Προς το περιεχόμενο

Cosmote Gigamax Unlimited (απεριόριστα data & λεπτά ομιλίας) στα 37€ [TEΛΟΣ]


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Gogotsa είπε

Εσεις που βαζετε κινητα αντι για ρουτερς να εχετε υποψη οτι ειστε το luna park των ransomware, που βγαινετε ιντερνετ χωρις καν firewall.

Του βάζεις εφαρμογή. Android έχει, ένα σορό πράγματα κάνεις. Αν θες το έχεις ταυτόχρονα και ως camera ασφαλείας και ως router και ως σέρβερ.

Επεξ/σία από Kostasallinone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Gogotsa είπε

Εσεις που βαζετε κινητα αντι για ρουτερς να εχετε υποψη οτι ειστε το luna park των ransomware, που βγαινετε ιντερνετ χωρις καν firewall.

Οπότε όσοι σερφαρουμε με δεδομένα από κινητό ανήκουμε στο "luna park των ransomware". Το μάθαμε κι αυτό.. 

Επεξ/σία από manosfp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Gogotsa είπε

Εσεις που βαζετε κινητα αντι για ρουτερς να εχετε υποψη οτι ειστε το luna park των ransomware, που βγαινετε ιντερνετ χωρις καν firewall.

Αρα να καταργηθούν τα data από όλα τα κινητά;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Του βάζεις εφαρμογή. Android έχει, ένα σορό πράγματα κάνεις. Αν θες το έχεις ταυτόχρονα και ως camera ασφαλείας και ως router και ως σέρβερ.

Εγώ ξέρω ότι το κινητό είναι κινητό και το ρούτερ είναι ρούτερ.... 

Ναι για περιστασιακή χρήση θα την κάνει τη δουλειά του το κινητό....Όχι όμως ως μόνιμη συσκευή συνδεδεμένη στο σπίτι. 

Για τη δουλειά αυτή Προτιμώ ένα 4G plus router και ας μην έχω 5G... Αυτό θα το έχω με το κινητό μου Εάν θελήσω να κατεβάσω κάτι πολύ γρήγορα. 

Τέλος πάντων σταματάω την κουβέντα εδώ ο καθένας ότι νομίζει ας κάνει για το σπίτι του... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostasfalcon είπε

Εγώ ξέρω ότι το κινητό είναι κινητό και το ρούτερ είναι ρούτερ.... 

Ναι για περιστασιακή χρήση θα την κάνει τη δουλειά του το κινητό....Όχι όμως ως μόνιμη συσκευή συνδεδεμένη στο σπίτι. 

Για τη δουλειά αυτή Προτιμώ ένα 4G plus router και ας μην έχω 5G... Αυτό θα το έχω με το κινητό μου Εάν θελήσω να κατεβάσω κάτι πολύ γρήγορα. 

Τέλος πάντων σταματάω την κουβέντα εδώ ο καθένας ότι νομίζει ας κάνει για το σπίτι του... 

 

Εγώ μένω πιο πολύ στη σύγκριση mifi με κινητό. Δηλαδή εφόσον προτείνεται το MiFi MU5001 είναι αδιανόητο να μην προτείνεται και ένα κινητό για αυτή τι δουλειά. Φυσικά με το κινητό κάνεις πολλά περισσότερα από ένα mifi και σε χαμηλότερη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giannislas είπε

Καλησπερα στην παρεα

Λοιπον παρελαβα το Tp-Link Mr600 V1

εβαλα την καρτα και δουλεψε χωρις να κανω τιποτα απολυτως

συνδεθηκε σε 4G+ σε μπαντες 7 και 3 με φουλ σημα

αποτελεσματα σε συγκριση με το iPhone 13 Pro Max

download 250/iPhone και 130/MR600

upload 40/iPhone και 40/MR600

αρα χανει μονο σε download speed το MR600 συγκριτικα με το iPhone

δοκιμασα και κουμπωσα την εξωτερικη κεραια 4G πανω αλλα δεν ειδα καμια απολυτως διαφορα

θα δοκιμασω και σε αλλο ενα δωματιο τωρα στην αλλη πλευρα του σπιτιο μπας και πιανει απο αλλη κεραια

μηπως ξερετε σε ποιες band παιζουν οι κεραιες της cosmote?

εβαλα official beta software και υπαρχει επιλογη για ρυθμιση και επιλογη band της αρεσκειας μας

ειναι το MR600 V1 ξαναλεω

Μια διευκρίνιση: το MR600 v1 τις ταχύτητες 130/40 στις έδωσε πριν περάσεις το official beta software;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Εγώ μένω πιο πολύ στη σύγκριση mifi με κινητό. Δηλαδή εφόσον προτείνεται το MiFi MU5001 είναι αδιανόητο να μην προτείνεται και ένα κινητό για αυτή τι δουλειά. Φυσικά με το κινητό κάνεις πολλά περισσότερα από ένα mifi και σε χαμηλότερη τιμή.

