάφοροι κι από ανάλατο μαρούλι.
Arctic Monkeys - I Wanna Be Yours (1): Παγώσαμε.
The Brian Jonestown Massacre - - Food For Clouds (0): Πάλι αυτά τα νιουγουεϊβοπανκοαγγλομεταποπ με την απεγνωσμένη φωνή καρμπόν. Ακόμα χειρότερα που δεν είναι καν Αγγλικό και δεν είναι καν eighties.
Kammerflimmer Kollektief - Shibboleth (#): Αν είχατε αυτιά αντί για κουμπότρυπες, ειδικά στον συγκεκριμένο γύρο το δικό μου έπρεπε να βγει πρώτο με 144 βαθμούς.

NOM:
Round #8: Το γύρο θα τον χαρακτήριζα ως deja vu. Τρία τραγούδια, μεταξύ των οποίων και το δικό μου (εξηγώ παρακάτω το λόγο που το έβαλα), έχουν ξαναμπεί στο παιχνίδι. Επίσης, τρεις καλλιτέχνες έχουν ξαναμπεί (αν δεν κάνω λάθος). Γενικά δεν με εντυπωσίασε, εκτός από το τραγούδι στο οποίο έβαλα 12. Πάμε για άλλα καλύτερα...
Tito & Tarantula - After Dark (12): Θερμή παράκληση: Επειδή έχω μεγάλο πρόβλημα με τα φίδια κι ίσως μιά μέρα πάθω έμφραγμα αν τα ξαναδώ σε βίντεο, σας παρακαλώ φίλοι μου, να επιλέγετε άλλα βίντεο για το τραγούδι της καρδιάς σας. Ευτυχώς αυτή τη φορά γλύτωσα, γιατί άργησα ν' ακούσω τη λίστα και με πήρε τηλέφωνο η SIL για να με προειδοποιήσει. Το τραγούδι όμως, είναι φανταστικό και σίγουρα το καλύτερο του γύρου και ένα από τα κορυφαία όλου του παιχνιδιού.
Peter Gabriel - My Body Is A Cage (10): Με το πρώτο άκουσμα με εντυπωσίασε. Με το δεύτερο και τρίτο κάτι λιγότερο. Δεν θα ρισκάρω τέταρτη φορά, για να μην πέσει στα αυτιά μου. Πάντως, η εικόνα στο βίντεο, θα συνεχίσει να με εντυπωσιάζει.
Alexandra Savior - But You (8): Γλυκούλα είναι η κοπελιά και σε μερικά σημεία η μουσική γίνεται ενδιαφέρουσα. 'Οχι ότι κόβω φλέβες βέβαια.
Arctic Monkeys - I Wanna Be Yours (7): Το τραγουδάκι αυτό, το είχε βάλει ο Froulis στον 7ο γύρο του 4ου παιχνιδιού και είχε βγει 14ο. Χάλια δηλαδή. Μάλιστα, εγώ του είχα βάλει μηδέν, γιατί ο γύρος προφανώς είχε καλύτερα τραγούδια. Πώς μπόρεσα η κακούργα να θάψω τέτοια τραγουδάρα; Θα μπορούσα και σήμερα να του βάλω μηδέν αλλά δεν μου βγαίνουν τα κουκιά. Οφείλω όμως να ομολογήσω ότι μετά από τόσα χρόνια, άλλαξαν τα γούστα μου και μου αρέσει περισσότερο.
Luna Del Rey - Summer Bumer (6): Η Lana Del Rey έχει σίγουρα φωνάρα και η ερμηνεία της ξεχωρίζει. Πού είναι όμως εκείνες οι εποχές που ακούγαμε "video games" και σηκωνόταν η τρίχα μας!
America - A Horse With No Name (5): Ποτέ δεν με συγκίνησε αυτό το τραγούδι, ούτε τότε που το είχε ξαναβάλει ο Ozoiros ούτε τώρα.
Saralunden & Tobias Bernstrup - An Insidious Poison (4): Επίπεδο και αδιάφορο.
The Brian Jonestown Massacre - - Food For Clouds (3): Αυτοί γιατί πάνε, πάνε, πάνε και δεν έρχονται; Λοιπόν: Στίχοι ανόητοι, μουσική ασήμαντη, ερμηνεία άχρωμη.
Peaches - Lose You (2): Αυτή είναι όψιμη ντίσκο που την έβαλαν στο ρεύμα και έγινε ηλεκτρονική;
Bert Jansch - Black Waterside (1): Αυτός τραγουδάει σαν να είναι σε κώμα και να του έχουν δώσει και βενζοδιαζεπίνες για να το σιγουρέψουν.
Kammerflimmer Kollektief - Shibboleth (0): Πρώτη φορά ακούω θόρυβο που να είναι και εκνευριστικός και βαρετός.
Heartless Bastards - Only For You (#): Πολλές φορές, θολώνει το λιγοστό μυαλό μου και κάνω τις μεγαλύτερες ανοησίες, ενίοτε εντελώς καταστροφικές. 'Ετσι και τώρα....'Εψαχνα στη λίστα με τα τραγούδια που έχουν μπει στο παιχνίδι και το αναζητούσα χωρίς το "The". 'Όπως καταλαβαίνετε λοιπόν, τραγούδι με τίτλο "Heartless Bastards" δεν έχει ξαναμπεί. Το έψαξα πολλές φορές, για να ικανοποιήσω την εμμονή μου. Εσχάτως όμως και εντελώς τυχαία, ανακάλυψα πως το είχα ξαναβάλει με τον πραγματικό του τίτλο "The Heartless Bastards". Ντρέπομαι και λυπάμαι. Αν λοιπόν το θάψετε, θα έχετε δίκιο. Φιλάκια!

