Προς το περιεχόμενο

Τουρισμός για όλους


xraxra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, archimidis είπε

και εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω.

για έμενα έκανα. Μπαίνω να κάνω και της συζύγου με τους κωδικούς της.

Και στα προσωπικά στοιχεία μου βγάζει το ονοματεπώνυμο μου με το δικό της ΑΦΜ...

αν το έχει κάνει κάποιος με επιτυχία ας απαντήσει. 

Εγώ έκανα προχθές. Σήμερα που άνοιξε το αφμ της συζύγου έκανα και με το δικό της. Εμφανίζονται τα δικά τα στοιχεία.

Δήλωση κάνουμε μαζί, αλλά έχει δικούς της κωδικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, kSiS είπε

Εκλέγοντες του tourism4all 2022 θα αποκλειστούν από τον κοινωνικό τουρισμό 2023-2024;

Του οαεδ? Θεωρητικά όχι. Λέει στις προϋποθέσεις του κοινωνικού τουρισμού του οαεδ ότι δεν μπορείς να είσαι δικαιούχος καποιου προγράμματος τουρισμού για το ίδιο χρονικό διάστημα με το οποίο κανείς αίτηση. Εφόσον του χρόνου του οαεδ θα αφορά 23-24 και φέτος το tourism4all αφορά 22-23 κάνεις κανονικά του χρόνου.

Aυτα σύμφωνα με τα φετινά δεδομένα. Αν αλλάξουν κάτι στους όρους του κοινωνικού τουρισμού του οαεδ του χρόνου δεν το ξερουμε

Επεξ/σία από Manolo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, dompred είπε

Ήρθε θειος να μου ζητήσει να του κάνω την αίτηση και δεν έχει email, μπορώ να την ολοκληρώσω μόνο με την επιβεβαίωση του κινητού; Αν πάει στο ΚΕΠ θα του ζητήσουν και εκεί email?

Αν έχεις GMail, τότε διάβασε το παρακάτω, το οποίο θα σε σώσει σε αυτές και άλλες παρόμοιες καταστάσεις!

https://gmail.googleblog.com/2008/03/2-hidden-ways-to-get-more-from-your.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ο ίδιος αριθμός τηλεφώνου μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε 2 διαφορετικές αιτήσεις ή όχι. Κάποιος έγραψε πιο πίσω ότι δε γίνεται. Είναι λίγο θέμα αυτό για αιτήσεις ατόμων μεγαλύτερης ηλικίας που δεν έχουν δικό τους κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Καλησπέρα προσπάθησα να κάνω αίτηση και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα 

Spoiler

 

Δεν είστε δικαιούχος του προγράμματος "Τουρισμός για όλους 2022"

Ψαχνω σε δυνητικά δικαιούχους αλλά δε φαίνεται να υπάρχει λόγος ώστε να μην είμαι δικαιούχος. Μήπως ξέρει κάποιος κατι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν καποιος εχει κληρωθει για τουρισμο μεσω ΟΓΑ μπορει να κανει και σε αυτο;Ρωταω γιατι δεν γραφει πουθενα οτι δεν εχει το δικαιωμα.Παντως στην εφαρμογη με

αφηνει να καμω αιτηση

κανονικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα την αίτηση με τις ταυτοποιήσεις και τη δέχτηκε το σύστημα. Δεν μου ζήτησε όμως στοιχεία μελών της οικογένειας ( συζύγου παιδιού). Τα παίρνει αυτόματα η πρέπει να κανω άλλη αίτηση για τη σύζυγό; Και ο υιός, φοιτητής, πως θα φανεί;

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, dnikolidak είπε

Μόλις έκανα την αίτηση με τις ταυτοποιήσεις και τη δέχτηκε το σύστημα. Δεν μου ζήτησε όμως στοιχεία μελών της οικογένειας ( συζύγου παιδιού). Τα παίρνει αυτόματα η πρέπει να κανω άλλη αίτηση για τη σύζυγό; Και ο υιός, φοιτητής, πως θα φανεί;

 

 

 

 

 

 

Όλα αυτόματα. Με ένα κουμπάκι . Τέτοιος ψηφιακός μετασχηματισμός του κράτους δεν ξανάγινε. 4η βιομηχανική επανάσταση. Voucher για όλους 

2 ώρες πριν, Manolo7 είπε

Του οαεδ? Θεωρητικά όχι. Λέει στις προϋποθέσεις του κοινωνικού τουρισμού του οαεδ ότι δεν μπορείς να είσαι δικαιούχος καποιου προγράμματος τουρισμού για το ίδιο χρονικό διάστημα με το οποίο κανείς αίτηση. Εφόσον του χρόνου του οαεδ θα αφορά 23-24 και φέτος το tourism4all αφορά 22-23 κάνεις κανονικά του χρόνου.

