Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2022 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 16/1/2022 στις 3:12 ΠΜ, Hal9000 είπε

Έχουμε προχωρήσει σε μια μίνι αναβάθμιση του site με νέες λειτουργίες που θα τις εξηγήσουμε αναλυτικά με  blog post  τη Δευτέρα. 

Αν έχετε αντιμετωπίσει κάποιο bug, μπορείτε να το αναφέρετε εδώ

Έχασα κάπου το post της Δευτέρας;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 851
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπηκα σημερα μετα απο τοσο καιρο και εκεινο το καινουργιο κολοκυθι κατω αριστερα κατεστρεψε το νοημα του Avatar μου...

Δεν γινεται να το πατε εξω απο τον κυκλο του Avatar, φανταζομαι θα υπαρχουν και αλλες περιπτωσεις.
 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 hours ago, jim_p said:

Τα likes που εχουμε παρει ποτε θα επιστρεψουν κατω απο το ονομα?

Αν κρίνω από το TheLab και το Myphone που είχαν κάνει upgrade πριν από μας στην έκδοση 4.6.X του IPB, δεν βλέπω να επιστρέφουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 18/01/2022 at 09:26, jmirko15 said:

Έχασα κάπου το post της Δευτέρας;

Το ίδιο περιμένω και εγώ για να καταλάβω με τι κριτήρια αποκτάμε τα νέα Ranks.
Edit: Μόλις πόσταρα αυτή την απάντηση εδώ πήρα νέο Rank Collaborator.  

Επεξ/σία από Xvipes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 18/01/2022 at 09:26, jmirko15 said:

Έχασα κάπου το post της Δευτέρας;

 

14 minutes ago, Xvipes said:

Το ίδιο περιμένω και εγώ για να καταλάβω με τι κριτήρια αποκτάμε τα νέα Ranks.
Edit: Μόλις πόσταρα αυτή την απάντηση εδώ πήρα νέο Rank Collaborator.  

Μέχρι το τέλος της βδομάδας θα γίνουν reset τα ranks, θα μπουν νέα επιπλέον "achievements", θα αλλάξουν οι πόντοι που χρειάζονται για το επόμενο rank καθώς και το πόσοι πόντοι δίνονται ανά "achievement". Λογικά θα εμφανιστεί μετά τις αλλαγές αυτές.

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Thresh είπε

 

Μέχρι το τέλος της βδομάδας θα γίνουν reset τα ranks, θα μπουν νέα επιπλέον "achievements", θα αλλάξουν οι πόντοι που χρειάζονται για το επόμενο rank καθώς και το πόσοι πόντοι δίνονται ανά "achievement". Λογικά θα εμφανιστεί μετά τις αλλαγές αυτές.

Κριμα και μόλις έγινα rising star και έλπιζα να ανέβω σε master chef ή έστω survival… 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πριν την τελευταία αναβάθμηση στην κεντρική σελίδα στα tranding topics οταν πάταγες επάνω στο τίτλο σε πήγαινε στην πρώτη αδιάβαστη ανάρτηση του τοπικ. Μετα την αναβάθμηση δεν το κάνει. Απο τις ρυθμίσεις έχω επιλεγμένο να με πηγαίνει στην πρώτη αδιάβαστη ανάρτηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πατάω   code
  • Βάζω <p>test</p><σκριπτ>console.log('test')</σκριπτ> (προφανώς το σκριπτ στα αγγλικά)
  • Insert into post
  • Submit reply -> Sorry, you have been blocked You are unable to access insomnia.gr Cloudflare Ray ID: 6d0a96c9a8f04e1a

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνοντας παράθεση σε ποστ που έχει σπόιλερ, όσο είμαι στον editor για να γράψω την απάντηση, το σπόιλερ μένει ανοιχτό, και το κουμπί για να κλείσει δεν δουλεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/1/2022 στις 8:01 ΜΜ, AtiX είπε

Κριμα και μόλις έγινα rising star και έλπιζα να ανέβω σε master chef ή έστω survival… 😂

Εγω λέω να σου δώσουν τα κλειδιά του μαγαζιού. :P :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/1/2022 στις 3:41 ΠΜ, Τέρης Α. είπε

Ένα bug το οποίο πήγαινα να αναφέρω και έπεσα πάνω στην αναβάθμιση είναι στις αγγελίες των clubs. Βλέποντάς τες από κινητό παλεύεται κάπως αλλά από υπολογιστή έχει θέμα: https://www.insomnia.gr/classifieds/category/101-honor/?clubId=191

Solved!

Στις 16/1/2022 στις 3:41 ΠΜ, Τέρης Α. είπε

Χρειάζονται μετάφραση από τα Αγγλικά στα Ελληνικά ορισμένα πράγματα όπως: οι αναδυόμενες ειδοποιήσεις, το κείμενο των παραθέσεων και όταν υποβάλλεται απάντηση.

Επίσης, μεταφράστηκαν τα παραπάνω. Ένα σημείο που δεν έχει μεταφραστεί είναι στο ''Προφίλ>My Dashboard>Ρυθμίσεις λογαριασμού>Επεξεργασία προφίλ'' στο πεδίο ''ΑΛΛΑ'', όπου οι επεξηγήσεις είναι στα Αγγλικά.

Spoiler

Screenshot_699.png.1ff1a64b2890e89b3d28f27c6ed7e79e.png

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ακριβώς bug, αλλά όταν κάποιος ποστάρει ένα gif θα έπρεπε κάνοντας κλικ σε αυτό, αυτό να σταματάει να κινείται ώστε να μην ζαλίζει όσο κοιτάς την υπόλοιπη σελίδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατι που εχω παρατηρησει απο προηγουμενη ενημερωση του φορουμ. Οταν γινεται like σε ενα ποστ και μετα αυτο το ποστ διαγραφεται, το like συνεχιζει να μετραει στο like count του χρηστη, ασχετως αν δεν φαινεται στη λιστα του.

Πχ, χτες εκραξα καποιον στο θεμα των w10 για ενα σαπιο shortened link και πηρα 2-3 likes.Το ποστ αυτο διαγραφηκε, τα likes που πηρα για αυτο δεν εμφανιζονται πλεον στη σελιδα του reputation* μου, αλλα ο αριθμος των likes στα αριστερα δεν επεσε.

https://www.insomnia.gr/profile/124002-jim_p/reputation/

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/1/2022 στις 12:02 ΜΜ, Thresh είπε

Αν κρίνω από το TheLab και το Myphone που είχαν κάνει upgrade πριν από μας στην έκδοση 4.6.X του IPB, δεν βλέπω να επιστρέφουν.

Γιατί κάνατε αυτή την αναβάθμιση είπαμε; Όπως ήταν πριν τι είχε και το αλλάξατε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...