Προς το περιεχόμενο

Νέα λειτουργία: Achievements


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

2) παίζει να θεωρεί πως ειναι "στημένα" (παίζει λέω να θεωρεί κάποιος μην το πάμε πάλι ότι όλα γίνανε νορμάλ εγώ σε πιστεύω)
3) ακριβώς επειδή άκρη δεν βγαίνει και πολλά account ειναι σε άκυρα rank δεν ασχολείται γιατί δεν θα κάτσει να κάνει reverse engineering όταν βλέπει ότι ο άλλος έχει 50 μηνύματα 1 rep και ενδεχομένως να ειναι σε ανώτερο rank απο τον ίδιο με εκατοντάδες ή χιλιάδες μηνύματα rep answers κτλ... 

Σοβαρά τώρα πιστεύεις πως κάθεται κόσμος και συγκρίνει rank rep pip quit και ξέρω 'γω τι...

Άλλη δουλειά δεν είχαμε να κάνουμε.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Doubt είπε

Σοβαρά τώρα πιστεύεις πως κάθεται κόσμος και συγκρίνει rank rep pip quit και ξέρω 'γω τι...

Άλλη δουλειά δεν είχαμε να κάνουμε.

 

ε ας τα βγάλουμε τότε τι τα έχουμε αφου κανένας δεν ασχολείται και δεν νοιάζεται; Για χάρη μου τα κρατάτε; :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Dr_Pepper said:

ε ας τα βγάλουμε τότε τι τα έχουμε αφου κανένας δεν ασχολείται και δεν νοιάζεται; Για χάρη μου τα κρατάτε; :P 

θα πω αυτο που λεω στον καθενα. οταν κατι δεν μας αρεσει σε καποιο forum,site,παροχο κτλ απο εκει ειναι η πορτα. σιγουρα καλο ειναι το πληθος να λεει την γνωμη του και το forum,site να τους ακουει αλλα αμα δεν ταιριαζει οπως ειναι με τον χρηστη τοτε μαλλον ο χρηστης μπορει να αλλαξει site,forum,social media

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, poulinos είπε

θα πω αυτο που λεω στον καθενα. οταν κατι δεν μας αρεσει σε καποιο forum,site,παροχο κτλ απο εκει ειναι η πορτα. σιγουρα καλο ειναι το πληθος να λεει την γνωμη του και το forum,site να τους ακουει αλλα αμα δεν ταιριαζει οπως ειναι με τον χρηστη τοτε μαλλον ο χρηστης μπορει να αλλαξει site,forum,social media

Άλλο δεν μου αρέσει και άλλο να επισημαίνω  κάτι που πάει στραβά. 

Δεν μου αρέσει πχ το logo (μου αρέσει βασικά αλλά λέμε τώρα) ναι οκ χεστήκαμε συμφωνώ. 

Αλλά πχ το logo φορτώνει μισό και το επισημαίνω  αυτό ειναι διαφορετικό 

Επίσης δεν ειναι λίγο αντικρουόμενα τώρα αυτά που λες. 

Δεν νοιάζεται κανένας για τα rank. αλλά έχουμε rank.

Είπες επίσης (και συμφωνώ)  ένας λόγος που υπάρχει το rank ειναι για να κάνει του χρήστες να ασχολούνται παραπάνω και τώρα λες σε όσους δεν αρέσει ας φύγουν :P 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Dr_Pepper said:

Άλλο δεν μου αρέσει και άλλο να επισημαίνω  κάτι που πάει στραβά. 

Δεν μου αρέσει πχ το logo (μου αρέσει βασικά αλλά λέμε τώρα) ναι οκ χεστήκαμε συμφωνώ. 

Αλλά πχ το logo φορτώνει μισό και το επισημαίνω  αυτό ειναι διαφορετικό 

Επίσης δεν ειναι λίγο αντικρουόμενα τώρα αυτά που λες. 

Δεν νοιάζεται κανένας για τα rank. αλλά έχουμε rank.

Είπες επίσης (και συμφωνώ)  ένας λόγος που υπάρχει το rank ειναι για να κάνει του χρήστες να ασχολούνται παραπάνω και τώρα λες σε όσους δεν αρέσει ας φύγουν :P 

δεν διαφωνουμε για το πρωτο.

οτι εγω και αλλα 5 ατομα δεν ενδιαφερομαστε για τα ranks δεν σημαινει οτι δεν ενδιαφερονται οι υπολοιποι.

