Προς το περιεχόμενο

Cosmote Gigamax Unlimited (απεριόριστα data & λεπτά ομιλίας) στα 37€ [TEΛΟΣ]


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, kalogero είπε

Έχω συμβόλαιο με δυο αριθμούς και σταθερό 

Στη κοσμοτε 

και πήρα Τη προσφορά με τα 37€ και έχω και μια έκπτωση 10%…
 

Δηλαδη ειχες ηδη δυο νουμερα σε family προγραμμα και σου εδωσαν προσφορα για το family unlimited με 37 το καθε μελος συν 10% εκπτωση?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει γνώση κανείς για ταρατσάτη κεραία να έχουμε φουλ σήμα στα διαμερίσματα;

ευχαριστώ.

Επεξ/σία από Dihen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Armoral είπε

 

 

Υπάρχουν διαφορετικά σενάρια ανά περίπτωση. Καλύτερα να περάσετε από κατάστημα γιατί Family Pack από το τηλεφωνικό δε δημιουργούνται.

Για 5g router θα έλεγα ότι εδώ είμαστε. Οι γνώστες παρακαλώ να αποφανθούν.

https://www.germanos.gr/product/smarthome-diktuaka/mobile-internet/retail/zte-pocket-wi-fi-mu5001-5g/?productId=20405755

Καλύτερα από vodafone στα 249

https://www.vodafone.gr/eshop/syskeues-axesouar/internet-pantou/mi-fi/vodafone-mu50015ghotspot/p-148145/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, efo355 είπε

Υπάρχει κάποια διαφορά όμως; Της βονταφον είναι κλειδωμένη καμία λειτουργια του; Επίσης συνδέονται μόνιμα στο ρεύμα; ( Χαζή ερώτηση το ξέρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα το προτιμούσα σαν κανονικό ρουτερ τύπου tp link και όχι τον mobile χαρακτήρα που έχει... 

Προσωπικά έχω ήδη το Huawei E5576-320 Ασύρματο 4G Φορητό Hotspot και μοιράζω με την extra data sim ίντερνετ στο tablet μου....

Για το σπίτι δεν την  βλέπω ως βιώσιμη λύση την εν λόγω 5G φορητή συσκευή... 

Εξαλου αν θέλω να κατεβάσω κάτι παρά πολύ γρήγορα βάζω για λίγο το κινητό μου που πετάει πάνω από 600 Mbps... 

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Θα το προτιμούσα σαν κανονικό ρουτερ τύπου tp link και όχι τον mobile χαρακτήρα που έχει... 

Προσωπικά έχω ήδη το Huawei E5576-320 Ασύρματο 4G Φορητό Hotspot και μοιράζω με την extra data sim ίντερνετ στο tablet μου....

Για το σπίτι δεν την  βλέπω ως βιώσιμη λύση την εν λόγω 5G φορητή συσκευή... 

Εξαλου αν θέλω να κατεβάσω κάτι παρά πολύ γρήγορα βάζω για λίγο το κινητό μου που πετάει πάνω από 600 Mbps... 

Βασικά δεν με ενδιαφέρει ο mobile χαρακτήρας του, πιο πολύ με νοιάζει να το χρησιμοποιώ αποκλειστικά ως ρούτερ για το σπίτι. Γιατί δεν το βλέπεις ως βιώσιμη λύση για το σπίτι αν επιτρέπεται;

 

Επίσης αν ένα σημείο δεν πιάνει 5g μπορεί να γυρίσει σε 4g+; Υπάρχει δυνατότητα για επιλογή μπαντων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, panagiotis1988 είπε

Υπάρχει κάποια διαφορά όμως; Της βονταφον είναι κλειδωμένη καμία λειτουργια του; Επίσης συνδέονται μόνιμα στο ρεύμα; ( Χαζή ερώτηση το ξέρω)

καμία διαφορά, έχει και μια θύρα gigabit ethernet. Αυριο το ποαραλαμβανω, για περισσοτερες πληροφορίες πρέπει να πάτε σε άλλο φορουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KoGi είπε

Δηλαδη ειχες ηδη δυο νουμερα σε family προγραμμα και σου εδωσαν προσφορα για το family unlimited με 37 το καθε μελος συν 10% εκπτωση?!

