Προς το περιεχόμενο

Συνταγογραφηση εν αγνοια μου στον ΕΦΚΑ


jtkar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, filipN είπε

- Αυτοί που προτείνουν καταγγελία στον Ιατρικό σύλλογο:

α) Γνωρίζουν πόσος χρόνος θα χρειαστεί για να ερευνηθεί η καταγγελία και τι θα προσφέρει (για την επίλυση του προβλήματος) σε αυτόν που καταγγέλλει; β) Γνωρίζουν επίσης, ότι αυτός που θα κάνει επίσημη καταγγελία θα πρέπει να προκαταβάλλει ένα ποσό το οποίο στον Ι.Σ.Α., αν θυμάμαι καλά, ήταν παλαιότερα τουλάχιστον 50 ευρώ;

Και βεβαια υπαρχει ενας προεδρος στον ΙΣΑ που θα διαπραγματευτει το θεμα αναλογα πως τον βολευει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καταγγελία στους αρμόδιους φορείς (ΕΟΠΥΥ, ΕΦΚΑ) και θα τον κυνηγήσουν εκείνοι.(εισαγγελέας)

Αν σε ενοχλήσει κανείς εσένα, προφορικά ή γραπτά, τότε ενημερώνεις δικηγόρο και τον (τους) παραπέμπεις στο δικηγόρο σου.

Ιατρικό σύλλογο κλπ μην ασχοληθείς καθόλου, θα φτάσουν κι εκεί τα μαντάτα, υπηρεσιακώς.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, filipN είπε

- Αυτοί που προτείνουν καταγγελία στον Ιατρικό σύλλογο:

α) Γνωρίζουν πόσος χρόνος θα χρειαστεί για να ερευνηθεί η καταγγελία και τι θα προσφέρει (για την επίλυση του προβλήματος) σε αυτόν που καταγγέλλει; β) Γνωρίζουν επίσης, ότι αυτός που θα κάνει επίσημη καταγγελία θα πρέπει να προκαταβάλλει ένα ποσό το οποίο στον Ι.Σ.Α., αν θυμάμαι καλά ήταν παλαιότερα τουλάχιστον, 50 ευρώ;

γ) Μπορει να φάει και μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση από τον γιατρό ταυτόχρονα με την πιθανή  προσπάθεια κουκουλωματος του θέματος από τον ΙΣΑ. 

Αν ο γιατρός είναι λεφτάς, δεν θα το σκεφτεί και πολύ να κάνει μήνυση για αντίποινα ακόμα και αυτός να έχει άδικο που μπορούν να βρεθούν στοιχεία, απλά για να εκφοβισει αυτόν που θα κάνει καταγγελία. 

Καλύτερα να γίνει η καταγγελία στον ΕΦΚΑ, μια απλή αναφορά θα γίνει πως άσχετα εμβόλια που δεν έπρεπε γράφτηκαν στο ΑΜΚΑ, μετά αναλαμβάνουν αυτοί, που όταν ενημερωθεί ο γιατρός για κυρώσεις η συνέπειες, θα υπάρχουν ήδη στοιχεία και ας κάνει ότι θέλει μετά, τα στοιχεία ενοχής δεν διαγράφονται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/4/2022 στις 12:36 ΠΜ, jtkar είπε

Καλησπερα.

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα να σου ξαναγράψει ο παιδίατρος τα εμβόλια. Δεν πας σε κανένα άλλο να ρωτήσεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Shinji ikari είπε

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα να σου ξαναγράψει ο παιδίατρος τα εμβόλια. Δεν πας σε κανένα άλλο να ρωτήσεις;

Τον κουρδισε ο αλλος παιδιατρος να κανει φασαρια στον αλλο παιδιατρο.