οτι εσυ και αλλα 2-3 ατομα το ψαχνετε τοσο δεν σημαινει οτι το ψαχνουν τοσο ολοι οι αλλοι.

οποτε αν κατι το επισημανεις αλλα δεν σου κανει τοτε απλα φευγεις ή το δεχεσαι.

θα στο φερω και σε αλλο παραδειγμα. το utube εκρυψε τα dislikes. εσενα μπορει να σου την σπαει αλλα εμενα να με αφηνει αδιαφορο.το utube δεν θα αλλαξει οπως φαινεται την αποφαση του.οποτε ή θα το δεχτεις ή θα φυγεις.

καποιον αλλον μπορει να τον ευχαριστει. και εγω διαφωνω που υπαρχει το μπλα μπλα αλλα δεν θα φυγει.οποτε ή θα το ανεχτω ή θα αλλαξω Forum>τοσο απλα. το μπλα μπλα ομως φερνει τοσο κοσμο και αυτος ειναι και ενας λογος υπαρξης.αρα και να φυγω εγω το Impact θα ειναι μικροτερο απο το να μην υπηρχε το μπλα μπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να επισημαίνουμε ό,τι δεν μας αρέσει, αλλά όχι για 8 σελίδες σερί, δεν έχει νόημα. Το είπαμε, το ξαναπαμε, γνώμη δική μου είναι να φύγουν εντελώς και παλιότερα είχα γράψει το ίδιο για το post counter. Για κάποιους χρήστες πολλά ποστ, πολλά like κλπ, σημαίνει κύρος, οπότε γίνεται αυτοσκοπός. Γράφουν για να ανέβει το count, ρίχνουν αβέρτα meme να πάρουν like και χάνεται το νόημα του φόρουμ που είναι η ανταλλαγή απόψεων και η αλληλοβοηθεια. 

Και εννοείται συμφωνώ με τον poulino, που λέει ότι αυτές οι λειτουργίες τραβάνε επισκεψιμοτητα, άρα και clicks. Αλλά όχι να μας γίνεται και εμμονή ένα εικονικό παράσημο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, poulinos είπε

οτι εγω και αλλα 5 ατομα δεν ενδιαφερομαστε για τα ranks δεν σημαινει οτι δεν ενδιαφερονται οι υπολοιποι.

 

ναι αυτό ακριβώς ήταν και το point της απάντησης που έδωσα στον doubt 

 

 

5 λεπτά πριν, poulinos είπε

οποτε αν κατι το επισημανεις αλλα δεν σου κανει τοτε απλα φευγεις ή το δεχεσαι.

 

ή λέω εγώ τώρα ίσως όντως να ξέρουν κάτι στα άλλα forum που το έχουν αλλιώς και ίσως (πάλι λέω εγώ τώρα)

ακόμη και αν χέστηκαν οι υπεύθυνοι για το πως δουλεύει στα άλλα forum ίσως να συνειδητοποιήσουν ότι πχ δεν γίνεται ένας χρήστης με 50 μηνύματα 1 rep και 8 achievments να είναι ίδιο rank με κάποιον με χιλιάδες μηνύματα και rep και παραπάνω achievments και feedback και answers κτλ..  

και τελικά κάνουν κάτι για να ρυθμίσουν αλλιώς τον τρόπο υπολογισμού επειδή αυτό δεν συμβαίνει σε 1 account αλλά σε δεκάδες αν όχι εκατοντάδες. 
 

10 λεπτά πριν, poulinos είπε

θα στο φερω και σε αλλο παραδειγμα. το utube εκρυψε τα dislikes. εσενα μπορει να σου την σπαει αλλα εμενα να με αφηνει αδιαφορο.το utube δεν θα αλλαξει οπως φαινεται την αποφαση του.οποτε ή θα το δεχτεις ή θα φυγεις.

Συμφωνώ σε αυτό αλλά νομίζω το παράδειγμα δεν ταιριάζει τόσο γιατί εδώ δεν επιχειρηματολογώ εγώ για την ύπαρξη του rank αλλά για το πως δουλεύει ή δεν δουλεύει στο insomnia 

Περισσότερο θα ταίριαζε πχ ότι το youtube προβάλει (στα προτεινόμενα) πολλά κανάλια με λίγους subscribers σε σχέση με μεγαλύτερα κανάλια οπότε θα πρέπει να το διορθώσει και το διορθώνουν όταν συμβαίνουν τέτοια. 

