Προς το περιεχόμενο

Powerline TP-Link TL-PA7017P AV1000 Gigabit Passthrough Kit 37.90 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, karetsos είπε

δεν είναι άλλης εταιρίας, tplink 4020p είναι, βρίσκονται όλα μεταξύ τους και με βάση την εφαρμογή της tplink τα δύο καινούργια έχουν "θεωρητικά" μεταξύ τους ταχύτητα 350 Mbps ενώ το παλιότερο συνδέεται (πάντα θεωρητικά) στα 250 Mbps

Είναι λογικό. Ένα σήμα στελνεται μέσω του δικτύου καλωδίων. Και αυτό λογικό είναι να σεταρεται σύμφωνα με την χαμηλότερων δυνατοτήτων συσκευή. Αλλιώς αυτή δεν θα μπορούσε να είναι paired με το σύστημα. Δεν είμαι και ειδικός αλλά η λογική μου αυτό λέει.

Βγάλε την παλιότερη συσκευή και ξανακάνε pair τα καινούργια. Θα φανεί αμέσως εάν αυτό ήταν το θέμα.

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν,

έβγαλα την παλιότερη συσκευή και φαίνεται προς το παρόν να λύνεται το πρόβλημα.

Κρίμα όμως γιατί έχω τρία τέτοια παλιότερα powerplugs τα οποία έτσι πάνε χαμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/1/2022 στις 11:03 ΠΜ, SeNNinhA είπε

 

Χωρις να θέλω να ακυρώσω τα συγκεκριμένα να ξέρετε ότι πρώτα θα αγόραζα αυτά τα Deco και μετά επικουρικά τα powerlines:

https://www.websupplies.gr/access-point-tp-link-deco-m4-ac1200-v1-whole-home-mesh-wi-fi-system-2-pack

Διαβάστε το θέμα εδω:

 

Έχουν μεν διπλάσια τιμή αλλά καλύπτουν όλο το σπίτι 

Παρήγγειλα τα powerlines του θέματος, αλλά με αυτό σου το μήνυμα με προβληματισες γτ δε τα είχα καθόλου υπόψη μου. Τελικά πήρα τα deco και ακύρωσα τα powerline, σήμερα παρέλαβα, σεταρα, και ΣΏΘΗΚΑ. Σταθερή ταχύτητα 90/10 σε όλο το σπίτι.  Σε υπερευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...