Προς το περιεχόμενο

Cosmote Gigamax Unlimited (απεριόριστα data & λεπτά ομιλίας) στα 37€ [TEΛΟΣ]


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, asteroulis είπε

Το παγιο δεν θα το ανεβασουν διοτι οι εξτρα σιμ μπορουν αν χρησιμοποιηθουν και απο αλλα προγραμματα. Αν καποιος εχει μη απεριοριστα δεν θα δωσει αρκετα για τις καρτες.
Αυτο ομως που εκανε η Vodafone (και με εδιωξε στην κοσμοτε ουσιαστικα) ειναι οτι κατηργησε τις 4 εξτρα σιμ στα απεριοριστα και την εκανε μια εξτρα μονο. Πιπα.

Ενας ειδα οτι του τα εκαναν εκπτωση στον λογαριασμο (καπου το διαβασα αυτες τις ημερες) αλλα δεν θυμαμαι αν ηταν απο καταστημα Cosmote , Germano ή τηλεφωνικά..

 

Δινουν σε οποιο προγραμμα εισαι εξτρα για να μοιραζεσαι το πακετο της βασικης σου συνδεσης. Εν προκειμενω , το προγραμμα της προσφορας εχει απεριοριστα , και για αυτο εχουν και οι εξτρα απεριοριστα.

Εμένα μου έκανε ο υπάλληλος του Γερμανού έκπτωση το υπόλοιπο που είχα στο πρώτο πάγιο. Μόνος του μου το πρότεινε. Αν είναι μικρό το ποσό είναι εφικτό λογικά. Στα 180 ευρώ που αναφέρθηκαν πιο επάνω δεν νομίζω να το κάνουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Όλοι θέλουμε να έχουμε 5G…. Το θέμα είναι όμως να υπάρχει και μια σχετική ασφάλεια… Δεν γίνεται για παράδειγμα να λείπω από το σπίτι και το μυαλό μου να είναι μήπως πάθει κάτι αυτό που είναι συνδεμένο στο ρεύμα και η ασφάλεια του σπιτιού μου γιατι η μπαταρία έχει περιορισμένη αυτονομία.

Όπως είπα εάν θέλω να κατεβάσω κάτι συνδέω και λίγο το κινητό μου… Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις το 4G plus μου είναι υπεραρκετό

 

Σόρρυ αλλά τι εννοείς να πάθει κάτι; Αν κοπεί το ρεύμα απλά θα λειτουργεί μέχρι να τελειώσει η μπαταρία του. Είναι καθόλου επικίνδυνο επειδή έχει μπαταρία και είναι συνδεδεμένο στο ρεύμα;

10 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

 

 

Επεξ/σία από panagiotis1988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, panagiotis1988 είπε

 

 

Σόρρυ αλλά τι εννοείς να πάθει κάτι; Αν κοπεί το ρεύμα απλά θα λειτουργεί μέχρι να τελειώσει η μπαταρία του. Είναι καθόλου επικίνδυνο επειδή έχει μπαταρία και είναι συνδεδεμένο στο ρεύμα;

Αυτό ακριβώς εννοεί. Δεν είναι λίγες οι φορές που μια μπαταρία φούσκωσε και πήρε φωτιά η συσκευή....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Armoral είπε

Καταλαβαίνω, αλλά όπως ξέρεις, είναι τεράστια η διαφορά στην ταχύτητα.

Επίσης είναι ανεκτίμητη η ασφάλεια του σπιτιού μου από οποιοδήποτε 5G….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα σήμερα το πρωί τη σύνδεση σε φίλους που έχουν καταστημα γερμανος.

Πριν την κάνω η κατάσταση είχε ως εξής.

Εγώ.

1 συνδεση cosmote με 5 γιγα και απεριοριστα λεπτά ομιλίας. 

1 καρτοκινητο vodafone 12.5 ανά μηνα για απεριοριστα data.

Σύζυγος. 

Ίδια σύνδεση με εμένα cosmote. 

Παιδι.

Vodafone  12.5 το μηνα.

 

Εξοχικό χωρίς τηλέφωνο ασύμφορη να φτάσει μέχρι εκεί η γραμμή.  Από σημα cosmote πάρα πολύ γρήγορη στα κι ήτα μας.

 

Νέα δεδομένα μετά τη σύνδεση οπου πήρα 1 βασική sim και 4 με data.

Εγώ

Παραμένω με τη σύνδεση cosmote που ειχα και απεριοριστα data με τη νεα 1 sim των data.

Σύζυγος.

Παραμένει με τη σύνδεση που είχε αλλά έχει επιπλέον απεριοριστα data  με τη 2η sim data.

