Προς το περιεχόμενο

Cosmote Gigamax Unlimited (απεριόριστα data & λεπτά ομιλίας) στα 37€ [TEΛΟΣ]


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, miltostammy είπε

Να σου πω φίλε μου την αλήθεια έβαλα το κινητό μου σε 4 g και σε πρώτη φάση έλεγξα το σήμα της cosmote στο χωριό. Μετά έκανε το ίδιο και η σύζυγος σπίτι και στις περιοχές που πάει όπως και εγώ σε 5 g. Αφού εξασφαλισα ότι οι ταχύτητες είναι πάρα πολύ καλές έως φανταστικές (μέχρι και 900Mbps) προχώρησα στην αγορά. Το ρουτερακι ήταν καθαρά δώρο από τα παιδιά του καταστήματος και με γλίτωσε να έχω ένα παλιό κινητό για Hotspot  στο χωριό.

48εγω, 48 σύζυγος 41 σταθερό με δώρο cosmote  tv, 41 το νέο.

Ναι χοντρικά 180 ευρώ. Αλλά τόσα περίπου έδινα με νεκρές περιοχές και χωρίς δύο σπίτια απεριοριστα ίντερνετ.

Η τιμή σε νέα πακέτα Cosmote Mobile Plus Family είναι σημαντικά χαμηλότερη, υπό προϋποθέσεις πάντα,  απλά εσύ είχες δεσμεύσεις σε συγκεκριμένα πάγια λόγω συμβολαίων σε ισχύ.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Ετσι, ενα 50αρικο ακριβως χανει απο τα 2 πρωτα μονο σε σχεση με τις ιδιες παροχες σε family 5GB/Ατομο και απεριοριστες κλησεις, αλλα φευγουμε απο το θεμα.

Εκει που ηθελα να καταληξω, ειναι οτι ειναι πολλα τα λεφτα στο συνολο, δεν εκαναν καποια χαρη κλπ. Απλα βελτιωσες miltostammy πολυ το vfm, αλλα ακομα ειναι χαμηλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, miltostammy είπε

Να σου πω φίλε μου την αλήθεια έβαλα το κινητό μου σε 4 g και σε πρώτη φάση έλεγξα το σήμα της cosmote στο χωριό. Μετά έκανε το ίδιο και η σύζυγος σπίτι και στις περιοχές που πάει όπως και εγώ σε 5 g. Αφού εξασφαλισα ότι οι ταχύτητες είναι πάρα πολύ καλές έως φανταστικές (μέχρι και 900Mbps) προχώρησα στην αγορά. Το ρουτερακι ήταν καθαρά δώρο από τα παιδιά του καταστήματος και με γλίτωσε να έχω ένα παλιό κινητό για Hotspot  στο χωριό.

48εγω, 48 σύζυγος 41 σταθερό με δώρο cosmote  tv, 41 το νέο.

Ναι χοντρικά 180 ευρώ. Αλλά τόσα περίπου έδινα με νεκρές περιοχές και χωρίς δύο σπίτια απεριοριστα ίντερνετ.

Ερώτηση εάν έχεις 2 κινητά με πολύ καλό σήμα και φουλ γιγα τι να το κάνεις το έξτρα ρούτερ στο εξοχικό?.

Εγώ όταν πάμε στο χωριό κάνω το κινητό hotspot και σερφαρο παράλληλα χωρίς να έχει κανείς πρόβλημα .....5μελης οικογενεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να καταλαβουμε του εδωσαν και το νεο μηχανημα του speedbooster . Kαι δε του ειπαν για 2 λογαριασμους με χρεωση 2 στο σταθερο + 4,80 στη sim που ειχε μεσα  που θα τουρθουν next month  .Αυτες ειναι πωλησεις kinder εκπληξη :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, nikangel είπε

