Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2022 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Thresh είπε

έγινε reset των ranks.

Εγώ με το καλημέρα βρέθηκα στη τελευταία βαθμίδα!

Επίσης, τα reactions φαίνεται να μη μετράν στην άνοδο του rank όπως παλιά (τι γινόταν μέχρι χθες):

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 856
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχει γινει ο κακος χαμος με την καταταξη, αλλα μελη υποβιβαζονται και αλλα προβιβαζονται.

Επισης, και η σειρα ειναι αλλαγμενη οπως γραφουν πολλοι.

Θα υπαρξει διορθωση καποια στιγμη ή πλεον θα μεινουμε ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβαίνει σε λίγο ένα άρθρο που θα εξηγεί το νέο σύστημα. Απαντάω και εδώ πιο συγκεκριμένα γιατί βλέπω υπάρχουν κάποιες παρανοήσεις.

3 ώρες πριν, umbrella co. είπε

Εχει γινει ο κακος χαμος με την καταταξη, αλλα μελη υποβιβαζονται και αλλα προβιβαζονται.

Επισης, και η σειρα ειναι αλλαγμενη οπως γραφουν πολλοι.

Θα υπαρξει διορθωση καποια στιγμη ή πλεον θα μεινουμε ετσι?

Θεωρείστε ότι βλέπατε το προηγούμενο διάστημα πριν τη 1η Μαίου -σε ότι αφορά τα achievements- ως τη δοκιμαστική περίοδο. Κρίθηκε αναγκαία να υπάρξει επειδή το όλο σύστημα χρειαζόταν σίγουρα κάποιες διορθώσεις και προσθήκες τις οποίες βοήθησε πολύ το γεγονός ότι θα γινόταν σε πραγματικό περιβάλλον. Επίσης μην μπερδεύεστε με το ότι βλέπετε λίγα achievements, όπως και πριν, ίσως χρειάζονται κάποιες ενέργειες προκειμένου να ενεργοποιηθούν στο λογαριασμό σας κάτι που γίνεται σταδιακά.

16 ώρες πριν, Τέρης Α. είπε

Εγώ με το καλημέρα βρέθηκα στη τελευταία βαθμίδα!

Επίσης, τα reactions φαίνεται να μη μετράν στην άνοδο του rank όπως παλιά (τι γινόταν μέχρι χθες):

Από 1/5 μηδενίστηκαν οι βαθμίδες και τα achievements και πάμε με καινούρια δεδομένα και στις 2 περιπτώσεις. Τώρα όπως βλέπω έχεις όλες τις βαθμίδες απλά χρειάζεται λίγος χρόνος μέχρι να ενημερωθούν τα προφιλ. 

 

17 ώρες πριν, nickol-us είπε

Άλλαξε και η σειρά των rank...

Περιμένουμε ακόμη το post της Δευτέρας :P

Χρειάστηκε τελικά να κάνουμε πιο μεγάλες δοκιμές ενώ προστέθηκαν περισσότερα achievements και από άλλες ενότητες του site. Το post θα ανέβει σήμερα.

19 ώρες πριν, phanispal είπε

Κάτι κάνατε και άλλαξαν τα ranks, αλλά και μετράνε και τα posts στο Μπλα Μπλα αν δεν απατώμαι.

Μετράνε πλέον στον αριθμό των posts για το λόγο που εξηγώ και στο post ενώ σε ότι αφορά τα achievements.

 

Στις 30/4/2022 στις 1:55 ΜΜ, Paragontas-x είπε

Το είχα αναφέρει και παλιότερα.

Χρησιμοποιώ firefox & chrome.

Δοκίμασα να σβήσω όλα τα cookies(clear cookies) δεν άλλαξε κάτι.

Χτες το έδειχνε κανονικά σήμερα πάλι όχι.

Δεν έχω επιβεβαιώσε με τίποτα το σχετικό πρόβλημα που αντιμετωπίζεις. Ίσως κάποιο extension δημιουργεί το θέμα (πχ ad blocker)

 

Στις 29/4/2022 στις 2:22 ΠΜ, SabotazNic είπε

Στο θεμα του spoiler προσθετω οτι αν πατησω Backspace καταλαθος στο desktop browser, και σβησω την 1η θεση χαρακτηρα μετα το spoiler, δεν μπορω να γραψω εκτος spoiler. Δηλαδη ο δεικτης κειμενου εμφανιζεται μονο εντος spoiler

image.png.fbbb3b426d98bdbf4dc6e488e48c809f.png

Είναι bug του editor και δυστυχώς δεν εξαρτάται από εμάς η επίλυσή του. Το έχουμε αναφέρει.

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στον chrome δεν έχω τίποτα απολύτως από addon και στον Firefox δοκίμασα ακόμα και να τα κάνω όλα disable αλλά δεν άλλαξε κάτι. 

