Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2022 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

(mobile view) Το πλήκτρο "αποσύνδεση" έπρεπε να υπήρχε κάτω κάτω, και όχι πρώτη επιλογή πάνω δεξιά. Είναι σαν να διώχνετε κόσμο εσκεμμένα. Μόλις πατάω τις τρεις γραμμές πάνω δεξιά και άλλη μια με το δάχτυλο ξανά τσουπ με πετάει έξω 😑 ειδικά όταν έγινε η αναβάθμιση 50.000 φορές με είχε πετάξει έξω έτσι απλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 856
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

56 λεπτά πριν, Pokemon640 είπε

(mobile view) Το πλήκτρο "αποσύνδεση" έπρεπε να υπήρχε κάτω κάτω, και όχι πρώτη επιλογή πάνω δεξιά. Είναι σαν να διώχνετε κόσμο εσκεμμένα. Μόλις πατάω τις τρεις γραμμές πάνω δεξιά και άλλη μια με το δάχτυλο ξανά τσουπ με πετάει έξω 😑 ειδικά όταν έγινε η αναβάθμιση 50.000 φορές με είχε πετάξει έξω έτσι απλά. 

Συμφωνώ, το πάθαινα και εγώ πιο παλιά αρκετά συχνά, αλλά πλέον με 1 tap είσαι οκ, απλά καμιά φορά καθυστερεί λίγο και πατώντας ξανά σε πετάει. 

Εγώ θα πρότεινα να παραμείνει εκεί που είναι, είναι σε καλό σημείο. Αλλά μπορεί να μπει ένα pop up αφού επιλέξεις «Αποσύνδεση» και να μην σε πετάει κατευθείαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, M A T R I X είπε

Συμφωνώ, το πάθαινα και εγώ πιο παλιά αρκετά συχνά, αλλά πλέον με 1 tap είσαι οκ, απλά καμιά φορά καθυστερεί λίγο και πατώντας ξανά σε πετάει. 

Εγώ θα πρότεινα να παραμείνει εκεί που είναι, είναι σε καλό σημείο. Αλλά μπορεί να μπει ένα pop up αφού επιλέξεις «Αποσύνδεση» και να μην σε πετάει κατευθείαν.

Σε όσα σαίτ έχω μπει, το Logout δεν είναι στο ίδιο σημείο με το μενού Pop up, και 1η 1η επιλογή, αυτό είναι καραμπινάτο σχεδιαστικό λάθος. Έπρεπε να υπήρχε στο κάτω μέρος της οθόνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τι κουλό, μόλις τώρα

Capture.PNG.9316f65d67d75b23e9ed8e9607304ff1.PNG

Firefox latest/win10

 

Επίσης κάτι που πρόσεξα σήμερα το πρωί, όταν έμπαινα στο θέμα  "Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες" από το κινητό (mi a3/ android 11/latest firefox):

είχα συνέχεια στην οθόνη ένα μπανεράκι, που δείχνει εάν είναι ανοιχτά τα spoiler ή όχι, με ακολουθούσε παντού όσο έκανα scroll.  Ίσως θα μπορούσε να είναι πιο διακριτικό ή έστω να κλείνει;  Μες τη μέση, ενοχλεί, ειδικά οταν ανεβαίνει και το πληκτρολόγιο, καταλαμβάνει πολύ χώρο το μπάνερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλό θα ήταν να αναφέρεις και το πρόβλημα πέρα από τις φωτογραφίες, βοηθάς περισσότερο αυτόν που θα το ψάξει.

 

Σε ένα γρήγορο check που έκανα, brave και safari δουλεύουν ρολόι σε macos.
και το ff μια χαρά τελικά. 

Επεξ/σία από M A T R I X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, M A T R I X είπε

Καλό θα ήταν να αναφέρεις και το πρόβλημα πέρα από τις φωτογραφίες, βοηθάς περισσότερο αυτόν που θα το ψάξει.

 

Σε ένα γρήγορο check που έκανα, brave και safari δουλεύουν ρολόι σε macos.
και το ff μια χαρά τελικά. 

