Προς το περιεχόμενο

Συνταγογραφηση εν αγνοια μου στον ΕΦΚΑ


jtkar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, jtkar είπε

Και το θεικο που μου είπε οτι λυπατε που μας ειδε και μας εξυπηρετησε!!λες και το εκανε δωρεαν.. ετσι ακριβως ειναι οπως τα λες σαν να σε κλεβει απο την τραπεζα ειναι

Α ειναι για πολλες σφαλιαρες... ξεκινα διαδικασίες με δικηγόρο χθες, εστω ενα εξωδικο μηπως λυθει το θεμα (κοστος εμβολίων+αποζημιωση κλπ)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Συγγνώμη, αλλά μην έρθετε σε καμία συμφωνία με τον γιατρό. Θα του έκανα καταγγελία και θα άφηνα την δικαιοσύνη να πράξει τα δέοντα. Επίσης, ο συγκεκριμένος δεν το έκανε πρώτη φορά αυτό. Απλά είσαστε από αυτούς που το κατάλαβαν.

Το τμήμα αμφισβήτησης του Ασφαλιστικού Φακέλου θα διερευνήσει το αίτημα σας. Απαντάει άμεσα, οπότε πρέπει να προβείτε άμεσα στις αναγκαίες ενέργειες.

Τι αξίας είναι τα εμβόλια;

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Συγγνώμη, αλλά μην έρθετε σε καμία συμφωνία με τον γιατρό. Θα του έκανα καταγγελία και θα άφηνα την δικαιοσύνη να πράξει τα δέοντα. Επίσης, ο συγκεκριμένος δεν το έκανε πρώτη φορά αυτό. Απλά είσαστε από αυτούς που το κατάλαβαν.

Το τμήμα αμφισβήτησης του Ασφαλιστικού Φακέλου θα διερευνήσει το αίτημα σας. Απαντάει άμεσα, οπότε πρέπει να προβείτε άμεσα στις αναγκαίες ενέργειες.

Τι αξίας είναι τα εμβόλια;

Λιγο που το έψαξα  ειναι 4 των 35 € και ενα τον 78€. Τιμες σύμφωνα με οτι γραφετε στο internet. Kοντα στα 220 ευρω. Το θεμα δεν ειναι το οικονομικο αλλα οτι πλεον περνιουνται στο φακελο του παιδιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, jtkar είπε

Λιγο που το έψαξα  ειναι 4 των 35 € και ενα τον 78€. Τιμες σύμφωνα με οτι γραφετε στο internet. Kοντα στα 220 ευρω. Το θεμα δεν ειναι το οικονομικο αλλα οτι πλεον περνιουνται στο φακελο του παιδιου

Δεν μας λες ποιος γιατρός είναι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έκανε ο γυναικολόγος της συζύγου. Έβγαζε συνταγές στο ΑΜΚΑ της. Φυσικά δεν είχαμε πάρει τίποτα χαμπάρι μέχρι που μας κάλεσαν από το ΙΚΑ να περάσει  να καταθέσει γιατί κάτι δεν πάει καλά. Πήγαμε, κατέθεσε οτι ουδέποτε έλαβε τέτοιου είδους φάρμακα/εξετάσεις (μερικές ήταν κ παντελώς άσχετες ας πούμε) και φύγαμε. Δεν ξέρω τι απέγινε, αλλά σίγουρα το σταμάτησε ο γιατρός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, UncleKim είπε

To έκανε ο γυναικολόγος της συζύγου. Έβγαζε συνταγές στο ΑΜΚΑ της. Φυσικά δεν είχαμε πάρει τίποτα χαμπάρι μέχρι που μας κάλεσαν από το ΙΚΑ να περάσει  να καταθέσει γιατί κάτι δεν πάει καλά. Πήγαμε, κατέθεσε οτι ουδέποτε έλαβε τέτοιου είδους φάρμακα/εξετάσεις (μερικές ήταν κ παντελώς άσχετες ας πούμε) και φύγαμε. Δεν ξέρω τι απέγινε, αλλά σίγουρα το σταμάτησε ο γιατρός.

Πολλά τέτοια βγήκαν όταν κάλεσαν κόσμο ως ευπαθή ομάδα για να κάνουν τα εμβόλια για κόβιντ.Ανθρώπους που δεν είχαν καμιά σχέση με διαβήτη κλπ

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, tuning123 είπε

Καταγγελία στον Ιατρικό σύλλογο + Δικηγόρο.

Αυτό και μόνο.

