Προς το περιεχόμενο

Τουρισμός για όλους


xraxra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 19/7/2022 στις 9:32 ΠΜ, gokuthelegend είπε

Και αν το κινητό δεν έχει NFC; Πως θα περάσει σε POS; Κάπου είχα ακούσει ότι μπορεί ο υπάλληλος να περάσει χειροκίνητα τα στοιχεία της κάρτας στο μηχάνημα αλλά δεν έχω δει ποτέ κανέναν να το κάνει και είμαι σίγουρος ότι δεν θα ξέρει κανένας πως γίνεται και θα υπάρχει πρόβλημα.

Αυτό γίνεται κανονικά. Δεν είναι δύσκολο. Περνάει ο υπάλληλος το ποσό και όταν είναι η στιγμή που περνάς την κάρτα πληκτρολογείς το νούμερο.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, bill_viper είπε

Το έχουμε αναφέρει πολλάκις. ΔΕ γίνεται να βάλεις τον ίδιο αριθμό τηλεφώνου σε δύο διαφορετικές αιτήσεις. Σου βγάζει μήνυμα ότι ο αριθμός χρησιμοποιείται ήδη.

Και τι γινεται οταν ενα ζευγαρι συνταξιουχων χρησιμοποιει ενα κινητο;Γιατι επιχειρηματιες δεν ειναι οι ανθρωποι να πεις..

Μα τι γελοιοι που ειναι!!

Και το καλοκαιρι κοντευει να περασει και τιποτα δεν γινεται.

Ασε δε το τσιρκο με το αλλαζω συσκευη.Και εκει τιποτα ακομα ενω ειχαν πει 15 ιουλιου θα ειχαν τελειωσει ολα!

Καλα ειπε ο φιλος παραπανω να ετοιμαζεστε για χειμερινες διακοπες.Δικιο ειχε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ώνω υπεύθυνα ότι:

  1. δεν έχω επιλεγεί ως δικαιούχος στο πλαίσιο των προγραμμάτων Κοινωνικού Τουρισμού περιόδου 2021-2022 και 2022-2023 των Ο.Α.Ε.Δ. και Δ.ΥΠ.Α., αντιστοίχως, ή ως δικαιούχοι - ωφελούμενοι του Προγράμματος «Evia-Samos Pass» ή συναφούς παροχής από οποιονδήποτε άλλο φορέα για την ίδια χρονική περίοδο υλοποίησης του Προγράμματος.

εγω ειχα επιλεγει στο tourism4all περσι ή προπερσι δεν θυμαμαι. Τι κάνω δηλώνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Greengreen είπε

ώνω υπεύθυνα ότι:

  1. δεν έχω επιλεγεί ως δικαιούχος στο πλαίσιο των προγραμμάτων Κοινωνικού Τουρισμού περιόδου 2021-2022 και 2022-2023 των Ο.Α.Ε.Δ. και Δ.ΥΠ.Α., αντιστοίχως, ή ως δικαιούχοι - ωφελούμενοι του Προγράμματος «Evia-Samos Pass» ή συναφούς παροχής από οποιονδήποτε άλλο φορέα για την ίδια χρονική περίοδο υλοποίησης του Προγράμματος.

εγω ειχα επιλεγει στο tourism4all περσι ή προπερσι δεν θυμαμαι. Τι κάνω δηλώνω;

Δεν αφορά ίδια περίοδο υλοποίησης. Εγώ σε συγγενή μου που έκανα την αίτηση και είχε πάρει πέρσι πάτησα αποδέχομαι. Το περσινό ήταν για 21-22 το φετινό 22-23. Στην χειρότερη περίπτωση θα το ζητήσουν πίσω ΑΑΑΝ κληρωθεις αλλά σύμφωνα με το κείμενο που αποδέχεσαι δεν παρανομείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Manolo7 είπε

Δεν αφορά ίδια περίοδο υλοποίησης. Εγώ σε συγγενή μου που έκανα την αίτηση και είχε πάρει πέρσι πάτησα αποδέχομαι. Το περσινό ήταν για 21-22 το φετινό 22-23. Στην χειρότερη περίπτωση θα το ζητήσουν πίσω ΑΑΑΝ κληρωθεις αλλά σύμφωνα με το κείμενο που αποδέχεσαι δεν παρανομείς. 

Ευχαριστω. Δεν εχει ο λογαριασμος που κανω τωρα ουτε viva ουτε alpha. Τι επιλεγω στο συνεργαζομενο πιστωτικο ιδρυμα; Αυλη καρτα θελω, αν δωσει πιο πολλα το vivα wallet οκ να κανω, και  ΝΑΙ υπαρχει nfc smartphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Manolo7 είπε

Το περσινό ήταν για 21-22 το φετινό 22-23. Στην χειρότερη περίπτωση θα το ζητήσουν πίσω ΑΑΑΝ κληρωθεις αλλά σύμφωνα με το κείμενο που αποδέχεσαι δεν παρανομείς. 

