Προς το περιεχόμενο

Λανσάρισμα του Disney+ στην Ελλάδα με ταινίες και σειρές των Disney, Pixar, Star Wars και Marvel


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

μου ήρθε και εμένα η "προσφορά"

περιμένω να δω τι διαθέσιμο περιεχόμενο έχει το Disney+ για την Ελλάδα είναι ίδιο με το Αμερικάνικο (ΗΠΑ) ή έχουμε διαφορά λόγω διάφορων περιορισμών όπως ισχύει και στους άλλους NETFLIX κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έγραψα και σε άλλο νήμα, θα το γράψω κι εδώ επειδή εκείνο εκφυλίστηκε σε κάτι σαν "πώς θα πάρετε Disney+ μέσω Τουρκίας".

Μου ήρθε κι εμένα το e-mail με το link που (λογικά) εξαργυρώνει την early bird προσφορά, αλλά δεν το προχώρησα προς το παρόν και είμαι ιδιαίτερα επιφυλακτικός πλέον για να το κάνω. Και αυτό διότι δυστυχώς δεν βλέπω κανένα τρόπο να μπορούμε να δούμε κανονικά τον κατάλογο εκ των προτέρων, ώστε να αποφασίσουμε αν το περιεχόμενο μάς κάνει ή όχι. Το να μας έχει στείλει (προ ημερών) το Disney+ ένα κατεβατό ταινιών και σειρών δεν σημαίνει και πολλά, γιατί εγώ που είμαι άσχετος μπορεί να γνωρίζω 5-10 τίτλους ταινιών, και από εκεί και πέρα τίποτα. Πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο σε streaming service. Τα περισσότερα έχουν και δωρεάν δοκιμαστική περίοδο, αλλά ακόμα και όσα δεν έχουν, τουλάχιστον με την εγγραφή μπορείς να δεις τον κατάλογο (πλήρως, και με τα τρέιλερ) πριν αποφασίσεις να πληρώσεις. Ακατανόητη η πρακτική του Disney+, να σε αναγκάζει να αγοράσεις "γουρούνι στο σακί", και πραγματικά με ξενερώνει. Και για όσους σπεύσουν να πουν "ας ήξερες τι πληρώνεις", έχω να πω ότι δεν είναι έτσι. Δεν μπορεί μια εταιρεία να αντιμετωπίζει τον αδαή πελάτη ως "δεύτερης κατηγορίας", καθιστώντας ουσιαστικά προαπαιτούμενο να έχεις εκ των προτέρων πλήρη γνώση για το τι είναι η κάθε ταινία και σειρά, και να μη μπορείς να το δεις μέσα από το site της πριν αποφασίσεις. Αν η "στρατηγική" αυτή εκπορεύεται από το στόχο να βγει στο τέλος του μήνα μια διθυραμβική ανακοίνωση που θα παρουσιάσει υψηλά νούμερα εγγραφών κατά το λανσάρισμα, καλό θα ήταν να ξέρουν ότι πίσω έχει η αχλάδα την ουρά, και με τον ίδιο τρόπο που μπορούν τώρα εύκολα να παρουσιαστούν μαζικές εγγραφές, μπορούν του χρόνου να σημειωθούν μαζικές διαγραφές. Κάποιοι θα αντιτείνουν ότι χονδρικά λίγο πολύ όλοι ξέρουμε περί τίνος πρόκειται ως προς το περιεχόμενο, αλλά θα επιμείνω ότι μεγαλύτερη διαφάνεια θα οδηγούσε σε ακόμα πιο συνειδητή επιλογή και, τελικά, θα δημιουργούσε μια πιο ισχυρή βάση πιστότητας από τους πελάτες προς το κανάλι.

(Επαναλαμβάνω ότι δεν εννοώ πως θα έπρεπε σώνει και καλά να δώσουν δωρεάν δοκιμαστική περίοδο. Ας μην έδιναν ούτε μέρα. Αναφέρομαι μόνο σε πλήρη πρόσβαση στον κατάλογο, με τρέιλερς, ώστε να μπορεί κάποιος να αποφασίσει έχοντας την πληροφορία που χρειάζεται.)

  • Like 10
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει πολλά και γνωστά παιδικά της Disney, προφανώς μεταγλωττισμένα. Check.
Έχει Bluey, μεταγλωττισμένη. Όχι όλους τους κύκλους, αλλά 50 επεισόδια αρκούν για αρχή. Check.
Φαίνεται να έχει μέσο όρο υλικού καλύτερο από τη γενική σαπίλα του Netflix. Check.
Με την προσφορά βγήκε 72 ευρώ το χρόνο (δηλαδή 1,5 ευρώ/μήνα έκαστο μέλος της οικογένειας). Check.

Αυτά μόνο αρκούν πιστεύω, σε κανα χρόνο θα επανεκτιμήσω.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vaggos88 είπε

Εγω πάντως έβαλα ενα χρόνο με 19.43ε απο τον θειο στην τουρκια. 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.jpeg.8ceef348a1739f6a9ce56d6863715406.jpeg

 

Πέρασε Revolut ή εβαλες Curve?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, pcos είπε

πως θα γινει να παρουμε τουρκικη συνδρομη με $20/χρονο?  :devil:

https://dealsub.store/products/subscripti0ns-6
 

Από εδώ αγοράζεις 2ετη συνδρομή με 9€. Το χρησιμοποιώ εδώ και 3 μήνες και δεν είναι απάτη. Μια φορά που μπλόκαραν οι κωδικοί έστειλα μειλ και άμεσα μου έστειλαν νέους κωδικούς δωρεάν. 

16 λεπτά πριν, dream21 είπε

Δεν μπορείς εκτός και εάν έχεις τούρκικη visa 

https://dealsub.store/products/subscripti0ns-6
 

Από εδώ αγοράζεις 2ετη συνδρομή με 9€. Το χρησιμοποιώ εδώ και 3 μήνες και δεν είναι απάτη. Μια φορά που μπλόκαραν οι κωδικοί έστειλα μειλ και άμεσα μου έστειλαν νέους κωδικούς δωρεάν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...