Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2022 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Αυτό μου κάνει και εμένα εντύπωση. Η μόνη λογική εξήγηση είναι ότι μια μέρα είχατε π.χ. 350 και την άλλη μέρα 2.500, bug δηλαδή όπως είχε αναφέρει παλιότερα ένα μέλος.

Εδώ είχατε 0 reactions με 94 post και εδώ 6.950 reactions με 209 post, κάτι που σημαίνει ότι τα 115 post είχαν το καθένα 60 reactions ή κάπως έτσι. Έγινε όντως έτσι;

Το να έκανα 115 ποστ εκτός ψυχαγωγίας και να είχαν από 60 αντιδράσεις το καθένα, σε καμία περίπτωση.

Αυτό που νομίζω ότι έγινε, είναι ότι παλιά δεν μετρούσαν καθόλου τα ποστ στην ψυχαγωγία. Κάποια στιγμή ίσως μετά από κάποια ανανέωση του site, άρχισε να μετράει αναδρομικά τα likes από όλα τα προηγούμενα χρόνια.

Το 7000 που έχω σαν φήμη είναι απόλυτα λογικό νούμερο σε σχέση με την δραστηριότητά μου στο φόρουμ και δεν νομίζω ότι είναι μπαγκ.

Επίσης αυτό που είχα παρατηρήσει εδώ και αρκετούς μήνες, είναι ότι μπορεί να λάμβανα πολλές αντιδράσεις στο μπλα μπλα και να μην μετράγανε στο counter, αλλά κάποια στιγμή ανέβαινε λίγο χωρίς όμως να έχω κάνει ποστ εκτός ψυχαγωγίας.

Υπέθετα ότι τα likes στο μπλα μπλα μετράγανε μισά ή κάτι τέτοιο, και για να ανέβει ο counter κατά ένα ήθελες 3-4. Αλλά δεν μπόρεσα να το επιβεβαιώσω ακριβώς διότι ο counter είχε μεγάλη χρονοκαθυστέρηση και δεν έβγαινε άκρη. Γενικά πάντως το σύστημα είναι προβληματικό αλλά όχι με προβλέψιμο τρόπο.

Επίσης βλέπω κάποια μέλη με αρνητική φήμη. Μήπως τα confused μετράνε αρνητικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 856
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Επίσης βλέπω κάποια μέλη με αρνητική φήμη. Μήπως τα confused μετράνε αρνητικά?

Ορίστε: 

20 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Αυτό που νομίζω ότι έγινε, είναι ότι παλιά δεν μετρούσαν καθόλου τα ποστ στην ψυχαγωγία.

Έκανα τρία reactions (όπως και στο προηγούμενο μέλος χθες) στις κατηγορίες ''Μπλα-μπλα'', ''Auto-moto'' και ''Κινηματογράφο''. Δεν άλλαξε τίποτα στη φήμη σας.

Εξάλλου, υπάρχει και επίσημη απάντηση:

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/2/2022 στις 2:02 ΜΜ, Dubstepforum.gr είπε

καλησπερα, ισως ειναι προσωρινο , αλλα υπαρχει bug στο κουμπι για 'νεα υποβολη' αγγελιας. Δεν λειτουργει

+1 αλλά δεν φαίνεται να είναι bug στο κουμπί "νέα υποβολή", ότι δεν μπορεί να επιλεχθεί δηλαδή.
Για κάποιο λόγο τις τελευταίες ημέρες έχω παρατηρήσει ότι ξαφνικά έχει εμφανιστεί η επιλογή "νέα υποβολή" σε αγγελίες που μπορεί να έχουν δημιουργηθεί εντός 1-2 ημερών ενώ δεν θα έπρεπε. Αυτό εμφανίζεται αυτόματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το εγραψα, η αγγελια μου ηταν προς νεα υποβολη (ειχε περασει η βδομαδα) και 'δεν πατιοταν'. ΑΛλα ναι, μετα ειδα οτι ισχυει αυτο που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Τέρης Α. είπε

Ορίστε: 

Έκανα τρία reactions (όπως και στο προηγούμενο μέλος χθες) στις κατηγορίες ''Μπλα-μπλα'', ''Auto-moto'' και ''Κινηματογράφο''. Δεν άλλαξε τίποτα στη φήμη σας.

Εξάλλου, υπάρχει και επίσημη απάντηση:

Είχαν ανοίξει για ένα χρονικό διάστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενώ μόλις έκανα ανανέωση των αγγελιών μου συνεχίζει και μου έχει το κουμπί "Νέα Υποβολή" ενεργό.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από λίγο πήγα να μπω στο φόρουμ και μου λέει ότι ο λογαριασμός μου έχει αποκλειστεί.

Μετά το αρχικό σοκ και προσπαθώντας να σκεφτώ αν έχω γράψει κάτι περίεργο σήμερα, έκανα ανανέωση και μπήκα κανονικά.

Έγινε και σε κάποιον άλλον αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω έλλειψης χρόνου θα μου ήταν ευκολότερο το να μου δώσει κάποιος μια απάντηση αν είναι bug και αν διορθωθεί γιατί θα πρέπει να φτιάχνω εκ νέου τις αγγελίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...