το κειμενο λεει 21-22 ΚΑΙ 22-23. Οποιος εκανε αιτηση φετος, ειναι δικαιουχος για χρηση στο 22-23

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλημέρα. Απο εχθές το βράδυ ως γνωστόν, έκλεισε η εφαρμογή για νέες αιτήσεις. Κοιτούσα στο διαδίκτυο προσπαθώντας να μάθω πότε -περίπου- θα γίνει η κλήρωση, έπεσε το μάτι μου στα περσινά άρθρα στο διαδίκτυο, όπου η ηλεκτρονική κλήρωση είχε γίνει στις 11 Αυγούστου, βέβαια, δε γνωρίζω εάν και οι αιτήσεις είχαν ξεκινήσει αργά (κρίνω ότι το 11/8 το περσινό ήταν αργοπορημένη ημερομηνία, όπου ελπίζω εφέτος να μάθουμε νωρίτερα). 

Υπάρχει κάποια πληροφόρηση για το πότε (έστω και στο περίπου) θα γίνει εφέτος η κλήρωση; 

Ευχαριστώ. 

 

 

Επεξ/σία από Vasileios26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Σε σημερινό σάιτ είδα να αναφέρεται, με επιφύλαξη, πως η κλήρωση θα γίνει την επόμενη Τρίτη ή Τετάρτη και πως την ίδια μέρα της κλήρωσης θα αναρτηθούν και τα αποτελέσματα. Στόχος είναι να ξεκινήσει η εκμετάλλευση των 150€ από 1 Αυγούστου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνδρομή γυμναστηρίου σε ξενοδοχείο να γίνεται εξαργύρωση?γιατί Αύγουστο δεν βρίσκεις δωμάτιο και μέχρι τέλος Ιουνίου του 23 ποιος να πάει θάλασσα τόσο νωρίς.να ήταν μέχρι και τον Ιούλιο κατι γινοταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα πως θα διπλασιαστούν μάλλον οι δικαιούχοι από 200 σε 400 χιλ. 

Το θέμα είναι πόσες αιτήσεις έγιναν να υπολογίσουμε πιθανότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, manzana είπε

  Σε σημερινό σάιτ είδα να αναφέρεται, με επιφύλαξη, πως η κλήρωση θα γίνει την επόμενη Τρίτη ή Τετάρτη και πως την ίδια μέρα της κλήρωσης θα αναρτηθούν και τα αποτελέσματα. Στόχος είναι να ξεκινήσει η εκμετάλλευση των 150€ από 1 Αυγούστου.

Εάν τυχόν απάντησες στο απο πάνω μήνυμά μου, ευχαριστώ. Πράγματι, το παρατήρησα κι εγώ, και έχει και λογική να γίνει η κλήρωση μεσοβδόμαδα της ερχομένης, καθότι τελειώνει ο μήνας και θα πρέπει -εάν θέλουν όντως να ξεκινήσουν το πρόγραμμα 1η Αυγούστου- να πιστώσουν τα χρήματα (στην άυλη κάρτα) έως το τέλος της ερχόμενης εβδομάδας. 

Επεξ/σία από Vasileios26
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, MikeJ είπε

Είδα πως θα διπλασιαστούν μάλλον οι δικαιούχοι από 200 σε 400 χιλ. 

Το θέμα είναι πόσες αιτήσεις έγιναν να υπολογίσουμε πιθανότητες.

Να μην είναι 2 εκατομμύρια? Από 10% πάμε σε 20% πιθανότητα 😅

Τελικά τα έξτρα voucher θα μπορούν να χρησιμοποιούν από Σεπτέμβρη και μετά 😂😂😂😂😂😂

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/oikonomia/394292/kai-episima-tourismos-gia-olous-2-alla-me-allages-stis-imerominies-ton-voucher

Επεξ/σία από Manolo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/7/2022 στις 9:53 ΠΜ, _Biohazard_ είπε

Τους έκανες ξεχωριστες αιτήσεις αλλά με το ίδιο νούμερο κινητού και το ίδιο email και έγινε κανονικά η δεύτερη αιτηση?

Γιατί αυτό ρωτάει στο post που απάντησες.

απάντησα στο πρώτο και δεύτερο σκέλος της ερώτησης. 

Δυστυχώς, αμέλησα να το διευκρίνησω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...