Να συμπληρώσω κάτι που για κάποιους μπορεί να φανεί χρήσιμο. Μέχρι πρότινος κατά την διάρκεια μιας φωνητικής κλήσης το κινητό σταματούσε στιγμιαία την λειτουργια των δεδομένων και έτσι δεν μπορούσες να σερφαρεις ταυτόχρονα ενώ μιλάς. Η cosmote όμως παρέχει την δυνατότητα ενεργοποίησης VOLTE και έτσι οι κλήσεις πραγματοποιούνται μέσω data ακόμα και αν έχεις καλέσει κανονικά από το κινητό. Αυτό δίνει την δυνατότητα όταν μιλάς να σερφαρεις παράλληλα και μπορεί να φανεί ιδιαίτερα χρήσιμο σε επαγγελματικό επίπεδο. Παράδειγμα μιλάω με πελάτη στο κινητό και μπορώ να μπω ταυτόχρονα στο e-banking μου να δω οτι έγινε η μεταφορά ποσού. Ή ακόμα και σε προσωπικό επίπεδο να μιλάω με φίλο και να μου στέλνει υλικό ταυτόχρονα στα social.  Για την ενεργοποίηση θα πρέπει να σταλεί δωρεάν μήνυμα WIFICALL στο 1333 και να γίνουν οι απαραίτητες ρυθμίσεις και στο κινητό. Η ίδια τεχνολογία σου επιτρέπει εφόσον είσαι κάτοχος cosmote σταθερού ίντερνετ να πραγματοποιείς τις κλήσεις από κινητό μέσω του δικτύου WiFi του σπιτιού σου και είναι ιδιαίτερα χρηστικό όταν στο σπίτι δεν έχεις καλό σήμα. Οι χρεώσεις είναι ίδιες και στο συγκεκριμένο πακέτο unlimited δεν επηρεάζονται έτσι και αλλιώς.  Εμένα ενεργοποιήθηκε σε ένα 24ωρο. 

Το μόνο " πρόβλημα" που αντιμετωπίζω πια με το unlimited είναι πως δεν φτάνει η μπαταρία του κινητού ούτε μισή μέρα 😅 Πριν με τον περιορισμό των δεδομένων το αφήνανε και λίγο από το χέρι μας το κινητό, τώρα είναι πειρασμός. Αν βγει στο μέλλον και μια "unlimited" μπαταρία καλά θα είμαστε. 

Τέλος κάθε πληρωμή λογαριασμού που κάνει κάποιος μέσω εφαρμογής του δίνει δώρο 1gb Εγώ το μεταφέρω σε συγγενικό μου πρόσωπο να δείξω και καλό πρόσωπο τώρα που τα έχω όλα unlimited. 😂

Αυτό παιδιά νομίζω συμβαίνει μόνο στην Αθήνα και στην cosmote όταν είχα τουλάχιστον! στην επαρχία δεν σημβαίνει δεν μπορώ να καταλάβω το γιατι.

Για να δω τώρα που πήγα στην wind μέχρι στιγμής μιλάω και σερφαρω χωρίς κανένα πρόβλημα εδώ στην επαρχία αλλά και Αθήνα πριν κάνα μήνα κανένα θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sils είπε

Ερώτηση εάν έχεις 2 κινητά με πολύ καλό σήμα και φουλ γιγα τι να το κάνεις το έξτρα ρούτερ στο εξοχικό?.

Εγώ όταν πάμε στο χωριό κάνω το κινητό hotspot και σερφαρο παράλληλα χωρίς να έχει κανείς πρόβλημα .....5μελης οικογενεια

Γιατί το sharing από το κινητό σκίζει την μπαταρία του και γιατί ένα ρουτερακι πέρα από το firewall που διαθέτει μοιράζει καλύτερα τα Data 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι έξτρα sim έχουν άλλους όρους απ' αυτές του συμβολαίου που είναι συνδεμένες. Αναρωτιέμαι πότε και αν τις περιορίσει η cosmote. Οι 4 είναι πολλές, θα έπρεπε να δίνει μαξ 2 μπας και σωθεί το δίκτυο, εγώ τα ΣΚ ήδη βλέπω πτώση από 100mbps τα ΣΚ πιάνει μετά βίας 40-50

Επεξ/σία από Decano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, sils είπε

Ερώτηση εάν έχεις 2 κινητά με πολύ καλό σήμα και φουλ γιγα τι να το κάνεις το έξτρα ρούτερ στο εξοχικό?.