Ειναι προφανες οτι εγραψε τα εμβολια σε καποιο ανασφαλιστο παιδακι (αυτες οι βλακειες που κανουν τελευταια να πρεπει να πας σε δημοσιο νοσοκομειο αν εισαι ανασφαλιστος, μπας και απηυδησεις απο την αναμονη και τα πληρωσεις απο την τσεπη σου).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Shinji ikari είπε

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα να σου ξαναγράψει ο παιδίατρος τα εμβόλια. Δεν πας σε κανένα άλλο να ρωτήσεις;

Και πως θα δικαιολογήσει ο παιδίατρος το εμβόλιο σε 2 χρόνια;Και αν συμβεί κάτι στο παιδάκι γιατί να βρεθεί ο δευτερος παιδίατρος κατηγορούμενος που έκανε "πάλι" εμβόλιο στο παιδί;Εδω συνταγή δεν σου γράφουν γιατί δεν έχει λήξει η προηγούμενη.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Και

Δεν του έκανε πάλι. Απλά αγοράστηκε το εμβόλιο. Δεν βλέπω κανένα λόγο να μπλέξει.

Επεξ/σία από Shinji ikari
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, gpapadakis είπε

Τον κουρδισε ο αλλος παιδιατρος να κανει φασαρια στον αλλο παιδιατρο.

Ειναι προφανες οτι εγραψε τα εμβολια σε καποιο ανασφαλιστο παιδακι (αυτες οι βλακειες που κανουν τελευταια να πρεπει να πας σε δημοσιο νοσοκομειο αν εισαι ανασφαλιστος, μπας και απηυδησεις απο την αναμονη και τα πληρωσεις απο την τσεπη σου).

 

Δεν κούρδισε κανείς κανέναν!

Απατεώνες γιατροί που συνταγογραφούν για να τα κονομάνε υπήρχαν και υπάρχουν ακόμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Shinji ikari είπε

Δεν του έκανε πάλι. Απλά αγοράστηκε το εμβόλιο. Δεν βλέπω κανένα λόγο να μπλέξει.

Στην καρτέλα του παιδιού υπάρχει ότι το έχει κάνει το παιδί ήδη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Στην καρτέλα του παιδιού υπάρχει ότι το έχει κάνει το παιδί ήδη.

 

Αν είναι έτσι είναι σοβαρό και πρέπει να γίνει καταγγελία. Αν είναι έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Shinji ikari είπε

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα να σου ξαναγράψει ο παιδίατρος τα εμβόλια. Δεν πας σε κανένα άλλο να ρωτήσεις;

Δηλαδη μου προτείνεις να αλλαξω παιδιατρο απο τον οποίο ειμαι ικανοποιημενος διοτι ενας αλλος παιδιατρος που τον επισκευτηκα στις διακοπες μου χρησιμοποιησε το αμκα του παιδιου μου????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Shinji ikari είπε

Δεν είπα αυτό, βλέπεις τι είπα. Είναι στην καρτέλα όπως είπε ο φίλος;

Αναφορά σε κείμενο

 Ο συγκεκριμενος γιατρος μετα απο 3 μηνες με το Αμκα του παιδιου μου εγραψε σε πολυ μικρο διαστημα 4 εμβολια και το Μαρτιο 1 ακομα. Τα εμβολια ηταν για μεγαλυτερες ηλικιες για 4χρ. 5 χρ. και 12 χρονων. Συνολικα 5 συνταγες. Το ανακαλυψε ο παιδιατρος μας. Μετα απο επικονωνια και αρκετη πιεση για καταγγελια στον ΕΦΚΑ παραδεχτηκε οτι δεν το εκανε απο λαθος αλλα εν γνωση του. Το προβλημα μου είναι οτι επειδη οι συνταγες εκτελεστηκαν ο δικος μου παιδιατρος δεν θα μπορει πλεον να μου γραψει τα συγκεκριμένα εμβολια για το παιδι μου. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gpapadakis είπε

Τον κουρδισε ο αλλος παιδιατρος να κανει φασαρια στον αλλο παιδιατρο.

Ειναι προφανες οτι εγραψε τα εμβολια σε καποιο ανασφαλιστο παιδακι (αυτες οι βλακειες που κανουν τελευταια να πρεπει να πας σε δημοσιο νοσοκομειο αν εισαι ανασφαλιστος, μπας και απηυδησεις απο την αναμονη και τα πληρωσεις απο την τσεπη σου).

 

Bλακείες γιατί? Ολόσωστο είναι το μέτρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...