NOV:
America - A Horse With No Name (12): Διαχρονική λατρεία!
Alexandra Savior - But You (10): Μια πολύ γλυκιά και ιδιαίτερη φωνή με μια πολύ ωραία μελωδία
Kammerflimmer Kollektief - Shibboleth (8): Πολύ καλό, προς το τέλος το τράβηξαν λίγο
Heartless Bastards - Only For You (7): Ωραίος συνδυασμός αυτός βρε... Οι άκαρδοι μπάσταρδοι να αφιερώνουν μόνο για σένα...
Tito & Tarantula - After Dark (6): Το βίντεο σε αναγουλιάζει, σε αγριεύει κάπως, αλλά βλέπεις τη Σάλμα και ξεχνάς και αυτά που ακούς
Peter Gabriel - My Body Is A Cage (5): Από παλιά μου άρεσε ο Γκάμπριελ καλούλι και το κομμάτι
Arctic Monkeys - I Wanna Be Yours (3): Καλούλι είναι! Εδώ η εκτέλεση είναι καλύτερη από την την προηγούμενη φορά που ήταν λάιβ αλλά θα τους βάλω τον ίδιο βαθμό.
Luna Del Rey - Summer Bumer (2): Ωπ! Νάτη παλι η Λάνα, όμως είναι μακριά ακόμα το καλοκαίρι...
Peaches - Lose You (1): Άντε να κερδίσεις με τέτοιο τίτλο...
Bert Jansch - Black Waterside (0): Μπα, δεν...
The Brian Jonestown Massacre - - Food For Clouds (#): Το άκουσα την πρωτοχρονιά, εδώ στο Ινσόμνια και μου άρεσε, οπότε είπα ας το βάλω κάποια στιγμή, το σκεφτόμουν και για τον προηγούμενο γύρο (ήταν το ''άλλο'' ) τελικά όμως είχα βάλει το ''οποιο'' Εδώ είναι η ντέμο έκδοση, στην ορίτζιναλ είναι καλύτερος ο ήχος αλλά μου άρεσε πολύ το βιντεάκι γιαυτό την προτίμησα...

OZO:
Alexandra Savior - But You (12): Μου περίσσεψε το 12. Τυχερό κομμάτι!
Peter Gabriel - My Body Is A Cage (10): Μελαγχολικό...
The Brian Jonestown Massacre - - Food For Clouds (8): Ωραία animation
Luna Del Rey - Summer Bumer (7): Αγαπημένη
Arctic Monkeys - I Wanna Be Yours (6): Ενδιαφέρουσα περίπτωση...
America - A Horse With No Name (5): Πολύ καλό! Το είχα βάλει στο παρελθόν.
Peaches - Lose You (4): Κάπου χάθηκα...
Heartless Bastards - Only For You (3): Για σένα 3
Kammerflimmer Kollektief - Shibboleth (2): Μονότονο
Saralunden & Tobias Bernstrup - An Insidious Poison (1): Κάτι αδιευκρίνιστο με χάλαγε...
Tito & Tarantula - After Dark (0): Ωραίο σώμα!
Bert Jansch - Black Waterside (0): Δεν με κέρδισε...

SIL:
Tito & Tarantula - After Dark (12): Ήθελα να το βάλω σε παλιότερο παιχνίδι και κρίμα δηλαδή που δεν το θυμήθηκα πάλι 😄 Είναι που είναι σέξι το τραγούδι έρχεται και ο χορός της Salma Hayek να το απογειώσει!! Έχει το πιο καυτό κορμί της μεγάλης οθόνης, από αυτό το πόδι δηλαδή μέχρι και γω θα έπινα μπύρα 😊 Το ξέρω ότι το σχόλιο ξέφυγε λίγο, δεν αξιολογείται η χορεύτρια εδώ αλλά τα πα όλα με το βαθμό μου!
Alexandra Savior - But You (10): Τα έχει όλα! Αρχή, μέση και τέλος, ωραία φωνή, μουσική κι ενορχήστρωση, τι άλλο να ζητήσω;;
The Brian Jonestown Massacre - - Food For Clouds (8): Αχου τι χαριτωμένο που είναι το τραγουδάκι σας 😊😊
Arctic Monkeys - I Wanna Be Yours (7): Αυτό είναι του γούστου μου! Έχει ξανά μπει αλλά εγώ δεν έπαιζα τότε 😊
Peaches - Lose You (6): Στο βίντεο εκεί που γράφει peaches με μεγάλα γράμματα την πρώτη φορά νόμιζα ότι γράφει ΜΑΚΗΣ 😄😄 Μου φέρνει λίγο στο φίλο μας η αλήθεια είναι... Είναι ηλεκτρονικό, σέξι και μ αρέσει!!
Saralunden & Tobias Bernstrup - An Insidious Poison (5): Σικ κι επιτηδευμένο! Το γουστάρω!
Heartless Bastards - Only For You (4): Καλό ήτανε, μόνο η φωνή και η μελωδία του λείπουν .
America - A Horse With No Name (2): Το χω ξανά βαθμολογήσει μωρέ, τι να του βάλω τώρα;
Kammerflimmer Kollektief - Shibboleth (1): Βρήκα την υπόκρουση που χρειαζόμουν για να σημειώσω τη λίστα με τα ψώνια μου! Πραγματικά πέτυχε, δεν ξέχασα τίποτα 😁
Luna Del Rey - Summer Bumer (0): Ούτε καν η φωνή της δε μου ακούγεται καλά που στον προηγούμενο γύρο την είχα εκθειάσει 😔 Δεν της ταιριάζει αυτό το στυλ και το τραγούδι δεν είναι ωραίο, ας της το πει κάποιος. Ξεπεσμένη ντίβα μου θυμίζει.



Συγκεντρωτικά αποτελέσματα

Θέση +/- ΠαίκτηςΣύνολοΓ01Γ02Γ03Γ04Γ05Γ06Γ07Γ08Γ09Γ10Γ11Γ12
1 DRH5398091786460694552
2 +1 CIN5266464736473515483
3 NOM5236788555957526580
4 +1 SIL52149672610760735485
5 +1 NOV5055651655054579379
6 -4 EMM4866762903447836439
7 +1 FER4726644566666455673
8 +1 PAV4544463755552356862
9 +1 GES4276748446256663945
10 +1 MIC4114547506164543852
11 -4 OZO41066515854428059x
12 RIO3694244493646414764
13 GAB3314134354277481440


  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Mrs Hyde και @ Mrs Peel ελπίζω να μην είστε και Σαββατογεννημένες όπως η Siloufkien. Γιατί ο συνδυασμός 13 και Σάββατο, σκοτώνει (τους άλλους)!😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, NovaLacertae είπε

 

Λοιποοοοον, προς αποκατάσταση της αλήθειας: (ως προς την εκτίμηση των υπέροχων επιλογών της MrsPeel)

1.  Κομμάτι της έχει πάρει 131 βαθμούς και είναι στην δεύτερη υψηλότερη θέση στο σύνολο των 10 παιχνιδιών μέχρι τώρα (ισόβαθμη με τον Φρούλη - πρώτη είναι η Σίλα με 132)

2. Στο τρίτο παιχνίδι ήρθε 3η την τελευταία στιγμή καθώς ήταν στην 2η θέση σχεδόν σε όλους τους γύρους.