Παιδι.

Τη βασική νεα sim με απεριοριστα data και ομιλια.

Σπίτι χωριό.

Πλέον απεριοριστα data με τη 3η sim για data. 

Μου έδωσαν δώρο το router...huawei hybrid access gateway ha35-11, με ενεργοποιημενη την 3η sim για data.

H 4η  sim data δόθηκε δώρο στον αδερφό μου.

 

Γενικά οι ταχύτητες άψογες. Με την vodafone στα περισσότερα σημεία άθλια.

Τέρμα τα 25 ευρώ για κάρτες vodafone  και άθλιο σήμα.

Προσωπικά με βόλεψε φανταστικά.

Τιμή.

Αρχική 37. Με cosmote one λόγω σταθερού 32. Λόγω του παιδιού μείον 10% στα 28.8 και 3.02×4=12.08 οι 4 sim με data. Τελικό σύνολο...41.6. Έδινα 25 στη vodafone.

Άρα με επιπλέον 16.6 το μηνα έχω όλα τα παραπάνω και δώρο το ρουτερ για το χωριό.

 

Επεξ/σία από miltostammy
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμπληρώσω κάτι που για κάποιους μπορεί να φανεί χρήσιμο. Μέχρι πρότινος κατά την διάρκεια μιας φωνητικής κλήσης το κινητό σταματούσε στιγμιαία την λειτουργια των δεδομένων και έτσι δεν μπορούσες να σερφαρεις ταυτόχρονα ενώ μιλάς. Η cosmote όμως παρέχει την δυνατότητα ενεργοποίησης VOLTE και έτσι οι κλήσεις πραγματοποιούνται μέσω data ακόμα και αν έχεις καλέσει κανονικά από το κινητό. Αυτό δίνει την δυνατότητα όταν μιλάς να σερφαρεις παράλληλα και μπορεί να φανεί ιδιαίτερα χρήσιμο σε επαγγελματικό επίπεδο. Παράδειγμα μιλάω με πελάτη στο κινητό και μπορώ να μπω ταυτόχρονα στο e-banking μου να δω οτι έγινε η μεταφορά ποσού. Ή ακόμα και σε προσωπικό επίπεδο να μιλάω με φίλο και να μου στέλνει υλικό ταυτόχρονα στα social.  Για την ενεργοποίηση θα πρέπει να σταλεί δωρεάν μήνυμα WIFICALL στο 1333 και να γίνουν οι απαραίτητες ρυθμίσεις και στο κινητό. Η ίδια τεχνολογία σου επιτρέπει εφόσον είσαι κάτοχος cosmote σταθερού ίντερνετ να πραγματοποιείς τις κλήσεις από κινητό μέσω του δικτύου WiFi του σπιτιού σου και είναι ιδιαίτερα χρηστικό όταν στο σπίτι δεν έχεις καλό σήμα. Οι χρεώσεις είναι ίδιες και στο συγκεκριμένο πακέτο unlimited δεν επηρεάζονται έτσι και αλλιώς.  Εμένα ενεργοποιήθηκε σε ένα 24ωρο. 

Το μόνο " πρόβλημα" που αντιμετωπίζω πια με το unlimited είναι πως δεν φτάνει η μπαταρία του κινητού ούτε μισή μέρα 😅 Πριν με τον περιορισμό των δεδομένων το αφήνανε και λίγο από το χέρι μας το κινητό, τώρα είναι πειρασμός. Αν βγει στο μέλλον και μια "unlimited" μπαταρία καλά θα είμαστε. 

Τέλος κάθε πληρωμή λογαριασμού που κάνει κάποιος μέσω εφαρμογής του δίνει δώρο 1gb Εγώ το μεταφέρω σε συγγενικό μου πρόσωπο να δείξω και καλό πρόσωπο τώρα που τα έχω όλα unlimited. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To Volte Το έχω ενεργό πάνω από δύο χρόνια με την Cosmote που είχα το προνομιακό πακέτο…. Μια πολύ σημαντική ρύθμιση για μένα 

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
17 λεπτά πριν, miltostammy είπε

Έκανα σήμερα το πρωί τη σύνδεση σε φίλους που έχουν καταστημα γερμανος.

Τιμή.

Άρα με επιπλέον 16.6 το μηνα έχω όλα τα παραπάνω και δώρο το ρουτερ για το χωριό.