Το amd zen 3 εμφανίζεται σε λάθος κατηγορία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Το amd zen 3 εμφανίζεται σε λάθος κατηγορία

Ναι το έχω προσέξει. Βάση του παραπάνω img δεν εμφανίζονται μόνο οι επεξεργαστές στο ΜπλαΜπλα, αλλά όλες οι υπόλοιπες κατηγορίες (Μουσική, Προσφορές, VDSL, GPU κλπ). Δεν ξέρω πως το κατάφερε, απλά είπα ότι καλό είναι να αναφέρει το πρόβλημα όταν γράφει στο bugs για να βοηθήσει αυτόν που θα το ψάξει. 

Σε κάθε περίπτωση δεν κατάφερα να αναπαράξω το παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά δεν έχουμε απάντηση στο γιατί εμφανίζονται άσχετα θέματα από άλλα section στο μπλα-μπλά;

 

Σήμερα παρατήρησα και κάτι ακόμα περίεργο.

Όταν προσπαθώ να ανεβάσω μια φωτό που είναι portrait, ανεβαίνει αυτόματα ως landscape, πρακτικά κάνει rotate 90 μοιρών και φαίνεται ψιλό-άκυρη

1 - 2

Επεξ/σία από nickol-us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nickol-us είπε

Τελικά δεν έχουμε απάντηση στο γιατί εμφανίζονται άσχετα θέματα στο μπλα-μπλά;

 

Σήμερα παρατήρησα και κάτι ακόμα περίεργο.

Όταν προσπαθώ να ανεβάσω μια φωτό που είναι portrait, ανεβαίνει αυτόματα ως landscape, πρακτικά κάνει rotate 90 μοιρών και φαίνεται ψιλό-άκυρη

1 - 2

Δεν έχει αναφερθεί από άλλον ακόμα, το οποίο μάλλον σημαίνει ότι είναι minor :D
Με άλλο browser αντιμετωπίζεις το ίδιο πρόβλημα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, M A T R I X είπε

Δεν έχει αναφερθεί από άλλον ακόμα, το οποίο μάλλον σημαίνει ότι είναι minor :D
Με άλλο browser αντιμετωπίζεις το ίδιο πρόβλημα; 

Βασικά το αναφέρει και πιο πάνω ο liakjim

Δοκίμασα με edge, χωρίς να μπω σε διαδικασία login και δεν φαίνεται να εμφανίζει άκυρα θέματα. Δοκίμασα από το κινητό, πάλι με mozilla, έχοντας κάνει login, ούτε εκεί εμφανίζει άκυρα θέματα.

Στον firefox 101.0.1/win10 μου το κάνει, ακόμη και αν απενεργοποιήσω όλα τα addons

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Βασικά το αναφέρει και πιο πάνω ο liakjim

Δοκίμασα με edge, χωρίς να μπω σε διαδικασία login και δεν φαίνεται να εμφανίζει άκυρα θέματα. Δοκίμασα από το κινητό, πάλι με mozilla, έχοντας κάνει login, ούτε εκεί εμφανίζει άκυρα θέματα.

Στον firefox 101.0.1/win10 μου το κάνει, ακόμη και αν απενεργοποιήσω όλα τα addons

Αν και ο @liakjim έχει την ίδια version, κάντε troubleshoot έχετε πρόβλημα houston B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/6/2022 στις 12:46 ΜΜ, M A T R I X είπε

Αν και ο @liakjim έχει την ίδια version, κάντε troubleshoot έχετε πρόβλημα houston B)

Yes. Τα ίδια . Τι εννοείς troubleshoot;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/6/2022 στις 12:29 ΜΜ, M A T R I X είπε

Δεν έχει αναφερθεί από άλλον ακόμα, το οποίο μάλλον σημαίνει ότι είναι minor :D
Με άλλο browser αντιμετωπίζεις το ίδιο πρόβλημα; 

firefox. το κανει αν κανεις τικ στο μπλα μπλα (οχι αθλητικα η auto) και μετα ξετικ. βγαζει ασχετα θεματα, οθονες, cpu κτλ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...