Έχω 2 κινητά ήδη σε οικογενειακό πρόγραμμα 

και ένα σταθερό 

αυτά δεν άλλαξαν σε τιμές …

απλώς το νεο με τα 37€ που έκανα .. μου το δίνουν με 10% έκπτωση στα 33,3€

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση μετατροπής καρτοκινητού στο συμβόλαιο αυτό,δένεται υποχρεωτικά σε 18μηνο ή έχεις δυνατότητα επιλογής σε 18 ή 24 μήνες;

Επίσης,να υποθέσω ότι τα Deals for you που αποκτήθηκαν με Whats up,ισχύουν και στο νέο πρόγραμμα και app;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panagiotis1988 είπε

Βασικά δεν με ενδιαφέρει ο mobile χαρακτήρας του, πιο πολύ με νοιάζει να το χρησιμοποιώ αποκλειστικά ως ρούτερ για το σπίτι. Γιατί δεν το βλέπεις ως βιώσιμη λύση για το σπίτι αν επιτρέπεται;

 

Επίσης αν ένα σημείο δεν πιάνει 5g μπορεί να γυρίσει σε 4g+; Υπάρχει δυνατότητα για επιλογή μπαντων 

Γιατί έχει δημιουργηθεί κυρίως για χρήση εκτός σπιτιού,  εξού και η μπαταρία που έχει… το να το δουλεύεις σε μόνιμη βάση 24 ώρες το εικοσιτετράωρο Όπως δουλεύουν τα κανονικά router για μένα δεν ό,τι καλύτερο…

Προσωπικά θα Προτιμήσω την λύση του tp link mr600…Είναι πιο ορθόδοξη λύση και ας έχω 4G plus…. Θα είναι όμως συνδεμένο στην πρίζα όλο το εικοσιτετράωρο χωρίς να με απασχολεί εάν θα πάθει κάτι…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Γιατί έχει δημιουργηθεί κυρίως για χρήση εκτός σπιτιού,  εξού και η μπαταρία που έχει… το να το δουλεύεις σε μόνιμη βάση 24 ώρες το εικοσιτετράωρο Όπως δουλεύουν τα κανονικά router για μένα δεν ό,τι καλύτερο…

Προσωπικά θα Προτιμήσω την λύση του tp link mr600…Είναι πιο ορθόδοξη λύση και ας έχω 4G plus…. Θα είναι όμως συνδεμένο στην πρίζα όλο το εικοσιτετράωρο χωρίς να με απασχολεί εάν θα πάθει κάτι…

Για εμένα είναι πολύ σημαντική η ταχύτητα του 5g. Τα modem router όμως είναι ακόμη ψηλά σε κόστος.

20 λεπτά πριν, billstrong είπε

Σε περίπτωση μετατροπής καρτοκινητού στο συμβόλαιο αυτό,δένεται υποχρεωτικά σε 18μηνο ή έχεις δυνατότητα επιλογής σε 18 ή 24 μήνες;

Επίσης,να υποθέσω ότι τα Deals for you που αποκτήθηκαν με Whats up,ισχύουν και στο νέο πρόγραμμα και app;

18 μήνες υποχρεωτικά. Ναι ισχύουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Armoral είπε

Για εμένα είναι πολύ σημαντική η ταχύτητα του 5g. Τα modem router όμως είναι ακόμη ψηλά σε κόστος.

Όλοι θέλουμε να έχουμε 5G…. Το θέμα είναι όμως να υπάρχει και μια σχετική ασφάλεια… Δεν γίνεται για παράδειγμα να λείπω από το σπίτι και το μυαλό μου να είναι μήπως πάθει κάτι αυτό που είναι συνδεμένο στο ρεύμα και η ασφάλεια του σπιτιού μου γιατι η μπαταρία έχει περιορισμένη αυτονομία.

Όπως είπα εάν θέλω να κατεβάσω κάτι συνδέω και λίγο το κινητό μου… Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις το 4G plus μου είναι υπεραρκετό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Όλοι θέλουμε να έχουμε 5G…. Το θέμα είναι όμως να υπάρχει και μια σχετική ασφάλεια… Δεν γίνεται για παράδειγμα να λείπω από το σπίτι και το μυαλό μου να είναι μήπως πάθει κάτι αυτό που είναι συνδεμένο στο ρεύμα και η ασφάλεια του σπιτιού μου γιατι η μπαταρία έχει περιορισμένη αυτονομία.

Όπως είπα εάν θέλω να κατεβάσω κάτι συνδέω και λίγο το κινητό μου… Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις το 4G plus μου είναι υπεραρκετό

Καταλαβαίνω, αλλά όπως ξέρεις, είναι τεράστια η διαφορά στην ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...