Βγαλε και ενα συνολο, ποσα δινεις τωρα για ολα αυτα τον μηνα (και με την σταθερη σου στο σπιτι, που φανταζομαι υπαρχει), θα εχει ενδιαφερον να ακουσουμε το νουμερο! 😄

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, billstrong είπε

Σε περίπτωση μετατροπής καρτοκινητού στο συμβόλαιο αυτό,δένεται υποχρεωτικά σε 18μηνο ή έχεις δυνατότητα επιλογής σε 18 ή 24 μήνες;

Επίσης,να υποθέσω ότι τα Deals for you που αποκτήθηκαν με Whats up,ισχύουν και στο νέο πρόγραμμα και app;

Μετατροπή καρτοκινητου cosmote υποχρεωτικά 18μηνο. Ζήτησα από τον πωλητή να μου το κάνει 24μηνο και δεν το δεχόταν η εφαρμογή που συμπλήρωνε. Υποθέτω πως το 18μηνο υποχρεωτικό το κάνουν ως παροχή στους υφιστάμενους πελάτες καρτοκινητου για να μην τους δεσμεύσουν υποχρεωτικά 2 χρόνια. Ίσως σε 1.5 χρόνο από τώρα να έχουν βγεί πιο οικονομικά πακέτα unlimited και να συμφέρει να έχεις ελευθερία επιλογής. Μην ξεχνάμε πως στο εξωτερικό σε διάφορες χώρες τρέχουν unlimited πακέτα από 9.99 . Μακάρι κάποια στιγμή να φτάσουμε και εμείς σε αυτές τις τιμές. Θεωρώ πως στα επόμενα χρόνια τα συγκεκριμένα πακέτα θα διαμορφωθούν στα 19.99 ευρώ για Ελλάδα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Βγαλε και ενα συνολο, ποσα δινεις τωρα για ολα αυτα τον μηνα (και με την σταθερη σου στο σπιτι, που φανταζομαι υπαρχει), θα εχει ενδιαφερον να ακουσουμε το νουμερο! 😄

 Προφανώς δίνω περισσότερα κατά 16.6 ευρώ. Αλλά επειδή πάω στο χωριό συχνά πάντα έτρεμαν για τα data. Επίσης το παιδι και η σύζυγος δεν είχαν ίντερνετ σταθερό σπίτι γιατί μένουν σε άλλη πόλη. Οπότε ναι είναι συμφέρον κατά πολύ σε εμένα.

Επεξ/σία από miltostammy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, miltostammy είπε

 Προφανώς δίνω περισσότερα κατά 16.6 ευρώ. Αλλά επειδή πάω στο χωριό συχνά πάντα έτρεμαν για τα data. Επίσης το παιδι και η σύζυγος δεν είχαν ίντερνετ σταθερό σπίτι γιατί μένουν σε άλλη πόλη. Οπότε ναι είναι συμφέρον κατά πολύ σε εμένα.

Κανενα 200αρι χοντρικα; Το συνολο ρωτησα, οχι το ποσο παραπανω απο την προηγουμενη κατασταση. Εννοειται οτι ηταν πολυ vfm η μεταβολη που εκανες (πολυ σωστα υπολογισμενη και εκτελεσμενη πραγματικα, σου βγαζω το καπελο), αλλά ρώτησα για το συνολο. ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, alexx είπε

Οκ ενεργοποίθηκα και εγώ!!!. Για Public IP καλούμε το τεχνικό τμήμα?

Η public ip νομίζω ότι αλλάζει ανάλογα με την κεραία που συνδέεται. Για τον ίδιο λόγο δε μπορεί να παίξει και static παρά μόνο με vpn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, miltostammy είπε

Έκανα σήμερα το πρωί τη σύνδεση σε φίλους που έχουν καταστημα γερμανος.

Πριν την κάνω η κατάσταση είχε ως εξής.

Εγώ.

1 συνδεση cosmote με 5 γιγα και απεριοριστα λεπτά ομιλίας. 

1 καρτοκινητο vodafone 12.5 ανά μηνα για απεριοριστα data.

Σύζυγος. 

Ίδια σύνδεση με εμένα cosmote. 

Παιδι.

Vodafone  12.5 το μηνα.

 

Εξοχικό χωρίς τηλέφωνο ασύμφορη να φτάσει μέχρι εκεί η γραμμή.  Από σημα cosmote πάρα πολύ γρήγορη στα κι ήτα μας.

 

Νέα δεδομένα μετά τη σύνδεση οπου πήρα 1 βασική sim και 4 με data.

Εγώ

Παραμένω με τη σύνδεση cosmote που ειχα και απεριοριστα data με τη νεα 1 sim των data.

Σύζυγος.

Παραμένει με τη σύνδεση που είχε αλλά έχει επιπλέον απεριοριστα data  με τη 2η sim data.

Παιδι.

Τη βασική νεα sim με απεριοριστα data και ομιλια.

