Προς το περιεχόμενο

Cosmote: Δωρεάν διπλασιασμός ταχύτητας σταθερού Internet στα πλαίσια επιθετικής επέκτασης του δικτύου FTTH


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και με αυτο θυμηθηκα τοτε παλια καπου το 2003 που ο οτε εκανε ολες τις 384--->1mb

Τι χαρα ειχαμε παρει

Επεξ/σία από ASFE
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντίστοιχες αναβαθμίσεις είχε κάνει ο οτε και στο παρελθόν  (πχ 256>384 384>768). Δυστυχώς όσοι είναι σε περιοχές FTTH (όπως εγώ) χωρίς να έχουν σύνδεση FTTH δεν καλύπτονται από την αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 minutes ago, ASFE said:

Και με αυτο θυμηθηκα τοτε παλια καπου το 2003 που ο οτε εκανε ολες τις 384--->1mb

Τι χαρα ειχαμε παρει

Κι αργότερα 4, 8  κι έως 24.

12 minutes ago, Arkin said:

Εγώ που είμαι με 50αρα πιάνω 55 δηλαδή μετά το 10% δεν έχουμε οπτική είμαι 300 μέτρα από το κέντρο του ΟΤΕ και το ρουτερ γράφει μέσα μέχρι 67mb attainable θα πάω στα 67 μέσω χαλκού όπως είναι κανονικά? 

Άγνωστο.

12 minutes ago, maarinos said:

Μήπως έρχεται το starlink και τρέχουν και δε φτάνουν........

Με 99 ευρώ το μήνα και αρχική επένδυση 500?  Δεν νομίζω ότι φοβούνται.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μπερδευτει λιγο για το ποιοι δικαιουνται την αναβαθμιση και συγκεκριμενα αν εχεις FTTH κτλ. Εγω που εχω 50αρα VDSL πως θα ξερω αν θα αναβαθμιστω σε 100 ή οχι;

Σορυ αλλα ειμαι ασχετος απο αυτα ή μαλλον και σε αυτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προχτες μαλωνα με ενα βλακα στο twitter που ελεγε οτι δηθεν στην αγγλια εχουν καλυτερες τιμες απο μας και οτι εμεις εσχουμε τις χειροτερες στην ευρωπη ενω τελικα αποδειχτηκε οτι εχοουμε τα ιδια με αυτους

 

επισης να σημειωσω εδω πως οτιδηποτε πανω απο 50αρα ειναι εντελως αχρηστο για το 99% των χρηστων 

δεδομενου αυτου και ενω εγω εχω 100αρα αλλα φορθνετ τι γινεται? μαλλον και αυτοι θα αλλαξουν πακετα συντομα?>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δηλαδή που πληρώνω 56 ευρώ 100αρη + cosmote tv cinema pack  όχι οπτική ίνα μέχρι το σπίτι θα με αναβαθμίσουν σε 200αρη δωρεάν? Σαν ψέμα μου φαίνεται. Η καμπίνα που παίρνω απέχει 10 μέτρα από το σπίτι μου. Σίγουρα παίρνω από αυτή μου το είπαν οι τεχνικοί. Πρέπει να τους πάρω κανένα τηλέφωνο ή θα το κάνουν μόνοι τους?

Επεξ/σία από tilaverboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά είναι από τη μεριά της διαφήμισης/ προώθησης της εταιρείας. Από επικοινωνία στο τεχνικό κομμάτι, δεν υπάρχει η υποδομή / ενημέρωση/ ανθρώπινο δυναμικό να στηρίξει κάτι τέτοιο. Έχω κάνει αίτηση εδώ και 2 χρόνια για FTTC και ακόμα περιμένω, με τον τεχνικό έχουμε γίνει κολλητοί, με κάλεσε και στο γάμο του. Έχουν προωθήσει το booster ( χρησιμοποιεί και την ασύρματη σύνδεση 4G , μαζί με την ασύρματη για να αυξήσει την ταχύτητα) που δεν έχει καμία σταθερότητα και το πληρώνεις σχεδόν όσο η 100 Mbps .  Αν ισχύσει η αναβάθμιση θα γίνει σε πολύ περιορισμένες περιοχές/ δρόμους. Η επένδυση που γίνεται είναι στο ασύρματο κομμάτι ιδικά όσο απομακρυνόμαστε από τις πόλεις.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, speedy23 είπε

Εχω μπερδευτει λιγο για το ποιοι δικαιουνται την αναβαθμιση και συγκεκριμενα αν εχεις FTTH κτλ. Εγω που εχω 50αρα VDSL πως θα ξερω αν θα αναβαθμιστω σε 100 ή οχι;

Σορυ αλλα ειμαι ασχετος απο αυτα ή μαλλον και σε αυτα :)

Εάν υποστηρίζει η γραμμή σου 100 θα σε πάνε στα 100 και με vdsl να είσαι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 minutes ago, unforgiven said:

Προχθές, κυριολεκτικά, έκανα αίτηση στην Cosmote για 200ρα... Ελπίζω να προλάβω

Ούτε 1 στο τρις. 

3 minutes ago, dieksodo said:

επισης να σημειωσω εδω πως οτιδηποτε πανω απο 50αρα ειναι εντελως αχρηστο για το 99% των χρηστων 

Famous last words, ειδικά αν έχεις 3-4 χρήστες σε ένα νοικοκυριό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, nepomuk είπε

Χε χε χε  , οπου ειναι εφικτο  .... δηλ στην περιπτωση σου τα 200 ειναι ...ανεφικτα.

Θα μεινει ονειρο μεχρι επιτελους να μπει η οπτικη ινα μεσα στο ακινητο σου , ολα τα αλλα

ειναι ημιμετρα και τεσπα στην αναβροχια καλο και το vdsl .

Οσο για τις αγροτικες περιοχες με dsl σκαρτα 10 mpbs , το βλεπω πολυ χλωμο να πανε δωρεαν

στα 50 , μαλλον δεν ειναι εφικτο .

Εγώ που έχω 200 πάντως πιάνω ακριβώς 200 και 20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, MDefender είπε

Εάν υποστηρίζει η γραμμή σου 100 θα σε πάνε στα 100 και με vdsl να είσαι τώρα.

εγω που ημουν σε 24αρα και υποστηριζει fiber θα πηγαινα δωρεαν σε 50αρα δηλαδη? Και μολις χθες πηγα σε 50αρα vodafone 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...