 

14 λεπτά πριν, poulinos είπε

και εγω διαφωνω που υπαρχει το μπλα μπλα α

Όπα κάτσε εδώ θα μαλώσουμε :P 


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν ξερεις τα κριτηρια που μετραει ασχετα με το αν ειναι σωστα ή οχι ,ολα ειναι υποθεσεις. αν νιωθεις οτι υπαρχει bug στελνεις στο contact us οτι πιστευεις οτι μετραει λαθος και αυτος που πρεπει θα το δει. δεν γραφω κατι αλλο για ευνοητους λογους.

4 minutes ago, Dr_Pepper said:

ναι αυτό ακριβώς ήταν και το point της απάντησης που έδωσα στον doubt

ή λέω εγώ τώρα ίσως όντως να ξέρουν κάτι στα άλλα forum που το έχουν αλλιώς και ίσως (πάλι λέω εγώ τώρα)

ακόμη και αν χέστηκαν οι υπεύθυνοι για το πως δουλεύει στα άλλα forum ίσως να συνειδητοποιήσουν ότι πχ δεν γίνεται ένας χρήστης με 50 μηνύματα 1 rep και 8 achievments να είναι ίδιο rank με κάποιον με χιλιάδες μηνύματα και rep και παραπάνω achievments και feedback και answers κτλ..  

και τελικά κάνουν κάτι για να ρυθμίσουν αλλιώς τον τρόπο υπολογισμού επειδή αυτό δεν συμβαίνει σε 1 account αλλά σε δεκάδες αν όχι εκατοντάδες. 
 

Συμφωνώ σε αυτό αλλά νομίζω το παράδειγμα δεν ταιριάζει τόσο γιατί εδώ δεν επιχειρηματολογώ εγώ για την ύπαρξη του rank αλλά για το πως δουλεύει ή δεν δουλεύει στο insomnia 

Περισσότερο θα ταίριαζε πχ ότι το youtube προβάλει (στα προτεινόμενα) πολλά κανάλια με λίγους subscribers σε σχέση με μεγαλύτερα κανάλια οπότε θα πρέπει να το διορθώσει και το διορθώνουν όταν συμβαίνουν τέτοια.

Όπα κάτσε εδώ θα μαλώσουμε :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

ό,τι δεν μας αρέσει, αλλά όχι για 8 σελίδες σερί,

μα κατι τέτοια σχόλια είναι που με κάνουν να επιμένω και να συνεχίζω να απαντάω γιατί μετά απο τόσα παραδείγματα και επιχειρήματα (μέχρι και τι συμβαίνει σε άλλα forum έδειξα ) μου λες εσυ τώρα "Δεν μου αρέσει" 

Δεν είπα ότι δεν μου αρέσει πχ που έχεις εσύ το rank που έχεις

Είπα ότι αντικειμενικά εσυ για παράδειγμα ΔΕΝ είσαι στο ίδιο rank με τον πουλινο (που θα έπρεπε να ειναι μεγαλύτερο απο εσένα) 

και παράλληλα και οι δύο σας θα πρέπει να ήσασταν μεγαλύτερο rank απο τον πολεμικό (που σας περνάει) 

και ότι ένα account (δεν θυμάμαι το όνομα βασικά 2 τέτοια ανέφερα στις προηγούμενες καρτέλες) με 50 μηνύματα 1 rep 1 feedback και 8 achievements ΔΕΝ ειναι δίκαιο να ειναι ίδιο rank με τον πχ τον rus που έχει χιλιάδες μηνύματα rep feedback και παραπάνω achievements.

Δεν ειναι θέμα το αν μου αρέσει το δικό σου το δικό μου ή του Χ το rank ειναι θέμα ότι αντικειμενικά δεν φαίνεται να υπάρχει ζυγαριά στα rank. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Dr_Pepper said:

μα κατι τέτοια σχόλια είναι που με κάνουν να επιμένω και να συνεχίζω να απαντάω γιατί μετά απο τόσα παραδείγματα και επιχειρήματα (μέχρι και τι συμβαίνει σε άλλα forum έδειξα ) μου λες εσυ τώρα "Δεν μου αρέσει" 

Δεν είπα ότι δεν μου αρέσει πχ που έχεις εσύ το rank που έχεις

Είπα ότι αντικειμενικά εσυ για παράδειγμα ΔΕΝ είσαι στο ίδιο rank με τον πουλινο (που θα έπρεπε να ειναι μεγαλύτερο απο εσένα) 

και παράλληλα και οι δύο σας θα πρέπει να ήσασταν μεγαλύτερο rank απο τον πολεμικό (που σας περνάει) 

και ότι ένα account (δεν θυμάμαι το όνομα βασικά 2 τέτοια ανέφερα στις προηγούμενες καρτέλες) με 50 μηνύματα 1 rep 1 feedback και 8 achievements ΔΕΝ ειναι δίκαιο να ειναι ίδιο rank με τον πχ τον rus που έχει χιλιάδες μηνύματα rep feedback και παραπάνω achievements.

