Προς το περιεχόμενο

Eνδεχομενη αρνηση DOA τηλεορασης Toshiba απο ηλεκτρονικο καταστημα Γερμανος.


umbrella co.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παρηγγειλα ηλεκτρονικα αλλα παρελαβα και πληρωσα σε φυσικο καταστημα. Εχω λαβει 3 αποδειξεις: μια απο το φυσικο καταστημα, μια οτι χρεωθηκε το ποσο στην καρτα μου, και αλλη μια η οποια μοιαζει με χαρτι Α4 και γραφει ποσο αγορας και το οτι η τηλεοραση εχει σταλει απο τις αποθηκες στους στον Αυλωνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, umbrella co. said:

Παρηγγειλα ηλεκτρονικα αλλα παρελαβα και πληρωσα σε φυσικο καταστημα. Εχω λαβει 3 αποδειξεις: μια απο το φυσικο καταστημα, μια οτι χρεωθηκε το ποσο στην καρτα μου, και αλλη μια η οποια μοιαζει με χαρτι Α4 και γραφει ποσο αγορας και το οτι η τηλεοραση εχει σταλει απο τις αποθηκες στους στον Αυλωνα.

 ΑΥΤΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ EMAIL ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ ΑΡΚΟΥΝ ΦΙΛΕ!

άστον να λέει ότι θέλει τον άλλο. κάνουμε ηλεκτρονικές αγορές 20+ χρόνια και έχουμε περάσει και από καταστήματα μέσω ίντερνετ. ξέρω πολύ καλά τι σου γράφω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, umbrella co. είπε

Εχω λαβει 3 αποδειξεις: μια απο το φυσικο καταστημα,

ΑΡΑ ειναι σαν να αγορασες απο το καταστημα.ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΟΝΛΑΙΝ ΟΤΑΝ ΒΑΖΕΙΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ

Επεξ/σία από SPY_oo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, SPY_oo7 said:

ΑΡΑ ειναι σαν να αγορασες απο το καταστημα

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ  ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΕΞΟΦΛΗΣΗΣ!@!!!!!!@!@!@!@!@!@!@ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΑΡΧΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ!!!!!! ΠΩΩΩΩ ΡΕ ΚΟΛΛΗΜΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την παραγελλεια την εξοφλησε στο φυσικο  καταστημα.ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ.Αυτο με τούς ποντους δεν το ξερεις ουτε καν γιατι ανακατεύεσαι?

Επεξ/σία από SPY_oo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

ΑΡΑ ειναι σαν να αγορασες απο το καταστημα.ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΟΝΛΑΙΝ ΟΤΑΝ ΒΑΖΕΙΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ

Εδω εισαι λαθος. Υπαρχει η επιλογη να πληρωθει το αντικειμενο προκαταβολικα και απλα να παραλαβεις απο καταστημα. Απλα εγω εβαλα αντικαταβολη (ετσι το εγραφε στο φορμα αγορας). Καντο εικονικα σε ενα προϊον και θα το δεις. Με την υπαναχωρηση δεν ξερω ακομη τι συμβαινει.

Επεξ/σία από umbrella co.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, umbrella co. said:

Εδω εισαι λαθος. Υπαρχει η επιλογη να πληρωθει το αντικειμενο προκαταβολικα και απλα να παραλαβεις απο καταστημα. Απλα εγω εβαλα αντικαταβολη (ετσι το εγραφε στο φορμα αγορας). Καντο εικονικα σε ενα προϊον και θα το δεις.  Με την υπαναχωρηση δεν ξερω ακομη τι συμβαινει.

άστονα ρε φίλε μην μας ανεβάσει άλλο τη πίεση....προχώρα το DOA και μη του δίνεις σημασία.

με αποδεικτικό οτι το προϊόν ήρθε από τα Logistics της Αυλώνας και το email επιβεβαίωσης και αριθμό παραγγελίας μια χαρά δικαιούσαι DOA. 

και DOA και υπαναχώρηση δικαιούσαι ΚΑΝΟΝΙΚΑ. τελεία και παύλα

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, greekfragma είπε

άστονα ρε φίλε μην μας ανεβάσει άλλο τη πίεση....προχώρα το DOA και μη του δίνεις σημασία.

με αποδεικτικό οτι το προϊόν ήρθε από τα Logistics της Αυλώνας και το email επιβεβαίωσης και αριθμό παραγγελίας μια χαρά δικαιούσαι DOA.

 Ηδη περιμενω την αποφαση της Astra Service για το DOA. Το ζητημα ειναι πως αργουν χαρακτηριστικα και γι'αυτο σκεφτομαι να στειλω τη δηλωση υπαναχωρησης πριν χαθει το περιθωριο των 14ων ημερων.

Επεξ/σία από umbrella co.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, greekfragma είπε

προχώρα το DOA και μη του δίνεις σημασία.

για το DOA μια χαρα μπορει .Eμείς μιλαμε για τιw 14 ημερες υπαναχωρηση σε αγορα μεσω ιντερνετ

Επεξ/σία από SPY_oo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, umbrella co. said:

 Ηδη περιμενω την αποφαση της Astra Service για το DOA. Το ζητημα ειναι πως αργουν χαρακτηριστικα και γι'αυτο σκεφτομαι να στειλω τη δηλωση υπαναχωρησης πριν χαθει το περιθωριο των 14ων ημερων.

προχώρα την υπαναχώρηση. πιο γρήγορα θα πάρεις τα λεφτά σου από το DOA...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

ΑΡΑ ειναι σαν να αγορασες απο το καταστημα

Όχι. Το δικαίωμα της επιστροφής εντός 14 ημερών ισχύει διότι δεν σου δίνεται η δυνατότητα να τσεκάρεις/δοκιμάσεις εκ του σύνεγγυς το αντικείμενο, όπως θα έκανες στο φυσικό κατάστημα. 

Το ότι η εξόφληση πραγματοποιείται με διάφορους τρόπους που σου παρέχει το κάθε κατάστημα, δεν έχει σχέση.

Η ουσία είναι ότι παρήγγειλες κάτι χωρίς να το δεις και γι' αυτό έχεις το δικαίωμα της επιστροφής.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, SPY_oo7 said:

Nα δουμε τι θα σου πουνε🙂

το τι θα του πούνε είναι βέβαιο.

το τι θα του ΞΑΝΑπούνε όταν πάει παρέα με το email του ΣτΚ και τον νόμο για αγοράς εξ-απόστασης μαζί με τα αποδεικτικά οτι το προϊόν ήρθε από ΑΠΟΘΗΚΕΣ logistics μαζί με email παραγγελίας....μην φύγεις...να σαι εδώ να το διαβάσεις! οκ?

Just now, Nabuko said:

Όχι. Το δικαίωμα της επιστροφής εντός 14 ημερών ισχύει διότι δεν σου δίνεται η δυνατότητα να τσεκάρεις/δοκιμάσεις εκ του σύνεγγυς το αντικείμενο, όπως θα έκανες στο φυσικό κατάστημα. 

Το ότι η εξόφληση πραγματοποιείται με διάφορους τρόπους που σου παρέχει το κάθε κατάστημα, δεν έχει σχέση.

Η ουσία είναι ότι παρήγγειλες κάτι χωρίς να το δεις και γι' αυτό έχεις το δικαίωμα της επιστροφής.

 

μηηηηηηηηηηηηηηηη θα επιμείνει κι άλλοοοοοοο!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...