Εγώ δεν είμαι μέσα σε αυτούς και το’χω δηλώσει…. έχω ένα 4G mobile router και είμαι ευχαριστημένος για την Μοιρασιά του internet στο ταμπλετ μου Για εκτός σπιτιού

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, paniti είπε

Μια διευκρίνιση: το MR600 v1 τις ταχύτητες 130/40 στις έδωσε πριν περάσεις το official beta software;

ιδιες ταχυτητες πιανει και με τα δυο firmware

καμια απολυτως διαφορα

ξαναεβαλα το official firmware γιατι με το beta ανοιγουν οι ρυθμισεις για επιλογη band αλλα χανονται διαφορες αλλες ρυθμισεις οπως dmz κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, giannislas είπε

ιδιες ταχυτητες πιανει και με τα δυο firmware

καμια απολυτως διαφορα

ξαναεβαλα το official firmware γιατι με το beta ανοιγουν οι ρυθμισεις για επιλογη band αλλα χανονται διαφορες αλλες ρυθμισεις οπως dmz κτλ

Η αίσθηση σου από το ρουτερακι? 

Ειναι σταθερό στις ταχύτητες που πιάνει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Η αίσθηση σου από το ρουτερακι? 

Ειναι σταθερό στις ταχύτητες που πιάνει? 

μεχρι στιγμης ολα τελεια

1-2 ωρες το πειραζα με ρυθμισεις κτλ αλλα δεν πετυχα κατι καλυτερο απο 130-140down και 40up

αλλαξα μπαντες συνδιασμους κτλ ,εβαλα εξτερικη κεραια 4g κτλ

αλλα τιποτα εκει

τοσο μου παει

συνηθως ειναι σε 4G+ με μπαντες 7και1 η 7+3

το εχω στο αυτοματο

κανενα δυωρο τωρα δεν το γαργαλαω και ειναι ολα οκ χψρις σκαμπανεβασμαα σε ταχυτητα κολληματα κτλ

θα το δουλεψω για 1-2 μερες και μετα παω για κοψiμο της σταθερης vdsl100

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και περιμένω ακόμα τον courrier για τα συμβόλαια :-( εγώ λεω να παω σε Huawei B535 είναι CAT7 αλλά έχει CA σε ολες τις μπάντες 

Επεξ/σία από argi73
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, argi73 είπε

Αν και περιμένω ακόμα τον courrier για τα συμβόλαια :-( εγώ λεω να παω σε Huawei B535 είναι CAT7 αλλά έχει CA σε ολες τις μπάντες 

Και μόλις πριν λίγο έριξα παραγγελία για το mr600 v1...

 

20 λεπτά πριν, manosfp είπε

 Μπορεί κάποιος να μου πει με σιγουριά τελική τιμή για το πρόγραμμα με :

Τρεις έξτρα σιμ card 

Δήλωση cosmote one 

Κάρτα ανεργίας

Ebill 

 

Ευχαριστώ. 

 

Είμαι σχεδόν στο ίδιο σενάριο με σένα οπότε κοίτα τι μου είπαν από το τηλέφωνο:

37ε αρχική τιμή

-10% (λόγω σταθερού)

-10% στην προηγούμενη μειωμένη τιμή (λόγω ΟΑΕΔ)

+9,06 οι 3 έξτρα κάρτες (τα τρία 3,02ε προστίθενται μετά τις μειώσεις -10% -10%, άρα δεν παίρνουν κάποια έκπτωση)

Do the math, αλλά σίγουρα θα ξέρεις μόνο όταν δεις το συμβόλαιο γιατί καμιά φορά οι πωλητές λένε άλλα ο ένας άλλα ο άλλος. Εγώ σου μεταφέρω τι μου είπε από το τηλέφωνο πωλήτρια της Cosmote. Αν κάποιος έκανε συμβόλαιο και έπαιξε άλλος τρόπος υπολογισμού ας με διορθώσει.

Η τιμή είναι για ebill

Επεξ/σία από paniti
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paniti είπε

Και μόλις πριν λίγο έριξα παραγγελία για το mr600 v1...

 

Είμαι σχεδόν στο ίδιο σενάριο με σένα οπότε κοίτα τι μου είπαν από το τηλέφωνο:

37ε αρχική τιμή

-10% (λόγω σταθερού)

-10% στην προηγούμενη μειωμένη τιμή (λόγω ΟΑΕΔ)

+9,06 οι 3 έξτρα κάρτες (αυτές προστίθενται μετά τις μειώσεις -10% -10%)

Do the math, αλλά σίγουρα θα ξέρεις μόνο όταν δεις το συμβόλαιο γιατί καμιά φορά οι πωλητές λένε άλλα ο ένας άλλα ο άλλος. Εγώ σου μεταφέρω τι μου είπε από το τηλέφωνο πωλήτρια της Cosmote. Αν κάποιος έκανε συμβόλαιο και έπαιξε άλλος τρόπος υπολογισμού ας με διορθώσει.

Ευχαριστώ πολύ. Έτσι τα υπολόγιζα κι εγώ. Τέλος, δοκίμασε κανείς τη τύχη του για δωρεάν ρουτερ όπως λέει φίλος παραπάνω ότι πήρε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...