Δεν ειναι θέμα το αν μου αρέσει το δικό σου το δικό μου ή του Χ το rank ειναι θέμα ότι αντικειμενικά δεν φαίνεται να υπάρχει ζυγαριά στα rank. 

Θα προσθέσουμε και έξτρα rank levels τα οποία θα μπορείς και να τα αγοράσεις (όπως εξαγοράζεις και τα ένσημα). 
Problem solved. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, poulinos είπε

επειδη δεν ξερεις τα κριτηρια που μετραει ασχετα με το αν ειναι σωστα ή οχι ,ολα ειναι υποθεσεις. αν νιωθεις οτι υπαρχει bug στελνεις στο contact us οτι πιστευεις οτι μετραει λαθος και αυτος που πρεπει θα το δει. δεν γραφω κατι αλλο για ευνοητους λογους.

 

Δηλαδή πουλινέ μπέσα τώρα εσύ πιστεύεις ότι αυτό το account kostas_papad είναι λογικό να είναι ίδιο rank με τον rus ; (απλά δες λίγο τα stats) αυτό πες και τελείωσα δεν θα σας κουράσω άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dr_Pepper είπε

Δηλαδή πουλινέ μπέσα τώρα εσύ πιστεύεις ότι αυτό το account kostas_papad είναι λογικό να είναι ίδιο rank με τον rus ; (απλά δες λίγο τα stats) αυτό πες και τελείωσα δεν θα σας κουράσω άλλο. 

Είναι δεν είναι τι άλλαζει;Τι αλλάζει για τους ίδιους ή για εσένα;

Εχεις κολλήσει με αυτό το πράγμα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Dr_Pepper said:

Δηλαδή πουλινέ μπέσα τώρα εσύ πιστεύεις ότι αυτό το account kostas_papad είναι λογικό να είναι ίδιο rank με τον rus ; (απλά δες λίγο τα stats) αυτό πες και τελείωσα δεν θα σας κουράσω άλλο. 

ουτε εγω ξερω ολα τα κριτηρια ουτε θα το ψαξω καν.η προσωπικη μου αποψη αν δουλευει σωστα ή αν μετραει σωστα ή αν ειναι δικιο την κραταω για μενα :D ουτε καν με νοιαζει αν εχω 72.000 ποστς και δεν ειμαι 15 στα 15.who gives a shit.να το πω και πιο χυμα.,εχω σημαντικοτερα πραγματα και στην ζωη μου και στο forum.στο forum να απαντησω σε πραγματικες αποριες που μπορει να αντιμετωπιζει καποιος παρα να ποσταρω στο μπλα μπλα ή να χαλιεμαι γιατι δεν ειμαι 15/15.

σε καποια πραγματα ψιλοκαταλαβα γιατι γινονται αυτα που γινονται αλλα who cares.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τελευταιο. εγω μπορει να βαλω κριτηριο οτι οποιος ποσταρε ημερα κυριακη θα παρει χ 5 τους ποντους και για αυτο ο χ χρηστης βγηκε παραπανω απο τον ψ. μπορεις να το ξερεις? οχι.αρα ειναι πραγματα που δεν μπορεις να υπολογισεις.

η μπορει να βαλω κριτηριο οτι αμα κανεις 10 ποστς σε μια ωρα να παρεις 100 ποντους.ουτε αυτο μπορεις να το ξερεις.

6 minutes ago, Dr_Pepper said:

Δηλαδή πουλινέ μπέσα τώρα εσύ πιστεύεις ότι αυτό το account kostas_papad είναι λογικό να είναι ίδιο rank με τον rus ; (απλά δες λίγο τα stats) αυτό πες και τελείωσα δεν θα σας κουράσω άλλο. 

 

7 minutes ago, billdanos said:

Θα προσθέσουμε και έξτρα rank levels τα οποία θα μπορείς και να τα αγοράσεις (όπως εξαγοράζεις και τα ένσημα). 
Problem solved. 

συνταξη ποτε βγαινουμε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...