Προς το περιεχόμενο

Cosmote Gigamax Unlimited (απεριόριστα data & λεπτά ομιλίας) στα 37€ [TEΛΟΣ]


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, peragialos είπε

Νομίζω ότι πρέπει να είναι στην ίδια διεύθυνση που θα δηλώσεις. Το όνομα δεν παίζει ρόλο.

Σωστά αλλά πρέπει να υπογράψει και αυτός τυπικά για να συμμετέχεις στο σχήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, Armoral είπε

Σωστά αλλά πρέπει να υπογράψει και αυτός τυπικά για να συμμετέχεις στο σχήμα.

Ναι πρέπει να το αποδεχτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος το παρει μονο για Internet και εχει το smartphone ως hotspot

Μπορει να εκμεταλευτει και το δωρεαν χρονο ομιλιας με αυτο το τροπο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως τα περισσότερα unlimited πακέτα έχουν κόφτη Fair Usage Policy. Καλό είναι να το ψάξετε, όπου μετά απο Χ κατανάλωση data, πέφτει κόφτης στο throughput. Σε αντίθετη περίπτωση κανουν jeopardize τη σταθερότητα του δικτύου τους. 

 

Πολύ καλή προσφορά , ειδικά σε περιπτώσεις που έχετε εξοχικά, κάμερες, αμάξι κτλ. 

 

Προσοχή σε όσους αγοράσετε 5g modem, έχουν μια διαδικασία που χρειάζεται πρώτα να στείλετε sms για ενεργοποίηση του 5g στην εκάστοτε sim κάρτα από συμβατό κινητό 5g νομίζω.

 

π.χ αν βάλετε ενα mikrotik 5g modem, θα α κλειδώσει αρχικά σε LTE. μεταφέρετε τη sim σε ενα cosmote listed 5g compatible phone, send sms , αναμονή για επιβεβαίωση, μεταφορά της sim πίσω στο μόντεμ, gg.  

 

Στις περισσότερες περιπτώσεις με μέτρια κάλυψη θα χετε 300-500mbps down.

 

cheers

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Vasilius είπε

Συνήθως τα περισσότερα unlimited πακέτα έχουν κόφτη Fair Usage Policy. Καλό είναι να το ψάξετε, όπου μετά απο Χ κατανάλωση data, πέφτει κόφτης στο throughput. Σε αντίθετη περίπτωση κανουν jeopardize τη σταθερότητα του δικτύου τους. 

 

Πολύ καλή προσφορά , ειδικά σε περιπτώσεις που έχετε εξοχικά, κάμερες, αμάξι κτλ. 

 

Προσοχή σε όσους αγοράσετε 5g modem, έχουν μια διαδικασία που χρειάζεται πρώτα να στείλετε sms για ενεργοποίηση του 5g στην εκάστοτε sim κάρτα από συμβατό κινητό 5g νομίζω.

 

π.χ αν βάλετε ενα mikrotik 5g modem, θα α κλειδώσει αρχικά σε LTE. μεταφέρετε τη sim σε ενα cosmote listed 5g compatible phone, send sms , αναμονή για επιβεβαίωση, μεταφορά της sim πίσω στο μόντεμ, gg.  

 

Στις περισσότερες περιπτώσεις με μέτρια κάλυψη θα χετε 300-500mbps down.

 

cheers

Σε ερώτηση μου στην υπάλληλο που μου έκανε την αίτηση σχετικά με τον περιορισμό ταχύτητας μου ανέφερε ρητά ότι δεν υπάρχει κανένας περιορισμός όσα data και αν χρησιμοποιηθούν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Armoral είπε

Είναι εντελώς απεριόριστα και μπορείς να ενεργοποιήσεις επιπλέον κάρτα.

Στα 33 ευρώ αν έχετε σταθερό Cosmote, στα 29 αν ενεργοποιήσετε την αφαίρεση τελών οι κάτω των 29 ετών.

Είμαι κάτω από 29 και αυτή τη στιγμή έχω ένα ξεχασμένο what’s up φοιτητικό και βάζω 15€ κάρτα το μήνα. Άραγε αξίζει να πάω σε κάτι τέτοιο; Τα δεδομένα θέλω κυρίως αν και κατά κύριο λόγο δουλεύω μόνιμα σπίτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, peragialos είπε

Νομίζω ότι πρέπει να είναι στην ίδια διεύθυνση που θα δηλώσεις. Το όνομα δεν παίζει ρόλο.

 

1 ώρα πριν, Armoral είπε

Ναι, μπορείς αν δεν συμμετέχουν πέντε αριθμοί κινητών στο One.

