Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2022 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 861
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, qrstuv είπε

Ξέχασα να πω όταν είμαι off το κάνει, όταν είμαι online τα δειχνεί σωστά.

Τι εννοείς on/off;

Αν εννοείς ότι όταν κάνεις sign out δε βλέπεις τις αγγελίες που βλέπεις όταν είσαι συνδεδεμένος με το λογαριασμό σου, δε βλέπω κάποιο bug. 

Επεξ/σία από M A T R I X
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, M A T R I X είπε

Τι εννοείς on/off;

Αν εννοείς ότι όταν κάνεις sign out δε βλέπεις τις αγγελίες που βλέπεις όταν είσαι συνδεδεμένος με το λογαριασμό σου, δε βλέπω κάποιο bug. 

Όταν κάνω sign in είναι εντάξη, βλέπω μόνο τις αγγελίες στις οποίες μπήκα μέσα, όταν όμως είμαι sign out τότε είναι που εμφανίζει στο <<Είδατε πρόσφατα>> διάφορα που δεν έχω δει. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, qrstuv είπε

Όταν κάνω sign in είναι εντάξη, βλέπω μόνο τις αγγελίες στις οποίες μπήκα μέσα, όταν όμως είμαι sign out τότε είναι που εμφανίζει στο <<Είδατε πρόσφατα>> διάφορα που δεν έχω δει. 

Ναι το φαντάστηκα, και ξαναγράφω είναι λογικό και όχι bug. Με ποιο σκεπτικό θέλεις όταν έχεις αποσυνδεθεί να βλέπεις στο recent τις αγγελίες που είχες δει όταν ήσουν συνδεδεμένος ως qrstuv; Δεν υπάρχει λογική, οπότε απλά μην κάνεις sign out :) 

Επεξ/σία από M A T R I X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, qrstuv είπε

όταν όμως είμαι sign out τότε είναι που εμφανίζει στο <<Είδατε πρόσφατα>> διάφορα που δεν έχω δει. 

Όταν είσαι sign out δεν καταλαβαίνει πως εσύ είσαι εσύ... Δεν έχει μάτια να σε δει, δεδομένα διαβάζει.

Άσχετη ερώτηση.. έχεις e-banking?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Σημαντική ενημέρωση!
Από την 1/9/2022, δε θα μπορείτε να συνδεθείτε στο λογαριασμό σας στο Insomnia με τη χρήση του username. Από την ημερομηνία αυτή θα είναι υποχρεωτική η χρήση του email σας αντί του username, κάτι που ήδη μπορείτε να κάνετε.

Ο λόγος για την αλλαγή αυτή είναι η μεγαλύτερη ασφάλεια αφού το username είναι δημόσια πληροφορία η οποία μπορεί να χρησιμοποιηθεί κακόβουλα όπως για την ανεπιθύμητη πρόσβαση στο λογαριασμό σας.

Για να αποφύγετε οποιοδήποτε πρόβλημα στο μέλλον με τη σύνδεση στο λογαριασμό σας, παρακαλούμε επιβεβαιώστε ότι έχετε πρόσβαση στην παρακάτω email διεύθυνση!

Υποθετοντας οτι ετυχε και σε αλλο μελος, το ποσταρω εδω γιατι δεν θελω να ανοιξω θεμα (και να περιμενω να εγκριθει και αυτο για να το δουνε ολοι)

Τι πισωγυρισματα ειναι αυτα? Ειμαι μελος σε τοσα φορουμ, μονο στο insomnia βλεπω τετοια ηλιθια πολιτικη για το username.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, jim_p είπε

Υποθετοντας οτι ετυχε και σε αλλο μελος, το ποσταρω εδω γιατι δεν θελω να ανοιξω θεμα (και να περιμενω να εγκριθει και αυτο για να το δουνε ολοι)

Τι πισωγυρισματα ειναι αυτα? Ειμαι μελος σε τοσα φορουμ, μονο στο insomnia βλεπω τετοια ηλιθια πολιτικη για το username.

Το έβγαλε και σε εμένα,θα βαζουμε το email αντί για το username στο login ,οχι ότι θα φαίνεται το email στο φόρουμ για username.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, jim_p είπε

Υποθετοντας οτι ετυχε και σε αλλο μελος, το ποσταρω εδω γιατι δεν θελω να ανοιξω θεμα (και να περιμενω να εγκριθει και αυτο για να το δουνε ολοι)

Τι πισωγυρισματα ειναι αυτα? Ειμαι μελος σε τοσα φορουμ, μονο στο insomnia βλεπω τετοια ηλιθια πολιτικη για το username.

Στα περισσότερα είναι μέσω email και όχι μέσω username. Σε κάποια δίνεται η επιλογή μέσω email & username. Ποιο είναι το πρόβλημα και γιατί είναι στα bugs; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Το έβγαλε και σε εμένα,θα βαζουμε το email αντί για το username στο login ,οχι ότι θα φαίνεται το email στο φόρουμ για username.

Ακριβώς, μόνο στο login. Αυτό έλειπε να φαίνονται τα mail δημόσια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αρχη το θεωρω bug επειδη με εβγαλε απο ολους τους (5) browsers που ημουν logged in και τωρα πρεπει να ξαναβαζω credentials στον καθενα. Θα αρκουσε ενα απλο notification, που ο χρηστης θα το διαβασει μια φορα και μετα τερμα.

Μετα απο αυτο, δεν ειπα καπου οτι με το mail το insomnia θα φαινεται διαφορετικο, ουτε πως θα φαινεται καπου το mail, ουτε πως το username με καποιο τροπο "καρφωνει" τον κωδικο του χρηστη, αν αυτο καταλαβατε καποιοι.

Long story short, το insomnia γινεται το μονο site (απο τα 10+ που εχω credentials και μπαινω καθε μερα σχεδον) που αντι να σου ζητησει να κανεις ενα username αντι του mail, ζηταει το αναποδο. Γιαυτο λεω για πισωγυρισματα.

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...