=================================================

Στο κλαμπ νομίζω πρέπει να μπει και η Σίλα (13 και αυτή αλλά καλοκαιρινή) 

Ωραία θα ήταν στο επόμενο να δίνεται η μάχη για την πρώτη θεση από τις MrsPeel, Mrs. Hyde και Σίλα (Siloufkien)  :D  

Μπράβο, βρε NovaLacertae. 😊

=================================================

Εν τω μεταξύ, πρέπει να 'σαι μεγάααλος καταφερτζής εσύ. Για δείτε πώς στρώνει το έδαφος για τον επόμενο γύρο από τώρα. Μας πριζώνει ωραιότατα και με τρόπο. 🤣😁

 

3 ώρες πριν, nomainline είπε

@Mrs Hyde και @ Mrs Peel ελπίζω να μην είστε και Σαββατογεννημένες όπως η Siloufkien. Γιατί ο συνδυασμός 13 και Σάββατο, σκοτώνει (τους άλλους)!😉

Δεν ξέρω για την έτερη Mrs, αλλά εγώ τον φονικό συνδυασμό τον έχασα για μια ημέρα. Βιάστηκαν και μ' έβγαλαν Παρασκευή. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mrs. Hyde είπε

Μπράβο, βρε NovaLacertae. 😊

=================================================

Εν τω μεταξύ, πρέπει να 'σαι μεγάααλος καταφερτζής εσύ. Για δείτε πώς στρώνει το έδαφος για τον επόμενο γύρο από τώρα. Μας πριζώνει ωραιότατα και με τρόπο. 🤣😁

 

Δεν ξέρω για την έτερη Mrs, αλλά εγώ τον φονικό συνδυασμό τον έχασα για μια ημέρα. Βιάστηκαν και μ' έβγαλαν Παρασκευή. 😛

Μην πεις σε Αμερικανό ότι έχεις γεννηθεί Παρασκευή και 13, θα τρομάξει!😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρος #9 - Αποτελέσματα

ΘέσηΤίτλοςΣύνολοCINDRHEMMFERGABGESMICNOMNOVOZOPAVRIOSIL
1 Black Mountain - Set Us Free 90812127165#7107105
2 Fink - Pilgrim 8368#188710576710
3 René Aubry - Après La Pluie 7910358101225#6828
4 Heather Nova - Out In New Mexico 77126427#681012253
5 Riverside - The Depth Of Self-Delusion 685#840311288487
6 Nick Waterhouse - L.A. Turnaround 64#71050742625124
7 Vas - Mandara 552201212101231010#
8 Fake Type. - Witch Hat 530071062#7030612
9 Δυστυχία Σου Ελλάς - Γ.Ζουγανέλης & Γ.Κούτρας & Λ.Μαχαιρίτσας & Μ.Πασχαλίδης 464030343612#1010
10 Teddy Swims - Let Me Love You 407563550131#40
11 Master Kg - Jerusalema 381106#084041202
12 Lildeath - Moment 32010204000253#6
13 Leszek Możdżer - Tango M 29341#2110040031


Σχόλια ανά τραγούδι

Round #9:
FER: Ωραίος γύρος ρε παιδιά. Επιτέλους! Βέβαια είστε ή του ύψους ή του βάθους. Ή δεν θα βρίσκω ποια να βάλω στις πρώτες θέσεις γιατί δεν ακούγονται, ή θα στριμώχνονται για την 1η θέση!
Πάντως μπράβο. Με δυσκολέψατε πάρα πολύ!
NOV: Γενικά ήταν αρκετά ενδιαφέρον ο γύρος, όπου είχαμε και δύο από τα καλύτερα κομμάτια του παιχνιδιού, μέχρι τώρα, το ''Δυστυχία σου Ελλάς'' και το ''Out in New Mexico''

Black Mountain - Set Us Free :
OZO (10): Εδώ στα Χανιά έχουμε τα Λευκά Όρη!
FER (7): Ωραίο. Μου αρέσει που ενώ είναι ροκ κομμάτι, βγάζει και κάτι από εναλλακτική σκηνή και ατμόσφαιρα καθαρά ψυχεδελική. Θα μου πείτε η μουσική των Pink Floyd δεν ήταν ψεχεδελική και ροκ ταυτόχρονα; Το γούσταρα πολύ.
NOV (7): Ωραίο κομμάτι και επίκαιρο (πόλεμος στον ορίζοντα, δολοφόνοι κλπ)
Είχα στείλει νωρίς τη βαθμολογία και πρόσθεσα το σχόλιο λόγω της επικαιρότητας την τελευταία μέρα)
MIC (5): Παλιοροκιά από αυτές που τώρα πια τις πουλάνε στη λαΪκή ένα τάληρο τις δέκα. Μια που το γκρουπ είναι καινούριο θα περίμενα να κάνουν κάτι διαφορετικό από αυτά που έκαναν άλλοι καλύτερα πριν 50 χρόνια.
NOM (#): Είπα να σας δροσίσω λίγο, με καθαρό καναδέζικο αέρα!

Fink - Pilgrim :
NOM (10): Πολύ κοντά σε ό,τι θέλω ν' ακούω αυτόν τον καιρό. 'Ομορφο, ρυθμικό, μελωδικό. Με εκνεύρισε όμως λίγο, η ατέλειωτη επανάληψη του στίχου "Come a long way".
MIC (7): Ευτυχώς είναι απλώς βαρετό.
OZO (7): Σκοτεινό
NOV (5): Αρκετά ενδιαφέρον σαν άκουσμα
FER (1): Ωραίο το κομμάτι γενικά, αλλά περισσότερο το μουσικό μέρος παρά το τραγουδιστικό. Η εισαγωγή "τα σπάει".