Εγώ όταν πάμε στο χωριό κάνω το κινητό hotspot και σερφαρο παράλληλα χωρίς να έχει κανείς πρόβλημα .....5μελης οικογενεια

Γιατί πάνε τα γερόντια μου και η οικογένεια του αδερφού μου στιγμές που δεν θα είμαι και εγώ εκεί. Επίσης δεν θέλω κινητό κάποιων αρκετών χρημάτων να παίζει το ρόλο του  Hotspot συνέχεια.

Επεξ/σία από miltostammy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Decano είπε

Οι έξτρα sim έχουν άλλους όρους απ' αυτές του συμβολαίου που είναι συνδεμένες; Αναρωτιέμαι πότε και αν τις περιορίσει η cosmote. Οι 4 είναι πολλές, θα έπρεπε να δίνει μαξ 2 μπας και σωθεί το δίκτυο, εγώ τα ΣΚ ήδη βλέπω πτώση από 100mbps τα ΣΚ πιάνει μετά βίας 40-50

Το όριο είναι 100 Terabyte και αφορά την κυρία σύνδεση και όποια έξτρα data sim είναι συνδεδεμένη με αυτήν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά προς θεού δεν προσπαθώ να πω ότι κοροιδεψα την cosmote. Ούτε μπορώ να σας περιγράψω ακριβώς όλες τις ανάγκες μου. Δυστυχώς δεν είναι εύκολο να έχετε όλα τα δεδομένα. Τα δεδομένα δεν είναι μόνο το χρηματικό ποσό αλλά και το τι καλύπτεις σε ανάγκες. 

Εγώ κάλυψα όλες τις ανάγκες 3 οικογενειών σε ένα σπίτι. Και της δικής μου οικογένειας με το λιγότερο δυνατό κόστος. 

Γιατί απλά μιλάτε για κάποια οικογενειακά προγράμματα. Θα πλήρωνα έξοδα διακοπής ήδη συμβολαίων όμως. Με ποσα data? Και αυτά δεν θα κάλυπταν 3 οικογένειες στο χωριό.

Φίλε MHlogatos εάν αναφέρεσαι στο router που μου έδωσαν τα παιδιά ήταν δώρο. Το είχαν αυτοί στο μαγαζί το άλλαξαν με νεότερο και απλά μου το έδωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Το όριο είναι 100 Terabyte και αφορά την κυρία σύνδεση και όποια έξτρα data sim είναι συνδεδεμένη με αυτήν

Υπάρχουν κάπου οι όροι για τις έξτρα sim? Στο my cosmote app στη διαχείριση των extra sim γράφει ότι το συμβόλαιο (έξτρα σιμ) είναι αορίστου, ενώ στον αριθμό του συμβολαίου που μοιράζει τα δεδομένα γράφει κανονικά τους 24 μηνες... Υποθέτω ότι αν δει ζόρια η κοσμοτε περιορίζει τις έξτρα σιμ και ούτε γάτα ούτε ζημιά, ή είναι ιδέα μου; 

Υπάρχουν άλλοι όροι για τις extra sim;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Decano είπε

Υπάρχουν κάπου οι όροι για τις έξτρα sim? Στο my cosmote app στη διαχείριση των extra sim γράφει ότι το συμβόλαιο (έξτρα σιμ) είναι αορίστου, ενώ στον αριθμό του συμβολαίου που μοιράζει τα δεδομένα γράφει κανονικά τους 24 μηνες... Υποθέτω ότι αν δει ζόρια η κοσμοτε περιορίζει τις έξτρα σιμ και ούτε γάτα ούτε ζημιά, ή είναι ιδέα μου; 

Υπάρχουν άλλοι όροι για τις extra sim;;

Οι extra data sim είναι αορίστου χρόνου και τις κόβεις ή τις προσθέτεις κατά βούληση... 

Μην υποθέτεις τίποτε... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sils είπε

Ερώτηση εάν έχεις 2 κινητά με πολύ καλό σήμα και φουλ γιγα τι να το κάνεις το έξτρα ρούτερ στο εξοχικό?.