Να ακυρωθούν οι συνταγές δεν γινεται , δινει μια προθεσμία το συστημα 24 ωρων. Μετά δεν γινεται ακυρωση.

Εγω θα έλεγα και καταγγελία στον εφκα, επειδη εκει εχουν παει ολοι οι αυτοαπασχολούμενοι υγειονομικοί μετα την κατάργηση του εταα-τσαυ.

Και εννοείται θα διεκδικήσετε και μια γερή αποζημίωση για ηθική βλαβη κτλ κτλ κτλ 

 

Επεξ/σία από sstratos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρις να εχω προσωπικη εμπειρια,θεωρω (αντιδημοφιλης αποψη προφανως) οτι θα βρειτε πιο ευκολα ακρη αν συνεργαστειτε με τον ιατρο 

Δικηγοροι δικαστηρια καταγγελιες,ειναι χαμενος χρονος και χρημα για κατι που δεν θα μπορειτε να αποδειξετε κιολας

Επεξ/σία από vagos789
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vagos789 είπε

Χωρις να εχω προσωπικη εμπειρια,θεωρω (αντιδημοφιλης αποψη προφανως) οτι θα βρειτε πιο ευκολα ακρη αν συνεργαστειτε με τον ιατρο 

Δικηγοροι δικαστηρια καταγγελιες,ειναι χαμενος χρονος και χρημα για κατι που δεν θα μπορειτε να αποδειξετε κιολας

Οπως τα έχει κάνει ο γιατρός ή για απάτη θα πάει ή για ιατρικό λάθος .

Σε 2 χρονων παιδί έκανε εμβόλια που είναι για παιδιά 4 ,5 και 12 χρονών σε τρεις μερες ;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Οπως τα έχει κάνει ο γιατρός ή για απάτη θα πάει ή για ιατρικό λάθος .

Σε 2 χρονων παιδί έκανε εμβόλια που είναι για παιδιά 4 ,5 και 12 χρονών σε τρεις μερες ;

Χώρια που σε περίπτωση που χρειαστεί (ελπίζω βέβαια σε καμια περίπτωση να μην φτάσουμε εκεί...), ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ  οτι το παιδάκι δεν έχει κάνει τα εμβόλια,ιατρικά...

Επεξ/σία από ChrisOnceMore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο τον γιατρό σιγουρα δεν γινεται αφου ηδη εχουν εκτελεστει οι συνταγες. Εαν ομως επικοινωνησει ο ιδιος με τον ΕΦΚΑ και δηλώσει λαθος και δωσει πχ τα σωστα αμκα που θα επρεπε να δηλωσει ισως γινει η διορθωση

47 λεπτά πριν, sstratos είπε

Αυτό και μόνο.

Να ακυρωθούν οι συνταγές δεν γινεται , δινει μια προθεσμία το συστημα 24 ωρων. Μετά δεν γινεται ακυρωση.

Εγω θα έλεγα και καταγγελία στον εφκα, επειδη εκει εχουν παει ολοι οι αυτοαπασχολούμενοι υγειονομικοί μετα την κατάργηση του εταα-τσαυ.

Και εννοείται θα διεκδικήσετε και μια γερή αποζημίωση για ηθική βλαβη κτλ κτλ κτλ 

 

 

7 λεπτά πριν, vagos789 είπε

Χωρις να εχω προσωπικη εμπειρια,θεωρω (αντιδημοφιλης αποψη προφανως) οτι θα βρειτε πιο ευκολα ακρη αν συνεργαστειτε με τον ιατρο 

Δικηγοροι δικαστηρια καταγγελιες,ειναι χαμενος χρονος και χρημα για κατι που δεν θα μπορειτε να αποδειξετε κιολας

Συμφωνώ και εγω ο παθών για αυτο και του εδωσα περιθωριο για να κανει ενεργειες. Δεν συμβιβαζομαι ουτε με χρηματα ουτε με μπαρουφες που λεει.και το καλυτερο ο γιατρος ηταν αρκετα μεγαλος σε ηλικια ανω των 60 και δεν του φαινοταν για απατεωνας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jtkar είπε

Ξερει καποιος πως βλεπω απο προστατευομενο μελος ή πως το προσθετω

 

  https://eservices.eopyy.gov.gr/eHealthInsuranceRecordInsPerson/login.xhtml

Αφού μπεις κανονικά, βάλε πάνω αριστερά τον ΑΜΚΑ του προστατευόμενου

image.png.16480ef1121dfac30406a9a75af70c4a.png

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...