René Aubry - Après La Pluie :
FER (8): Αγαπημένο κομμάτι. Τον γουστάρω πάρα πολύ τον Ομπρί και τον ακούω συχνά πυκνά. Αν θυμάστε είχα βάλει και το "lungomare" του φίλου μου του Rene στον τελευταίο γύρο του 1ου παιχνιδιού. Εξαιρετικός μουσικός!
OZO (6): Πολύ γνωστή εισαγωγή. Κάπου την έχω ξανακούσει...
NOM (5): 'Οταν ο Ferelpis είχε βάλει στο παιχνίδι το "Lungomare" του Rene Aubry, κατέβασα και άκουσα όλη τη δισκογραφία του.'Ολη η μουσική δημιουργία του ήταν όμορφη, όμως το "Lungomare" ήταν ασυναγώνιστο. Το αμέσως επόμενο, ήταν το "Après La Pluie", το οποίο είναι πλέον πολυακουσμένο, προφανώς επειδή είναι το σήμα κατατεθέν του συνθέτη. Λόγω λοιπόν της υπερβολικής έκθεσης, το έχω ημιψιλοχοντροβαρεθεί.
DRH (3): Τον ξανακούσαμε άλλες 2 φορές στο παιχνίδι, δεν πειράζει πλέον θα ξανακούσουμε πολλούς. Τώρα γιατί μπήκε ένα σποτάκι από την τηλεόραση είναι άλλο θέμα. Άντε να ακούσουμε και την Αθλητική Κυριακή
MIC (2): Πιθανόν το καλύτερο κομμάτι του γύρου αλλά το έχουν ακούσει μέχρι και τα σαλιγκάρια και όποτε ξαναπαίζει κρύβονται στο καβούκι τους. Είχα πει ότι οι Madrugada ήταν βαθμοθηρία, αλλά αυτό εδώ είναι γλείψιμο, παρακάλια και έκκληση στις κοινωνικές υπηρεσίες του δήμου, όλα μαζί. Τί ακολουθεί μετά, απελπισμένε συμπαίκτα; Θα παίρνεις τηλέφωνο και θα αρχίζεις την κλαούνα για κάνα βαθμουλάκι; Θα υπόσχεσαι σεξουαλικές χάρες με βαθμολογικό αντάλλαγμα; Θα κάνεις καταθέσεις σε τραπεζικούς λογαριασμούς;
NOV (#): Ένα πολύ ωραίο κομμάτι του René Aubry, μετά από κάποιες αναβολές σε προηγούμενα παιχνίδια ήρθε η ώρα επιτέλους η ώρα να το ακούσετε
Ενώ ο τίτλος μας λέει μετά την βροχή στο βιντεάκι μας βάζουν την ώρα της βροχής, παντού ψέμα ρε φίλε...

Heather Nova - Out In New Mexico :
OZO (12): Δροσερή φωνή!
NOV (10): Άλλο ένα κομμάτι που περιλαμβάνει στην ονομασία το ''Nova'' χωρίς να το έχει βάλει ο Nova, αλλά που θα μπορούσε να το είχε βάλει ο Nova
Εξαιρετικό και στη μουσική και στη φωνή και στην ερμηνεία!
Και αυτό για δωδεκάρι ήταν...
NOM (8): 'Οταν στο ξεκίνημα του γύρου ακούς ένα τόσο όμορφο τραγούδι, λες "όλα καλά θα είναι". Ιδιαίτερη μνεία οφείλω στη γλυκιά και καθαρή φωνή της Heather Nova.
DRH (6): Κάποια στιγμή στα 90s είχα ακούσει ένα κομμάτι της στο ραδιόφωνο που με άρεσε πολύ. Συγκράτησα το όνομά της, όχι όμως και του κομματιού. Το έψαξα, δεν το βρήκα ποτέ. Ότι άλλο δικό της άκουσα πάει από ενοχλητικό ASMR μέχρι ευχάριστο στην καλύτερη. Ποιο ήταν εκείνο το κομμάτι ρε παιδια;;; Δεν είναι αυτό.
MIC (6): Για την ηλικία της, καλά κρατιέται η Barbra Streisand.
FER (2): Δεν τη γνώριζα την κυρία. Μου άρεσε αρκετά. Ενδιαφέρουσα φωνή, ωραία κιθαρούλα. Έχει κι αυτό το κομμάτι το στιλ του. Λυπάμαι που το βάζω εδώ.

Riverside - The Depth Of Self-Delusion :
NOM (12): Μου αρέσει πολύ η φωνή και σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ με τίνος μοιάζει. Πολύ ωραίο τραγούδι, άρτιο σε όλα.
NOV (8): Πολύ καλό, μου άρεσε εξίσσου με το επόμενο (το 7άρι)
OZO (8): Ωραίο όλο το πακέτο!
FER (4): Ωραίο και αυτό το κομμάτι. Με δυσκολέψατε πολύ. Σε άλλον γύρο θα ήταν ψηλότερα. Μελωδική ροκιά, ωραία φωνή.
MIC (1): Αυτό στην αρχή φαινόταν ωραίο. Ενδιαφέρων τίτλος, καλά τα πρώτα 15 δευτερόλεπτα. Μετά δυστυχώς το άκουσα όλο.

Nick Waterhouse - L.A. Turnaround :
NOV (6): Μου έδωσε μια αίσθηση ρετρό με ήχους αρκετά παλαιότερων εποχών, ωραίο πάντως
FER (5): Σ΄ αυτόν το γύρο δεν ξέρω τι να πρωτοψηφίσω, πραγματικά. Μου άρεσε τελικά κι αυτό το κομμάτι πολύ. Ωραία ροκιά με γουστόζικο ρυθμό και ωραία φωνή.
MIC (4): Φιλόδοξο αυτό που θέλει να κάνει αλλά κάτι λείπει. Ήθελε λίγο αλατάκι ακόμα, λίγο πιπέρι, κάνα συνοδευτικό...
NOM (2): Μετριότης μετριοτήτων, τα πάντα μετριότης.
OZO (2): Και αυτό άξιζε για παραπάνω

Vas - Mandara :
FER (12): Υπέροχο!!! Ταξιδάκι στις μουσικές του κόσμου, αλλά μού έβγαλε και κάτι το πολύ οικείο, το πολύ γνώριμο.
MIC (12): Τους ξέρω, έχουν και καλύτερα και ως γκρουπ και η Azam Ali σόλο. Αλλά άνετο 12άρι δοθέντος του πιτόγυρου που μου σερβίρατε πάλι.
NOM (3): Κάτι με χαλάει αλλά δεν ξέρω τί. Σίγουρα δεν είναι η γλώσσα. Στο τέλος, ένιωθα εκνευρισμένη...Μαντάρα δηλαδή. Πάντως, το βίντεο παίρνει άριστα.
DRH (2): Επιτέλους μπήκε και ο ΠαρασκεVas Vas Vas και τα έκανε μαντάρα
NOV (1): Εντάξει, τα 'καναν μαντάρα, πόσο να τους βάλω;
OZO (0): Μαντάρα κυριολεκτική! :)

