Προς το περιεχόμενο

Cosmote Gigamax Unlimited (απεριόριστα data & λεπτά ομιλίας) στα 37€ [TEΛΟΣ]


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, paniti είπε

Και μόλις πριν λίγο έριξα παραγγελία για το mr600 v1...

 

καλο φαινεται και το Huawei B535...εχει cat7 και wifi ac..

απλα δεν το βλεπω να υπαρχει ετοιμοπαραδοτο εδω Ελλαδα σε καποιο μαγαζι

4-10 μερες ολοι

54 λεπτά πριν, argi73 είπε

Αν και περιμένω ακόμα τον courrier για τα συμβόλαια :-( εγώ λεω να παω σε Huawei B535 είναι CAT7 αλλά έχει CA σε ολες τις μπάντες 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μου αρέσει που κάνετε συμβόλαια τηλεφωνικά ή από το site και περιμένετε την courier. Φοράμε μια μπλούζα, παντελόνι, παπούτσια και μπουφάν και πάμε στο πιο κοντινό κατάστημα Cosmote/Γερμανός. Σε 10 λεπτά θα έχετε ενεργό το συμβόλαιο. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Xviper13 είπε

Μου αρέσει που κάνετε συμβόλαια τηλεφωνικά ή από το site και περιμένετε την courier. Φοράμε μια μπλούζα, παντελόνι, παπούτσια και μπουφάν και πάμε στο πιο κοντινό κατάστημα Cosmote/Γερμανός. Σε 10 λεπτά θα έχετε ενεργό το συμβόλαιο. 

Θα μας κόψει το κρύο.:P

Συμφωνώ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Xviper13 είπε

Μου αρέσει που κάνετε συμβόλαια τηλεφωνικά ή από το site και περιμένετε την courier. Φοράμε μια μπλούζα, παντελόνι, παπούτσια και μπουφάν και πάμε στο πιο κοντινό κατάστημα Cosmote/Γερμανός. Σε 10 λεπτά θα έχετε ενεργό το συμβόλαιο. 

Οκ ο καθενας οπως βολευεται... Δεν ξερω τι παιζει σε μεγαλα αστικα κεντρα παντως επαρχια που υπαρχει πχ μονο ενα καταστημα γερμανος και cosmote καθε μερα υπαρχει ΟΥΡΑ απο γεροντια που περιμενουν να πληρωσουν. Εχω κοψει τις αναμονες εδω και χρονια, δεν προκειται να το ξανα ξεκινησω τωρα. Εκανα την αιτηση τηλεφωνικα την Πεμπτη, Σαββατο υπεγραψα τα συμβολαια και σημερα το πρωι ενεργοποιηθηκε. Δεν νομιζω οτι αξιζε για τον οποιοδηποτε λογω + τα του covid να παω να στηθω και να μπω σε καταστημα. Οι περισσοτεροι ηδη την δουλευαν την καρτα, δεν χαθηκε και ο κοσμος για 3-4 ημέρες.

Επεξ/σία από cosmo21
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, a400 είπε

Ήρθε ο κούριερ σε όσους ήταν να έρθει σήμερα;

 

Σε μένα δεν ήρθε... δυστυχώς . Δεν τρελαινoμαι κόλας αν θέλουν ας έρθουν. αγορά ρουτερ μονο οταν υπογράψω

Επίσης το B535-333 έχει και RJ11 για voip και μπαίνει σε bridge mode αν δεν θέλεις να μπλέξεις με dmz κλπ κλπ. DNS δεν είμαι σιγουρος αν αλλάζει επάνω στο router..

Επεξ/σία από argi73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρασκευη απόγευμα το έκανα αφού είχα αφήσει τηλ στη σελίδα με πήραν τηλ. Είπαν σήμερα θα έρθει κούριερ. Δεν ήρθε τελικά. Δεν πήγα σε κατάστημα, συνήθως έχουν κόσμο. Συν τον έλεγχο κλπ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, manosfp είπε

Κάποιος παίζει με τα νεύρα μου. 6,90 λέει η κάθε έξτρα σιμ το μήνα. Κάποιος φίλος που να εξυπηρετήθηκε σωστά στο Ηράκλειο Κρήτης να μας πει που;;; 

Άστους να λένε ότι θέλουν και πάρε εσύ την κάρτα σου… δεν μπορούν να σε χρεώσουν κάτι παραπάνω από μόνοι τους…

3,02 ευρώ/μήνα είναι η τιμή της Cosmote. ΤΕΛΟΣ.