Εγώ όταν πάμε στο χωριό κάνω το κινητό hotspot και σερφαρο παράλληλα χωρίς να έχει κανείς πρόβλημα .....5μελης οικογενεια

Poco F3 5g το καλοκαίρι που μας πέρασε με θερμοκρασίες άνω των 30βαθμων ως hotspot για download κρασαρε από την ζέστη κάθε 30 δευτερόλεπτα και έβγαζε μήνυμα υπερθέρμανσης. Για να κατεβάσω παιχνίδι σε ps4 έβαζα το κινητό μπροστά σε ανεμιστήρα να το χτυπάει και πάλι έβραζε. Για χαλαρό σερφαρισμα μπορεί να βολεύει ένα κινητό ως hotspot για τίποτα σοβαρότερο δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνει χωρίς προβλήματα, ειδικά αν τραβάει με ταχύτητες 5g . To extra ρούτερ στο εξοχικό βολεύει επίσης αν θέλεις να έχεις μόνιμο wifi για λόγους ασφαλείας. Συναγερμός ή κάμερες. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, nikangel είπε

Poco F3 5g το καλοκαίρι που μας πέρασε με θερμοκρασίες άνω των 30βαθμων ως hotspot για download κρασαρε από την ζέστη κάθε 30 δευτερόλεπτα και έβγαζε μήνυμα υπερθέρμανσης. Για να κατεβάσω παιχνίδι σε ps4 έβαζα το κινητό μπροστά σε ανεμιστήρα να το χτυπάει και πάλι έβραζε. Για χαλαρό σερφαρισμα μπορεί να βολεύει ένα κινητό ως hotspot για τίποτα σοβαρότερο δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνει χωρίς προβλήματα, ειδικά αν τραβάει με ταχύτητες 5g . To extra ρούτερ στο εξοχικό βολεύει επίσης αν θέλεις να έχεις μόνιμο wifi για λόγους ασφαλείας. Συναγερμός ή κάμερες. 

Εγώ με s10 πλας το κινητό όλοι μέρα hot spot δεν κατάλαβα ποτέ διαφορά θερμοκρασίας ίσως φταίει ότι έχω πάντα θήκη....επίσης γιατί πληρώνεις ένα κινητό για να σου κάνει τα πάντα σωστά.....

Δεν ξέρω τι να πω νομίζω ότι έχει εξελιχθεί το hot spot ,σήμερα από τις 7 μέχρι της 13 00 ανοιχτό να τραβάει μόνο το mac book μπαταρία από 97 πήγε στο 73.......τι να πω είμαι πολύ ευχαριστημένοςε την συσκευή μου .

Σόρρυ για το off topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, sils είπε

Εγώ με s10 πλας το κινητό όλοι μέρα hot spot δεν κατάλαβα ποτέ διαφορά θερμοκρασίας ίσως φταίει ότι έχω πάντα θήκη....επίσης γιατί πληρώνεις ένα κινητό για να σου κάνει τα πάντα σωστά.....

Δεν ξέρω τι να πω νομίζω ότι έχει εξελιχθεί το hot spot ,σήμερα από τις 7 μέχρι της 13 00 ανοιχτό να τραβάει μόνο το mac book μπαταρία από 97 πήγε στο 73.......τι να πω είμαι πολύ ευχαριστημένοςε την συσκευή μου .

Σόρρυ για το off topic

Παίζει ρόλο σίγουρα η συσκευή και τι όγκο δεδομένων ζητάς να κατεβάσει. Εμένα το καλοκαίρι δεν μπορεί να ανταποκριθεί σε βαρύ download με ταχύτητες 5g. Σε απλό σερφαρισμα τα πάει καλά. Στο προκείμενο για να μην είμαστε εντελώς off topic ένα 4g+ router είναι must για το σπίτι για να αντικατασταθεί μόνιμα το σταθερό ίντερνετ με την extra sim της cosmote. Επιλογές συσκευών αναφέρθηκαν στις προηγούμενες σελίδες. Ο καθένας κοιτάζει τις ανάγκες του και αποφασίζει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...