Fake Type. - Witch Hat :
FER (10): Ό,τι να ΄ναι! Το γούσταρα όμως πάρα πολύ αυτό το "ό,τι να ΄ναι"! Με ξετρέλανε με τον τρόπο του. Φανταστικό!
NOM (7): Πρωτότυπο αλλά όχι εξαιρετικό.
OZO (3): Ωραία animation - περίεργη ερμηνεία
DRH (0): Ωραία βιντεάκια έχουν...στο mute
NOV (0): Δεν νομίζω ότι έχω να πω και πολλά, ότι ήταν να ειπωθεί μας τάπαν στα γιαπωνέζικα

Δυστυχία Σου Ελλάς - Γ.Ζουγανέλης & Γ.Κούτρας & Λ.Μαχαιρίτσας & Μ.Πασχαλίδης :
NOV (12): Εκτός από εξαιρετικό κομμάτι είναι και πάντα επίκαιροι οι στίχοι του, ίσως αυτή την χρονική στιγμή περισσότερο από άλλες φορές...
''...να σε κλέβουν φανερά, κι ενώ αυτοί σε κλέβουνε, τον κλέφτη να γυρεύουνε...''
NOM (6): Πιό πολύ από μένα δεν αγαπάει κανείς το Σουρή, εκτός από τον αδελφό μου, που αγόρασε τα Άπαντά του και στη συνέχεια μου τα δάνεισε για πάντα. Άλλο όμως η ποίηση του Σουρή κι άλλο η μελοποίηση, που στην προκειμένη περίπτωση, είναι ιδανική για το ποίημα, σχεδόν αδιάφορη όμως για μένα.
MIC (3): Οκ. Κάπου τα έχουμε ξανακούσει όλα αυτά. Κάνα τραγούδι για τον πόλεμο στην Ουκρανία δεν έχετε;
DRH (0): Μείον άπειρο για τους στίχους, η μουσική είναι το ίδιο "έντεχνο" κομμάτι που ακούγεται σε όλες τις "έντεχνες" μπούρδες. Κρίμα γιατί τους 3 από τους 4 τους ψιλοσυμπαθώ...όχι ότι καταφέρνω να τους ακούω
FER (0): Το γνωρίζω το κομμάτι. Καλός στίχος, πιασάρικος, αλλά όλο το κομμάτι μουσικά δεν μού λέει κάτι. Βέβαια ούτε αυτό ήταν για μηδέν, αλλά δύσκολος γύρος.
OZO (#): Δικό μου! Θέλω δωδεκάρια!

Teddy Swims - Let Me Love You :
FER (3): Όμορφο κι αυτό. Έχει το στιλάκι του ο μουσάτος ο σκουλαρικοφέρων. Καλό, καλό!
NOV (3): Ανάμηκτα συναισθήματα... κάπου μου άρεσε, κάπου με κούραζε
NOM (1): 'Αμα τον γυρίσεις ανάποδα, η κλεψύδρα που έχει στο πρόσωπό του, θα γεμίσει από την άλλη μεριά;
OZO (1): Άξιζε περισσότερο.
MIC (0): Εξαιρετικό άσμα για να τον ψιλοπάρει ο παππούς στην πολυθρόνα μετά από δυο ποτηράκια κρασί με το μεσημεριανό γιουβετσάκι.

Master Kg - Jerusalema :
MIC (8): Αυτό το ίδιο beat πρέπει να έχει χρησιμοποιηθεί σε χιλιάδες νοτιοαφρικάνικα τραγούδια του συρμού, αλλά λόγω της ερμηνείας της Zokode το τραγούδι έχει κάποια redeeming qualities που λένε και στο χωριό μου.
FER (6): Το ξέρω το κομμάτι. Το ΄χω πετύχει αρκετές φορές. Ωραίο είναι. Δροσερό. Φωνή η τύπισσα ε; Ρυθμός που σε ξεσηκώνει.
NOM (4): Ο ρυθμός του μου φτιάχνει τη διάθεση.
OZO (4): Για την Αφρική!
DRH (1): Τι έχουμε εδώ; Τον Γιώργο Θεοφάνους και τη Νατάσα Θεοδωρίσου της Νότιας Αφρικής; Πάρα πολύ ωραία. Η διάδοση της κακοποίησης της κουλτούρας διάφορων πολιτισμών συνεχίζεται ακάθεκτη στο παιχνίδι. 1 βαθμό για μερικές ωραίες φατσούλες στα παιδάκια
NOV (0): Αδιάφορο...

Lildeath - Moment :
DRH (10): Λιγάκι drum n bass από τα 90s με φωνητικά από ασιατικά κινούμενα σχέδια των 80s...πλάκα έχει :)
OZO (5): Μπιτάτο με light φωνή.
NOV (2): Περιέργο σαν άκουσμα, από την μία το βρίσκω ενδιαφέρον, αλλά από την άλλη σαν κάτι να το χαλάει
FER (0): Ακόμη κι αυτό το κομμάτι που το έχω στο 0, μου αρέσει. Συγνώμη που το βάζω εδώ.
MIC (0): Ανακούφιση... μόνο έτσι μπορεί να περιγραφεί η αίσθηση του να μην προβληματίζεσαι σε ποιό χάλι απ'όλα θα βάλεις το μηδενικό σου.
NOM (0): Προτιμάω να μη φάω για μία εβδομάδα γλυκό (που μεγαλύτερη τιμωρία απ' αυτήν δεν έχω), παρά να το ξανακούσω.

Leszek Możdżer - Tango M :
MIC (10): Πού πας και το βάζεις αγαπητέ συμπαίκτα αυτό το τανγκό; Περιμένεις από τους κάφρους να εκτιμήσουν την ποιότητα; Πού νομίζεις ότι παίζεις το παιχνίδι; Σε τίποτα Μονακά και Μόντε Κάρλα; Στην Ψωροκώσταινα παίζεις βρε κακομοίρηηηηη!
NOV (4): Συμπαθητικό
NOM (0): Πείτε μου τώρα... Μπορεί κανείς να νιώσει πάθος για να χορέψει τάνγκο μ' αυτή τη μουσική; Αν τύχαινε σ' εμένα, θα έσπρωχνα σιγά σιγά τον καβαλιέρο μου προς την πηγή αναπαραγωγής της μουσικής, για να πατήσω το πόδι του DJ, απαιτώντας να αλλάξει κομμάτι. Νομίζω πως ο συνθέτης όταν το έγραφε, ή έτρωγε νερόβραστο κουνουπίδι ή έβλεπε προκριματικό σφαιροβολίας γυναικών σε ολυμπιακούς αγώνες.
OZO (0): Κλασικό!
FER (#): Ένα κομματάκι όχι πολύ εύκολο για ταγκό. Το άκουσα πριν λίγο καιρό και μου άρεσε πολύ. Ελπίζω ν΄ αρέσει και σε σας.