Πραγματικά γιατί δεν το αφηνατε ως έχει που δεν είχε πρόβλημα ούτε στα κινητά που έχει τώρα 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
10 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Στον chrome δεν έχω τίποτα απολύτως από addon και στον Firefox δοκίμασα ακόμα και να τα κάνω όλα disable αλλά δεν άλλαξε κάτι. 

Πραγματικά γιατί δεν το αφηνατε ως έχει που δεν είχε πρόβλημα ούτε στα κινητά που έχει τώρα 

Γιατί και τώρα δεν έχει πρόβλημα. Πραγματικά δεν έχουμε πάρει οποιαδήποτε άλλη σχετική αναφορά ενώ αντιθέτως είναι ελάχιστα πλέον τα ερωτήματα που δεχόμαστε για το πότε κάποιο μέλος μπορεί να υποβάλλει ξανά την αγγελία του. Πάντως η όλη σελίδα μιας αγγελίας ανασχεδιάζεται για καλύτερη λειτουργία στο mobile. Μέσα στο μήνα θα είναι διαθέσιμη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Στον chrome δεν έχω τίποτα απολύτως από addon και στον Firefox δοκίμασα ακόμα και να τα κάνω όλα disable αλλά δεν άλλαξε κάτι. 

Πραγματικά γιατί δεν το αφηνατε ως έχει που δεν είχε πρόβλημα ούτε στα κινητά που έχει τώρα 

Ούτε εγώ κατάφερα να το αναπαράξω. Ίσως χρειαστεί να το ψάξεις λίγο περισσότερο και να δώσεις περισσότερες πληροφορίες. Αν δοκιμάσεις σε άλλη σελίδα, βλέπεις κανονικά το μήνυμα του widget σε hover; 

Το νέο σύστημα διευκολύνει πολύ περισσότερο, δεν ξέρω γιατί επιμένετε στο παλιό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως ήδη σας έχω πει υπάρχουν μέρες που φαίνετε κανονικά όταν πάω το ποντίκι πάνω και άλλες που δεν φαινετε καν. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Όπως ήδη σας έχω πει υπάρχουν μέρες που φαίνετε κανονικά όταν πάω το ποντίκι πάνω και άλλες που δεν φαινετε καν. 

"Αν δοκιμάσεις σε άλλη σελίδα, βλέπεις κανονικά το μήνυμα του widget σε hover; "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Σαν ποιες σελίδες; 

Σε οποιαδήποτε. Τη στιγμή που παρατηρήσεις ότι στο insomnia δεν βλέπεις την πληροφορία στις αγγελίες, άνοιξε ένα άλλο site, και δοκίμασε κάτι αντίστοιχο. Μπες στο youtube και δοκίμασε το πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Paragontas-x είπε

Όχι στις άλλες μια χαρά το βλέπω πάντα 

Στείλε μου screenshot τι βλέπεις και στο insomnia και στο άλλο site, γιατί δε νομίζω ότι συνεννοούμαστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα αυτό είναι το θέμα δεν βλέπω τίποτα απολυτως όταν το πιάνει. 

Είτε πάω το ποντίκι εκεί, είτε όχι το ίδιο και το αυτό. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περίεργων συνέχεια.

Ενώ σε όλα τα άλλα site το λεξικό που έχω σαν addon στο firefox δουλεύει μια χαρά και στα Ελληνικά και στα Αγγλικά σε αυτό το site  πρέπει κάθε φορά να πατήσω στο πλαίσιο που γράφω δεξί κλικ και μετά να πατήσω ενεργοποίηση ορθογραφικού έλεγχου.

 

edit:

Αυτό μερικές φορές λύνεται αν κάνω refresh την ίδια ακριβώς σελίδα και πατήσω edit σε κάποιο ποστ που έχω κάνει αλλιώς δεν εμφανίζει λεξικό πουθενά.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Περίεργων συνέχεια.

Ενώ σε όλα τα άλλα site το λεξικό που έχω σαν addon στο firefox δουλεύει μια χαρά και στα Ελληνικά και στα Αγγλικά σε αυτό το site  πρέπει κάθε φορά να πατήσω στο πλαίσιο που γράφω δεξί κλικ και μετά να πατήσω ενεργοποίηση ορθογραφικού έλεγχου.

 

edit:

Αυτό μερικές φορές λύνεται αν κάνω refresh την ίδια ακριβώς σελίδα και πατήσω edit σε κάποιο ποστ που έχω κάνει αλλιώς δεν εμφανίζει λεξικό πουθενά.

Αρχικά δεν αναφέρεις καν για ποιο addon μιλάς.
Σε κάθε περίπτωση, τι δουλειά έχει το insomnia με το addon που αναφέρεις; Έχεις φορτώσει το ff addons και έχεις χάσει τη μπάλα. 

Επίσης για το άλλο θέμα, μπορείς να πας στο skroutz και στα εικονίδια πάνω δεξιά να μου πεις τι βλέπεις άμα βάλεις το ποντίκι πάνω; Θα προτιμούσα να βγάλεις ένα screenshot για να γλυτώνουμε χρόνο, όπως έχω γράψει και τις προηγούμενες φορές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...