 

 

Screenshot_20220322_180015.jpg

Επεξ/σία από andreas1gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/3/2022 στις 7:02 ΜΜ, ultrahd είπε

Ευχαριστώ και πάλι όλα τα παιδιά για τις απαντήσεις τους!

Θέλω να επαναλάβω ένα από τα ερωτήματα μου που δεν απαντήθηκε,μήπως και γνωρίζει κάποιος να μας αναφέρει:

Για την κύρια κάρτα του προγράμματος αναφέρθηκε ότι μπορεί να είναι Triple Twin Sim.Για παράδειγμα να έχεις Triple Twin sim στο καρτοκινητό cosmote σου,το οποίο και θα μεματρέψεις σε συμβόλαιο gigamax unlimited.

Ισχύει το ίδιο και για τις extra sim όμως?

Δηλαδή,γνωρίζει κάποιος αν στην καθε extra sim που παίρνεις, υπάρχει η δυνατότητα να ζητήσεις να σου δώσουν την extra sim σε  Triple Twin Sim?

Επίσης μετά τους 18 μήνες,στην περίπτωση που δεν σου κάνουν ίδια ή καλύτερη προσφορά μπορείς τον αριθμό σου να τον μετατρέψεις σε απλό καρτοκινητό cosmote ?

 

Επαναφέρω τα ερωτήματα για να μην τα γράφω ξανά,μήπως και γνωρίζει κάποιος να μας απαντήσει σχετικά.

Ένα ακόμα ερώτημα σημαντικό:

Αναφέρθηκε μερικά post πιο πίσω ότι είναι δυνατόν μια extra sim να τοποθετηθεί στο router του cosmote home speedbooster και να δουλέψει κανονικά.Δυο σημαντικές ερωτήσεις σχετικά με αυτό:

1. Όταν λέτε ότι το router του cosmote home speed booster (huawei) δουλεύει κανονικά και με μια extra sim,εννοείται ότι δουλεύει κανονικά δίνοντας internet μόνο από 4G  ?

Για τέτοια χρήση μόνο με 4G χρειάζεται να κάνεις κάποια αλλαγή στο APN ή παίζει απλά τοποθετώντας την κάρτα extra sim στο booster?

2. Γνωρίζει κανείς μήπως τοποθετώντας  την extra sim στο booster, αν αυτό μπορεί να δουλέψει και με το bonding με τη σταθερή γραμμή δίνοντας σου τη συνδιασμένη ταχύτητα σταθερή + 4G (δηλαδή όπως κανονικά δουλεύει το booster)?

Στην περίπτωση αυτή χρειάζεται να κάνεις κάποια αλλαγή στο APN ή παίζει απλά τοποθετώντας την κάρτα extra sim στο booster?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manosfp είπε

Κάποιος παίζει με τα νεύρα μου. 6,90 λέει η κάθε έξτρα σιμ το μήνα. Κάποιος φίλος που να εξυπηρετήθηκε σωστά στο Ηράκλειο Κρήτης να μας πει που;;; 

Πηγαινε στο καταστημα Γερμανος στην Χρρσονησο και ζητα τον Αντωνη να στο φτιαξει σε 10 λεπτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μ δινουν την προσφορα αν και καλος πελατης με cosmote tv-σταθερο και 2 γραμμες κινητα,αναγκαστικα φορητοτητα σε wind το πρωτο βημα,παραδεκτοι να ισχύει μονο για καινουριους συνδρομητες

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, mageor είπε

Καλησπέρα.... Ερώτηση μπορεί η extra sim να είναι esim για να την χρησιμοποιήσω στο smart watch μου; 

Ναι φθάνει το smartwatch σου να δουλεύει με ελληνική sim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηση: 

1. Καταρχήν ισχύει ακομα? Γιατί το λινκ στην 1η σελίδα δεν τη βγάζει την προσφορά. Βγαζει 63€ πλεον στο unlimited πρόγραμμα που εχει εκει. 

2. Αν πάρεις extra sim, οι ταχύτητες ταυτόχρονα είναι ίδιες στα data οταν κατεβάζουν και τα 2, ή πέφτουν στο μισο στην κάθε συσκευή? 

3. Θεωρητικά, αν έχεις κάποιο φίλο που το έχει κανει, μπορει να αγοράσει extra sim και να δώσει σε φίλο του? Αν γίνεται αυτό και μπορεί κανείς να μου δώσει extra sim κάρτα ας μου στείλει pm να το συζητήσουμε . Θα του έρθει ακομα λιγότερα ετσι.. :)

Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από oldnew
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...