Aυτα σύμφωνα με τα φετινά δεδομένα. Αν αλλάξουν κάτι στους όρους του κοινωνικού τουρισμού του οαεδ του χρόνου δεν το ξερουμε

 

2 ώρες πριν, kSiS είπε

Εκλέγοντες του tourism4all 2022 θα αποκλειστούν από τον κοινωνικό τουρισμό 2023-2024;

4. Δεν θεωρούνται δικαιούχοι του α’ κύκλου του προγράμματος «Τουρισμός για όλους 2022»: α) οι επιλεγέντες ως δικαιούχοι στο πλαίσιο του προγράμματος Κοινωνικού Τουρισμού περιόδου 2021-2022 και 2022-2023 των Ο.Α.Ε.Δ. και Δ.ΥΠ.Α., αντιστοίχως, ανεξαρτήτως από το αν έκαναν χρήση της παροχής ή όχι, 

1 ώρα πριν, tr98erc είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Καλησπέρα προσπάθησα να κάνω αίτηση και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Δεν είστε δικαιούχος του προγράμματος "Τουρισμός για όλους 2022"

Ψαχνω σε δυνητικά δικαιούχους αλλά δε φαίνεται να υπάρχει λόγος ώστε να μην είμαι δικαιούχος. Μήπως ξέρει κάποιος κατι; 

1. Δυνητικοί Δικαιούχοι του προγράμματος «Τουρισμός για Όλους», είναι ενήλικα φυσικά πρόσωπα, που είναι φορολογικοί κάτοικοι Ελλάδας και εμπίπτουν στα εισοδηματικά κριτήρια της παρούσας (ετήσιο οικογενειακό εισόδημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tounion είπε

Όλα αυτόματα. Με ένα κουμπάκι . Τέτοιος ψηφιακός μετασχηματισμός του κράτους δεν ξανάγινε. 4η βιομηχανική επανάσταση. Voucher για όλους 

 

4. Δεν θεωρούνται δικαιούχοι του α’ κύκλου του προγράμματος «Τουρισμός για όλους 2022»: α) οι επιλεγέντες ως δικαιούχοι στο πλαίσιο του προγράμματος Κοινωνικού Τουρισμού περιόδου 2021-2022 και 2022-2023 των Ο.Α.Ε.Δ. και Δ.ΥΠ.Α., αντιστοίχως, ανεξαρτήτως από το αν έκαναν χρήση της παροχής ή όχι, 

Άλλο ρωτάει, αν θα μπορεί να κάνει αίτηση για τον οαεδ του χρόνου αν πάει φέτος τον τουρισμό για όλους. Και κατά πάσα πιθανότητα θα μπορεί γιατί δεν λέει κάτι αντίθετο ο οδηγός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Manolo7 είπε

Άλλο ρωτάει, αν θα μπορεί να κάνει αίτηση για τον οαεδ του χρόνου αν πάει φέτος τον τουρισμό για όλους. Και κατά πάσα πιθανότητα θα μπορεί γιατί δεν λέει κάτι αντίθετο ο οδηγός. 

Άμα βλέπεις μέχρι του χρόνου , πες μας και τίποτα νούμερα να παιξουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tounion είπε

Άμα βλέπεις μέχρι του χρόνου , πες μας και τίποτα νούμερα να παιξουμε

 

2 ώρες πριν, Manolo7 είπε

Του οαεδ? Θεωρητικά όχι. Λέει στις προϋποθέσεις του κοινωνικού τουρισμού του οαεδ ότι δεν μπορείς να είσαι δικαιούχος καποιου προγράμματος τουρισμού για το ίδιο χρονικό διάστημα με το οποίο κανείς αίτηση. Εφόσον του χρόνου του οαεδ θα αφορά 23-24 και φέτος το tourism4all αφορά 22-23 κάνεις κανονικά του χρόνου.

Aυτα σύμφωνα με τα φετινά δεδομένα. Αν αλλάξουν κάτι στους όρους του κοινωνικού τουρισμού του οαεδ του χρόνου δεν το ξερουμε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω πρόβλημα και εγώ με το να κάνω αίτηση στη μάνα μου. δεν με αφήνει καν να μπω στα στοιχεία  μου πετάει οτι δεν ειναι δικαιούχος ενώ με βάση τα κριτηρια  τους κανονικα θα έπρεπε να είναι... υπάρχει κάποιος που  να  έχει το ιδιο πρόβλημα και αν  ξέρουμε γτ μπορεί να σε πετάει σύστημα  εκτός ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...