Προς το περιεχόμενο

Vodafone Giga Unlimited Ultra με 34,80€ και 60,70€ για 2 συνδέσεις


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, Qwerty_2 είπε

Υπάρχει κάποιος που να έχει ήδη την πρόσφορα να μας πει γνώμες; Εγώ περιμένω στις 18/04 που θα δώσει εντολή φορητότητας στην cosmote

Τι θες να μαθεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 252
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 27/3/2022 στις 6:15 ΜΜ, Qwerty_2 είπε

Υπάρχει κάποιος που να έχει ήδη την πρόσφορα να μας πει γνώμες; Εγώ περιμένω στις 18/04 που θα δώσει εντολή φορητότητας στην cosmote

Γίνεται να κάνουμε αίτηση και να γίνει η φορητοτητα σε μεταγενέστερο χρόνο ? εχω καρτοσυμβολαιο στην κοσμοτε και λήγει 23/5 . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, geovolara είπε

Γίνεται να κάνουμε αίτηση και να γίνει η φορητοτητα σε μεταγενέστερο χρόνο ? εχω καρτοσυμβολαιο στην κοσμοτε και λήγει 23/5 . 

Μπορείς να το καθυστερήσεις κάποιες ημέρες, πόσες ακριβώς μπορούν να σε ενημερώσουν κατά την πώληση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hln3 είπε

Μπορείς να το καθυστερήσεις κάποιες ημέρες, πόσες ακριβώς μπορούν να σε ενημερώσουν κατά την πώληση.

Ζήτησα να γίνει μετά τις 18/04, και το έχουν σημειώσει και στις παρατηρήσεις του συμβολαίου. ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 18/04

28/04 βγαίνει λογαριασμός οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Qwerty_2 είπε

Ζήτησα να γίνει μετά τις 18/04, και το έχουν σημειώσει και στις παρατηρήσεις του συμβολαίου. ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 18/04

28/04 βγαίνει λογαριασμός οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα

 

Δεν νομίζω να είχες θέμα έτσι κι αλλιώς και αυριο να το ενεργοποιήσεις, γιατί είχες προπληρώσει τον τελευταίο μήνα οπότε ήσουν καλυμένος έτσι κι αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ την εμπειρία μου.
Πήρα την προσφορά της Vodafone στο BF, (~27ευρώ μαζί με extra sim) ενώ ήμουν στην Cosmote.

Τότε δεν υπήρχε κάποια προσφορά της Cosmote, αν υπήρχε θα επέλεγα Cosmote.

Τα προβλήματα που έχω παρατηρήσει είναι ότι σε αρκετά σημεία μέσα στην Αθήνα, ενώ κινούμαι, χάνει το internet για 2'-3' (Σύνταγμα, Καλλιμάρμαρο, Φραντζή Νέου Κόσμου, Παγκράτι κ.α.). Αυτό που έχω καταλάβει και από το thread στο myphone είναι ότι η μετάβαση από κεραία σε κεραία δίνει προτεραιότητα στο 2G και για αυτό χάνεται το internet. Με την Cosmote δεν είχα προσέξει κάτι ανάλογο.
Επιπλέον στο καράβι για Κρήτη, δεν είχα σχεδόν καθόλου κάλυψη, ενώ με Cosmote σχεδόν σε όλο το ταξίδι είχε 4G.

Λοιπές διαφορές είναι ότι η Cosmote δίνει public IP και η Vodafone όχι και το upload της Cosmote είναι capped στα 20 Mbps ενώ Vodafone όχι.

Στο σπίτι που έχω βάλει την extra sim, είμαι σε καλό σημείο και έχω σταθερή σύνδεση 60+/40, οπότε από αυτό είμαι ευχαριστημένος.

Συνολικά, από θέμα κόστους, άλλο 27 ευρώ, άλλο 40 (προσφορά Cosmote + sim) και άλλο 65 (Cosmote χωρίς προσφορά + sim). Για τα 27 δεν το μετανιώνω, τα 40 θα τα έδινα για Cosmote, τα 65 όχι.

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Vodafone down down απο τις 0840, ούτε 2g,ούτε 3g, ούτε τηλέφωνα Σήμα Χ.... τάχα αναβάθμιση δικτύου , είναι δυνατόν;;; Μισή ώρα χωρίς σήμα;;; Βέροια.. 

Edit  επίσης 

Αλεξανδρούπολη 

Σέρρες 

Γιαννιτσά 

 

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κάνει κάποιος που μένει εξωτερικό την προσφορά? Μόλις μίλησα με το τσάτ και μου είπαν οτι λειτουργεί κανονικά χωρίς περιορισμούς ακόμα και για μόνιμα. Γνωρίζει κανείς με σιγουριά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, alexhs gk είπε

Εχει κάνει κάποιος που μένει εξωτερικό την προσφορά? Μόλις μίλησα με το τσάτ και μου είπαν οτι λειτουργεί κανονικά χωρίς περιορισμούς ακόμα και για μόνιμα. Γνωρίζει κανείς με σιγουριά?

Εκτός χωρών που δεν είναι στην Ε. Ε

Δες σε ποιες χώρες ισχύει 

Από Γερμανία προς Ελλάδα χρεώθηκα Γιουγκοσλαβια & Σερβία, Σκόπια τα είχα κλειστά 

Επεξ/σία από terry308
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, terry308 είπε

Εκτός χωρών που δεν είναι στην Ε. Ε

Δες σε ποιες χώρες ισχύει 

Από Γερμανία προς Ελλάδα χρεώθηκα Γιουγκοσλαβια & Σερβία, Σκόπια τα είχα κλειστά 

Τέλεια για Γερμανία το θέλω και συμφέρει πιο πολύ από τις επιλογές μου εδώ. Απλά είμαι μόνιμα εδώ για αυτό τους ρώτησα για το εξάμηνο που ίσχυε και μου είπαν οτι καταργήθηκε πλέον αυτός ο όρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, alexhs gk είπε

Τέλεια για Γερμανία το θέλω και συμφέρει πιο πολύ από τις επιλογές μου εδώ. 

Δε ξέρω πως συμφέρει περισσότερο το Ελληνικό, φίλος μου που είναι Γερμανία δινει παραπλήσια τιμή, αλλά με 40gb data, αλλά παίρνει συσκευή "τζάμπα" iPhone 13 pro max, Samsung s22 ultra,  πάντως όσο ήμουν Γερμανία είχα 4G+ με Huawei p40 pro, περίμενα να είχα 5G αλλά μάταια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς η κάλυψη της Vodafone σε σχέση με αυτή της cosmote είναι τραγική, συγκρίνοντας γενικά (2-3-4-5g). Εκτός αστικού ιστού δε, η διαφορά είναι χαοτική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...