Σχόλια ανά παίκτη

DRH:
Lildeath - Moment (10): Λιγάκι drum n bass από τα 90s με φωνητικά από ασιατικά κινούμενα σχέδια των 80s...πλάκα έχει :)
Heather Nova - Out In New Mexico (6): Κάποια στιγμή στα 90s είχα ακούσει ένα κομμάτι της στο ραδιόφωνο που με άρεσε πολύ. Συγκράτησα το όνομά της, όχι όμως και του κομματιού. Το έψαξα, δεν το βρήκα ποτέ. Ότι άλλο δικό της άκουσα πάει από ενοχλητικό ASMR μέχρι ευχάριστο στην καλύτερη. Ποιο ήταν εκείνο το κομμάτι ρε παιδια;;; Δεν είναι αυτό.
René Aubry - Après La Pluie (3): Τον ξανακούσαμε άλλες 2 φορές στο παιχνίδι, δεν πειράζει πλέον θα ξανακούσουμε πολλούς. Τώρα γιατί μπήκε ένα σποτάκι από την τηλεόραση είναι άλλο θέμα. Άντε να ακούσουμε και την Αθλητική Κυριακή
Vas - Mandara (2): Επιτέλους μπήκε και ο ΠαρασκεVas Vas Vas και τα έκανε μαντάρα
Master Kg - Jerusalema (1): Τι έχουμε εδώ; Τον Γιώργο Θεοφάνους και τη Νατάσα Θεοδωρίσου της Νότιας Αφρικής; Πάρα πολύ ωραία. Η διάδοση της κακοποίησης της κουλτούρας διάφορων πολιτισμών συνεχίζεται ακάθεκτη στο παιχνίδι. 1 βαθμό για μερικές ωραίες φατσούλες στα παιδάκια
Fake Type. - Witch Hat (0): Ωραία βιντεάκια έχουν...στο mute
Δυστυχία Σου Ελλάς - Γ.Ζουγανέλης & Γ.Κούτρας & Λ.Μαχαιρίτσας & Μ.Πασχαλίδης (0): Μείον άπειρο για τους στίχους, η μουσική είναι το ίδιο "έντεχνο" κομμάτι που ακούγεται σε όλες τις "έντεχνες" μπούρδες. Κρίμα γιατί τους 3 από τους 4 τους ψιλοσυμπαθώ...όχι ότι καταφέρνω να τους ακούω

FER:
Round #9: Ωραίος γύρος ρε παιδιά. Επιτέλους! Βέβαια είστε ή του ύψους ή του βάθους. Ή δεν θα βρίσκω ποια να βάλω στις πρώτες θέσεις γιατί δεν ακούγονται, ή θα στριμώχνονται για την 1η θέση! Πάντως μπράβο. Με δυσκολέψατε πάρα πολύ!
Vas - Mandara (12): Υπέροχο!!! Ταξιδάκι στις μουσικές του κόσμου, αλλά μού έβγαλε και κάτι το πολύ οικείο, το πολύ γνώριμο.
Fake Type. - Witch Hat (10): Ό,τι να ΄ναι! Το γούσταρα όμως πάρα πολύ αυτό το "ό,τι να ΄ναι"! Με ξετρέλανε με τον τρόπο του. Φανταστικό!
René Aubry - Après La Pluie (8): Αγαπημένο κομμάτι. Τον γουστάρω πάρα πολύ τον Ομπρί και τον ακούω συχνά πυκνά. Αν θυμάστε είχα βάλει και το "lungomare" του φίλου μου του Rene στον τελευταίο γύρο του 1ου παιχνιδιού. Εξαιρετικός μουσικός!
Black Mountain - Set Us Free (7): Ωραίο. Μου αρέσει που ενώ είναι ροκ κομμάτι, βγάζει και κάτι από εναλλακτική σκηνή και ατμόσφαιρα καθαρά ψυχεδελική. Θα μου πείτε η μουσική των Pink Floyd δεν ήταν ψεχεδελική και ροκ ταυτόχρονα; Το γούσταρα πολύ.
Master Kg - Jerusalema (6): Το ξέρω το κομμάτι. Το ΄χω πετύχει αρκετές φορές. Ωραίο είναι. Δροσερό. Φωνή η τύπισσα ε; Ρυθμός που σε ξεσηκώνει.
Nick Waterhouse - L.A. Turnaround (5): Σ΄ αυτόν το γύρο δεν ξέρω τι να πρωτοψηφίσω, πραγματικά. Μου άρεσε τελικά κι αυτό το κομμάτι πολύ. Ωραία ροκιά με γουστόζικο ρυθμό και ωραία φωνή.
Riverside - The Depth Of Self-Delusion (4): Ωραίο και αυτό το κομμάτι. Με δυσκολέψατε πολύ. Σε άλλον γύρο θα ήταν ψηλότερα. Μελωδική ροκιά, ωραία φωνή.
Teddy Swims - Let Me Love You (3): Όμορφο κι αυτό. Έχει το στιλάκι του ο μουσάτος ο σκουλαρικοφέρων. Καλό, καλό!
Heather Nova - Out In New Mexico (2): Δεν τη γνώριζα την κυρία. Μου άρεσε αρκετά. Ενδιαφέρουσα φωνή, ωραία κιθαρούλα. Έχει κι αυτό το κομμάτι το στιλ του. Λυπάμαι που το βάζω εδώ.
Fink - Pilgrim (1): Ωραίο το κομμάτι γενικά, αλλά περισσότερο το μουσικό μέρος παρά το τραγουδιστικό. Η εισαγωγή "τα σπάει".
Δυστυχία Σου Ελλάς - Γ.Ζουγανέλης & Γ.Κούτρας & Λ.Μαχαιρίτσας & Μ.Πασχαλίδης (0): Το γνωρίζω το κομμάτι. Καλός στίχος, πιασάρικος, αλλά όλο το κομμάτι μουσικά δεν μού λέει κάτι. Βέβαια ούτε αυτό ήταν για μηδέν, αλλά δύσκολος γύρος.
Lildeath - Moment (0): Ακόμη κι αυτό το κομμάτι που το έχω στο 0, μου αρέσει. Συγνώμη που το βάζω εδώ.
Leszek Możdżer - Tango M (#): Ένα κομματάκι όχι πολύ εύκολο για ταγκό. Το άκουσα πριν λίγο καιρό και μου άρεσε πολύ. Ελπίζω ν΄ αρέσει και σε σας.

