Προς το περιεχόμενο

Covid Free GR Wallet: Προσθήκη και της ταυτότητας για πιο γρήγορο και εύκολο έλεγχο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε iOS πάντως παραμένει το bug όπου αν η εφαρμογή έχει μείνει πολλή ώρα στο background δεν λειτουργεί, εμφανίζει μια λευκή οθόνη και πρέπει να την κάνεις kill manually για να παίξει κανονικά ξανά. Κακό bug μια και κάποιοι μεγαλύτεροι ή λίγο άσχετοι (βλ. πατέρας μου) δεν καταλαβαίνουν τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα! εχω φαει τρελλο κολλημα, δεν μπορω με τπτ να περασω την ταυτοτητα στο wallet. Υποθετω οτι το κινητο που δεν ηταν στο ονομα μου ειναι το προβλημα, και παω να το αλλαξω (με κινητο στο ονομα μου) στο μητρωο του GoV. και μου λεει αυτο, χωρις ποτε να ερχεται βεβαια μηνυμα απο τον φορεα.. καμια συμβουλη??

image.png.918a3b065f4e7468b0542d4263516304.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί βιάζεστε παιδιά; Ότι έχει σχέση με κωδικούς taxis σπανίως λειτουργεί σωστά από την πρώτη μέρα και σπανίως λειτουργεί όταν κάνουν μαζικά εισόδους, αφήστε 1-2 μέρες να περάσουν και μπείτε με την ησυχία σας. 

7 λεπτά πριν, gatomania είπε

καλησπερα! εχω φαει τρελλο κολλημα, δεν μπορω με τπτ να περασω την ταυτοτητα στο wallet. Υποθετω οτι το κινητο που δεν ηταν στο ονομα μου ειναι το προβλημα, και παω να το αλλαξω (με κινητο στο ονομα μου) στο μητρωο του GoV. και μου λεει αυτο, χωρις ποτε να ερχεται βεβαια μηνυμα απο τον φορεα.. καμια συμβουλη??

image.png.918a3b065f4e7468b0542d4263516304.png

Τον συγκεκριμένο αριθμό τηλεφώνου τον έχει δηλώσει ήδη  κάποιος άλλος 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, sistah είπε

Μπαινει με τον ιδιο τροπο που κανεις "add to wallet" το πιστοποιητικο: Tap πανω στην ταυτοτητα μεσα απο το app.

oops ηταν λιγο πιο κατω 🙄

thnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Conan2046 είπε

Γιατί βιάζεστε παιδιά; Ότι έχει σχέση με κωδικούς taxis σπανίως λειτουργεί σωστά από την πρώτη μέρα και σπανίως λειτουργεί όταν κάνουν μαζικά εισόδους, αφήστε 1-2 μέρες να περάσουν και μπείτε με την ησυχία σας. 

Τον συγκεκριμένο αριθμό τηλεφώνου τον έχει δηλώσει ήδη  κάποιος άλλος 

αυτο καταλαβα κι εγω, αλλα εχω ελεγξει ολους τους λογαριασμους TAXISNET της οικογενειας που χειριζομαι, και κανενας δεν εχει αυτον τον αριθμο καταχωρημενο.. γιαυτο δεν  μπορω να ξεκολλησω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου πέρασε την ταυτότητα μέσω τράπεζας. Στην 3η προσπάθεια μου ήρθε για πρώτη φορά SMS και στην 5η προσπάθεια ολοκληρώθηκε επιτυχώς η όλη διαδικασία. Oneplus Android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gatomania είπε

αυτο καταλαβα κι εγω, αλλα εχω ελεγξει ολους τους λογαριασμους TAXISNET της οικογενειας που χειριζομαι, και κανενας δεν εχει αυτον τον αριθμο καταχωρημενο.. γιαυτο δεν  μπορω να ξεκολλησω!

Τον αριθμό τηλεφώνου δεν τον τραβάει το μητρώο επικοινωνίας από το taxisnet αλλά από τα στοιχεία που έχουν οι τράπεζες οι οποίες υποτίθεται έχουν πιστοποιήσει ότι ένας συγκεκριμένος αριθμός ανήκει στον πελάτη τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Conan2046 είπε

Τον αριθμό τηλεφώνου δεν τον τραβάει το μητρώο επικοινωνίας από το taxisnet αλλά από τα στοιχεία που έχουν οι τράπεζες οι οποίες υποτίθεται έχουν πιστοποιήσει ότι ένας συγκεκριμένος αριθμός ανήκει στον πελάτη τους.

 

μα  επιλεγω συνδεση μεσω taxisnet, οχι τραπεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μια έξυπνη ιδέα για να μην κάθεσαι συνεχώς να βγάζεις το πορτοφόλι σου για να δείχνεις την ταυτότητα σου ....όμως αυτό που παρατήρησα είναι ότι σήμερα που πήγα να την περάσω δεν με άφησε να συνδεθώ μέσω taxis !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gatomania είπε

μα  επιλεγω συνδεση μεσω taxisnet, οχι τραπεζα

Αν η εφαρμογή λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο με το gov.gr (υποθέτω, δεν το ξέρω) την πρώτη φορά που κάνεις είσοδο πρέπει να συνδεθείς με τους κωδικούς ebanking, ώστε να πιστοποιηθείς και να επιβεβαιωθεί το τηλέφωνο σου, από την επόμενη φορά μπορείς να συνδεθείς με τους κωδικούς taxisnet.  Στο μητρώο επικοινωνίας τώρα όσες φορές έχω δοκιμάσει να προσθέσω τηλέφωνο χωρίς να χρησιμοποιήσω ebanking με παραπέμπει στον Δήμο, δεν ξέρω αν το διόρθωσαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...