Σπίτι χωριό.

Πλέον απεριοριστα data με τη 3η sim για data. 

Μου έδωσαν δώρο το router...huawei hybrid access gateway ha35-11, με ενεργοποιημενη την 3η sim για data.

H 4η  sim data δόθηκε δώρο στον αδερφό μου.

 

Γενικά οι ταχύτητες άψογες. Με την vodafone στα περισσότερα σημεία άθλια.

Τέρμα τα 25 ευρώ για κάρτες vodafone  και άθλιο σήμα.

Προσωπικά με βόλεψε φανταστικά.

Τιμή.

Αρχική 37. Με cosmote one λόγω σταθερού 32. Λόγω του παιδιού μείον 10% στα 28.8 και 3.02×4=12.08 οι 4 sim με data. Τελικό σύνολο...41.6. Έδινα 25 στη vodafone.

Άρα με επιπλέον 16.6 το μηνα έχω όλα τα παραπάνω και δώρο το ρουτερ για το χωριό.

 

Πολύ καλός, το ρουτεράκι όμως είναι για άλλη υπηρεσίας, το Cosmote Home Speed Booster και δίνεται δωρεάν μόνο εκεί. Πάγιο συν 6,80 ευρώ το μήνα και λειτουργεί συμπληρωματικά με ένα σταθερό.

Μπορείς να αλλάξεις την κάρτα sim του βέβαια με μία extra sim όπως έκανες και εσύ, απλά το αναφέρω για τους υπόλοιπους που πιθανόν θα ζητήσουν τον ίδιο εξοπλισμό δωρεάν σε άλλα καταστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Armoral είπε

Πολύ καλός, το ρουτεράκι όμως είναι για άλλη υπηρεσίας, το Cosmote Home Speed Booster και δίνεται δωρεάν μόνο εκεί. Πάγιο συν 6,80 ευρώ το μήνα και λειτουργεί συμπληρωματικά με ένα σταθερό.

Μπορείς να αλλάξεις την κάρτα sim του βέβαια με μία extra sim όπως έκανες και εσύ, απλά το αναφέρω για τους υπόλοιπους που πιθανόν θα ζητήσουν τον ίδιο εξοπλισμό δωρεάν σε άλλα καταστήματα.

Να σου πω φίλε μου την αλήθεια έβαλα το κινητό μου σε 4 g και σε πρώτη φάση έλεγξα το σήμα της cosmote στο χωριό. Μετά έκανε το ίδιο και η σύζυγος σπίτι και στις περιοχές που πάει όπως και εγώ σε 5 g. Αφού εξασφαλισα ότι οι ταχύτητες είναι πάρα πολύ καλές έως φανταστικές (μέχρι και 900Mbps) προχώρησα στην αγορά. Το ρουτερακι ήταν καθαρά δώρο από τα παιδιά του καταστήματος και με γλίτωσε να έχω ένα παλιό κινητό για Hotspot  στο χωριό.

19 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Κανενα 200αρι χοντρικα; Το συνολο ρωτησα, οχι το ποσο παραπανω απο την προηγουμενη κατασταση. Εννοειται οτι ηταν πολυ vfm η μεταβολη που εκανες (πολυ σωστα υπολογισμενη και εκτελεσμενη πραγματικα, σου βγαζω το καπελο), αλλά ρώτησα για το συνολο. ;) 

48εγω, 48 σύζυγος 41 σταθερό με δώρο cosmote  tv, 41 το νέο.

Ναι χοντρικά 180 ευρώ. Αλλά τόσα περίπου έδινα με νεκρές περιοχές και χωρίς δύο σπίτια απεριοριστα ίντερνετ. Επιπλέον τα γερόντια μου έκλειναν δεν είχαν καθόλου data στο χωριό. Έκλειναν τα data στο κι ήτα τους μην χρεώθουν.  Τώρα έχουν ίντερνετ και εκεί.

Ναι είναι πολλά τα χρήματα αλλά τόσα έδινα αναγκαστικά για το ότι ζούμε σε 2 διαφορετικές πόλεις με την οικογένεια αλλά κάλυψα και το χωριό και τον αδερφό μου.

Προσπαθούσα χρόνια να βρω κάτι με καλό σήμα που δυστυχώς το έχει μονοπώλιο η  cosmote και επειδή το ήξερε δεν έκανε ποτέ βήμα πίσω σε προσφορές. Το έψαχνα πα τα με τα παιδιά από τον Γερμανό και πάντα ήταν πανάκριβα στο δίκτυο της cosmote.

Θεωρώ ήταν η προσφορά ετών για cosmote

 

Επεξ/σία από miltostammy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...