MIC:
Vas - Mandara (12): Τους ξέρω, έχουν και καλύτερα και ως γκρουπ και η Azam Ali σόλο. Αλλά άνετο 12άρι δοθέντος του πιτόγυρου που μου σερβίρατε πάλι.
Leszek Możdżer - Tango M (10): Πού πας και το βάζεις αγαπητέ συμπαίκτα αυτό το τανγκό; Περιμένεις από τους κάφρους να εκτιμήσουν την ποιότητα; Πού νομίζεις ότι παίζεις το παιχνίδι; Σε τίποτα Μονακά και Μόντε Κάρλα; Στην Ψωροκώσταινα παίζεις βρε κακομοίρηηηηη!
Master Kg - Jerusalema (8): Αυτό το ίδιο beat πρέπει να έχει χρησιμοποιηθεί σε χιλιάδες νοτιοαφρικάνικα τραγούδια του συρμού, αλλά λόγω της ερμηνείας της Zokode το τραγούδι έχει κάποια redeeming qualities που λένε και στο χωριό μου.
Fink - Pilgrim (7): Ευτυχώς είναι απλώς βαρετό.
Heather Nova - Out In New Mexico (6): Για την ηλικία της, καλά κρατιέται η Barbra Streisand.
Black Mountain - Set Us Free (5): Παλιοροκιά από αυτές που τώρα πια τις πουλάνε στη λαΪκή ένα τάληρο τις δέκα. Μια που το γκρουπ είναι καινούριο θα περίμενα να κάνουν κάτι διαφορετικό από αυτά που έκαναν άλλοι καλύτερα πριν 50 χρόνια.
Nick Waterhouse - L.A. Turnaround (4): Φιλόδοξο αυτό που θέλει να κάνει αλλά κάτι λείπει. Ήθελε λίγο αλατάκι ακόμα, λίγο πιπέρι, κάνα συνοδευτικό...
Δυστυχία Σου Ελλάς - Γ.Ζουγανέλης & Γ.Κούτρας & Λ.Μαχαιρίτσας & Μ.Πασχαλίδης (3): Οκ. Κάπου τα έχουμε ξανακούσει όλα αυτά. Κάνα τραγούδι για τον πόλεμο στην Ουκρανία δεν έχετε;
René Aubry - Après La Pluie (2): Πιθανόν το καλύτερο κομμάτι του γύρου αλλά το έχουν ακούσει μέχρι και τα σαλιγκάρια και όποτε ξαναπαίζει κρύβονται στο καβούκι τους. Είχα πει ότι οι Madrugada ήταν βαθμοθηρία, αλλά αυτό εδώ είναι γλείψιμο, παρακάλια και έκκληση στις κοινωνικές υπηρεσίες του δήμου, όλα μαζί. Τί ακολουθεί μετά, απελπισμένε συμπαίκτα; Θα παίρνεις τηλέφωνο και θα αρχίζεις την κλαούνα για κάνα βαθμουλάκι; Θα υπόσχεσαι σεξουαλικές χάρες με βαθμολογικό αντάλλαγμα; Θα κάνεις καταθέσεις σε τραπεζικούς λογαριασμούς;
Riverside - The Depth Of Self-Delusion (1): Αυτό στην αρχή φαινόταν ωραίο. Ενδιαφέρων τίτλος, καλά τα πρώτα 15 δευτερόλεπτα. Μετά δυστυχώς το άκουσα όλο.
Teddy Swims - Let Me Love You (0): Εξαιρετικό άσμα για να τον ψιλοπάρει ο παππούς στην πολυθρόνα μετά από δυο ποτηράκια κρασί με το μεσημεριανό γιουβετσάκι.
Lildeath - Moment (0): Ανακούφιση... μόνο έτσι μπορεί να περιγραφεί η αίσθηση του να μην προβληματίζεσαι σε ποιό χάλι απ'όλα θα βάλεις το μηδενικό σου.

NOM:
Riverside - The Depth Of Self-Delusion (12): Μου αρέσει πολύ η φωνή και σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ με τίνος μοιάζει. Πολύ ωραίο τραγούδι, άρτιο σε όλα.
Fink - Pilgrim (10): Πολύ κοντά σε ό,τι θέλω ν' ακούω αυτόν τον καιρό. 'Ομορφο, ρυθμικό, μελωδικό. Με εκνεύρισε όμως λίγο, η ατέλειωτη επανάληψη του στίχου "Come a long way".
Heather Nova - Out In New Mexico (8): 'Οταν στο ξεκίνημα του γύρου ακούς ένα τόσο όμορφο τραγούδι, λες "όλα καλά θα είναι". Ιδιαίτερη μνεία οφείλω στη γλυκιά και καθαρή φωνή της Heather Nova.
Fake Type. - Witch Hat (7): Πρωτότυπο αλλά όχι εξαιρετικό.
Δυστυχία Σου Ελλάς - Γ.Ζουγανέλης & Γ.Κούτρας & Λ.Μαχαιρίτσας & Μ.Πασχαλίδης (6): Πιό πολύ από μένα δεν αγαπάει κανείς το Σουρή, εκτός από τον αδελφό μου, που αγόρασε τα Άπαντά του και στη συνέχεια μου τα δάνεισε για πάντα. Άλλο όμως η ποίηση του Σουρή κι άλλο η μελοποίηση, που στην προκειμένη περίπτωση, είναι ιδανική για το ποίημα, σχεδόν αδιάφορη όμως για μένα.
René Aubry - Après La Pluie (5): 'Οταν ο Ferelpis είχε βάλει στο παιχνίδι το "Lungomare" του Rene Aubry, κατέβασα και άκουσα όλη τη δισκογραφία του.'Ολη η μουσική δημιουργία του ήταν όμορφη, όμως το "Lungomare" ήταν ασυναγώνιστο. Το αμέσως επόμενο, ήταν το "Après La Pluie", το οποίο είναι πλέον πολυακουσμένο, προφανώς επειδή είναι το σήμα κατατεθέν του συνθέτη. Λόγω λοιπόν της υπερβολικής έκθεσης, το έχω ημιψιλοχοντροβαρεθεί.
Master Kg - Jerusalema (4): Ο ρυθμός του μου φτιάχνει τη διάθεση.
Vas - Mandara (3): Κάτι με χαλάει αλλά δεν ξέρω τί. Σίγουρα δεν είναι η γλώσσα. Στο τέλος, ένιωθα εκνευρισμένη...Μαντάρα δηλαδή. Πάντως, το βίντεο παίρνει άριστα.
Nick Waterhouse - L.A. Turnaround (2): Μετριότης μετριοτήτων, τα πάντα μετριότης.
Teddy Swims - Let Me Love You (1): 'Αμα τον γυρίσεις ανάποδα, η κλεψύδρα που έχει στο πρόσωπό του, θα γεμίσει από την άλλη μεριά;
Lildeath - Moment (0): Προτιμάω να μη φάω για μία εβδομάδα γλυκό (που μεγαλύτερη τιμωρία απ' αυτήν δεν έχω), παρά να το ξανακούσω.
Leszek Możdżer - Tango M (0): Πείτε μου τώρα... Μπορεί κανείς να νιώσει πάθος για να χορέψει τάνγκο μ' αυτή τη μουσική; Αν τύχαινε σ' εμένα, θα έσπρωχνα σιγά σιγά τον καβαλιέρο μου προς την πηγή αναπαραγωγής της μουσικής, για να πατήσω το πόδι του DJ, απαιτώντας να αλλάξει κομμάτι. Νομίζω πως ο συνθέτης όταν το έγραφε, ή έτρωγε νερόβραστο κουνουπίδι ή έβλεπε προκριματικό σφαιροβολίας γυναικών σε ολυμπιακούς αγώνες.
Black Mountain - Set Us Free (#): Είπα να σας δροσίσω λίγο, με καθαρό καναδέζικο αέρα!