Ο λογαριασμός θα είναι ξεχωριστός;

Επεξ/σία από petroschelsea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, petroschelsea είπε

 

Ο λογαριασμός θα είναι ξεχωριστός;

Ναι.

47 λεπτά πριν, ventic139 είπε

Είμαι κάτω από 29 και αυτή τη στιγμή έχω ένα ξεχασμένο what’s up φοιτητικό και βάζω 15€ κάρτα το μήνα. Άραγε αξίζει να πάω σε κάτι τέτοιο; Τα δεδομένα θέλω κυρίως αν και κατά κύριο λόγο δουλεύω μόνιμα σπίτι 

Τι να σου πω εσύ γνωρίζεις καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, EvilEyes είπε

Σε ερώτηση μου στην υπάλληλο που μου έκανε την αίτηση σχετικά με τον περιορισμό ταχύτητας μου ανέφερε ρητά ότι δεν υπάρχει κανένας περιορισμός όσα data και αν χρησιμοποιηθούν. 

https://www.cosmote.gr/pdf/Business/paketa_opou_efarmozetai_politikh_orthis_xrhshs.pdf

μπορεί να λένε άλλα στο site εμπορικά, άλλα να λένε προφορικά οι τηλεφωνητές, αλλά είναι αυτοκτονία για ενα πάροχο να μην επιβλέπει κ περιορίζει το abuse στο δίκτυο του. Καλύτερα να το ρωτήσετε π.χ στο fb cosmote page να το έχετε γραπτώς.

Screenshot_2022-03-15-00-27-32-041_com.google.android.apps.docs.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες επειδή ψήνομαι πολύ σοβαρά, έχω την εξής απορία.

Αν αγοράσω ένα 4g modem και βάλω πάνω κάρτα sim cosmote τι ταχύτητες θα πιανω; Και πόσο σταθερό θα είναι το ίντερνετμε την προϋπόθεση ότι η περιοχή που μένω υποστηρίζει κόσμοτε με καλες ταχυτητες. Τώρα έχω σταθερα 17/1 και αν πάω στα 50-60/5 θα είναι τεράστιο κέρδος και θα δίνουμε και τα ίδια χρήματα (σταθερο και κινητό)

 

Ενημερωτικά έχω βονταφον κινητή και πιάνω 35-40 αλλά βάζουν σχετικά γρήγορα κόφτη και πέφτω στα 10

 

 

 

 

Επεξ/σία από panagiotis1988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, panagiotis1988 είπε

Παιδες επειδή ψήνομαι πολύ σοβαρά, έχω την εξής απορία.

Αν αγοράσω ένα 4g modem και βάλω πάνω κάρτα sim cosmote τι ταχύτητες θα πιανω; Και πόσο σταθερό θα είναι το ίντερνετμε την προϋπόθεση ότι η περιοχή που μένω υποστηρίζει κόσμοτε με καλες ταχυτητες. Τώρα έχω σταθερα 17/1 και αν πάω στα 50-60/5 θα είναι τεράστιο κέρδος και θα δίνουμε και τα ίδια χρήματα (σταθερο και κινητό)

 

Ενημερωτικά έχω βονταφον κινητή και πιάνω 35-40 αλλά βάζουν σχετικά γρήγορα κόφτη και πέφτω στα 10

 

 

 

 

Εαν δεν κάνω λάθος εισαι στο πακέτο που σου δίνει μέχρι 10mbps η voda…γιατι υπάρχει ακόμη ενα unlimited που δεν εχει κόφτη….

5 ώρες πριν, Vasilius είπε

https://www.cosmote.gr/pdf/Business/paketa_opou_efarmozetai_politikh_orthis_xrhshs.pdf

μπορεί να λένε άλλα στο site εμπορικά, άλλα να λένε προφορικά οι τηλεφωνητές, αλλά είναι αυτοκτονία για ενα πάροχο να μην επιβλέπει κ περιορίζει το abuse στο δίκτυο του. Καλύτερα να το ρωτήσετε π.χ στο fb cosmote page να το έχετε γραπτώς.

Screenshot_2022-03-15-00-27-32-041_com.google.android.apps.docs.jpg

Αυτο που ανέβασες δείχνει τα όρια του κάθε πακέτου ?

το play now unlimited που το εχω ΣΚΙΣΕΙ στη κυριολεξία με 4K ταινίες ώρες ατέλειωτες ποτε μα ποτε δεν μου εμφάνισε κάποιο θεμα…

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα εχω αυτο το πακετο με 3 επιπλεον εξτρασιμ το οριο που εχει ειναι ανα μηνα με ολες τις καρτες μαζι 100TB οποτε θεωρω δυσκολο να το εξαντλησεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...