NOV:
Round #9: Γενικά ήταν αρκετά ενδιαφέρον ο γύρος, όπου είχαμε και δύο από τα καλύτερα κομμάτια του παιχνιδιού, μέχρι τώρα, το ''Δυστυχία σου Ελλάς'' και το ''Out in New Mexico''
Δυστυχία Σου Ελλάς - Γ.Ζουγανέλης & Γ.Κούτρας & Λ.Μαχαιρίτσας & Μ.Πασχαλίδης (12): Εκτός από εξαιρετικό κομμάτι είναι και πάντα επίκαιροι οι στίχοι του, ίσως αυτή την χρονική στιγμή περισσότερο από άλλες φορές... ''...να σε κλέβουν φανερά, κι ενώ αυτοί σε κλέβουνε, τον κλέφτη να γυρεύουνε...''
Heather Nova - Out In New Mexico (10): Άλλο ένα κομμάτι που περιλαμβάνει στην ονομασία το ''Nova'' χωρίς να το έχει βάλει ο Nova, αλλά που θα μπορούσε να το είχε βάλει ο Nova Εξαιρετικό και στη μουσική και στη φωνή και στην ερμηνεία! Και αυτό για δωδεκάρι ήταν...
Riverside - The Depth Of Self-Delusion (8): Πολύ καλό, μου άρεσε εξίσσου με το επόμενο (το 7άρι)
Black Mountain - Set Us Free (7): Ωραίο κομμάτι και επίκαιρο (πόλεμος στον ορίζοντα, δολοφόνοι κλπ) Είχα στείλει νωρίς τη βαθμολογία και πρόσθεσα το σχόλιο λόγω της επικαιρότητας την τελευταία μέρα)
Nick Waterhouse - L.A. Turnaround (6): Μου έδωσε μια αίσθηση ρετρό με ήχους αρκετά παλαιότερων εποχών, ωραίο πάντως
Fink - Pilgrim (5): Αρκετά ενδιαφέρον σαν άκουσμα
Leszek Możdżer - Tango M (4): Συμπαθητικό
Teddy Swims - Let Me Love You (3): Ανάμηκτα συναισθήματα... κάπου μου άρεσε, κάπου με κούραζε
Lildeath - Moment (2): Περιέργο σαν άκουσμα, από την μία το βρίσκω ενδιαφέρον, αλλά από την άλλη σαν κάτι να το χαλάει
Vas - Mandara (1): Εντάξει, τα 'καναν μαντάρα, πόσο να τους βάλω;
Fake Type. - Witch Hat (0): Δεν νομίζω ότι έχω να πω και πολλά, ότι ήταν να ειπωθεί μας τάπαν στα γιαπωνέζικα
Master Kg - Jerusalema (0): Αδιάφορο...
René Aubry - Après La Pluie (#): Ένα πολύ ωραίο κομμάτι του René Aubry, μετά από κάποιες αναβολές σε προηγούμενα παιχνίδια ήρθε η ώρα επιτέλους η ώρα να το ακούσετε Ενώ ο τίτλος μας λέει μετά την βροχή στο βιντεάκι μας βάζουν την ώρα της βροχής, παντού ψέμα ρε φίλε...

OZO:
Heather Nova - Out In New Mexico (12): Δροσερή φωνή!
Black Mountain - Set Us Free (10): Εδώ στα Χανιά έχουμε τα Λευκά Όρη!
Riverside - The Depth Of Self-Delusion (8): Ωραίο όλο το πακέτο!
Fink - Pilgrim (7): Σκοτεινό
René Aubry - Après La Pluie (6): Πολύ γνωστή εισαγωγή. Κάπου την έχω ξανακούσει...
Lildeath - Moment (5): Μπιτάτο με light φωνή.
Master Kg - Jerusalema (4): Για την Αφρική!
Fake Type. - Witch Hat (3): Ωραία animation - περίεργη ερμηνεία
Nick Waterhouse - L.A. Turnaround (2): Και αυτό άξιζε για παραπάνω
Teddy Swims - Let Me Love You (1): Άξιζε περισσότερο.
Vas - Mandara (0): Μαντάρα κυριολεκτική! :)
Leszek Możdżer - Tango M (0): Κλασικό!
Δυστυχία Σου Ελλάς - Γ.Ζουγανέλης & Γ.Κούτρας & Λ.Μαχαιρίτσας & Μ.Πασχαλίδης (#): Δικό μου! Θέλω δωδεκάρια!



Συγκεντρωτικά αποτελέσματα

Θέση +/- ΠαίκτηςΣύνολοΓ01Γ02Γ03Γ04Γ05Γ06Γ07Γ08Γ09Γ10Γ11Γ12
1 +2 NOM613678855595752658090
2 -1 DRH607809178646069455268
3 -1 CIN590646473647351548364
4 +1 NOV584565165505457937979
5 -1 SIL5764967261076073548555
6 EMM569676290344783643983
7 +2 GES504674844625666394577
8 -1 FER501664456666645567329
9 -1 PAV494446375555235686240
10 MIC464454750616454385253
11 OZO45666515854428059x46
12 RIO401424449364641476432
13 GAB369413435427748144038


  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...